Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Rekomendowane odpowiedzi

@Rekiniasty

Na tarczy to chyba za wiele tego napisu nie zostało, a szkoda. Chyba, że zdjęcie przekłamuje.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza była bardzo brudna, wręcz czarna, niestety po myciu tylko tyle zostało napisu. Zegarek leżał w śmieciach na dworzu u żula.

 

 

Pyknięte z iPhone


"Czas jest zbyt cenny żeby go odmierzać byle czym"

  Omega Speedmaster Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mechanizm jest w super stanie.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2cf2zo3.jpg

 

Ruhla de Luxe, kupiona na targu staroci :) Jak na swoje lata dobrze zachowana, poza koronką i bransoletką wszystko tip top :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to moje dzisiejsze,ocalone od zapomnienia.Tissotowi brakuje koronki.

post-40159-0-84069500-1399806236_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś dopadł mnie cug na "Duśki"

 

Ta prezentowana w porównaniu z innymi mymi "dziewczętami" jest młodsza. :)

Zachowała się w wyjątkowej kondycji i swym urokiem mnie rozbraja. :wub:

Jak przystało na frywolną dziewczynę, świadomie czarującą urodą,

w okienku na Sant Pauli, portowej dzielnicy znanego miasta, ;)

została wyposażona w odpowiedniego koloru atrybut. :D

Podkreślający jej wyzywającą urodę. :)

post-63153-0-62706900-1399825552_thumb.jpg

post-63153-0-33311800-1399825573_thumb.jpg

post-63153-0-82316300-1399825600_thumb.jpg

post-63153-0-90961400-1399825641_thumb.jpg


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doxa PIĘKNA :wub:   to takie zegarki najbardziej do mnie trafiają - z racji wykonywanego zawodu nie bardzo się nadają na codzień ale jak jest okazja to zrzucam pancernego stalaka i takie podobne zakładam

SUPER ZEGARECZEK POGRATULOWAĆ !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście młodsza ta Dosieńka z logo, to i twarzyczka ładniejsza.

Szkiełko jej trochę porysowałeś lub nawet stłukłeś. :)

Czyżbyś polubił czerwone paski? ;)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DOXA ładna :) ,a z paskami trafne spostrzeżenie-coś Leszek ostatnio w ten kolor wszystkie swoje pupilki ubiera :D


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł!

 

Nie dziwię się,

że "dojrzała" kobietka

Cię uwiodła! ;)

Sam też mam,

to uczulenie!  :(

 

A koleś jest prze szczęśliwy z tego zakupionego od Ciebie sikorka! :wub:

I chodzi z nim na co dzień, dumny i blady z nabytku. :D

 

 

Staszek!

 

Przeźroczyste tremo jest całe, ;)

ale w mych rękach,

to wszystko czarno,

widać. :wacko:

 

Marek!

 

Pupilki trza wyróżniać!

Kolorek jednak jej

pasi! :D

Edytowane przez lec

<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich, gdyż to mój pierwszy post. Dotąd jedynie czytałem forum, ale z okazji zakupu pierwszego vintage pozwoliłem sobie napisać i przy okazji podpytać. 

Otóż nabyłem takiego cudaka (cal.266 rok 1954 wg. numeru na werku) i teraz mam pytanie - wiem, że wskazówka sekundnika jest nieoryginalna.

1. czy da się kupić nową do takiego egzemplarza (oczywiście w naszym kraju)? A jeśli nie to czy ktoś ma lub zna kogoś kto miałby na sprzedaż takową używaną ?

2. jak rozpoznać czy szkiełko jest oryginalne?

3. jak rozpoznać czy koperta jest oryginalna?

 

 

P5160253


 

Z góry dzięki za wszelkie informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na środku szkła powinno być logo omegi.

Po zdjęciu dekla i numerze na nim można powiedzieć czy koperta ori.

Wtedy to fotki werku i dekla umożliwią ocenę,

czy........?


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, gdyż to mój pierwszy post. Dotąd jedynie czytałem forum, ale z okazji zakupu pierwszego vintage pozwoliłem sobie napisać i przy okazji podpytać.

Otóż nabyłem takiego cudaka (cal.266 rok 1954 wg. numeru na werku) i teraz mam pytanie - wiem, że wskazówka sekundnika jest nieoryginalna.

1. czy da się kupić nową do takiego egzemplarza (oczywiście w naszym kraju)? A jeśli nie to czy ktoś ma lub zna kogoś kto miałby na sprzedaż takową używaną ?

2. jak rozpoznać czy szkiełko jest oryginalne?

3. jak rozpoznać czy koperta jest oryginalna?

 

 

 

Witaj!

Co do wskazowki-slabo widze-ale raczej jest dorabiana

Pewnie że sie da,trzeba tylko poszukać jakiegos 'trupka' np:-)

Bedzie Ci trudno,Omega jakos na początku lat 50 zaczela sygnowac szkielka...ale szklo to nie problem...

Na wewnetrznej stronie dekielka znajdziesz numery...

Natomiast tarcza jest w 100% malowana.....

