Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem przekonany, ze Twoje zdjecia beda lepsze, bo bardziej "prawdziwe". Piekny zegarek, no i zlocenie gold-capped - nigdy sie nie przetrze. A jaki to kaliber (bo ze z serii 5xx to wiadomo)?

 

@Beny6: ta druga Omega fantastyczna - z drobnych rzeczy zawsze, ile razy widze, podziwiam omegowskie rozwiazanie przerobienia na centralna sekunde - bardzo porzadne, dodatkowy mostek. Wiele firm (np. Longines) dawalo tylko malutka cieniutka blaszke dociskajaca po wierzchu, choc swoja funkcje spelnia, to wyglada to dziadowsko. A tu pelen wypas.

 

Ta pierwsza bardzo ciekawa, co to za cudo? Podaj troche szczegolow...


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ta pierwsza bardzo ciekawa, co to za cudo? Podaj troche szczegolow...

 

Jest to ref. DB 386.0820 Omega Seamaster Polaris Multifunction cal. 1665 bazowy ETA 988.432.

Funkcje: Alarm, chronograf, 2 strefa, wsteczne odliczanie, data, sekunda, dzień.

Chociaż to kwarc to jednak żadko spotykany.

Jest to mój pierwszy kwarc kupiony dla żony, wiecie jak to jest - chodzi dokładnie, nie trzeba nakęcać,

ma wszystkie funkcje łacznie z alarmem, a że kwarc to dla kobiety (podejrzewam, że nie tylko mojej) ma

to najmniejsze znaczenie :D

 

Jedyny minus tego zegarka to krótka bransoleta, ale zamówiłem 3 ogniwka dzisiaj u Strojnego w Krakowie i mówią że powinny być dostępne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać że nie jest jeszcze taka stara 1985-1986 rok, ale sami powiecie, że dosyć ciekawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem Beny, obie Twoje ? są bardzo ciekawe, ale tego kwarcoka to bym się wstydził na rękę założyć. Ale jak napisałeś, że dla żony, to mi to nawet sensownie zaczęło wyglądać :D

Sleza, Twoja to też cudeńko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śleza - gratulacje. Fajne omegi - oczywiście connie górą ;)

 

A ja trochę przez przypadek nabyłem eternę. Sprzedającym był Klubowicz (dzięki, Stachu!). Dzisiaj przyszła.

 

post-23302-0-57549800-1331634351.jpg

 

W środku ETERNA-520

Werk ładny, ale strasznie brudny. Nie chodziła, ale już zaczęła, chociaż chodem to trudno nazwać. Niemniej kiwa się i poza czyszczeniem i smarowaniem raczej niczego jej nie trzeba.

Koperta bardzo ładna - stalowy krabik z sygnowanym dekielkiem. Nie wiem co zrobić z tarczą - stan dosyć kiepski, choć w realu wyglada lepiej niż na zdjęciu. Zastanawiam się nad renowacją.

No i wskazówki trzeba zdobyć. Tutaj prośba - wie ktoś z Kolegów jak powinny wyglądać? Mam swój pogląd, ale chciałbym wysłuchać opinii. Może ktoś ma podobny egzemplarz, albo zdjecia podobnej eterny z oryginalnymi wskazówkami?


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka chronofil muszę się przyznać, że sam się zastanawiałem nad jej zakupem :). Jest naprawdę piękna, kusił mnie jej mechanizm i niewielki nakład prac.....Jest biuti heheh

Wg. mnie choć nie wiem jak wyglądał oryginał powinny wyglądać tak jak te:

http://archiwumallegro.pl/rarytas_stalowa_eterna_brevet_automatic_jedyna-657925062.html

Choć zdjęcia nie można powiększyć :) oglądając inne podobne, wskazówki powinny być zbliżone wyglądem do wskazówek klasycznej DOXY smukłe i delikatne, podobne stosowano w Tissotach z lat 40-tych oczywiście nie we wszystkich modelach. Uważam,że z takimi będzie jej do twarzy a to poglądowy zegarek z mojej stajni :).O czymś takim myślę.... Pokaż swoje typy ;)

post-29151-0-16933400-1331634370.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wskazówki trzeba zdobyć. Tutaj prośba - wie ktoś z Kolegów jak powinny wyglądać? Mam swój pogląd, ale chciałbym wysłuchać opinii. Może ktoś ma podobny egzemplarz, albo zdjecia podobnej eterny z oryginalnymi wskazówkami?

