Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Slavny Hans

Mój skromny zbiorek :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Gratulacje Hans! Ładny zbiorek stadioników. Ja mam tylko jednego, którego już też oglądałeś - powiedz mi jako znawca , czy wskazówki w moim są poljotowe, bo widzę w Twoim srebrnym stadionie z tarczą jak w moim łapki są nieco inne...

Moje stadiony mają dwa rodzaje wskazówek: proste z wypełnieniem i lekko zwężające się bez wypełnienia. Takich jak Twoje jeszcze nie widziałem. Podobne wskazówki są w mojej kwarcowej Czajce, którą możesz zobaczyć na pierwszej stronie tego wątku. POzdrawiam.

 

 

A poniżej kolejne nabytki. Pierwsza Rakieta to dowód na to, że nie zawsze się udaje.

 

 

rakietaatom2m8.jpg

 

Komandiry po powrocie ze spa:

 

komandirauczarnywewring.jpg

 

komandirauczarnywewring.jpg

 

komandirnieb1m8.jpg

 

komandirnieb4m8.jpg

 

Znany i lubiany Poljot w trochę rzadszej wersji

 

poljotautomatstalczarny.jpg

 

no i reszta

 

zwezdam.jpg

 

pobiedaaubiaakratkaring.jpg

 

czajkaauwisiorekkamiem.jpg

 

rakietaaukamiennatarcza.jpg


www.slavnyhans.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hans, dawaj mnie tu natychmiast zdjęcie ostatniej Rakietki w całości! :rolleyes: A mniejszy Komandir i Pobiedka bardzo krasywije ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamyszek robi wrażenie!! Kolejna Pabieda która mnie kręci. Komandiry ,stadiony... szaleństwo!!:rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomirek: Oj tam oj tam! Przyjedź, to sobie zobaczysz w naturze!

 

Nekroskop: Dzięki :rolleyes:


www.slavnyhans.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jakoś trza się spiknąć. Ostatnio na wszystko brakuje czasu. Nawet na zakupy. Przez ostatnie pół roku zaledwie z 5 czy 6 rusków kupiłem :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cholerny swiat

 

Slavny Hans, gratuluje zbioru szczegolnie "walnal" mnie pierwszy z brzegu zegarek atomowa rakieta!!!

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...wtrącę się z pytaniem, ktos z Państwa wie ile wyszło czajek stadionów? ile wyszło pozłacanych?


gdybym nie zbierał radzieckich czasomierzy... ....zbieralbym ruskie zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miry:

Pierwszy według mnie w nieoryginalnej kopercie (to chyba aluminiowa koperta od małego Starta).

Jakby ktoś miał fotę jak powinno być w oryginale to proszę o info.

mirzlogo2m.jpg

 

Masz farciołka, ten Mir jest spoko :lol:


Sex, drags & rock-n-roll !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz farciołka, ten Mir jest spoko :)

 

red_2004 dzięki, miło słyszeć :(

 

Ostatnio od znanego kolekcjonera dostałem ofertę na Złotoustego.

Po krótkich targach kupiłem Złotoustego.

Kiedy robiłem mu zdjęcia, zacząłem się przyglądać tarczy. Składam bukwy, dukam, dukam i jak w mordę strzelił, Czistopolski :);)

 

czystopolski2m8.jpg

 

czystopolski6m8.jpg

 

czystopolski8m8.jpg

 

czystopolski9m8.jpg

 

czystopolski10m8.jpg

 

 

kamabiaazotyringnabrzeg.jpg

 

 

wonaaugiloszcodrugiinde.jpg

 

wonaaugiloszcodrugiinde.jpg


www.slavnyhans.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po długim milczeniu powracam z nowymi nabytkami. Nie przeglądam ostatnio aukcji, ale skoro kolega zaproponował, nie mogłem się oprzeć i cztery kolejne sztuki uzupełniły kolekcję.

Na początek Zaria pielęgniarska.

 

zariapielgniarska5m8.jpg

 

Druga sztuka - Slava lodówka w nieco kontrowersyjnym kolorze. Ciekawe dla kogo był produkowany ten zegarek ;)

 

slavalodwkaaurozowa6m8.jpg

 

slavalodwkaaurozowa8m8.jpg

 

Trzeci nabytek - damska Rakieta z jaspisową tarczą. Nieco wyżej pokazywałem taką samą z brązową tarczą i w kopercie o innym odcieniu złota. Z tego co wiem, to ten model występował tylko z tymi dwoma rodzajami tarcz, więc chyba mam komplet. Może ktoś coś wie na ten temat?

 

rakietaaukamiennatarcza.jpg

 

rakietaaukamiennatarcza.jpg

 

I na koniec - sześciosekundowy stoper Agat. Jeden obrót wskazówki trwa tylko sześć sekund (z dokładnością do 0,02 s). Stopery te były wykorzystywane w marynarce wojennej na łodziach podwodnych do pomiarów sonarowych.

 

iagat6sek1m8.jpg

 

iagat6sek8m8.jpg


www.slavnyhans.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu same rodzynki. Pięknie Hansie!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Was.

Witaj Hans. Przeczytałem i oglądnąłem cały temat.

