Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Mariusz888

Seiko SARB045

Rekomendowane odpowiedzi

Przyjemna recenzja, świetne zdjęcia.

Podobnie jak koledze Mariuszowi podczas przeglądania innego forum, wpadł mi w oko model z czarną tarczą (SARB021). Myślę, że posiadanie go to tylko kwestia czasu bo ma w sobie niesamowity urok składający się ze skromności i elegancji, który w pełni do mnie trafia i dlatego jestem przekonany, że moim następnym Seiko będzie podobny model tyle, że z czarną tarczą SARB021.

Póki co z Seiko posiadam SNZH55K1 (tzw. Fifty Fathoms) – stosunek jakości do ceny jest bardzo zadowalający, robi +7 sek./dobę, a więc całkiem nieźle, szczególnie, że mam go od początku tego roku, w więc myślę, że może się jeszcze nieco poprawić za 3/4 miesiące, a do tego prezentuje się bardzo dobrze (w końcu to jeden z tych bardziej fotogenicznych modeli). Także jestem zadowolony, a jedyne co bym mógł zmienić to bransoletę na pasek (może carbon).

 

Gratuluję Mariusz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim następnym Seiko będzie podobny model tyle, że z czarną tarczą SARB021.

 

 

Choć trudno go gdzieś na żywo zobaczyć, to radzę dobrze rozważyć wybór koloru. Mnie też się czarny podoba(ł), a w końcu wybrałem tak samo SARB045 i nie żałuję, bo w 90% sytuacji tarcza prezentuje się jak by była czarna, trzeba bardzo dobre oświetlenie i jeszcze raczej patrzeć pod kątem, żeby zobaczyć ten granatowy kolor.

Naprawdę zachwycający zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem niedawno monsterka

o moje pierwsze seiko

jakość poprostu powala

 

seiko - szacuneczek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie fajne fotki!

Gratuluję zegarka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia rewelacja - normalnie szczęka opada. Super pokazałeś urodę tego zegarka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek piękny, ale to przeszklenie dekla przy tym werku wątpliwej urody mogliby sobie darować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna recenzja, fajne fotki i super zegarek. Zastanawiam się bardzo poważnie nad 021. Błękitna tarcza ze szlifem słonecznym jest świetna, ale ze względu na konieczność noszenia się do pracy w garniturze, czarny będzie w moim przypadku lepszym wyborem.

 

Darecki, mechanizmy w "5" są znacznie nudniejsze, a Seiko i tak je pokazuje - 6R15 wygląda IMO na prawdę przyzwoicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jeśli bierzemy pod uwagę tylko werki Seiko to zgoda.

A co do samego zegarka to poza brakiem luminovy jest świetny, a jego największym atutem jest normalny rozmiar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jeśli bierzemy pod uwagę tylko werki Seiko to zgoda.

A co do samego zegarka to poza brakiem luminovy jest świetny, a jego największym atutem jest normalny rozmiar.

 

 

Zegarek jest przekozak ale rozmiar to dla mnie raczej nie atut.

Mam 19-19,5 cm w nadgarstku te 37 mm bez koronki to dla mnie nieco przymało, 40-42 byłoby idealnie.

Sam choruję na brązowego 025 ale właśnie przez ten rozmiar sobie odpuściłem.

Jednak na sczuplejszą rękę trudno znaleźc coś ładniejszego i lepiej wykonanego w podobnej cenie.

Gratulacje :)


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek jest przekozak ale rozmiar to dla mnie raczej nie atut.

Mam 19-19,5 cm w nadgarstku te 37 mm bez koronki to dla mnie nieco przymało, 40-42 byłoby idealnie.

Sam choruję na brązowego 025 ale właśnie przez ten rozmiar sobie odpuściłem.

Jednak na sczuplejszą rękę trudno znaleźc coś ładniejszego i lepiej wykonanego w podobnej cenie.

Gratulacje :)

 

 

Ciągle się zastanawiam nad zakupem 045 albo 033 , ale jeszcze nigdy nie kupiłem zegarka bez przymiarki, o co w tym przypadku jest niezmiernie trudno. Na dodatek obwód mojego nadgarstka również przekracza 19cm.

 

Czy to przez ten nieszczęsny rozmiar koperty sprzedał Pan zielonego alpinista ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Między innymi.

Przede wszystkim rozmiar ale trochę też irytowała mnie ta druga koronka, nie była zakręcana i ciągle miałem ten wewnętrzny bezel gdzieś tam przekręcony. Niby drobiazg a wkurza ;)

Poza tym miałem juz za dużo zegarków a trzeba było kupić kolejne...

