Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Rekomendowane odpowiedzi

Witam każdy ma coś do przedstawienia nie będę gorszy na razie to początki ale myślę ze taki zegareczek warty odnowienia. Dostałem go od kolegi z pracy nosił go jego staruszek wiec myślę ze jeszcze trochę posłuży jak go doprowadzę do stanu używalności. Na razie potrzebne mu jest porządne czyszczenie mechanizmu gdyż po nakręceniu trochę pochodzi i się blokuje jak się go trochę ruszy to znowu zaczyna cykać. Wymiana szkiełka i delikatne czyszczenie wskazówek i tarczy.

DSC03611.JPG

DSC03617.JPG

DSC03618.JPG

DSC03619.JPG

DSC03620.JPG

 

Mam tez zegarek który kilka lat temu kupiłem jako nowy jest zegarek Vostok ale niestety jego koperta i bransoleta są marnej jakości chrom zszedł i zacząłem mieć uczulenie na ręce(po niecałych dwóch latach użytkowania). Zastanawiam sie nad ponownym położeniem powłoki na kopercie i wymianie bransolety na pasek. Zastanawiam się jednak jak będzie wyglądał pasek do takiego zegarka. Bo raczej dokupienie nowej bransolety o lepszej wytrzymałości będzie problemem. Bardzo dziękuję za spostrzeżenie i ewentualne propozycje co z tymi fantami zrobić.

 

DSC03629.JPG

DSC03626.JPG

DSC03624.JPG

DSC03623.JPG

DSC03621.JPG

DSC03630.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)Zastanawiam sie nad ponownym położeniem powłoki na kopercie i wymianie bransolety na pasek. Zastanawiam się jednak jak będzie wyglądał pasek do takiego zegarka.(...)

 

Widzę, że sam masz świadomość problemu.

IMO tu paska nie zastosujesz (bez cudowania).

 

Adriatica oczywiście godna uwagi i "odświeżenia" ale Wostok raczej nie.

Edytowane przez whb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie w takim razie co z tym Wostokiem bo tarcza ma swój urok reszta niestety marne wykonanie chyba pójdzie do szuflady i niech leży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie w takim razie co z tym Wostokiem bo tarcza ma swój urok reszta niestety marne wykonanie chyba pójdzie do szuflady i niech leży.

 

Oglądając jakość koperty, bransolety oraz wygląd modułu elektronicznego nabieram podejrzeń, że to może nie być Wostok.

 

Jaki w tym zegarku jest mechanizm ? Mógłbyś wkleić fotkę mechanizmu, tak by były czytelne napisy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój nowy nabytek pasóweczka IWC kupiona przez zupełny przypadek od zegarmistrza, z którym już od kilku lat mam układy :D

Tak tak a na układy nie ma rady....... :(

Zdjęcia w zasadzie na gorąco bez zbędnej pieszczoty od razu po wejściu do domu dlatego wyraźne ale nie dopieszczone przez światło dzienne!!!!

post-29151-0-97150500-1331628844.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

post-29151-0-11869200-1331628846.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój nowy nabytek pasóweczka IWC kupiona przez zupełny przypadek od zegarmistrza, z którym już od kilku lat mam układy :(

Piekny.

Ja mam IWC -tarcza w jasnym kolorze recznie malowana na mechanizmie Henry Levi - sygnatura Tempel.

Niestety koperta jest z aluminium i nie ma przeszklonego denka - ale mech. piekny jak u twojego i tez od zegarmistrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacuś toś poszalał chłopie!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ale muszę przyznać,że zakupy pierwsza klasa.....Nie ma takiego w twoim prezentowanym zestawie, oczywiście pomijając szczegóły o których piszesz, który by mi się nie spodobał, sam mam trzy Tissoty lecz ciągle się zastanawiam czy włożyć w nie troszkę kasy czy lepiej pozostawić w oryginale?

Hmmmm gratulacje a jest czego Jaeger i Zenith w ogóle powodują u mnie ból głowy, Podobnego Jaegera prezentował jakiś czas temu bodajże chronofil, ale Twój też prezentuje się jak na ta markę przystało rewelacyjnie!!!

Cóż tylko wzdychać i szukać dalej ;)

Edytowane przez Stary

Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacuś toś poszalał chłopie!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ale muszę przyznać,że zakupy pierwsza klasa...

Dziękuję bardzo za uznanie. Przywracanie świetności zegarkom sprawia mi dużą satysfakcję. Preferuję również oryginalne stany a przeprowadzam renowacje jedynie tych zegarków, których stan nie pozwalał by mi na założenie na rękę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ostatnio nabyty Zenith. Koperta 18K, werk cal. 126 z roku ok. 1950. Stan w jakim nabyłem również pozostawiał wiele do życzenia.

Fantastyczny ten Zenith, mam podobnego na oku. Gratuluję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja - cus tu nie widze nic fatalnie odnowionego - wrecz przeciwnie wszystko wyglada extra.

Podobaja mi sie wszystkie ale najbardziej - kostka Tissota - ta dwukolorowa tarcza jest genialna.

 

Musisz zrobic/postarac sie o inna wskazwke do datownika w tissocie - wiem ze nie latwe. Wtedy bylaby kropka nad "i" i 100% satysfakcji.

