Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ferdek3318

Różnica pomiędzy oryginałem a repliką - podróbą?

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie myślę, że człek z "repliką" Patka na nadgarstku to "replika" człeka zamożnego, natomiast dobry gust ma już zwyczajnie podrobiony ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rychuskc

 

Nie martw się, daleki jestem od kłócenia się z kimkolwiek. :) Faktycznie jednak użyłem zbyt bezpośrednich słów w stosunku do Twojej osoby, za co przepraszam - niepotrzebnie zagęściłem atmosferę. :)

 

A odnośnie sedna sprawy to dobrze odebrałeś moje słowa i zawarte w nich poglądy na tę kwestię - jeśli ktoś chce kupić G-Shocka, powinien mieć podstawową wiedzę na temat tych zegarków. W zupełności wystarczy obejrzenie kilku zdjęć w internecie i pobieżne porównanie ich z tym co widać na aukcji. A jeśli ktoś takiej podstawowej wiedzy nie posiada to może nie jest debilem, ale co najmniej ignorantem i zwyczajnie prosi się o kłopoty. Takim samym proszeniem się o kłopoty jest licytowanie pod wpływem ciśnienia kiedy w grę wchodzą jakieś niewyjaśnione wątpliwości typu niewyraźne zdjęcia itp. Niektórzy nazwą to zwykłą głupotą, a nie nacinaniem się.

 

Oczywiście to tylko moje zdanie, ale chyba nie muszę tego podkreślać na forum dyskusyjnym? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Natomiast chyba każdy, kto ma zamiar dokonać takiego zakupu, powinien wiedzieć co to i jak wygląda zegarek Casio?  Po prostu śmieszy mnie pisanie o "nacinaniu się" biednych konsumentów na tak podłej jakości artykuł podróbopodobny.

Powinien,ale nie musi wiedzieć-ktoś kto się specjalizuje w sprzedaży "chłamu" doskonale wie jak "obuć" nie do końca zorientowanego nabywce.........liczącego na uczciwość.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozglądałem się skąd można by Hamiltona który mi się podoba zamówić - i wpadła mi w przeglądarce jedna strona mod. edit. czy zegarki które tam podrabiają na pierwszy rzut oka są wyglądają jak oryginalne ? Bo jak tak zaczne się rozglądać nad zakupem zegarka w naszym kraju - bo nie będe nigdy pewny czy zakupiłem coś oryginalnego czy podróbe :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Seven

 

Chłopie, czy każdy musi się znać na Casio jeśli chce dzieciakowi kupić zegarek? Czy uważasz, że każdy komu uda się kupić na alle podróbę Casio jest ignorantem? Wiadomo, że jest masa indywidualnych importerów Casio zza granicy i oferują towar w niższych cenach na allegro niż np Zibi prawda? Widząc ceny w sklepie stacjonarnym, przykładowy rodzic wbija się na portal aukcyjny i klika zegarek. Czy on jest ignorantem, że nie porównywał czcionki każdego napisu, faktury każdej powierzchni? My się na zegarkach znamy i mamy zwyczaj sprawdzać to i tamto przed zakupem. Ale czy przeciętny Kowalski też musi być wyedukowany? Czy może to allegro powinno za handel podróbami sprawy zgłaszać na policję? Nie, wg mnie ten który dał się naciąć nie jest ignorantem, to władze portalu olewają klientów i zezwalają na proceder handlu podróbami. Myślę, że nie każdy kto kupuje podróbę, robi to z premedytacją. Czy uwierzysz, że mam znajomych co pytają mnie: a co to za zegarek masz ten Tag Heuer? A Rolex hmm to chyba ze 2 tysiące taki kosztuje. A ja się pytam czy każdy kto nosi zegarek musi być ekspertem? Wg mnie powinno być tak, że jak ktoś na allegro wystawia zegarek |Casio to powinien być oryginalny Casio. Nie jest ... to PAKA dla złodzieja sprzedawcy. 

 

I teraz mój przykład: 

Na Casio nie znam się wcale i nawet nie chcę się znać bo Casio nie używam. Używa mój syn. I co ja gość z chorobą zegarkową zrobił jak kupował synowi Casio za dobre wyniki w szkole? Poszedłem do Zibiego i kupiłem zegarek z naklejką i puszką i wszystkimi pieczątkami dwa razy drożej niż na allegro? Dlaczego? Bo nie mogłem sobie pozwolić na wtopę przed synem. Czy jestem ignorantem, że nie odróżniam podróby Casio od oryginału?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ja napisałem, że trzeba być ekspertem, żeby nie kupić podróby? Casio to nie Rolex czy Tag. Wystarczy, że otworzysz google, porównasz obrazki i już wszystko wiesz.

 

Spójrz na zdjęcie na poprzedniej stronie i powiedz, że nie odróżniasz.

 

 

Wg mnie powinno być tak, że jak ktoś na allegro wystawia zegarek |Casio to powinien być oryginalny Casio. Nie jest ... to PAKA dla złodzieja sprzedawcy.

