Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

Nic dodać nic ująć.....

Pisz, edukuj czekam na kolejne Twoje opracowania jak niegdyś na kolejny odcinek niezapomnianego programu "Sonda"👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rads gratuluję nabytku - ten z ciemną tarczą - petarda.
Ja mierzyłem tego z jasną i "nie pykło".
No ale ten z ciemną...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, SLAWEK 01 napisał(-a):

Pisz, edukuj czekam na kolejne Twoje opracowania jak niegdyś na kolejny odcinek niezapomnianego programu "Sonda"👍

 

Hahah, uwielbiałem Sondę! Postaram się nie zawieść oczekiwań 😄 Marzy mi się jeszcze stworzyć opus magnum poświęcone chronografom Longinesa, ale to chyba trzeba będzie podzielić na rozdziały!

 

24 minuty temu, alpaczino napisał(-a):

@rads emoji1314.png gratuluję nabytku - ten z ciemną tarczą - petarda. emoji1320.png
Ja mierzyłem tego z jasną i "nie pykło". emoji848.png
No ale ten z ciemną... emoji7.png

 

Ja zawsze chciałem mieć garniturowca z czarną tarczą – mam w pamięci takie "stopklatki" z dzieciństwa, obrazki mojego taty w białej koszuli z podwiniętymi mankietami i z takim właśnie zegarkiem (nie Longinesem, a pewnie jakimś Poljotem, który i tak nie przetrwał 😉 ). Długo widział mi się w tej roli Flagship z czarną tarczą, ale jednak okno daty w zegarku "do zadań specjalnych pod krawatem" po prostu do mnie nie przemawiało. Teraz kolekcja jest wreszcie kompletna, a ja mogę spokojnie umrzeć (oczywiście z zastrzeżeniem, że zegarki zabieram ze sobą) 😂

 

Jak już sobie słodzimy na całego, to musisz wiedzieć, że ten pasek przy LLD to HIT! 🥰

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, rads napisał(-a):

 

Hahah, uwielbiałem Sondę! Postaram się nie zawieść oczekiwań 😄 Marzy mi się jeszcze stworzyć opus magnum poświęcone chronografom Longinesa, ale to chyba trzeba będzie podzielić na rozdziały!

 

 

Ja zawsze chciałem mieć garniturowca z czarną tarczą – mam w pamięci takie "stopklatki" z dzieciństwa, obrazki mojego taty w białej koszuli z podwiniętymi mankietami i z takim właśnie zegarkiem (nie Longinesem, a pewnie jakimś Poljotem, który i tak nie przetrwał 😉 ). Długo widział mi się w tej roli Flagship z czarną tarczą, ale jednak okno daty w zegarku "do zadań specjalnych pod krawatem" po prostu do mnie nie przemawiało. Teraz kolekcja jest wreszcie kompletna, a ja mogę spokojnie umrzeć (oczywiście z zastrzeżeniem, że zegarki zabieram ze sobą) 😂

 

Jak już sobie słodzimy na całego, to musisz wiedzieć, że ten pasek przy LLD to HIT! 🥰

A dziel sobie na rozdziały, podrozdziały czy jak jak Ci tam wygodnie, byle powstawały kolejne, nazwijmy to roboczo "odcinki" bo jak już ustaliliśmy Sonda to był super program, nie wspomnę o Panach Zdzisławie Kamińskim i Andrzeju Kurku. Tak więc @rads teraz już nie masz wyjścia, porównanie zobowiazuje, ale to już wiesz 😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śliczny. Też bardzo lubię tarcze sektorowe. Mam i bardzo lubię Vratkę Architekta z tarczą sektorową, ale ten Longines z małą sekundą to inna liga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

Śliczny. Też bardzo lubię tarcze sektorowe. Mam i bardzo lubię Vratkę Architekta z tarczą sektorową, ale ten Longines z małą sekundą to inna liga. emoji106.png

 

Ekstra ten Architekt. Takie tarcze nazywane są też "naukowe". Dodałem go do przykładów w wątku "sektorowym" 😉

 

2 minuty temu, alpaczino napisał(-a):

Wspominałem niedawno o Lążinie po pradziadku i ponieważ nie było reakcji, napięciie będę budował pomału. emoji6.png

 

Bośmy to między bajki włożyli. Taa, jasne... Longinesa miał. Co jeszcze, może Patka! 😉 Mój dziadek miał Mołnię. Próbowałem przerabiać, ale napis nie wyszedł...

