Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Rekomendowane odpowiedzi

Koniecznie


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek piękny bez dwóch zdań

Złoto nie jest za miękkie na zawias i rant do otwierania koperty? wiem że są całe złote i zawias wtedy też ale połączenie?

Dla czego pytam? bo miałem takie dwie koperty (jedna koperta i koperta z resztkami takiego własnie chronografu ale nie U.N.) - też miały ten rant i zawias oraz uszko złotego koloru był tez pierścień wewnątrz ramki szkiełka ale nie były złote - złoty rant dekla dolutowany do stalowej koperty? 

Ja tylko pytam 

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj napisałem maila do U.Nardina z prośbą o wyciąg z archiwum i dokładny opis zegarka. Zadałem także pytania odnośnie materiałów użytych w konstrukcji koperty.,Przyjdzie odpowiedz to umieszczę zegarek w dziale z kieszonkami wraz z opisem opartym na faktach.,Firma UN chętnie i dosyć szybko udziela wszelkich informacji,dzięki ich pomocy kiedyś unieważniłem zakup podobnego zegarka z Ameryki Południowej ,w którym punce na kopercie i werku były wycinane metoda CNC., 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doxa rocznik 1955 i AS 1188 w środku w świetnym stanie. Duża - 37 mm.

Tarcza całkiem niezła, ale koperta raczej do chromowania.

post-35535-0-18422700-1450030421_thumb.jpg

post-35535-0-58216500-1450030443.jpg

post-35535-0-04496300-1450030452_thumb.jpg


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie by nie były te materiały (i oby złoto) to zegarek wymiata - na allegro był chyba podobny jakiś czas temu ale cena Fiu..fiu...

A mnie się dzisiaj taki brudas trafił MITOT pierwszy raz taką nazwę w ogóle słyszałem - kupiony jako niesprawny a chodzi jak kwarcowy od rana praktycznie zero odchyłki  :D

post-68206-0-38447400-1450031842_thumb.jpg

post-68206-0-72002100-1450031853_thumb.jpg

post-68206-0-28310200-1450031865_thumb.jpg

post-68206-0-84219900-1450031886_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie weszły wszystkie - za chiny nie mogę odczytać co tam jest wydrapane

post-68206-0-34461200-1450031941_thumb.jpg

post-68206-0-81746700-1450031951_thumb.jpg

post-68206-0-94868600-1450031961_thumb.jpg

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawle,

Mam wrażenie,ze to napis po hiszpańsku i są tam słowa Morte (coś pomiędzy-alt, all?) Ingleterra a data kieruje nas do 1935 r.(?) - może to początek ciekawego kolekcjonerskiego śledztwa?

Można poszukać w historii państw hiszpańsko-języcznych czego mogli chcieć od Anglików w tym okresie - to tak na moje oko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staruszek chrono świetny ! Rewelacyjna tarcza, to był dobry strzał Pawle moje gratulacje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo Panowie - z portugalskiego to brzmi ŚMIERĆ WSZYSTKO i nie mogę rozszyfrować tego trzeciego słowa

 

EDIT wychodzi mi że tam jest napisane ŚMIERĆ WSZYSTKIE ANGLIA   :blink:  :wacko:

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może autorowi chodziło o "śmierć wszystkim anglikom", w każdym razie taka tajemnicza inskrypcja dodaje tylko urok temu zegarkowi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może tak to trzeba tłumaczyć - ja przetłumaczyłem pojedyncze słowa w tłumaczu internetowym i to "on " podpowiedział że słowo pochodzi od Portugalskiego bo wstępnie naprowadził mnie Grigoris (dzięki bardzo ;) ) - teraz siedzę i kopię w necie co było w 35roku nie tak między Anglią a Portugalią 

 

Niedawno narzekałem koledze na starociach że nic mi się nie trafia tak dla mnie do skrzyneczki a tu proszę  :)  własnie takie perełki najbardziej mnie interesują jak "coś" za zegarkiem stoi i przestaje być zwykłym zegarkiem a staje się świadkiem jakiejś ciekawej historii - ale jestem uchachany  :wub:  :D

 

Jeszcze jakby mayor albo ktoś w temacie mechanizmów powiedział co tam w środku sobie mruczy ...... :rolleyes:

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz siedzę i kopię w necie co było w 35roku nie tak między Anglią a Portugalią 

 

..o zamorskie posiadłości ;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprowadź mnie ręką jak możesz bo zaraz zakopię się w otwartych stronach i linkach 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i tym tropem coś - szukam dalej 

Oczywiście Dzięki za tropy  :)

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:wub:  :D

 

Jeszcze jakby mayor albo ktoś w temacie mechanizmów powiedział co tam w środku sobie mruczy ...... :rolleyes:

