Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Zdroker

Klub Miłośników Zegarków ORIS

Rekomendowane odpowiedzi

Zdjęcia zawsze przekłamują i dodają wielkości.

W realu zegarek z uszami wypełnia cały nadgarstek, ja wolę mniejsze.

Jest świetnie wykonany, patent z sek. jest świetny. Jak dla mnie za bardzo się błyszczy, przydałoby się trochę szczotkowania tu i tam :)

 

Jest jeszcze model z czarnym bezelem, też ciekawie wygląda, bardziej sportowo, ale jak miałbym brać to raczej wersję metalową. Zresztą jest tańsza :)

 

L2L nie mierzyłem, nie wiem niestety.

 

Reasumując, gdymym miał łapę 19cm to byłby mój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pasku rewelacja.


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błyszczy się trochę jak Breitling :) Co IMO wadą nie jest.

 

Bransoleta jest szczotkowana i polerowana naprzemiennie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Jest OK, tylko brak polskiej gwarancji zazwyczaj, albo prawie zawsze, dają swoją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Koledzy mam prośbę czy powiecie mi ci to za model?

 

e40a64064d2a3f536ea2a4342e2baa87.jpg

 

Zdjęcie z forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Kupowałem jeden zegarek od tego sprzedawcy. Tak jak napisał kolega Jash wszystko jest ok - pełen zestaw, gwarancja podbita zgodnie z datą zakupu. Zegarek - w moim przypadku Aquis Titan Chronograf - pochodził z hiszpańskiej dystrybucji, ale z tego co wiem są też z włoskiej i niemieckiej. Przed ewentualnym zakupem radzę zadzwonić/napisać do sprzedawcy, ponieważ mnie podczas rozmowy zaznaczył, że często nie ma go w kraju i wysyłka może się opóźnić.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KonradR, dzieki :)

 

Zastanawiam sie nad Maladiwami. Zawsze mi sie podobal i tutaj cena wydaje sie dobra i dla mnie akceptowalna. Jeszcze skontaktuje sie ze sprzedawca to moze cos sie da urwac (chociaz koszty alle).

Z drugiej strony w mojej opini mam najlepszego divera na swiecie ;), wiec los Orisa jest (bylby) przesadzony, a nie mam juz ochoty na kolejne zegarkowe straty. Musze obliczyc czy ta ewentualna strata jest dla mnie akceptowalna.

Zegarka nie widzialem na zywo, ale jest bardzo ok. Sellita i tytan to dla mnie plus

 

Edit. Czy to jednak eta?

Edytowane przez pablo122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Tam jest Eta, nie Sellita.

 

 

PS

 

Ale fantazję to ten sprzedawca ma :D

 

cyt: "Cena sklepowa w Polsce ok. 13.000 zł !!!."

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

To widocznie podaje cenę w dwupaku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Big Crown Telemeter Chronograph jest super, mój ulubiony styl.

Kupiłbym go bo cena dobra gdyby nie szkiełko z plexy. Niby "klasyka" i "duch epoki" ale mogli dać zwykły, pospolity szafir i na pewno nikt by się nie skarżył ;)

Nie wiesz przypadkiem Jacku czy nie ma "zamiennika" szafirowego do tego modelu?


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To widocznie podaje cenę w dwupaku :D

Zegarkowo wychowałem się w czasach gdy każdego Orisa można było kupić za 250-600$ max, najwyższe modele po 850$.

Teraz jak patrzę na ceny to aż nie wierzę :D . Ciekawi mnie tylko kiedy będzie kres tego wszystkiego. Nie chodzi konkretnie o tą jedną markę ale o całą branżę. Prorokowalem kiedyś, że miało to nastąpić rok temu, ale nic się nie stało :(

Moim zdaniem to identyczna bańka jak z cenami nieruchomości i pakietami kredytów w US. Ceny z roku na rok coraz wyższe, zegarków coraz więcej, co roku w samej Europie powstaje kilkadziesiąt nowych firm zegarkowych. Przyznaję z3 dla mnie wzrost cen jest abstrakcją. Gdyż kilka lat wstecz to różnica 50-140%. Nie chodzi o poziom cen tylko o ich wzrost biorąc pod uwagę nasycenie rynku i ilość,podaż zegarków.

Edytowane przez STARUSZEK

cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarkowo wychowałem się w czasach gdy każdego Orisa można było kupić za 250-600$ max, najwyższe modele po 850$.

