Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Rekomendowane odpowiedzi

Orfina Porsche Design - niestety szkło zmasakrowane ale to nie problem za to tarcza idealna - koperta oksydowana ale z równomiernymi przetarciami - dzieje się na tarczy sporo, fajny podoba mi się 

 

A drogi mają równe bez dziur  :D

post-68206-0-98519100-1490466841_thumb.jpg

post-68206-0-01087900-1490466849_thumb.jpg

post-68206-0-84922000-1490466855_thumb.jpg

post-68206-0-07292700-1490466870_thumb.jpg

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej Omega,a drogi jak sobie zrobili tak maja

To nie jest Omega 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Fajna orfinka. Odnowić powłokę, przygotować szkło i zadawać szpanu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, pokażesz mechanizmy?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obydwa to rodzinne pamiątki. Atlantic po gruntownej renowacji- należał do wujka od prawie 60 lat.

Rakieta natomiast jest mojego Taty - przymierzam się do jej renowacji na 50 rocznicę ślubu rodziców. Atlantic datuję na 1968 rok, Rakieta  1980 przywieziona przez tatę z Węgier. teraz poluje na dobrą replikę Filipa Patka- na oryginał za 150 000zł mnie nie stać a w końcu to mój rodak z Lubelszczyzny.

Edytowane przez Evelina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję byś zmienił poglądy jeśli chodzi o repliki, a właściwie podróbki.

Nie istnieją repliki takich zegarków, to są ohydne podróbki. Poczytaj jaka jest różnica pomiędzy repliką, a podróbką, a podróbek na tym forum nie tolerujemy.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to do zrobienia,proces czasochłonny.I tak dużo poświęcam czasu zegarkom,ale są też inne sprawy do robienia.


Ewelina poka,poka te zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koleżanko Evelino, zerknij tutaj: http://kmziz.pl/artykul/podrabiane-zegarki-sa-dla-falszywych-ludzi

 

Nie wybieraj dziadostwa, bo zadowolona z pewnością nie będziesz, a tylko wystawisz się na pośmiewisko :/


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to do zrobienia,proces czasochłonny.I tak dużo poświęcam czasu zegarkom,ale są też inne sprawy do robienia.

Ewelina poka,poka te zegarki.

są 2 strony wcześniej w tym wątku post #10757

Koleżanko Evelino, zerknij tutaj: http://kmziz.pl/artykul/podrabiane-zegarki-sa-dla-falszywych-ludzi

 

Nie wybieraj dziadostwa, bo zadowolona z pewnością nie będziesz, a tylko wystawisz się na pośmiewisko :/

Mówisz tak jakbyś nigdy w życiu nie posiadał żadnej podróbki... zostawmy to już bez komentarza...

Proponuję byś zmienił poglądy jeśli chodzi o repliki, a właściwie podróbki.

Nie istnieją repliki takich zegarków, to są ohydne podróbki. Poczytaj jaka jest różnica pomiędzy repliką, a podróbką, a podróbek na tym forum nie tolerujemy.

podróbki robi się masowo- replika jest odtworzeniem czegoś co zaginęło lub już nie istnieje- w jednym lub maksymalnie kilku egzemplarzach :) Jak wiesz Philip Patek nie żyje od  150 lat i nie tworzy już swoich dzieł. więc na logikę ktoś odtwarza jego maufakturę... nie są więc to oryginały stworzone przez autora lecz repliki.  oryginały chodzą po około  ćwierć miliona złotych repliki po kilka- kilkanaście tysięcy, podróbki znajdziesz po 300 złotych. Mnie interesuje replika za kilkanaście tys. złotych. mam nadzieje że się teraz rozumiemy. :) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz tak jakbyś nigdy w życiu nie posiadał żadnej podróbki... zostawmy to już bez komentarza...

 

Nie, nie posiadałem. Nigdy. Nie mam garniturów Brioni, bo mnie na nie nie stać. Mam Vistulę. I się z niej cieszę. Chciałbym buty od Crockett & Jones. Mam Meermin. Cieszę się z nich. Chętnie widziałbym na nadgarstku Rolexa Submarinera 5513 z piękną patyną. Też nie mogę sobie na niego pozwolić. Mam Seiko SKX. I też się z niego cieszę :) Można się cieszyć z tego co się ma bez podróbek :)

 

podróbki robi się masowo- replika jest odtworzeniem czegoś co zaginęło lub już nie istnieje- w jednym lub maksymalnie kilku egzemplarzach :) Jak wiesz Philip Patek nie żyje od  150 lat i nie tworzy już swoich dzieł. więc na logikę ktoś odtwarza jego maufakturę... nie są więc to oryginały stworzone przez autora lecz repliki.  oryginały chodzą po około  ćwierć miliona złotych repliki po kilka- kilkanaście tysięcy, podróbki znajdziesz po 300 złotych. Mnie interesuje replika za kilkanaście tys. złotych. mam nadzieje że się teraz rozumiemy. :) Pozdrawiam

 