 

1982679878_Lonzines.jpeg.b98f2819f36949dadeff3ecfe87a92ff.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Bośmy to między bajki włożyli. Taa, jasne... Longinesa miał. Co jeszcze, może Patka!  Mój dziadek miał Mołnię. Próbowałem przerabiać, ale napis nie wyszedł...
 
1982679878_Lonzines.jpeg.b98f2819f36949dadeff3ecfe87a92ff.jpeg


...

20230131_114336.jpg

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, alpaczino napisał(-a):

... emoji848.png

 

Poważny temat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest naprawdę ciekawa historia mimo, że ze zrozumiałych względów nie jestem w tym przypadku obiektywny i podchodzę do sprawy emocjonalnie.
20230131_124603.jpg

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, alpaczino napisał(-a):

No brawo! emoji1319.pngemoji1319.pngemoji1319.png
... ale logo inne emoji6.png
20230131_125014.jpg

Pozdrawiam
 

Dzięki 😉

Nie jestem biegły w kieszonkach, ale chyba na tym werku trochę wersji wyprodukowali i to przez ładnych parę lat 😉

Screenshot_20230131_165932_Chrome.jpg

Edytowane przez SLAWEK 01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, alpaczino napisał(-a):

...

20230131_115748.thumb.jpg.60a5c8ed34e8f229ab9be95a72822676.jpg
Tadam

Brawo, piękny kawałek historii. 

Gratuluję 👏👏👏

P.S byłem blisko 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, alpaczino napisał(-a):

No więc od tego zegarka się u mnie wszystko zaczęło.

Tata pokazywał mi go, jak byłem małym chłopcem, nie mając świadomości, jaki to będzie miało wpływ na moje dorosłe zainteresowania.
Już wtedy oglądanie zegarków było dla mnie najlepszą zabawą. Pamiętam, jak hipnotyzował mnie czerwony grot sekundnika w Atlantic'u mojego ojca emoji2956.png a ten Longines po pradziadku był schowany w "walizeczce" i pokazywany "od święta" na moje bezustanne żądania.
Dziadek miał Omegę z ciemnym cyferblatem i datownikiem i jemu też przyglądałem się przy każdej okazji.
... eh

Wracając do tytułowego Longines'a emoji1314.png mój pradziadek kupił go na początku dwudziestego wieku, będąc leśniczym na Polesiu.
Że był leśniczym w owym czasie na Polesiu i miał Longines'a to wiedziałem od dawna, ale dopiero dwa lata temu "wyciągnąłem" z archiwów Longines'a dokładną datę sprzedaży. emoji1320.pngemoji41.png
(Bo Longines ma kompletne archiwa wszystkich sprzedanych zegarków! ŁAŁ!)

No i od maja 2021 roku wiem, że kupił go 28 września 1918 r. emoji2956.pngemoji41.pngemoji7.pngemoji1320.png

Ot cała historia. emoji848.png
20230131_173846.jpg

Pozdrawiam
 

Wow,!!! Masz w rękach udokumenowany w 100% ponad stuletni zegarek w dodatku od początku w najbliższej możliwej linii, coś fantastycznego. To bez wątpienia bezcenny okaz.

Szczerze gratuluję 🤝

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ceny w góręe. Katologowo Hydroconquest już 9100🤯 Że też się udało kupić jeszcze za 5400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.