Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Yargoth

Zegarki ze szklanego ekranu

Rekomendowane odpowiedzi

Zapewne jak wielu z forumowiczow czesto gdy spotykam jakas osobe najpierw zwracam uwage na jej czasomierz (glupio to wyglada bo wzrok do sokolich nie nalezy i nieznajomy czesto mysli zapewne ze mu cabule chce podwedzic i dlatego sie tak do niego zblizam wykrecajac glowe). Oczywiscie najciekawsze zegarki mozemy dostrzec na szklanym ekranie gdzie duzo czesciej niz na naszych ulicach goszcza ludzie z towarzyskiej smietanki. Dostrzezenie marki takiego czasomierza czesto graniczy z cudem ale tym wieksza radosc z odkrycia (Bylem z siebie dumny gdy ustalilem ze Jeremy Clarkson z Top Gear ma na rece Omege Diver). Dlatego proponuje zeby kazdy kto dostrzeze jakis ciekawy przyklad zegarka umiescil tutaj fotke (o ile oczywiscie taka posiada).

 

Na poczatek kilka filmowych:

 

Chyba najciekawszy zegarek posiadal zawsze agent jej Krolewskiej Mosci czyli niejaki Bond. Byly to kolejno Rolex, Seiko, znowu Rolex by ostatecznie dojsc do Omegi

 

 

goldfinger_02.jpg

 

OP.jpg

 

fyeo.gif

 

GEwatches.jpg

 

GEbutton.jpg

 

GElaser.jpg

 

Trzecia czesc terminatora kilku starych fanow mogla rozczarowac ale ten zegarek nie zrobi tego nigdy (Audemars Piguet)

 

t3.jpg

 

Vanilla Sky to sredniawa komedia, po ktorej pewna znana hollywoodzka para (dotad uznana za wzor udanego pozycia) rozstala sie. Z tym zegarkiem chyba nikt nie bedzie chcial sie rozstawac na zbyt dlugo

 

vanillasky_02.jpg

 

W Raporcie Mniejszosci znalazlo sie sporo miejsca dla reklam roznych firm. Zegarki reprezentowal:

 

minorityreport09.jpg

 

Eraser (u nas znany jako Egzekutor) to popis "aktorstwa" nowego gubernatora Kaliforni. W tym obrazie przewinal sie:

 

eraser_02.jpg

 

Podobna "zabawka" znalazla sie w Transporterze

 

transporter01.jpg

 

Powiem szczerze ze nie pamietam polskiego odpowiednika tytulu filmu La Confidential, ale ten zegarek chyba kazdy zna:)

 

laconfidential01.jpg

 

W najnowszej ekranizacji Tożsamości Bourne'a również można zauważyc coś ciekawego:

 

bourne01.jpg

 

Omega już stara się zapewnić sobie pewna pozycję w przyszłej załogowej Misji na Marsa dlatego nie mogło jej również zabraknąć w filmie o tym samym tytule

 

missiontomars.jpg

 

No to by było na razie na tyle. Mam nadzieje, ze ktos dotrze do innych ciekawych fotek. Te ktore zaprezentowalem powyzej pochodza w wiekszosci z http://home.san.rr.com/dyamasaki/celebritywatch/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze apropos Bonda. Wlasnie patrze sobie na " Thunderball'a" (u nas znanego jako "Operacja Piorun") i nie widze na rece Jamesa przedstawionego powyzej Rolexa Submarinera tylko chronograf Breitlinga (dziwne ze milosnicy Bonda o tego nie dostrzegli). Musze postarac sie o jakas fotke tego cuda.

 

EDIT

 

A oto i on: Breitling z wbudowanym Geigerem

orologo2_07.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam,

muszę przyznać, że słowny jesteś Xeper. Informacja, którą przedstawiłeś jest bardzo ciekawa. Pytanie: gdzie podział się Władek :?:

Pisaliśmy ostatnio na temat piramidy prestiżu, a od Władka oczekujemy, że w zakładce "Producenci" zamiast linków do poszczególnych stron pojawią się opisy związane z historią firm zegarkowych i opisy ich kolekcji. Ja czekam na to z niecierpliwością.

Xeper: Vanilla Sky to nie jest komedia. Moim zdaniem to naprawdę doskonały film z zaskakującym zakończeniem natomiast zegarek ?, cóż, mistrzostwo świata - w końcu to IWC. IWC jest zdecydowanie jedną z moich ulubionych firm zegarkowych. Niestety nie stać mnie jeszcze na taki luksus, ale może kiedyś, kto wie. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pamiętacie "Okno na podwórze"? Na jaki zegarek zerkał w nim James Stewart? Jak macie taką możliwość to umieście zdjęcie? Firma jak firma, ale za to jest taki moment w filmie, że widać tylko tarczę tegoż zegarka :)


"Pierwszy"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze scen z zegarkami pamietam jeszcze Tag Heuer'a z drugiej częsci Szklanej Pułapki oraz Rolex'a z Kill Bill'a. Niestety nie moge ich namierzyc w sieci i musze postarac sie o te filmy i wykonac fotke.

 

A jeszcze co do slowa Xeper, ktore mam w podpisie, to nie nick tylko pewnego rodzaju motto (oznaczajace swiadomosc istnienia :) )

 

EDIT

Bardzo ważną rolę odegrał również zegarek w filmie Pulp Fiction. Nie wiadomo jaka to marka ale historia z nim zwiazana jest ciekawa. Zegarek mial byc jednym z pierwszych zegarkow na reke, ktory pradziadek Butcha (Bruce Willis) kupił przed Pierwszą Wojna Światową, by przekazywać go z ojca na syna kolejnym pokoleniom. Do Butcha zegarek przynosi kolega ojca, ktory razem z nim był w niewoli w Hanoi. Z opowiesci wynika, ze zegarek aby nie zostac skonfiskowanym byl ukrywany przez panow w... odbytach.

