Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Rekomendowane odpowiedzi

Kaido - pracowity weekend ze zegarkami sadzac po obecnym stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-29151-0-04562400-1331630801.jpg Edytowane przez Stary

Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Kaido - pracowity weekend ze zegarkami sadzac po obecnym stanie.

 

A no pracowity,praktycznie caly czas cos dlubie w tych zabytkach :)

 

No proszę, "damki" też mogą się podobać... :lol:

 

Gdyby byly wieksze to sam bym uzywal na paskach oczywiscie B) Tak zdobionego jak te secesyjne damki mam jedynie meskiego homisa.

Edytowane przez kaido2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy przy tych okazach i mój się spodoba .... dopiero co odebrany z renowacji chyba landeron 48, uwielbiam chronografy, drugi zdobyczny będzie za ok 1,5 miesiąca odrestaurowany(złocenie czyszczenie ...)na valjoux 92

Może ktoś ma jakieś informacje na jego temat.

pozdrawiam

http://s1060.chomikuj.pl/ChomikImage.aspx?k=1343406&t=634236165745032147&id=376215709

http://s1060.chomikuj.pl/ChomikImage.aspx?k=1336038&t=634236165745032147&id=376215110&vid=376215110

Edytowane przez Polbo_w1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polbo_w1 - rozwieję Twoje wątpliwości. Podoba się, i to bardzo :blink: Bardzo ładna tarcza zwłaszcza te niebieskie i czerwone indeksy - dla mnie bomba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mam dylemat, czy inwestować w renowacje chronografów takie jak ten (landeron 48)na znanym mechaniźmie stosowanym w markowych zegarkach, gdzie te mechanizmy różnią się chyba tylko oprócz ceny to sygnowaniem danej marki na mechaniźmie i oznaczeniem na tarczy. Dla mnie działają tak samo a to że różnica w cenie jest o jedno zero....Chyba że się myle i nie są te same mechanizmy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te mechanizmy różnią się chyba tylko oprócz ceny to sygnowaniem danej marki na mechaniźmie i oznaczeniem na tarczy. Dla mnie działają tak samo a to że różnica w cenie jest o jedno zero....Chyba że się myle i nie są te same mechanizmy...

 

Pomijając już to, że za markę się też płaci i zegarek nie tylko mechanizmem się wyróżnia, to na dodatek mechanizmy od producentów są dostarczane w stanie surowym, często bez wychwytu itp., no a wykończenie mechanizmu należy już do producenta zegarka, niektóre nic nie robią przy mechanizmie, inne nie dość, że go pięknie wykańczają, to czasem też dodają swoje "wynalazki". Renomowane firmy mają również często inne wymagania co do jakości i materiałów zamawianego mechanizmu niż firmy produkujące tańsze zegarki itd. itp.

 

Przykład z samochodów, bo to lepiej dociera do świadomości:

Volkswagen - Skoda, w niektórych silnik jest ten sam...


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wyczerpującą odpowiedź. Jak na razie pozostanę więc przy "swoich skodach" może kiedyś pokusze się o jakąś markową chrono zmianę ale jak na razie i one cieszą mnie niemiłosiernie a swoim cyk cyk czas odmierzają identycznie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to jeden z ostatnich nabytków.

 

Z nazw zdjęć wynika, ze to rolex, ale zdjęcia się nie otwierają (przynajmniej u mnie) - szkoda...


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie gratuluje wszystkim nowych nabytkow :) SWIETNE MASZYNY:)

 

Odrazu tez male przeprosiny za niska ostatnio aktywnosc na forum ale niestety praca i troszke komplikacji powoduja iz nie wyrabiam czasowo :)

 

Wskazowki w memo Jacka to oryginaly ;), generalnie specjalne gratulacje - mam tez nadzieje iz uda sie dorwac jeszcze lepsza tarcze do tego memo ale i tak jest piekny

 

U mnie tez troszke przybylo ale dopiero wczoraj moglem siasc i spokojnie posiedziec nad nimi a dzisiaj udalo sie trzasnac jakies fotki

 