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co prawda fachowcem nie jestem, ale dekiel przecież może też być zamieniony (czy nawet koperta dorobiona i dopasowana do dekla) - a może gdzieś na samej kopercie jest jakiś numer

 

Tak czy inaczej wygląda na to, że zgodnie z numerem na deklu nie zgadza sie tarcza i werk, natomiast wujek google pokazał, że taka tarcza w konfiguracji z taką kopertę i werkiem występowały

 

a co do wskazówki sekundowej to jestem pewien, że jest nieoryginalna... mówisz poszukać trupka hmm.. czy aby napewno dla wskazówki warto płacić za całego trupka - wyobrażam sobie, że tak czy inaczej będzie on droższy od nawet nowej wskazówki, czy nie ?

 

a co do tarczy to w sumie rzeczywiście jest w dobrym stanie, aczkolwiek jeden zegarmistrz - w sumie ciężko mi wypowiadać się na temat jego kompetencji - ale obejrzał werk i ogólnie zegarek i stwierdził, że bardzo dobrze utrzymany i nie wydaje mu się, aby był odmalowywany... ale mogę jedynie polegać na zdaniu innych bo sam nie specjalnie sie znam - zatem po czym rozpoznajecie, że tarcza malowana (bo rozumiem, że to niezbyt dobrze)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę 'namotałeś':-) -wychodzi ze skladak...

Ale wklej zdjecie mechanizmu i dekielka......

Co do tarczy,odpowiem pytaniem:-) ,czy tak wyglada tarcza 60 letniego zegarka.?:-) i to czarna...zaznaczam ze w tym okresie marka nie slynela ze szczelnosci kopert......

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stanowczo więcej zdjęć i to w dobrej rozdzielczości. Najlepiej po wyjęciu tarczy z mechanizmem z koperty. Cook może mieć rację co do malowania tarczy. Problem z sekundnikiem nie leży po stronie ceny lecz raczej braku dostępności takiej wskazówce.  


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak numer dekla wskazuje, że nie pasuje on do reszty - czyli składak..

 

Trochę mam stracha co do rozebrania całkowitego - z racji braku doświadczenia w rozbieraniu - bo zegarek chodzi ładnie i bałbym się, że jak rozłożę to potem coś nabroję...

 

4226710803 1

 

numer na deklu to 2272 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza na 100% malowana , ten cytrynowy rozpoznaję na kilometr.

Pełno ich na alledrogo. A sekundnik przy odrobinie szczęścia znajdziesz na zatoce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Dziękuje za potwierdzenie moich podejrzeń - no nic pierwsze koty za płoty, człowiek się uczy na błędach :)

 

A tak przy okazji co to jest zatoka?

 

O jakim cytrynowym mowa -  czyżby chodziło o ten złoty kolor - jeśli tak to w żadnym wypadku nie jest to cytrynowy - jeśli tak wygląda to jedynie kwestia padania światła ale w porównaniu ze starym złotym ruskiem to nawet mniej żółte to złoto w omedze.

 

A i jeszcze jedno pytanie - da się rozpoznać czy to chociaż w miarę sensownie pomalowana tarcza czy należałoby raczej oddać do porządnego odmalowania?

Edytowane przez lausiv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatoka -e-bay:-)

Zostaw jak jest,a najlepiej sprzedaj rzetelnie ja opisujac...i kup cos innego

Pytaj przed zakupem ,nigdy po:-)

 

Pozdrawiam.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeeee dlaczego mam sprzedać, w gruncie rzeczy to nawet nie specjalnie mi przeszkadza, że składak i malowany, byle służył (ma być używany do garnituru i tyle) - spodobał mi się i nawet mi przypasował - więc zostaje (nie jestem kolekcjonerem tylko zwykłym użytkownikiem). A jak się uda to go troszkę postaram się dopieścić (wskazówka, szkiełko, pasek - w takim zakresie w jakim to będzie oczywiście możliwe, ewentualnie coś z tą tarczą ale jeszcze nie wiem co :-/ ). 

 

Zdawałem sobie w sumie sprawę, że w cenie w jakiej kupiłem mała szansa na super hiper stan w kompletnym fabrycznym wydaniu po 60 latach :)

 

Zatem bardziej interesuje mnie zajęcie się tym cudakiem aby jako tako miał ręce i nogi :)

Edytowane przez lausiv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

A i jeszcze jedno pytanie - da się rozpoznać czy to chociaż w miarę sensownie pomalowana tarcza czy należałoby raczej oddać do porządnego odmalowania?

 

 

 

Jak widać, że malowana, to idealnie nie jest ;).

Ujdzie, do noszenia się nadaje spokojnie, bo nie wygląda to fatalnie. Bo dla kolekcjonera odpada. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeeee dlaczego mam sprzedać, w gruncie rzeczy to nawet nie specjalnie mi przeszkadza, że składak i malowany, byle służył (ma być używany do garnituru i tyle) - spodobał mi się i nawet mi przypasował - więc zostaje (nie jestem kolekcjonerem tylko zwykłym użytkownikiem). A jak się uda to go troszkę postaram się dopieścić (wskazówka, szkiełko, pasek - w takim zakresie w jakim to będzie oczywiście możliwe, ewentualnie coś z tą tarczą ale jeszcze nie wiem co :-/ ). 

 

Zdawałem sobie w sumie sprawę, że w cenie w jakiej kupiłem mała szansa na super hiper stan w kompletnym fabrycznym wydaniu po 60 latach :)

 

Zatem bardziej interesuje mnie zajęcie się tym cudakiem aby jako tako miał ręce i nogi :)

 

To tarcza Ci nie przeszkadza,ze skladak tez,a sekundnik juz tak:-) :-)

Kup pasek,szkielko za 30pln i noś....:-) :-)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.