Niestety nie masz w powyższym racji i musisz zrozumieć, że nie piszemy tego z jakiejś złośliwości. Zarówno za 300 zł, jak i za więcej, będzie to po prostu zwykła podróbka. Jedynie produkt wykonany przez markę Patek Philippe (to są dwa nazwiska, a nie jeden człowiek) nie będzie podróbką. Istniejącą markę: http://www.patek.com/en/home. Ten tekst, który podesłałem z naszej strony: http://kmziz.pl/artykul/podrabiane-zegarki-sa-dla-falszywych-ludzi, też nie był wysyłany dla jakieś niepotrzebnej złośliwości. Zerknij, to kilka minut, a na prawdę jest dobrze napisany. Jest tam nawet przykład tego co można nazywać repliką, czyli reedycją modelu już nieprodukowanego, ale przez firmę, która dany model wykonała w przeszłości. Jest na forum też starszy wątek poświęcony przykładom prawdziwych replik: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/109330-repliki-zegarków-prawdziwe/. To nie złośliwości, pamiętaj, ale chęć ustrzeżenia Cię przed popełnieniem błędu i ograniczenia nakręcania rynku podróbek. Na oryginalnego Patka nie potrzebujesz 150 tys. zł. Starsze modele kupisz taniej, nawet u nas na forum raz na jakiś czas się zdarzają. Nie mówię, że tanio, ale taniej :)

Edytowane przez Jan M. Krawczyk

Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

Super tekst, Janie. Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Mówisz tak jakbyś nigdy w życiu nie posiadał żadnej podróbki... zostawmy to już bez komentarza...

 

 

To ja życzę koleżance aby kiedyś dostała podróbkę pierścionka i zamiast brylantu było zwykłe szkło  ^_^  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja życzę koleżance aby kiedyś dostała podróbkę pierścionka i zamiast brylantu było zwykłe szkło  ^_^  

...........dokładnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...........dokładnie. 

nie jestem materialistką więc prezenty nie mają dla mnie znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... teraz poluje na dobrą replikę Filipa Patka- na oryginał za 150 000zł mnie nie stać a w końcu to mój rodak z Lubelszczyzny.

Ja jestem z Lublina, ba nawet byłem w miejscu urodzenia Patka, to moze mnie zrozumiesz :)

 

Antoni Norbert Patek i Adrien Philippe (Francuz) to byli wspólnicy-od ich nazwisk powstala nazwa firmy.(1851)

Z kolekcjonerskiego punktu widzenia rownie cenne, jak nie cenniesze są zegarki wyprodukowane przez nieistniejaca firme „Patek, Czapek & Cie' ktorą Antoni założyl wczesniej wraz ze swoim kolegą powstancem Franciszkiem Czapkiem, Polakiem Czeskiego pochodzenia.(1839)

W tzw międzyczasie istniala jeszcze firma 'Patek & Cie”' (1845)

W 1901 roku po raz kolejny zmieniono nazwę firmy na „Ancienne Manufacture d’Horlogerie Patek Philippe & Cie, S.A”

1932 firma została wykupiona przez braci Karola i Jeana Sternów. Od tego czasu do dnia dzisiejszego firma nosi nazwę „Patek Philippe SA”.

 

Tyle historii :)

 

Wszystkie oryginalne produkty tej firmy produkuje powyzsza (Patek Philippe SA”. ), natomiast wszelkie inne produkty z umieszczoną nazwa na tarczy jakoby był to produkt-ja Ty nazywasz 'replika' to nic innego jak zwykła, nic nie warta podróba, bez względu jak bardzo fałszerz sie postarał i jakich materiałów lub technik użył, lub jak reklamuje swój wytwór.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może Filip Patek też robił zegarki???

 

coś jak minorva:)


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może Filip Patek też robił zegarki???

 

coś jak minorva:)

Nie znam takiego producenta z Lubelszczyzny...;)

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam takiego producenta z Lubelszczyzny... ;)

Antoni Patek prekursor marki  Patek Phillipe & Co.,  był żydem polskiego pochodzenia (pochodził z Piask koło Lublina). Podczas powstanie listopadowego uciekł do Genewy gdzie skumał się z Franciszkiem Czapkiem. Miejscowi mówią że Patek miał bzika na punkcie zegarków. Jako dziecko zaczęło się od tego że migając się od obowiązków chował się na kościelnej wieży i całymi dniami gapił na mechanizm zegara wieży. Tak to się zaczęło.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antoni Patek prekursor marki Patek Phillipe & Co., był żydem polskiego pochodzenia (pochodził z Piask koło Lublina). Podczas powstanie listopadowego uciekł do Genewy gdzie skumał się z Franciszkiem Czapkiem. Miejscowi mówią że Patek miał bzika na punkcie zegarków. Jako dziecko zaczęło się od tego że migając się od obowiązków chował się na kościelnej wieży i całymi dniami gapił na mechanizm zegara wieży. Tak to się zaczęło.

Brawo

Nikt z nas tego nie wiedział

Dzięki

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jestem materialistką więc prezenty nie mają dla mnie znaczenia.

…......dobre. A parcie na PP to co innego jak......................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antoni Patek prekursor marki  Patek Phillipe & Co.,  był żydem polskiego pochodzenia (pochodził z Piask koło Lublina). Podczas powstanie listopadowego uciekł do Genewy gdzie skumał się z Franciszkiem Czapkiem. Miejscowi mówią że Patek miał bzika na punkcie zegarków. Jako dziecko zaczęło się od tego że migając się od obowiązków chował się na kościelnej wieży i całymi dniami gapił na mechanizm zegara wieży. Tak to się zaczęło.

 

Tu sobie poczytaj bo ktoś Ci udzielil blednej informacji :)

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/135644-antoni-norbert-patek/

Glupoty gadasz aż wstyd, nigdzie nie uciekł, wyjechal do Niemiec gdzie pomagał powstańcom...to na poczatek.

Prosze Cie nie kompromituj sie :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antoni Patek prekursor marki  Patek Phillipe & Co.,  był żydem 

Ale mało w nim wiary ,więc nie był hasydem 

Edytowane przez mayor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.