Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Vito

IWC Portuguese Chronograph, podróbka za 7k zł?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie, ten Portugalczyk to jest chyba podróbka, nigdzie wcześniej nie widziałem tak wyglądającej tarczy (z pełną cyfrą "6") w Portuguese. Poszedł na allegro za ponad 7k zł.

 

Link do aukcji allegro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś nieprawdopodobnego, jak ja załuję że ukryli nazwy kupujących, mozna by skontaktowac się z kupującym i namówic go na złożenie doniesienia do prokuratury, 7000 PLN to nie 70 pln to jest naprawdę powazne oszustwo!

Druga sprawa to niektórzy są naprawdę naiwni, bez zweryfikowania czegokolwiek zalicytowac ponad 7000 PLN to bardzo nierostropne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak myślałem, ktoś naiwny w dobrej wierze przepuścił 7k zł w błoto...

 

O, teraz jeszcze zauważyłem, że aukcja wisi w zegarkach Kwarcowych. No to do Portugalczyka nie podobne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś nieprawdopodobnego, jak ja załuję że ukryli nazwy kupujących, mozna by skontaktowac się z kupującym i namówic go na złożenie doniesienia do prokuratury, 7000 PLN to nie 70 pln to jest naprawdę powazne oszustwo!

Druga sprawa to niektórzy są naprawdę naiwni, bez zweryfikowania czegokolwiek zalicytowac ponad 7000 PLN to bardzo nierostropne.

Można by poobserwować konto sprzedawcy. Kupujący wystawi za jakiś czas komentarz i wtedy będzie jego nick i kontakt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że po tym jak wstawiłem linka na shoutbox'ie powstał nawet odpowiedni temat :) Sprawa poważna bo ktoś został naciągnięty na ponad 7 tys :) W Google image po wpisaniu "iwc box" można nawet znaleźć "zdjęcia pudełka" z aukcji. http://www.ioffer.com/img/item/158/846/801/jAJHBdAxYBsoB2U.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można by poobserwować konto sprzedawcy. Kupujący wystawi za jakiś czas komentarz i wtedy będzie jego nick i kontakt.

 

 

celna uwaga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dużo doświadczenia w pomaganiu w nakrywaniu sprzedawców oszukujacych ludzi podrobkami pior wiecznych i kulkowych Mont Blanc. Można napisać do zespołu Allegro np w tej sprawie i nim kupujący odbierze przedmiot byłoby fajnie gdyby ktoś z Klubu jako wiarygodne źródło przekazał ze sprzedający probuje doprowadzić do niewlasciwego rozporządzenia cudzym majątkiem. Sprawa nadaje się do prokuratury.


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z opisu aukcji można wywnioskować, że koleś nawet nie ma tego zegarka. Równie ciężko powiedzieć co wyśle nabywcy :) Może jednak wyśle oryginał ? Wszystkie zdjęcia raczej z netu.

 

Pewnie się łudzę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak Jakub wyżej napisał, można by powiadomić zespół allegro o tym, że zegarek to podróbka. Może uda się jakoś dotrzeć do kupującego zanim odbierze przedmiot.

 

Ale kino... Ten sam zegarek jest dostępny w Polskim sklepie z podróbkami za 670zł. Co najśmieszniejsze, sprzedający na allegro bezczelnie skopiował zdjęcia ze sklepu na swoją aukcje. Więc śmiało można do zespołu allegro pisać.

 

Link do podróbki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś nieźle wtopił :)

Zgadzam się z wami, że trzeba zareagować ale kupujący nie powinien być zwolniony z myślenia.

Pomijam oryginalność przedmiotu, bo czasami wstawiają zdjęcia z netu oryginalnych przedmiotów.

Ale kupić zegarek za 7k od osoby która sprzedała na allegro:

3 razy wirtualną kasę w jakiejś grze po 1 pln

i raz drukarkę za 46 pln

to nawet nie jest naiwność :)

 

PS

Czasami mam wrażenie, że allegro ma to gdzieś.

Inkasuję prowizje i zaciera rączki bo kasa spływa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

toż o tym cwaniaku :) i jego szemranej Omedze PO było ostatnio w temacie poniżej

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/53369-omega/page__p__586481__fromsearch__1#entry586481

 

tylko że PO usunęli i chwała im za to ....no ale czemu tego śmiecia i.WC przy okazji nie skasowali on już wtedy był wystawiony w jego śmieciach na aukcji ...to już nie mam pojęcia co kieruje specjalistami :) z alledrogo ??

 

 

 

 

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale czemu tego śmiecia i.WC przy okazji nie skasowali on już wtedy był wystawiony w jego śmieciach na aukcji ...to już nie mam pojęcia co kieruje specjalistami :) z alledrogo ??

