Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Rekomendowane odpowiedzi

Grzegorzu!

 

Rzeczywiście jest co gratulować!!! :blink:

 

Gdyż ta odpicowana jak na niedzielną sumę

Le Mania jest pewnikiem w podeszłem wieku!  :unsure:

Bowiem wisaż za***iście wykonany

jak na ściankę do "pudelka" .  :lol:

 

Zara, zara jak, to było.................. :(

 

Z przodu liceum,

w d*pie muzeum........ ;)

czy jakoś tam?  :D

 

A ja se tam ze skrzyni

takiego wyrychciłem 

już jest w gablotce

kusząc swą urodą

potencjalnych...

 

post-63153-0-34659500-1445124586_thumb.jpg

post-63153-0-75885300-1445124634_thumb.jpg

post-63153-0-71728000-1445124678_thumb.jpg

post-63153-0-11274500-1445124736_thumb.jpg

post-63153-0-79135300-1445124829_thumb.jpg


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie po francusku 

lub hiszpańsku?

Trzeba by było pokręcić. :D

Nawet nie zdążyłem się nią nacieszyć

znajoma "wyrwała z ręki"   ;)  :)

i poszła w szklane kazamaty a głupio

teraz mi zabierać.  :(


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lemania bardzo "smakowo" odnowiona. Gratulacje.

A omega.......... cóż , wcale się nie dziwię koleżance  , że Ci ją zwędziła :) .

Kobiety lubią świecidełka.

Bardzo ładny stan .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie, jeszcze kilka zdjeć

(ciach)

Wysłane z mojego iPada przez Tapatalk

Bardzo inspirująca relacja. :) Gratuluję i zazdroszczę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Genialna Lemania. Takie egzemplarze sprawiają, że chce się zanurzyć w tematykę vintage. Gratulacje


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem w inna kategorię, ale tu chyba też pasuje - wygrzebany za parę zeta i nawet ruszył....

Zegarek wrócił po zrobieniu przez forumowego Kolegę - dziękuję i szczerze polecam - czy można coś na temat mechanizmu?

post-29239-0-53627200-1445350505.jpeg

post-29239-0-53327100-1445350514_thumb.jpeg

post-29239-0-52834300-1445350518_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie , tylko teraz na drugim zdjęciu widać dokładnie , że ktoś po kowalsku poprawiał oryginalne bicia.

Koperta została mocno spolerowana , a napisy nie pokrywając się w pełni z oryginałem cięte na nowo.

A szkoda , bo zegarek bardzo klimatyczny :( .

Dodatkowo zrobił bym coś z tą lumą we wskazówkach .

Albo ją całkiem usuń , albo daj nową w podobnym odcieniu.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest w najlepszym porządku, nikt tego nie poprawiał,podwójne bicie to kolejny dowód na autentyczność tego egzemplarza. Wiele Unitasow posiada podwójne bicie. Koleś który je wykonywał musiał nie mieć pewnej ręki, ale właśnie tak to ma wyglądać! Co do wskazówek to są dwie szkoły albo zostawić w oryginale albo wypełnić w dobranym kolorze, ale nie jest to jakaś ujma, pewnie-najlepiej aby były w oryginale i miały oryginalna masę :)

Ogólnie bardzo ładnie się prezentuje po zrobieniu, dobrze że dekiel tylko liźnięty.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za odpowiedzi, po znalezieniu nie był wiele porysowany, więc czyszczenie było delikatne, zresztą nierdzewnej kopercie to chyba nie zaszkodzi..., tarcza, wskazówki i mechanizm nie ruszane, a właśnie czy można cos o mechaniźmie, czy to na tamte czasy był przyzwoity, bo wygląda jaby nie miał antywstrząsu......

co do oryginalności bić, to za cene jaką wziąłem, to chyba nikomu by się ich nie chciało robić....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klimatycznie wygląda ten Lanco. Oczywiście z paskiem z epoki.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na CW się nie przychrzaniłem, to tu mogę, skoro temat pacha jest pociągnięty. Jak dla mnie to chomąto jest za masywne do takiego zegareczka (bardzo, zresztą, fajnego). Wrzuciłbym na coś bardziej płaskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na CW się nie przychrzaniłem, to tu mogę, skoro temat pacha jest pociągnięty. Jak dla mnie to chomąto jest za masywne do takiego zegareczka (bardzo, zresztą, fajnego). Wrzuciłbym na coś bardziej płaskiego.

mam sporą łapę i kolekcjonuję zegarki nie po to żeby leżały w wiaderku, ale noszę ję :), najbardziej pasują mi paski z podkładką i tego się trzymam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwota.......... :)

choć  umorusany ;)

jak górnik dołowy. :D


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lamhub

Fajne Pasek do Lanco ;) mi osobiscie też te bicia nie pasuja jakieś takie jakby kura dłubała z tyłu wszystkie zegarki brytyjskie z czasu drugiej wojny z jakimi mialem do czynienia nawet te z nadwyżek z 45 miały inne bicia tzn wieksze i dokładniejsze wyjątkiem były bicia Na modelach omegi i longinesa dla raf które były dość płytkie i cienkie że tak się wyraże i w nich dużo było spolerowanych przez firme / kolejnych właścicieli :) Mimo te zegarek bardzo ładny podobny do timorów pielengnirskich ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj się coś takiego pokazało.  Zdjęcia robiłem na szybko telefonem. Omega kal 266 z ok 1952 roku. Nie był to planowany zakup. Pojawiła się okazja w dobrej cenie, nie wiedziałem co jest w środku i do tego zdjęcia były bardzo kiepskiej jakości. Mechanizm jest na pewno do czyszczenia. Szlo do wymiany. Dekiel jest porysowany do metalowej bransoletki którą była używana. Sa 2 większe wżery a resztę da się pewnie spolerować. Tarcza jest dwukolorowa i trochę ubrudzona ale może da się ja wyczyścić.16418109.jpg?1445538746

 

16418101.jpg?1445538746

 

16418106.jpg?1445538746

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.