Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Zdroker

Klub Miłośników Zegarków ORIS

Recommended Posts

Taki se! :P;)

Jak wrażenia?

Wydaje mi się że najfajniejszy spośród tego co mam - bico, honey. Oczywiście jeżeli komuś podoba się taka estetyka.. bo w sumie taki mega nudziarz jest.. dla mnie jest to najlepszy fake vintage na rynku obecnie. Jest niby cieńszy ale jakoś specjalnie tego nie odczuwam. Nakręca się przyjemnie i szybko - na pewno lepiej niż w moonie. Więcej powiem wkrótce bo odpakowalem, skróciłem bransoletę i dobranoc

Guest fidelio

Całkiem sporo zegarków nakręca się lepiej niż Moon :-)

Guest Kwiatek

Wydaje mi się że najfajniejszy spośród tego co mam - bico, honey. Oczywiście jeżeli komuś podoba się taka estetyka.. bo w sumie taki mega nudziarz jest.. dla mnie jest to najlepszy fake vintage na rynku obecnie. Jest niby cieńszy ale jakoś specjalnie tego nie odczuwam. Nakręca się przyjemnie i szybko - na pewno lepiej niż w moonie. Więcej powiem wkrótce bo odpakowalem, skróciłem bransoletę i dobranoc

Oczywiście fajny jest, ten mój post to tak trochę z zazdrości. Ten vintage style jest naprawdę smakowity w tym zegarku!

Budujesz fajną Orisową kolekcję na samych limitacjach! Gratuluję i szczerze zazdroszczę! 

Guest fidelio

Prawda :D

Marek, ja wiem, że to trochę nie ten temat, ale może Marcin nie będzie srogi ;-) Nosisz Ty jeszcze tego swojego Moona?

Oczywiście fajny jest, ten mój post to tak trochę z zazdrości. Ten vintage style jest naprawdę smakowity w tym zegarku!

Budujesz fajną Orisową kolekcję na samych limitacjach! Gratuluję i szczerze zazdroszczę!

Dzięki. Nie jestem fanem limitacji. Wolałbym, żeby te modele były dostępne dla każdego,od ręki i ..taniej..

Bico nie jest limitowane, ale limitowana jest na nim patynka ;)

Marek, ja wiem, że to trochę nie ten temat, ale może Marcin nie będzie srogi ;-) Nosisz Ty jeszcze tego swojego Moona?

Noszę noszę. Dekiel wygląda jak drapnięty szczotką drucianą. Hesalit w rysach, zapięcie też - nie kurzy się - po prostu na forum jestem mniej aktywny i nie pokazuję za często:)

Duża koronka, bez jakichkolwiek crownguardów, nie tylko nakręca się lepiej niż moon, 65 nakręca się lepiej niż wiele innych zegarków :) No i sama koronka robi super vintage klimat.

Guest Kwiatek

Dzięki. Nie jestem fanem limitacji. Wolałbym, żeby te modele były dostępne dla każdego,od ręki i ..taniej..

Bico nie jest limitowane, ale limitowana jest na nim patynka ;)

Ja też bym wolał, żeby zegarki były tańsze, ale tu nie o tym.

Po prostu robisz przemyślane zakupy i tyle.

Ja też bym wolał, żeby zegarki były tańsze, ale tu nie o tym.

Po prostu robisz przemyślane zakupy i tyle.

Myślę, że będzie zielony też.. no chyba że wystrzelą z różową limitacją, to wtedy wiesz.. must have:D

Guest Kwiatek

Myślę, że będzie zielony też.. no chyba że wystrzelą z różową limitacją, to wtedy wiesz.. must have:D

Jak będzie różowy to sprzedaję wszytko co mam i też go biorę! :D

Guest

Marek świetny jest! Mi też się najbardziej z Twoich 3 podoba.

Duża koronka, bez jakichkolwiek crownguardów, nie tylko nakręca się lepiej niż moon, 65 nakręca się lepiej niż wiele innych zegarków :) No i sama koronka robi super vintage klimat.

wspomniałem o nakręcaniu, bo ten zegarek nie ma automatycznego naciągu - po raz pierwszy odkąd zaczęli robić reedycje 65tek. W automatach wałek po odkręceniu koronki jest luźny i czasem strach się bać - tutaj jest osadzony sztywno, a przy nakręcaniu czuć przyjemny opór sprężyny

Gratuluję! Jakie wrażenia na żywo?

Na żywo było wow :) Co dobrze wróży na przyszłość.

Great Barrier Reef ma absolutnie obłędny kolor tarczy - morski, turkusowy - dla mnie idealny na lato.

Do tego nosi się dobrze - jest dość ciężki, czuję go na ręku ale bez zmęczenia, do tego dobrze się układa.

No i największa niespodzianka - mimo rozmiaru 43,5 ten zegarek nie jest optycznie duży (co dotyczy każdego Aquisa) - moja Carrera 41 optycznie wcale nie jest mniejsza.

Przyglądałem się o co chodzi i chyba znalazłem:

post-92718-0-93148400-1566547324_thumb.jpg

Uszy nad kreskami są szczotkowane, poniżej polerowane, tak jak reszta bransolety. W efekcie polerowana część sprawia wrażenie jakby była częścią bransolety, co optycznie pomniejsza sam zegarek. Oczywiście zabieg ten działa tylko z bransoletą - ale tak właśnie go używam :)

Jak na razie - trzeci dzień i trzeci dzień na ręku :)

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Krótkie uszy robią robotę. Ja też już mam kajdan i w porównaniu do 65 wykonanie jest o 2 półki wyżej, jednak po tygodniu na nadgarstku w warunkach wakacyjnych stwierdzam, że ten zegarek jest jednak kozakiem na gumie - wg mnie oczywiście.

7G41jgv.jpg

A to Clipperton jest? Dość niebieski jak na zwykłego Aquis'a.

Na gumie Aquis przestaje być taki elegancki, a staje się właśnie kozakiem.

Ale niestety na gumie wymaga większej średnicy nadgarstka niż mój, z powodów opisanych powyżej.

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Odpowiem za kolegę - tak, to jest Clipperton.

*** DOXA Sub 300 Professional ***

A to Clipperton jest? Dość niebieski jak na zwykłego Aquis'a.

Na gumie Aquis przestaje być taki elegancki, a staje się właśnie kozakiem.

Ale niestety na gumie wymaga większej średnicy nadgarstka niż mój, z powodów opisanych powyżej.

Na gumie jest po prostu bardziej sportowy i z tak mocno nasyconą kolorami tarczą chyba bardziej mu to pasuje

Taka sytuacja B)

Zostaje? Fajne zestawienie kolorystyczne :)

U mnie to już model vintage (ze względu na staż), ale ciągle błyszczy wśród nurków...

Aquis-lume.jpg

Leszek

Time is on my side, yes it is. (Rolling Stones)

Guest Kwiatek

Zostaje? Fajne zestawienie kolorystyczne :)

Niestety nie zostaje, pojawiły się inne priorytety.

Guest Kwiatek

A gdzie niebieski?!

A dobra, bo Tobie to pewnie chodzi o to że brakuje zielonego 65 ;)