 

Jesli robiles w szystkoo w jednym czasie to poszalales - no i dobrze!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przywracanie świetności zegarkom sprawia mi dużą satysfakcję. Preferuję również oryginalne stany a przeprowadzam renowacje jedynie tych zegarków, których stan nie pozwalał by mi na założenie na rękę.

Taki stosunek do zegarków jest również mnie najbardziej bliski i dla oryginalności zegarków moim zdaniem najmniej szkodliwy, więc godny propagowania.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten Memovox ma oryginalne wskazowki?


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fajnie - podnosi wartosc zegarka, zarowno merkantylna, jak i kolekcjonerska. Choc musze powiedziec, ze dobrali dosc dla mnie dziwna dlugosc wskazowek - jestem raczej przyzwyczajony, ze szczyt wskazowek minutowej i sekundowej powinien "dotykac" badz tylko nieznacznie zachodzic na odpowiednie indeksy. No ale jesli nie tak zaprojektowano, to w takim razie te wskazowki powinny byc dluzsze (i tak sa w omawianym JLC). Natomiast bardzo nie lubie wskazowek za krotkich (zwlaszcza sekundowej) - to utrudnia oczytanie dokladnego czasu.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój nowy nabytek pasóweczka IWC kupiona przez zupełny przypadek od zegarmistrza, z którym już od kilku lat mam układy :)

Tak tak a na układy nie ma rady....... :lol:

Zdjęcia w zasadzie na gorąco bez zbędnej pieszczoty od razu po wejściu do domu dlatego wyraźne ale nie dopieszczone przez światło dzienne!!!!

post-4401-0-61873000-1331630003.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

post-4401-0-93541700-1331630004.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Stary trochę Ci pozazdrościłem i proszę ....

post-4401-0-69200400-1331630006.jpg

post-4401-0-43172500-1331630008.jpg

....... a tak poważnie to ostatnio ukończony na własny użytek projekt. Długo szukałem werku cal. 53 (z wałkiem naciągu na godz. 3) no i tarczy porcelanowej, która wejdzie w tego typu kopertę (większość jest za duża).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fajnie - podnosi wartosc zegarka, zarowno merkantylna, jak i kolekcjonerska. Choc musze powiedziec, ze dobrali dosc dla mnie dziwna dlugosc wskazowek - jestem raczej przyzwyczajony, ze szczyt wskazowek minutowej i sekundowej powinien "dotykac" badz tylko nieznacznie zachodzic na odpowiednie indeksy. No ale jesli nie tak zaprojektowano, to w takim razie te wskazowki powinny byc dluzsze (i tak sa w omawianym JLC). Natomiast bardzo nie lubie wskazowek za krotkich (zwlaszcza sekundowej) - to utrudnia oczytanie dokladnego czasu.

Hmm... Kształt jest na pewno OK, ale jeżeli chodzi o długość, to faktycznie można by tu podyskutować. Przejrzałem na szybko internet pod katem zdjeć Memovoxa, no i jest różnie, znalazłem o podobnej długości, a nawet jeszcze krótsze, ale w przewadze są nieco dłuższe...


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki Jacka - WOW :) , każdy bym chętnie ponosił.

 

Ja trochę skromniej, ale też się pochwalę. Nabytek już nie najnowszy, ale mnie cieszy niezmiennie od pierwszego założenia, więc pokazuję :lol:.

 

post-30959-0-73158200-1331630024.jpg

post-30959-0-51089400-1331630029.jpg

post-30959-0-35311200-1331630033.jpg

 

Mi się podoba B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....... a tak poważnie to ostatnio ukończony na własny użytek projekt. Długo szukałem werku cal. 53 (z wałkiem naciągu na godz. 3) no i tarczy porcelanowej, która wejdzie w tego typu kopertę (większość jest za duża).

No ładny, prawie Portugieser. :)

Ja bym tylko wskazówki dał inne, te są moim zdaniem takie...bardziej "kieszonkowe" (ale to tylko kwestia gustu).

 

Edit. O takich myślałem:

post-859-0-20178500-1331630064.jpg

Edytowane przez Piotr Ratyński

Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ładny, prawie Portugieser. :)

Ja bym tylko wskazówki dał inne, te są moim zdaniem takie...bardziej "kieszonkowe" (ale to tylko kwestia gustu).

 

Edit. O takich myślałem:

post-4401-0-06425700-1331630158.jpg

 

Masz Piotrze rację z tymi wskazówkami. Takie właśnie próbowałem w pierwszej kolejności pasować, tylko że mam parkę dość grubych z tego wzoru. Według mnie nie pasowały do tych stosunkowo małych indeksów. Oczywiście dalej poszukuję takich ... może ktoś ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ulan co do wskazówki kalendarza w Tissocie mam niecny plan, co prawda mało profesjonalny, ale efekt gwarantowany.

 

Co do "kostki" Tissota zakład malujacy tarcze staną faktycznie na wysokości zadania.

Edytowane przez Jacek Grzeszczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2
post-0-0-71217300-1331630766.jpg

post-0-0-66993300-1331630760.jpg

post-0-0-99965500-1331630761.jpg

post-0-0-81014900-1331630763.jpg

post-0-0-97762400-1331630764.jpg

Edytowane przez kaido2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki nie moje , a mojej dziewczyny:

No proszę, "damki" też mogą się podobać... :)


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.