No i ja w ogóle lubię zmiany i nic u mnie długo miejsca nie zagrzewa.

Poza żoną oczywiście, ta sama już od 30 lat ;)

 

PS

Pisz per Ty, jesteśmy na forum :)


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciągle się zastanawiam nad zakupem 045 albo 033 , ale jeszcze nigdy nie kupiłem zegarka bez przymiarki, o co w tym przypadku jest niezmiernie trudno. Na dodatek obwód mojego nadgarstka również przekracza 19cm.

 

Czy to przez ten nieszczęsny rozmiar koperty sprzedał Pan zielonego alpinista ?

 

Odpuść...będzie za mały...poważnie.

 

To piękne zegarki ale ich przekleństwem jest ten rozmiar. Nawet mi z łapą 17,5cm przeszkadza rozmiar...tym bardziej że jestem wysoki....i taki zegarek wygląda pizdusiowato :)

 

Alpinista był o 1,5-2mm większy w dodatku miał mocno wystające koronki które także jakoś go tam powiększały....miałem...i także lekko był za mały :( chodz jego stosunek cena jakosc był wybitny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę bronić tego zegarka, bo też go mam ;) i wcale nie taki za mały, wręcz odwrotnie, do koszuli idealny rozmiar :)

 

 

med_gallery_5960_124_14247.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

....i taki zegarek wygląda pizdusiowato :)

 

 

 

Buhaha :lol: skąd żeś wziął takie słowo? :P

 

bohush, ile masz w nadgarstku? Bo naprawdę dobrze się na Twojej łapie prezentuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bohush, ile masz w nadgarstku? Bo naprawdę dobrze się na Twojej łapie prezentuje.

 

 

17,5 cm, ale ręka raczej szersza i płaska, więc okrągła może mieć śmiało więcej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17,5 cm, ale ręka raczej szersza i płaska, więc okrągła może mieć śmiało więcej ;)

 

Dzięki.

Czyli spokojnie mogę kupować. Choć ze względów prozaicznych jeszcze nie teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój nadgarstek ma w obwodzie 19 do 19,5 cm, w zależności od pory roku.

Mam takie nieduże Seiko, "piątkę", które ma całe 38 mm średnicy bez koronki

Noszę je czasem i wygląda to tak

 

se01.jpg

 

 

Niby da się nosić ale...

SARBy o których tu mówimy mają nawet milimetr mniej bo 37 i niestety ale to dla mnie za mało.

Żałuję bo zegarki zacne ale co zrobić jak łapsko takie wielkie <_<


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, Woytec, nieco małe to Seiko na Twój nadgarstek, ale ja mam 17,5 cm, więc raczej powinno być ok.

 

 

SARBy o których tu mówimy mają nawet milimetr mniej bo 37 i niestety ale to dla mnie za mało.

Żałuję bo zegarki zacne ale co zrobić jak łapsko takie wielkie <_<

No właśnie, jak to jest faktycznie z tymi SARBami (021, 023, 045) - bo na Seiya piszą, że mają 37mm, a u Higuchiego, że 38???...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba któregoś z właścicieli poprosić o zmierzenie.


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na gmt czytałem chyba odnośnie sarb033, że ma 38,5 mierzone suwmiarką.


Lubię zegarki nosić. ////// VVorldVVithoutEnd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, najmniejszy rozmiar, jaki można zmierzyć to 38,2 mm, wraz z koronką 41,0 mm, ale co ważne wymiar tarczy czy szkła wynosi 33 mm, a np. w Sumo jest to tylko 31 mm, dlatego zegarek nie wygląda taki mały.

Ale muszę dodać, pasowało by mi bardziej, jak by miał o 1-2 mm więcej.

 

med_gallery_5960_124_30395.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę bronić tego zegarka, bo też go mam ;) i wcale nie taki za mały, wręcz odwrotnie, do koszuli idealny rozmiar :)

 

 

med_gallery_5960_124_14247.jpg

 

 

zdjecie zrobione z bliskiej odległości zawsze przekłamuje.....wynika to z optyki...zegarek wydaje sie wiekszy niz w rzeczywistości. zrob to samo zdjecie i wklej zrobione z przynajmniej 30cm :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko jedno wyjscie....kupic tego z biala tarcza...bedzie wydawal sie wiekszy :)


" tylko Seiko " Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę co najmniej jedno inne wyjście, kupno innego zegarka, większego ;)


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.