Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Rekomendowane odpowiedzi

Te japończyki coraz bardziej mi się podobają. Gratuluję fajnych zegarków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem będzie odczytanie dnia tygodnia bo są jakieś krzaczki. Chyba ze znasz Japoński

 

 

Wysłane przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mayor piękne rzeczy pokazujesz.....gdybyś chciał się pozbyć "1971"....... ;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dla samej daty warto mieć taki zegarek ;)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za dobre słowo.,Jeszcze zdjęcia maszynowni.,Mechanizm w chronografie  7018 jest zupełnie inny niż w chronografach 6138 ,6139 produkowanych w Suwa Division .,Jest to niezależna konstrukcja inżynierów z Daini Division oparta na bazowym kalibrze 7005A ze stoperem sterowanym za pomocą krzywek.,Chronografy z Suwa zbudowane są na bazie cal.6106A ,a praca stopera sterowana jest za pomocą koła kolumnowego.,W chronografie tym ze względu na funkcje flyback praca przycisków jest zupełnie odmienna niż w zwykłych chronografach.,Ten zegarek to prawdziwy "tool watch" ,dlatego mimo niezbyt imponującego wyglądu jest dosyć poszukiwany i ceniony przez kolekcjonerów.,Dla przykładu folder SEIKO z epoki ,na którym widać ,że cena za 7018 jest wyższa niż za zegarki UFO i  Bullhead.,

post-67292-0-77637600-1456511021_thumb.jpg

post-67292-0-33948000-1456511037_thumb.jpg

post-67292-0-66123300-1456511062_thumb.jpg

Edytowane przez mayor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Same ciekawostki, dzięki za interesujący wykład.

Muszę popatrzeć na którym to werku są moje chrono.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Mayor piękne zegarki!

Gratuluję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mayor, super sztuki. Gratulacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

A ja dzięki pomocy kolegi @mayor kupiłem takie co:

 

 

 

170bea763c196a4a2c44a30c724171ef.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed serwisem

post-41981-0-72312600-1456567053_thumb.jpg


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super chronografy .,Gratulacje.,Warto zwrócić uwagę na Strele kol @Kwiatek ,gdyż jest to prawdziwy unikat: koperta starego typu z zaokrąglonymi uszami ten rodzaj kopert był produkowany tylko przez rok -przez pozostałe 19 lat produkowano koperty z "ostrymi" krawędziami uszu.,  "Baza" na skali tachymetrycznej umieszczona po godzinie 12, i na dodatek "Klasa 1" czyli kirowski odpowiednik certyfikatu COSC ,. Moim zdaniem kolega Marcin został w tym miesiącu "Królem Polowania".,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Dziękuję bardzo - to miłe :)

Ale to dzięki Tobie jest u mnie ten cudny zegarek :)

 

2bb57a17a977f75621defd165d39d642.jpg009aa0805e12ac3aebe317fe706aef74.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No toś ,,Kwiatek" pięknego kwiatka posadził...mój znajomy szukał tego zegarka od 5 lat i się poddał ostatnio kupując zwykłą Strele.

 

U mnie pojawiła się ostatnio ( tj. 4 tygodnie już będzie... ) w ramach prezentu na urodziny od żony Omega:

Omega Seamaster Cosmic 2000

 

Nie wiem jak moja luba to trafiła, bo zegarek nie dość, że z tarczą czekoladową, która mi się marzyła... to jeszcze do tego druga identyczna tarcza w kpl była na zmianę ( gdyby co ). W środku niby tylko 1022, ale robi 3s w plusie na 24h z tendencją spadkową więc jestem mocno zaskoczony.

Edytowane przez zegaryna_24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne nabytki na tej stronie....ale wam zazdroszczę  :(  Strzała śliczna, Eterna i Seiko również! Zegaryna gratuluję żony :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lamhub

Chciałem dużą stalową i mam :) wszystko poza paskiem oryginalne  jestem zadowolony :)

post-70585-0-40495000-1456765915_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie przystojniak dolaczyl do kolekcji

post-28650-0-70998300-1456943783_thumb.jpg

Edytowane przez maze123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez sie pochwale i przy okazji zapytam czy ktos posiada orginalne wskazowki do tytch modeli ??? :D

post-88486-0-76199500-1456951502_thumb.jpg

post-88486-0-81433600-1456951512_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wątku o Delbanach znajdziesz czarne Recordmastery z dwoma rodzajami wskazówek. Twój powinien mieć te które są przy "żółtym" mechanizmie. Jakie powinny być to nie problem, trudniej będzie znaleźć. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez sie pochwale i przy okazji zapytam czy ktos posiada orginalne wskazowki do tytch modeli ??? :D

Z oryginałami będzie trudno ale warto się doszukać jakie były oryginalnie i na bazie tego coś dobrać/dopasować bo zegarek naprawdę ładny - gratuluję.

Z tego co wnioskuję po tarczy to pewnie były to jakieś wypełniane a z tych co są aktualnie założone to chyba żadna nie jest oryginalna.

Edytowane przez blase

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ramach programu łączenia rodzin, wkrótce dołączy do oczekujących go z utęsknieniem braci.

6637b849-92c3-4f83-b162-24047716c9ff_zps

 

Pozdrawiam,


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.