 

Zapewne nikt im nie zgłosił, że ten IWC to podróba, a oni sami z siebie to raczej nie działają, nie czują się pewnie w ocenie oryginał-podróba i podejrzewam, że nie chcą ryzykować pomyłki, kasują sami tylko ewidentnie podróbkarskie aukcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zgłaszałem, że to podróbka ale jak widać pozostało bez odzewu, a ktoś to kupił potem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne nikt im nie zgłosił, że ten IWC to podróba, a oni sami z siebie to raczej nie działają, nie czują się pewnie w ocenie oryginał-podróba i podejrzewam, że nie chcą ryzykować pomyłki, kasują sami tylko ewidentnie podróbkarskie aukcje.

 

Ja sądzę, że cześć pracowników jest mało kompetentna i to nie tylko w kwestii zegarków.

Mój kolega kupił przez allegro nową, firmową kurtkę narciarską. Sprzedający miał ponad 1000 komentarzy i sprzedawał na allegro sprzęt i odzież narciarską.

Niestety kurtka okazała się za mała, więc kolega wystawił ją na allegro.

I ... aukcję mu zawiesili bo sprzedający na allegro tę markę zgłosił, że sprzedaje podróbę (odpowiedź od allegro) :)

Pewnie to był ten sam sprzedający od którego kolega nabył kurtkę. Fakt było to 2-3 lata temu ale pracownicy allegro pewnie w swoim podejściu się nie zmienili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te podróby są tak dramatycznie słabe że nie wiem jakim cudem mógł ktoś się na to nabrać.Przecież to nawet nie jest podobne do oryginału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie potrafię pojąć jak można kupić jakikolwiek zegarek za taką kwotę na podstawie kilku kiepskich zdjęć, bez wcześniejszego obejrzenia i w dodatku drogą wysyłkową


Lubię małe zegarki…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z opisu aukcji można wywnioskować, że koleś nawet nie ma tego zegarka. Równie ciężko powiedzieć co wyśle nabywcy :) Może jednak wyśle oryginał ? Wszystkie zdjęcia raczej z netu.

 

Pewnie się łudzę :)

Ten oszust musi być beznadziejnie głupi! Jeżeli to nie są Real foto, to po co wstawiał zdjęcia podróby, a nie oryginału? Głupota obydwu (kupującego i sprzedającego) jest porównywalna.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten oszust musi być beznadziejnie głupi! Jeżeli to nie są Real foto, to po co wstawiał zdjęcia podróby, a nie oryginału? Głupota obydwu (kupującego i sprzedającego) jest porównywalna.

pozdr

 

 

No właśnie nie jest głupi, nigdzie nie napisał że to oryginał,

a sprzedaje zegarek taki jak na zdjęciach,

czyli wyśle zegarek ze zdjęc do kupującego i powie że taki zegarek kupił,

jakby dał zdjęcia oryginału, musiał by dostarczyć oryginał.


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeżeli nigdzie nie napisał, że sprzedawany przez niego zegarek to oryginał, to to nie zwalnia go od odpowiedzialności. Nie napisał też - co oczywiste - że to podróba(czy często używane przez sprzedawców: replika)... :)

 

Powinien ponieść karę i to najlepiej surową, bo wciska ludziom(nie pierwszy raz zresztą) badziewie za nie małe przecież pieniądze... :)

 

I jeżeli nawet nie był świadom tego, co sprzedaje(co jest mało prawdopodobne), to i tak powinien ponieść konsekwencje, bo niewiedza nie usprawiedliwia.

 

Myślę jednak, że zupełnie świadomie i z premedytacją wystawił tę podróbę.

 

Uważam też, że Allegro powinno mieć oko na takich podróbkowych recydywistów i baczniej ich obserwować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie jest głupi, nigdzie nie napisał że to oryginał,

a sprzedaje zegarek taki jak na zdjęciach,

czyli wyśle zegarek ze zdjęc do kupującego i powie że taki zegarek kupił,

jakby dał zdjęcia oryginału, musiał by dostarczyć oryginał.

Rzeczywiście, nie pomyślałem o tym, cofam, że sprzedający jest głupi, wręcz przeciwnie, jest bardzo chytry i przebiegły, niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"markowe-zegarki" - Konto zawieszone

 

Dokladnie nie wiem co to znaczy, ale moze tranasakcja nie dojdzie do skutku!

 

T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i sprzedający nie jest głupi, ale na pewno oszust.

 

Jak pisze, że sprzedaje IWC Portuguese Chronograph to to ma być IWC Portuguese Chronograph a nie replika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie co on wcześniej sprzedawał, to jest jakiś żart! Jak można kupić "porządny" zegarek od takiego sprzedawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to kolega Iwasikowski :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.