Mozna przyjac ze minutowa jest orginalna lub podobna do orginalnej.

Ladny zegarek, klimatyczna tarcza z tymi rzymskimi indeksami. Gratulacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Arturze, minutowa jest oryginalna , dopasowywalbym godzinowa w desen minutowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stan, jak dla mnie, bardzo dobry...

Wiecej niz b. dobry. Piekny zegarek w pieknym stanie. Gratulacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-32366-0-93278600-1331634459.jpg

post-32366-0-01007100-1331634458.jpg

Edytowane przez sleza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wskazówki powinny być zbliżone wyglądem do wskazówek klasycznej DOXY smukłe i delikatne, podobne stosowano w Tissotach z lat 40-tych oczywiście nie we wszystkich modelach.

 

Mozna przyjac ze minutowa jest orginalna lub podobna do orginalnej.

 

Arturze, minutowa jest oryginalna , dopasowywalbym godzinowa w desen minutowej.

 

Dzięki, Panowie. Też mi się wydaje, ze minutowa jest oryginalna i w tym stylu trzeba szukać. Nie miałem czasu, zeby sciągnąć wskazówki i dokładniej je zbadac, ale na oko wygląda, że ta minutowa była chyba czerniona (chyba, że tak równo pokryła się nalotem). Może wygrzebię coś pasujacego. Zastanawiałem się też nad cienkimi prostymi, ale przjmując, ze minutowa to oryginał raczej nie ma co kombinowac


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Niedawny nabytek w pięknym stanie Waltham 1900r

 

 

Sprawdzales go po numerach mechanizmu? Mnie on wyglada na Walthama Travelera mod. 1908 ,ktory byl produkowany od 1908.Wczesne wersje tego mechanizmu na Walthamie 1899 byly zolte,chyba ze to jakies inne wykonanie na 1899. Zegarek na rynek brytyjski- English make.

Edytowane przez kaido2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Numer mechanizmu 26294538 wskazuje na rok 1927 ale skrót na werku A.W.W.Co wskazuje ze został wyprodukowany przed 1905 r.W 1905r. zmieniono nazwę firmy na W.W.Co więc pozostaje mi zaufać angielskiemu sprzedawcy .

Edytowane przez sleza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Czyli dobrze myslalem ze to mod 1908 w pozniejszym wykonaniu(rodowany, ze szlifami).Te werki(mod 1908) byly robione do 1945r, zas pod nazwa Traveler na rynek brytyjski do polowy lat 30-tych .

 

ale skrót na werku A.W.W.Co wskazuje ze został wyprodukowany przed 1905 r.W 1905r. zmieniono nazwę firmy na W.W.Co

 

Skrot ten spotkasz na Walthamach z poczatku wieku jak i na tych pozniejszych, A.W.W.Co Waltham spotkasz na tych rodowanych.Na wczesnych zoltych travelerach i marquisach produkowanych od 1901 r jest Waltham Mass, zreszta numery nie klamia.Jak chcesz to Ci pokaze Ten zegarek z 1903r.

 

Dla przykladu mod 1908 z 1918r

oraz mod 1907 z 1909 i 1912 r-A.W.W.Co Waltham Mass.

 

Na Travelerach i Marquisach nie bylo Mass poniewaz calosc nie miescila sie na polmostku.

 

Z tego co pamietam to firma w Waltham raz zmieniala nazwe i to jeszcze w XIXw. z American Watch Na American Waltham Watch Co(A.W.W.Co) i z ta nazwa pozostala do konca swoich dni (1957r).

Edytowane przez kaido2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-2541-0-28509200-1331634654.jpg<

post-2541-0-71613200-1331634652.jpg

Edytowane przez sanka

Transport lotniczy (in study process).

Zodiac ZO2040 on brancelet. Election Grand Prix Berne 1914 from 1945 on Hirsch Calf. Election Grand Prix - in repair. Marzenie i cel: IWC Mark XVI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie nr mechanizmu to najpewniejsza informacja- 1927r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.