Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

u mnie tez Diplomat po serwisie :)

 

6Bq8gw.jpgnXmApU.jpguqazsE.jpg

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Delbana w militarnym stylu.

post-57210-0-73099300-1431269075_thumb.jpg

post-57210-0-00282000-1431269102_thumb.jpg

post-57210-0-82970000-1431269131_thumb.jpg

post-57210-0-28995600-1431269200_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

Mnie wpadł ostatnio taki ładniutki vintage w stali w można rzec idealnym stanie zachowania 

 

gallery_26467_836_61094.jpg

 

Z tego co już sam wiem to Jules Racine to był kuzyn Galleta, który w Stanach do lat 40' sprzedawał zegarki Gallet pod swoim nazwiskiem. Znalazłem też podobny zegarek z identycznym werkiem, ale sygnowany jeszcze Gallet https://www.etsy.com/listing/212909827/vintage-mens-watch-racine-by-gallet

 

Mój ma na werku oznaczenia już tylko Unadjusted Racine i informację o kamykach.

 

gallery_26467_836_162976.jpg

 

Jestem ciekaw, czy mój Racine to lata 40. Może ktoś dopomoże w datowaniu?

W każdym razie  zegarek ma już  u mnie dożywocie  i choć jeszcze nic z nim nie robiłem pięknie i dokładnie odmierza czas!

Edytowane przez D@dik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna sztuka - czarna, nie odnawiana tarcza robi wrażenie.

Wg mnie Racine został w nazwie marki potraktowany jako postać historyczna - bez związku z tradycją rodu.

Mechanizm na moje oko to koniec lat 60-tych lub nawet pocz. 70-tych.

Edytowane przez Grigoris1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo to 'wina' zdjęcia albo tarcza jest po renowacji.....

A po stylistyce tarczy obstawiam lata 60-70...( przypomina te z Atlantica:-) )

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

Albo to 'wina' zdjęcia albo tarcza jest po renowacji.....

A po stylistyce tarczy obstawiam lata 60-70...( przypomina te z Atlantica:-) )

Kto wie... Tarcza nie wygląda w rzeczywistości na odmalowywalną, ale sam zegarek sprawia wrażenie bardzo mało używanego z zewnątrz, choć widać po śrubkach, że jakiś majster do werku się dobierał. Może zegarki były jeszcze po latach 40' składane później z zapasów werków galletowych? Nie znalazłem nigdzie zestawienia mechanizmów tej firmy, bo bym sprawdził lata produkcji ewentualnie. Dzięki za sygnały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm w tym Racine to AS prawdopodobnie 1245 ,.Bez wiadomego wymiaru trudno dokładnie określić typ mechanizmu ,ale na 100% jest to AS..,Może także być inny z rodziny 12XX np 1237,lub 1238,.Werki te byly produkowane po roku 1950 a z inca to nawet w drugiej połowie lat 50.Brand Racine funkcjonował nawet w latach 70, tak samo jak siostrzany brand "Enicar" ,który jest nazwiskiem Julesa Racine napisanym od tyłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm... Tarcza rzeczywiście jakoś "za świeżo" wygląda.... Ale z drugiej strony: po co inwestować w porządne malowanie takiego zegarka? Pod handel raczej nieopłacalne. Stąd wnioskuję, że większa szansa na dobry stan i tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

Mechanizm w tym Racine to AS prawdopodobnie 1245 ,.Bez wiadomego wymiaru trudno dokładnie określić typ mechanizmu ,ale na 100% jest to AS..,Może także być inny z rodziny 12XX np 1237,lub 1238,.Werki te byly produkowane po roku 1950 a z inca to nawet w drugiej połowie lat 50.Brand Racine funkcjonował nawet w latach 70, tak samo jak siostrzany brand "Enicar" ,który jest nazwiskiem Julesa Racine napisanym od tyłu.

Wielkie dzięki za odzew. Jutro pomierzę mechanizm i przyjrzę się werkom AS.  Hmmm.... a Enicar czasem się nie wziął raczej od Ariste Racine? Jules i Ariste to zapewne dwie różne osoby...

 

pozdrawiam

Edytowane przez D@dik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm w tym Racine to AS prawdopodobnie 1245 ,.Bez wiadomego wymiaru trudno dokładnie określić typ mechanizmu ,ale na 100% jest to AS..,Może także być inny z rodziny 12XX np 1237,lub 1238,.Werki te byly produkowane po roku 1950 a z inca to nawet w drugiej połowie lat 50.Brand Racine funkcjonował nawet w latach 70, tak samo jak siostrzany brand "Enicar" ,który jest nazwiskiem Julesa Racine napisanym od tyłu.

 

Doprecyzuję, że werk to jeden z tzw. Standardów, czyli owoc współpracy niedawnych konkurentów: firm AS i FHF, zwiastujący nadejście ery kwarców i cięcia kosztów na wszystkim. Pod balansem spodziewałbym się sygnatury AS-ST, FHF-ST albo po prostu ST, zresztą sygnowano je na najróżniejsze sposoby. To tutaj rzeczywiście może być produkcją ASa, bo FHF używał wtedy raczej innych zapadek naciągu. Takie werki były produkowane masowo (i wsadzane do czego się dało) co najmniej od połowy lat '60 ale wersja zdobiona tzw. młotkowaniem jaką mamy powyżej wskazuje raczej na lata '70. Za to estetyka zegarka sugeruje raczej wczesne lata '60, więc sam już nie wiem. Może Racine miał taką linię produktową i nie kombinował za bardzo z dyzajnem przez dekadę.

Krakowskim targiem powiedziałbym że to druga połowa lat '60, ale nie jestem do końca przekonany.

W każdym razie zegarek w żaden sposób nie mógł powstać w latach '40.

 

pozdrawiam

Narfas

Edytowane przez Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

Dziękuję Koledzy za informację. Szkoda że nie jest starszy, ale bardzo cieszy oko i tak. Chylę czoła przed Waszą wiedzą! pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wypolerował tego stalowego ankera


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego sie nie da...

Jest to cieżki temat zd wzgledu na chrom i najwazniejsze niewyjmowalną podziałke :-S dlatego zostanie pewnie tak.. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj takie dwa staruszki .Z inskrypcji na deklu starszego wynika ,że jego właściciel należał do pogranicznych wojsk NKWD,czyli pilnował granic Związku Radzieckiego przed napływem wielu  milionów nielegalnych imigrantów,Sowiecki odpowiednik amerykańskiego United States Border Patrol i U.S. ICE (Immigration and Customs Enforcement)

post-67292-0-75285000-1431529880_thumb.jpg

post-67292-0-13059500-1431529891_thumb.jpg

post-67292-0-48848700-1431529909_thumb.jpg

post-67292-0-57355200-1431529932_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka ślicznotka słusznych rozmiarów się trafiła :)

post-41915-0-92427000-1431542108_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.