Według mnie również, ale nie o tym była dyskusja.

 

 

Czy jestem ignorantem, że nie odróżniam podróby Casio od oryginału?

Nie jesteś, bo będąc świadomym tego faktu podjąłeś odpowiednie kroki, by uniknąć zakupu bubla. Pisałem o sytuacjach, kiedy ktoś nie wkłada w zakup żadnego procesu myślowego, tylko idiotycznie klika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rychuskc

 

Nie martw się, daleki jestem od kłócenia się z kimkolwiek. :) Faktycznie jednak użyłem zbyt bezpośrednich słów w stosunku do Twojej osoby, za co przepraszam - niepotrzebnie zagęściłem atmosferę. :)

 

A odnośnie sedna sprawy to dobrze odebrałeś moje słowa i zawarte w nich poglądy na tę kwestię - jeśli ktoś chce kupić G-Shocka, powinien mieć podstawową wiedzę na temat tych zegarków. W zupełności wystarczy obejrzenie kilku zdjęć w internecie i pobieżne porównanie ich z tym co widać na aukcji. A jeśli ktoś takiej podstawowej wiedzy nie posiada to może nie jest debilem, ale co najmniej ignorantem i zwyczajnie prosi się o kłopoty. Takim samym proszeniem się o kłopoty jest licytowanie pod wpływem ciśnienia kiedy w grę wchodzą jakieś niewyjaśnione wątpliwości typu niewyraźne zdjęcia itp. Niektórzy nazwą to zwykłą głupotą, a nie nacinaniem się.

 

Oczywiście to tylko moje zdanie, ale chyba nie muszę tego podkreślać na forum dyskusyjnym? ;)

 

Wydaje mi się że to chyba głupie podejście.

Opony do auta też oglądasz w internecie? A ser żółty, a mleko.

Coraz więcej produktów jest podrabianych i może w związku z faktem że interesujesz się zegarkami to może je rozpoznajesz jako oryginały albo podróby

ale sądzę że większość produktów kupujesz jak inni. Bez oglądania w internecie,

Świat podrób tak już poszedł do przodu że w oryginalnych hurtowniach przyfabrycznych wychodzą już podróbki do dalszej sprzedaży więc daleki byłbym od tego że sobie wszystko pooglądasz i będziesz wiedział co i jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że to chyba głupie podejście.

Według Twojego podejścia to można iść na rynek po szczypiorek, a kupić trawę, z powodu braku podstawowej wiedzy? Przecież to jest zupełnie naturalne, że gdy coś chcemy kupić to najpierw zbieramy wiedzę o towarze. Podróbki kupują ludzie, którzy albo chcą je kupić, albo nie zebrali przed zakupem dostatecznej wiedzy, czyli postąpili delikatnie mówiąc nierozsądnie.

 

MOD.

Proszę nie podawać na linków do stron z podróbami.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Opony do auta też oglądasz w internecie? 

Coraz więcej produktów jest podrabianych i może w związku z faktem że interesujesz się zegarkami to może je rozpoznajesz jako oryginały albo podróby

ale sądzę że większość produktów kupujesz jak inni. Bez oglądania w internecie,

Świat podrób tak już poszedł do przodu że w oryginalnych hurtowniach przyfabrycznych wychodzą już podróbki do dalszej sprzedaży więc daleki byłbym od tego że sobie wszystko pooglądasz i będziesz wiedział co i jak?

Ja oglądam opony w internecie i czytam opinie o stosunku jakości do ceny zanim kupię.

Co do podrób, to piszesz głupoty, bo jak ktoś bez wiedzy chce kupić zegarek to idzie do salonu i kupuje orginał z gwarancją, papierami etc

Jak ktoś chce kupić taniej, to szuka orginalnych w necie,

Jak ktoś natomiast kupi ochydną podróbkę i potem płacze "bo ja się nie muszę znać" - to jego wina że nie sprawdził. Za kombinowanie (bez widzy) się płaci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja oglądam opony w internecie i czytam opinie o stosunku jakości do ceny zanim kupię.

Co do podrób, to piszesz głupoty, bo jak ktoś bez wiedzy chce kupić zegarek to idzie do salonu i kupuje orginał z gwarancją, papierami etc

Jak ktoś chce kupić taniej, to szuka orginalnych w necie,

Jak ktoś natomiast kupi ochydną podróbkę i potem płacze "bo ja się nie muszę znać" - to jego wina że nie sprawdził. Za kombinowanie (bez widzy) się płaci :)

I jak dostaniesz dobre podróbki dunlopa to Twoja wiedza od razu wyłapuje ten fakt.

Buhhahha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, bo kupuje z dostawą 45dni z Chin... kurde z niektórymi "ludźmi" ciężko się rozmawia. No ale fajnie, że chociaż jednego "mózga" rozśmieszyłem - zawsze to fajnie, jak ****** się śmieje, można się dowartościować

 

Buhhahha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.