W środku Landeron Hahn 13.,Obiegowa opinia o kiepskiej jakości mechanizmów chrono Landerona nie jest do końca sprawiedliwa.,Faktycznie Landeron wypuścił na rynek trzy i pól miliona ekstremalnie tandetnych werków L 48 i jego pochodnych 51,.148.,248,.ale przez prawie trzydzieści lat produkował także kilka typów doskonałych mechanizmów z kołem kolumnowym,które w niczym nie ustępują wyrobom Valjouxa czy Venus.,W 1924 roku Charles Hahn kupił od Anatola Breitlinga patenty na mech.,"Monbrillant" i rozpoczął produkcje werków chrono opartych na innowacjach Breitlinga: jednoprzyciskowy Landeron cal.2,wspomniany cal.13 ,oraz prawdziwy "zwycięzca" cal. Landeron 39,który w czasie wojny napędzał zegarki wszystkich walczących stron.Po wojnie weszły jeszcze do produkcji cal.49(ulepszony 39), oraz cal 52 (powiększony 13).Niestety inżynierowie Landerona przegrali z księgowymi i około roku 1954 produkcja mechanizmów z kołem kolumnowym została zakończona ze względu na niską rentowność i czasochłonny proces produkcji.,Potencjał fabryki Landerona całkowicie podporządkowano produkcji mechanizmów z rodziny L 48,które jak chińskie skarpetki uciskowe zalały rynki całego świata.,  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję  :)  :)  dzisiaj posiedzę jeszcze poszukam za co tak nienawidzili Anglików może rozwinie się trop wskazany przez Marka Yodę a może coś nowego wypłynie - jak ktoś wpadnie przypadkiem na coś proszę o info 

Podziękował  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mayor

Bardzo ciekawie piszesz i podziękowania za otwartość i chęć dzielenia się wiedzą z innymi. Dobrze, ze są jeszcze forumowicze, którzy piszą , mając pojęcie o czym piszą.

pozdrawiam 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej!

Tomek,

to z tamtego roku :D 

i się nie liczy!  :P

Tetra w łapki Pana Z,

by po dawnych przygodach

zrobił SPA i nówkę sztukę! :wub:  


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W środku Landeron Hahn 13.,Obiegowa opinia o kiepskiej jakości mechanizmów chrono Landerona nie jest do końca sprawiedliwa.,Faktycznie Landeron wypuścił na rynek trzy i pól miliona ekstremalnie tandetnych werków L 48 i jego pochodnych 51,.148.,248,.ale przez prawie trzydzieści lat produkował także kilka typów doskonałych mechanizmów z kołem kolumnowym,które w niczym nie ustępują wyrobom Valjouxa czy Venus.,W 1924 roku Charles Hahn kupił od Anatola Breitlinga patenty na mech.,"Monbrillant" i rozpoczął produkcje werków chrono opartych na innowacjach Breitlinga: jednoprzyciskowy Landeron cal.2,wspomniany cal.13 ,oraz prawdziwy "zwycięzca" cal. Landeron 39,który w czasie wojny napędzał zegarki wszystkich walczących stron.Po wojnie weszły jeszcze do produkcji cal.49(ulepszony 39), oraz cal 52 (powiększony 13).Niestety inżynierowie Landerona przegrali z księgowymi i około roku 1954 produkcja mechanizmów z kołem kolumnowym została zakończona ze względu na niską rentowność i czasochłonny proces produkcji.,Potencjał fabryki Landerona całkowicie podporządkowano produkcji mechanizmów z rodziny L 48,które jak chińskie skarpetki uciskowe zalały rynki całego świata.,  

Wszystko ,jest Ok, tyle tylko, że to właśnie jest Landeron kal. 52.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ,jest Ok, tyle tylko, że to właśnie jest Landeron kal. 52.

Zależy od rozmiaru jak ma 14,5 linii to 52,a jak ma 13 linii to Landeron13.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od rozmiaru jak ma 14,5 linii to 52,a jak ma 13 linii to Landeron13.

Nie tylko, przyjrzyj się dźwigniom i pólmostkowi balansowemu, w ogóle to z poczatku bardziej mi ten mechanizm był podobny do Landeron 3, ale po przyjrzeniu się bartdziej mi tu pasuje wczesna wersja Landeron 52.                                                                                                   


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko, przyjrzyj się dźwigniom i pólmostkowi balansowemu, w ogóle to z poczatku bardziej mi ten mechanizm był podobny do Landeron 3, ale po przyjrzeniu się bartdziej mi tu pasuje wczesna wersja Landeron 52.                                                                                                   

Landeron 13 miał kilka wersji rozwojowych ,które się różniły detalami .,Nawet ilość kolumn w kole w poszczególnych wersjach była zmienna.,W tym wypadku najlepszym sędzią jest suwmiarka., Wymiaru się nie da oszukać.,29,3mm versus 32,7mm

Edytowane przez mayor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.