Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
EDwatchMaker

Reanimacja! ponowne narodziny! czyli zegarki przed i po "odpicowaniu"

Rekomendowane odpowiedzi

@beniamin - genialnie tarczę wypucowałeś a efekt całości świetny! Kurcze kusi mnie numer z tą cytryną do zastosowania na jednej mojej delbance, co już tak pożółkła od patyny, że jest mało czytelna.

Z Delbaną ostrożnie! Bywają egzemplarze, z których indeksy sp***rzają, jak tylko zobaczą nad sobą coś mokrego...

Nie mowię, że z Twoja tak będzie, ale zalecam delikatną próbę gdzieś w mało widocznym miejscu. ;)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam bardzo fajne doświadczenie z Delbanami - trzy doprowadzałem do ładu i wszystkie były chętne do współpracy i podatne na czyszczenie tarcz. 

Kląłem że ruskie tak nie mają  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglądał zegarek na aukcji:

 

lm09xc8oipzi0dz0.jpeg

 

 

a tak po moim domowym spa:

 

vmrfwkhf9bunvt7p.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Gratuluję. Bardzo ładnie Ci to wyszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie odświeżony, i nic nie umyte " na amen" ;) ładny, dobra robota :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75
Napisano (edytowane)

Spać nie mogłem i zrobiłem delikatne odświerzenie dwóch zegarków. Umyłem koperty, wypolerowałem szkiłka, delikatnie przetarłem tarcze. Do pełni szczęścia przydało by się jeszcze delikatnie wypolerować koperty. Obie są złocone. Jest jakiś bezpieczny,domowy sposób na takie lekkie polerowanie? Ma ktoś jakiś sprawdzony sposób?

Edytowane przez Rafał75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie się sprawdza pasta polerska K2 ale zdaje egzamin też pasta do zębów ;)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spać nie mogłem i zrobiłem delikatne odświerzenie dwóch zegarków. Umyłem koperty, wypolerowałem szkiłka, delikatnie przetarłem tarcze. Do pełni szczęścia przydało by się jeszcze delikatnie wypolerować koperty. Obie są złocone. Jest jakiś bezpieczny,domowy sposób na takie lekkie polerowanie? Ma ktoś jakiś sprawdzony sposób?

ściereczki CapeCod. Na bazarku kolega sprzedaję używam od dawna i chwalę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Dzięki za informacje.

 

Bezsenność w wielkim mieście.

 

1f8fde10afcc.jpg

 

1317f3a8edba.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poljot super. Nie wiem czy nie składak ale nawet jeśli to i tak świetny. Wygląda jakby środek był ze złotego choć może i takie były. Nie wiem. Gratulacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75
Napisano (edytowane)

Wygląda jakby środek był ze złotego choć może i takie były. 

 

Krzysiek co masz na myśli? Myślisz że powinna być inna koperta. Ta jest pozłacana, sygnowana Au 20k. Sam zegarek dostałem od ojca na urodziny jakiemuś zbieraczowi złomu dał za niego na tanie wino.  :ph34r: Oczywiście pierwsze co zrobiłem to zajrzałem do serca  i okazało się że jest w b. dobrym stanie w automacie. Jak ojcu powiedziałem co mi dał to powiedział że jak by wcześniej wiedział to by mi go nie dał.  :D  Kochany tatuś.

Edytowane przez Rafał75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek co masz na myśli? Myślisz że powinna być inna koperta. Ta jest pozłacana, sygnowana Au 20k. Sam zegarek dostałem od ojca na urodziny jakiemuś zbieraczowi złomu dał za niego na tanie wino.  :ph34r: Oczywiście pierwsze co zrobiłem to zajrzałem do serca  i okazało się że jest w b. dobrym stanie w automacie. Jak ojcu powiedziałem co mi dał to powiedział że jak by wcześniej wiedział to by mi go nie dał.  :D  Kochany tatuś.

Mam na myśli że ta tarcza pasuje mi do złotego zegarka, a nie złoconego, ale może mi się tylko wydawać. Nie sprawdzałem tego. A zegarek super ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75
Napisano (edytowane)

Wiesz że się jeszcze dobrze na tym nie znam.  :D Cieszy mnie że się podoba.

Edytowane przez Rafał75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Skladak, ale fajny.

Powinien byc w złocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie rację, tak wygląda oryginał.  Ale Twój wygląda bardzo fajnie, wiec co za różnica czy oryginał czy nie. Jeśli komuś nie zależy na kolekcjonowaniu egzemplarzy zgodnie z katalogiem to mu nie ubędzie, a nosić można :D 

71027d2a-ecfc-4836-9565-958c08f5b4a0_zps

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Dla mnie ten zegarek ma inną wartość. Prezent od ojca który wiedział co mnie ucieszy. Jak by nie patrzeć nada jest w złocie.  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wartość sentymentalna przebija wszystko :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. Wpadła mi w ręce taka Czajka niestety tarcza dość mocno porysowana i wskazówka sekundowa nie taka.

Ale trochę nabrała koloru po domowych zabiegach i na ręce fajnie się prezentuje.

post-80564-0-99613200-1457279090_thumb.jpg

post-80564-0-52660000-1457279155_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A mi trafił się zegarek na który bardzo długo polowałem. Niestety, stan wizualny był średni....

Tak się prezentuje po czyszczeniu, niestety na razie tylko wizualnym, bo technicznie mechanizm również wymaga serwisu (2427.K5 - 32 Kamienie). Kilka poprawek jeszcze wymaga ring :)

Przed:

DSCF0255_1.jpg

 

Po:

DSCF0321_1.jpg

Edytowane przez Qba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Dareks bardzo dobre posunięcie. Dużo zyskała ta mewa dzięki tej bieli. Qba piękna robota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ślicznie :) dobra robota.

Dareks bardzo dobre posunięcie. Dużo zyskała ta mewa dzięki tej bieli. Qba piękna robota.

Dzięki chłopaki! Mam nadzieje, że uda się go całkowicie ożywić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi trafił się zegarek na który bardzo długo polowałem. Niestety, stan wizualny był średni....

Tak się prezentuje po czyszczeniu, niestety na razie tylko wizualnym, bo technicznie mechanizm również wymaga serwisu (2427.K5 - 32 Kamienie). Kilka poprawek jeszcze wymaga ring :)

Przed:

 

 

Po:

Aaaa. Masz jakieś konszachty z Tajtkiem ?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaa. Masz jakieś konszachty z Tajtkiem ? :)

Nie, dlaczego pytasz ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.