 

pulp17ek.jpg

 

pulp25ou.jpg

 

pulp39jz.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy pierwszy raz obejrzałem film "Vanilla Sky", to głównie zapamiętałem zegarek, a dopiero później Penelope Cruiz, Ferrari i Cameron Diaz. Grał tam chyba też Tom Cruise :roll: :)

Zgadzam się, że film jest świetny i zdecydowanie nie jest komedią. Polecam również pierwowzór hiszpański tego filmu.

 

Na ekrany naszych kin wejdzie lada moment film Constantine, gdzie główny bohater grany przez Keanu Rives nosi zegarek Oris Classic. Postaram się uchwycić jakiś dobry moment w trailerze do filmu i zrobić fotkę.

 

Pzdr,Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przypomnialem sobie scene ktora po prostu musze namierzyc, a mianowicie zegarek w filmie Krzyzacy. Niestety wiekszosc wersji ma juz wyciety ten moment, ale ja nie poddaje sie tak latwo :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

właśnie oglądam film "Frantic" z Harrisonem Fordem, gdzie główny bohater posiada znany i powszechnie lubiany :wink: model Rolexa.

 

Pozdrawiam

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jendri

A owszem, też oglądam. To chyba Oyster Datejust na metalowej branzolecie no nie?

Swoją drogą niezłe z nas zboki... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) zboki :)

Tak, na metalowej bransolecie, a co do modelu to też mi się wydaje, że to Datejust :)

 

Marcin

 

ps. widać, że oglądamy film w skupieniu :wink:


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas przypomnieć o temacie, który troszkę zarósł pajęczynami.

W Men in black zegarek odgrywał bardzo ważną rolę - w końcu był elementem kultu całego "ludu z szafki" ;)

mib201.jpg

mib202.jpg

A oto jak wygląda to cudo w oryginale :)

mib2watch.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż,

jako fan firmy ORIS polecam link, gdzie można zobaczyć nie tylko filmy, w któych grały, ale też artystów i sportowców, którzy posiadają ich zegarki.

http://www.oris.ch/english/index.html - należy kliknąć z lewej strony w zakładkę Personalities.

 

Miłej zabawy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś lubi zegarki Orisa, to polecam film Constantin (jak ktoś Orisa nie lubi to film też może obejrzeć, bo całkiem fajny). Przez cały film czekałem na jakieś ujęcie zegarka, no i się doczekałem. W jednej ze scen, główny bohater zdejmuje zegarek i odkłada go na psadzkę. Kamera robi najazd na zegareczek, który po chwili wypełnia cały ekran. Szkoda, że nie miałem pilota, żeby włączyć pauzę i troszke się podelektować :(

 

Dla miłośników Doxy mam dobrą nowinę - niedługo w kinach pojawi się film Sahara, gdzie główny bohater będzie nosił DOXA SUB 600T. Film nakręcono na podstawie książki Clive Cusslera, któy jest posiadaczem tego zegarka i wyposażył w niego swojego bohatera również w książce.

http://www.doxa.us/home.html

 

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj podczas kolejnej powtórki Misia przypomniałem sobie o znanej scenie, w której zegarki wymienia się na produkt znacznie bardziej cenny :(

mis8pd.png

 

Warto również wspomniec o filmach w których wykorzystano Hamiltony, a były to

-Blue Hawaii (z Elvisem)

-Men in Black 1 i 2 (ale to już wiadomo)

-Zabójcza broń 4

-Wydział poscigowy (w oryginale U.S Marshals)

-Pearl Harbor

-Jesień w Nowym Jorku

-Lekcja przetrwania (In the Edge)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że też zwróciłem dzisiaj uwagę na tę szufladę i zastanowiłem się czy było tam coś ciekawego.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądząc po twarzach obecnych w tamtym przybytku, nie ma co liczyc na Patki :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przypomniał mi się film "Częstotliwość" ("Frequency" (USA, 2000)).

Czy ktoś wie co za zegarem miał tam główny bohater?

Nie pamiętam dokładnie ale wyglądał mi jak Omega Moonwatch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu zegarek z nowej wersji "Wojny Światów"

omegawarofworlds.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu oglądałem program "Pasjonaci" w którym brał udział nasz słynny zapaśnik Andrzej Supron. Na jego nadgarstku dostrzegłem coś co do złudzenia przypomina Tissota Bascule. Ktoś ma jakieś podobne lub odmienne obserwacje ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem wiernym fanem programów Roberta Makłowicza, ale skoro to nie forum o wcinaniu dań różnorakich zatem podnoszę sprawę zegarkową. Czy zauważyliście może co Pan Robert nosi najczęściej na nadgarstku? Jest to dość zauwazalny czarny prostokąt z czarną tarczą na pasku. Mam swój typ w tej sprawie ale chce poznać zdanie innych.

A tak na marginesie to widać że Robert tez lubi zegarki bo już kilka na jego ręku widziałęm (niestety pomimo osobistego spotkania nie miałem śmiałości zapytać ani zbyt jawnie spojrzeć co to takiego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to kolejna zagadeczka dla bystrych oczków:

 

film man in black (wczorej leciał) - jaki zegareczek ubiera will smith?? jakiś taki trójkątowaty był :lol:


p0zdrawiam

p0li

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.