 

Zgadzam się. Obecnie wchodząc do jakiegokolwiek salonu z zegarkami w centrum handlowym za takie pieniądze można kupić co najwyżej średniej klasy kwarce i to niekoniecznie renomowanych producentów :) Najgorsze jest to, że ludzie to ciemnota i nieświadomi rzeczywistej wartości takich czasomierzy po prostu je kupują i są szczęśliwi, że dostali -5% rabatu przy kasie, a tak naprawdę połowa (mogę się nieco mylić) kwoty idzie na utrzymanie takiego salonu :) Dopóki taki model sprzedaży się "kręci" i jest odpowiedni popyt to ceny będą takie jakie są :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, że ludzie to ciemnota i nieświadomi rzeczywistej wartości takich czasomierzy po prostu je kupują i są szczęśliwi, że dostali -5% rabatu przy kasie

 

Ludzie to ciemnota, bo nie znają się na wszystkim? Rozumiem, że samochód to sam sobie złożyłeś a chleb wypiekasz w piwnicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Całkowicie się z kolegami zgadzam, ale to chyba nie ten wątek :D

Też bardzo bym chciał, aby mój wymarzony Submariner kosztował 10000zł w salonie, ale jak wiemy to niemożliwe, a obecna jego cena to kompletna abstrakcja.

Jak długo zegarki będą się sprzedawały, tak długo z roku na roku będą coraz droższe, bo coraz bardziej luksusowe i koło się zamyka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie.

Często zastanawiam się, co w zegarku na zwykłej 2824, w dumnie brzmiącej wersji "Elabore", różniącej się od najniższej tylko ozdobionym wahnikiem, kosztuje 4 czy 5 tysięcy.

A i to nawet nie chodzi o tzw. marki z tzw. wyższej półki.

 

Akurat wczoraj byłem z żoną w handlowej "galerii" i podczas, gdy ona coś tam przymierzała odwiedziłem sobie kilka sklepów znanych sieci.

jako facet od dobrych lat kupujący zegarki nie mogłem pozbyć się uśmiechu niedowierzania patrząc na ceny.

Taka np. Bulova Military UHF  96B229 za 1550 złotych.

Dokładnie teraz, pisząc te słowa mogę ją kupić za równowartość 760 i to z dostawą do domu

34oy23a.jpg

 

Albo Bulova 96B182 Precisionist za 2286 w sklepie Time Trend, którą przy odrobinie zaradności da się kupić za $179, nawet kiedyś taniej ją wdziałem.

Citizeny po 3,5k, dające się łatwo znaleźć za pół ceny itd, itp...

Kto im to kupuje?

 

 

PS

Sorki za OT ;)


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba mnie ktoś źle zrozumiał. Ja nie narzekam na ceny, jedynie dziwi mnie ich tak wysoki wzrost przy olbrzymiej podaży.

Zawsze chyba było tak, wartość określał rynek. Od dwóch lat jest spory przysiad, zegarków coraz więcej a kupujących aż tak szybko nie przybywa.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie to ciemnota, bo nie znają się na wszystkim? Rozumiem, że samochód to sam sobie złożyłeś a chleb wypiekasz w piwnicy?

 

Z tym chlebem to niemalże trafiłeś :) Jeśli zaś chodzi o zegarki to miałem na myśli dokładnie to co napisał kolega @Woytec60:

 

Mam podobnie.

Często zastanawiam się, co w zegarku na zwykłej 2824, w dumnie brzmiącej wersji "Elabore", różniącej się od najniższej tylko ozdobionym wahnikiem, kosztuje 4 czy 5 tysięcy.

A i to nawet nie chodzi o tzw. marki z tzw. wyższej półki.

 

Akurat wczoraj byłem z żoną w handlowej "galerii" i podczas, gdy ona coś tam przymierzała odwiedziłem sobie kilka sklepów znanych sieci.

jako facet od dobrych lat kupujący zegarki nie mogłem pozbyć się uśmiechu niedowierzania patrząc na ceny.

Taka np. Bulova Military UHF  96B229 za 1550 złotych.

Dokładnie teraz, pisząc te słowa mogę ją kupić za równowartość 760 i to z dostawą do domu

 

Albo Bulova 96B182 Precisionist za 2286 w sklepie Time Trend, którą przy odrobinie zaradności da się kupić za $179, nawet kiedyś taniej ją wdziałem.

Citizeny po 3,5k, dające się łatwo znaleźć za pół ceny itd, itp...

Kto im to kupuje?

 

 

PS

Sorki za OT ;)

 

Zegarki w naszych salonach są bardzo przewartościowane, a społeczeństwo wydaje się nie zdawać sobie z tego sprawy :) 

Edytowane przez KonradR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

a kupujących aż tak szybko nie przybywa.

przybywa Piotrze, uwierz.

 

PS

 

Panowie moderatorzy - może by tak któryś z Panów Szanownych zechciał wydzielić część wątku nie związaną z tematem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.