1. GP - tarcza i wskazowki oryginalne - wskazowki maja nowe wypelnienia ale trytowe i jak w oryginale, nowe szklo, koperta nie polerowana - wyglada ze nigdy - wiec tylko minimalny retusz a pod maska valjoux 72 :) i zostaje

 

IMGP0029-2.JPGIMGP0039-2.JPGIMGP0040-2.JPG

 

 

2. tego juz pokazywalem ale juz naprawilem date i dopiescilem go na ile moglem, (pozostalo mi naprostowac gdzies przyokazjji minimalnie skrzywione uszko) - Hamilton 600 (sadze ze chodzi o stopy czyli jakies 200m) super compressor z polowy lat 60 tych - stan oryginalny ze szklem wlacznie - mysle czy dokupic mu branzoletke ale wole go chyba na pasku

 

IMGP0008-2.JPGIMGP0010-1.JPGIMGP0014-2.JPGIMGP0015-2.JPG

 

 

pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz gratuluje nowych nabytkow

 

 

Rafal


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafale, piękny ten GP! Serdecznie gratuluję. Hamilton też niczego sobie, ale GP "rulez" ;)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baume & Marcier - miód malina ;) . Ostatnio dużo takich vintage chrono na forum, a mi ciągle braknie funduszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafale, piękny ten GP! Serdecznie gratuluję. Hamilton też niczego sobie, ale GP "rulez" ;)

 

Serdeczne podziekowania Arturze - :)

pozdrawiam

 

 

Fajny BM ale cylkinderek ma bardzo ciekawa koperte

 

pzodr

R


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMGP0029-2.JPGIMGP0039-2.JPGIMGP0040-2.JPG

 

Witaj po długiej nieobecności!!!! No i proszę od razu z grubej rury!!!

Rafał muszę Ci powiedzieć szczerze, że choć Hamilton mi się podoba to nie robi na mnie jakiegoś powalającego wrażenia. AAAAAAAAAAAAlllllleee ten GP to moje małe marzenie, więc w styczniu mam urodziny i gdybyś miał jeszcze jednego takiego i mógł go sprezentować to zapraszam na imprezę ;)

A poważnie rzecz biorąc wskazówki w tym GP nie mogą mi się po prostu bardziej podobać

dla mnie jest odjazdowy jako zegarek na co dzień i do kolekcji osobiście bym go nie sprzedał za żadne pieniądze......

Gratuluje udanych zakupów :)


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dzieki - niestety takiego drugiego nie mam:) Ten GP to owoc nocnego siedzenia na e-bay i ogladania aukcji ktore dopiero co sie pojawily - byl na kup teraz za relatywnie niska kwote tzn. 500 usd - zdjecia byly kiepskie, szklo zapackane, wiec cudow sobie nie obiecywalem ale mysle sobie a co tam - zdjecia werku tez nie bylo wiec opcje byly dwie albo UN albo v72 - liczylem po cichu na v72 i jak przyszedl to mimo ze nie wygladal tak jak teraz to mnie poskladal - puki co zostaje w kolekcji - w konsekwencji bede robil przglad w tym tygodniu bo juz za duzo sie naskladalo,

 

co do porownania z Hamiltonem - inny okres, funkcja jak i design - mnie osobiscie Hamiltonowaty bardzo podszedl jako zegarek sportowy - mialem troszke walki z data ale udalo mi sie ja wkoncu zmusic do plynego przeskoku

 

 

w kazdym razie serdecznie dziekuje i pozdrawiam

 

niestety ostatnio mam strasznie malo czasu na wszystko nie tylko zegarki wiec nie goszcze tu tak czesto jak bym chcial ale mam nadzieje ze sytuacja sie szybko unormuje...

 

pozdr

R


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

IMGP0008-2.JPG

 

Rafal

 

a idz Ty, nie gadam z Tobą ;) ostatnio takiego widziałem na ebay i rzeczywiście, nie przepłaciłeś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek - bedziesz musial ;) Seth czeka :)

 

za Hamiltona tez nie przeplacilem - Australia jakies 380 z przesylka:)

 

pozdr

R


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.