Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiejszy nabytek,.Prawdopodobnie jeden z najładniejszych zegarków Bulova ,a na pewno najładniejszy Accutron.,Do tego ciężki i duży co w przypadku zegarków z lat 60 tych jest rzadko spotykane.,No i najważniejsze "All American Made" w nowojorskim zakładzie na Sunnyside 

post-67292-0-96842300-1451336575_thumb.jpg

post-67292-0-42221000-1451336587_thumb.jpg

post-67292-0-05524000-1451336609_thumb.jpg

post-67292-0-83653800-1451336627_thumb.jpg

post-67292-0-55840400-1451336648_thumb.jpg

post-67292-0-64037300-1451336675_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolna półka, ale klasyczny vintage.

post-57210-0-33178600-1451404798_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak trochę okraszę, zanabyty jako "selfie - gift" muszę nad nim popracować, ale rodzi dobre prognozy....

 

post-62679-0-61476200-1451424516_thumb.jpg


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy nabytek,.Prawdopodobnie jeden z najładniejszych zegarków Bulova ,a na pewno najładniejszy Accutron.,Do tego ciężki i duży co w przypadku zegarków z lat 60 tych jest rzadko spotykane.,No i najważniejsze "All American Made" w nowojorskim zakładzie na Sunnyside 

Jak się ma dojście to się kupuje  :)  graty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

enicar super to ten z allegro gratulacje świetny jest ceny jak na polskie realia wysokie ..... gratulacje

Edytowane przez adam4002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

Enicar  świetny! Szukam cały czas Sherpy.... a tymczasem wpadł taki młody klasyk z początku lat 70

 

gallery_26467_836_53770.jpg

 

Cieszy bardzo bo i parka się zrobiła w doskonałym prawie stanie:

 

gallery_26467_836_67762.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktoś podpowie co to za budzik. Kiedyś go kupiłem postanowiłem go rozłożyć i uruchomić bo chce iść :)

 

Na tarczy i mechanizmie ma 2 skrzyżowane strzały oraz 8,24 napis.

9b52ccc9a2941533c43a254871dbb106.jpg

3f2c032d1c8aa10182eb613b61238167.jpg

Edytowane przez Rybak1979GSL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te strzały to sygnatura firmy HAU Hambursko - Amerykańska spółka akcyjna 1875-1930 - Hamburg - Amerykanische Uhren Fabrik 

Tyle udało mi się wyczytać stąd http://gazeta-kolekcjonera.myvimu.com/rozwoj-i-zmierzch-mechanicznego-budzika/

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam takiego budzika HAU
 

HAU

HAU

Twój Rybak1979GSL wygląda także zachęcająco choć bez obudowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

enicar super to ten z allegro gratulacje świetny jest ceny jak na polskie realia wysokie ..... gratulacje

 Z ceną różnie to bywa, może i wysoka. Aczkolwiek dostać takiego w polskich realiach w tym stanie... trudne. Dwa lata temu na All.... widziałem Sherpe Super Divette lub Dive. Opcja kup teraz 4500zł zanim skonsultowałem się było już po... aukcja widoczna była może 1godz. Od tego momentu jakoś się nie spotkałem na All,,,, z Enicarem Sherpą w tych wersjach tzn. tych dużych same garniturowce.


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam takiego budzika HAU

 

 

 

Twój Rybak1979GSL wygląda także zachęcająco choć bez obudowy :)

Są i obudowy nawet 3 :D

6d8f1ce10010c8b9c172a306db812834.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Z ceną różnie to bywa, może i wysoka. Aczkolwiek dostać takiego w polskich realiach w tym stanie... trudne. Dwa lata temu na All.... widziałem Sherpe Super Divette lub Dive. Opcja kup teraz 4500zł zanim skonsultowałem się było już po... aukcja widoczna była może 1godz. Od tego momentu jakoś się nie spotkałem na All,,,, z Enicarem Sherpą w tych wersjach tzn. tych dużych same garniturowce.

Zegarek przepiękny,.Gratulacje.,Sherpa Guide pokazuje się na rynku co jakiś czas ,ale trudno znaleźć zegarek w dobrej kondycji.,Większość zegarków ma zniszczony bezel  z nazwami miast,który jest wykonany z miękkiego aluminium tak samo jak czerwony pierścień z pointerem.,W  Twoim zegarku obydwa elementy są w dobrym stanie,nawet wskazówki są prawidłowe zwłaszcza ta od GMT z szachownicą.,Jedynie górna koronka jest podmieniona na standardową "cross hatched EPSA" ., Co do cen jakie Sherpy osiągają na rynku to można marudzić,ale trzeba także wziąć pod uwagę fakt iż te zegarki są napędzane mechanizmami "in Huose"

Edytowane przez mayor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku tych Enicarów już przestałem marudzić. Koronka do niego na niemieckim eb... kosztuje ponad 400 zeta. Kupiłem bo stan faktycznie jest dobry. Sekundnik muszę zmienić na czerwony lub przemalować. Czas pokaże. Natomiast reszta wg mnie super. Teraz tylko czekam na przegląd mechanizmu, mam nadzieję, że wszystko będzie OK.


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można powiedzieć o tym Enicarze, że poszedł za pełną cenę zatokową... NIemniej stan wynagradza stratę z nawiązką ;) Też mam Guide'a (short lug), którego katuję już któryś rok, zostanie ze mną do śmierci ;) Poluję już od dłuższego czasu na oryginalną bransoletę, przydała by się też nowa koronka i szkiełko, ceny ebayowe odstraszają, jak słusznie zauważył Kolega. Natomiast miłą niespodzianką są łatwość i niskie koszta serwisu samego mechanizmu, praktycznie wszystko można wyciągnąć z modeli po parędziesiąt złotych.

Edytowane przez evocati

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już po przeglądzie, cyka sobie statecznie. Potrzebny jeszcze jakiś pasek i można szaleć :)

gallery_225_1903_649883.jpg

Pozdrawiam,


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje.,Excelsior Park 40 najładniejszy mechanizm chrono z tego okresu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek , ładny Rolex ;)  :) [nie w tym dziale]

Żonin. Może czasem da ponosić...


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez po przeglądzie ;)

post-41981-0-44756400-1452028157_thumb.jpg

post-41981-0-59003100-1452028170_thumb.jpg


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Filip :) aponiewaz było troche za duzo zakupów te ten Girard Perregaux niestety bedzie szukał nowego domu :(


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.