Wielka kolekcja, najwyższy poziom - absolutna mania i fantastyka! :-)

Wielka wartość (nie chodzi o pieniądze, bo to też) kolekcjonerska, informacyjna ...fotograficzna.

Kapitalna sprawa. Ja często szukam w sieci informacji aby potwierdzić sobie jakiś model zegarka, zobaczyć podobny oraz mechanizm. Tu mam wielką bazę danych!

 

GRATULUJĘ WSPANIAŁEJ KOLEKCJI, ŚWIETNYCH POJEMNIKÓW NA EGZEMPLARZE.

 

Kiedyś jak byłem jeszcze solo sam chciałem sobie zrobić gablotkę na zegarki. Jednak wszystko się zmieniło acz znów ostatnio zaczynam zbieranie jednak aż takich i w takim stanie egzemplarzy mam zaledwie parę. Jednak warto pozostawiać zegarki i chowac. Tak patrzę teraz w przeszłość kiedy miałem kilka fajnych (dziś poszukiwanych i dość drogich) egzemplarzy a które "puściłem". SZKODA z dzisiejszego punktu widzenia :-(

 

No ale tak już jest.

 

Twoja kolekcja przypomina mi stare czasy czyli lata osiemdziesiąte gdy będąc w górach w jakiejś miejscowości zaparkowaliśmy z Ojcem "malucha" załadowanego po dach i poszliśmy po zakupy. Po drodze był oczywiście "Jubiler" a tam jak to w poprzednich czasach "tona" zegarków w sporych gablotach/ladach. Pamiętam że zacząłem je oglądać po kolei. W pewnym momencie jakiś egzemplarz tak wpadł mi w oko że chciałem ...jeszcze bliżej i jeszcze... BUMMM... GABLOTA SIĘ ZATRZESŁA. Za czyste mieli szyby... Pomasowałem łepetynę patrząc na spojrzenia personelu.

Twoja kolekcja myslę jest jednak ze 3 x większa albo i lepiej! :-)

 

Aby nie było że wszystkie egzemplarze tu pokazane mi się podobają no bo tak nie jest wymienię te jakie mnie rozmiękczyły. Są to KOSMOS, cieńki Łucz (mistrzostwo świata, są najbardziej garniturowymi i pomimo tych samych mechanizmów co w egzemplarzach "płaskich" Rakiety oraz Poljot De Lux przebijają je w elegancji o "głowę") oraz dwa Wostoki gdzie pierwszy jest precyzyjny.

Oczywiście Wolna - seria równie a to z tego powodu że sam chcę kupic jednak z pewnością nie będzie w takim stanie jak Twoje. Oczywiście to nie koniec.

Bardzo podoba mi się egzemplarz LED owy ELEKTRONIKA chyba? Dziś ledowce są bardzo chętnie kupowane i drogie. Pomyśleć że kiedyś miałem w super stanie UNITRA WAREL i "pusciłem" :-(

 

Podobają mi się jeszcze kwadraciaki Rakiet kwarcowych z tarczą "medyczną" do ciśnienia.

 

Hans. Jeszcze raz gratulacje i proszę o kolejne ciekawe egzemplarze do wglądu. Oczywiście informacja o fotografii równie cenna (obiektyw).

 

Ze zdjęć, najbardziej podobały mi się te na szkle z zegarkami bokiem.

 

Ach ...kończę już...


Jarosław Urbanowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A poniżej kolejne nabytki. Pierwsza Rakieta to dowód na to, że nie zawsze się udaje.

 

 

rakietaatom2m8.jpg

 

 

 

witam

wskazowki sa srebrne czy zlote?


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Treevill - indeksy są srebrne i wskazówki także.

 

Jarosław - wielkie dzięki za miłe słowa! Już myślałem, że nikt do tego wątku nie zagląda :)

Rozwinięciem tego wątku ma być strona internetowa, która powstaje w bólach, ale już niedługo - mam nadzieję - będę mógł się pochwalić.

 

Pozdrawiam!


www.slavnyhans.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to nikt nie zagląda? Zagląda i podziwia! :)

Tylko podziwianie takiej kolekcji może skończyć się zaawansowaną nerwicą... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Treevill - indeksy są srebrne i wskazówki także.

Nie wiedzialem ze taka wersja tez jest.dzieki za odpowiedz


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem wiele radzieckich zegarków w różnych kolekcjach, ale te dwa po raz pierwszy zobaczyłem dopiero wtedy, gdy otworzyłem swojego maila... Trudno się było oprzeć :)

 

 

miraubiayasymetryczny1m.jpg

 

miraubiayasymetryczny2m.jpg

 

 

uczkwarcaubialypowtlogo.jpg

 

uczkwarcaubialypowtlogo.jpg

 

A tutaj biały z czarną obstawą :)

 

uczekwarcpowtlogo1m8.jpg

 

uczekwarcpowtlogo3m8.jpg


www.slavnyhans.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no za tego białego Łucza wiele bym Ci dał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ałmaz piękny ale z tą koronką to mógł byś coś zrobić bo z lekka profanuje całość :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ałmaz piękny ale z tą koronką to mógł byś coś zrobić bo z lekka profanuje całość :)

Może dlatego, że jest to koronka od Mira, tego właśnie co na zdjęciu :)


www.slavnyhans.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.