Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków ETERNA

Recommended Posts

12 godzin temu, M.Mike napisał:

Po sprzedaży lotnika od Stowy długo nie byłem w stanie wytrzymać i tym razem wybrałem lotnika od ulubionej szwajcarskiej manufaktury ;)

Dawno nic na mnie nie zrobiło takiego wrażenia emoji7.png
Teraz muszę mu jeszcze wymyślić jakieś paski, bo oryginalny trochę krótki i trochę za gruby.

Przepiękna jest ta koperta. Jakie on ma wymiary?

40mm bk (oryginał z epoki miał 38mm) , l2l jakoś ok. 49mm. Bardzo udana reedycja, moim zdaniem wyszła lepiej niż przywoływany często Longines 1935 w którym w stosunku do oryginału nie pasują mi proporcje - powiększyli go, stał się bardziej klockowaty, do tego rzucająca się w oczy data i mała sekunda trochę za wysoko. A w Eternie 1939 jest prawie jak w oryginale, tylko współcześnie. Bardzo odpowiada mi czarny datownik ze złotym kolorem cyfr i długie wskazówki
Zegarek chyba jeszcze z dobrych czasów, zaprezentowany w 2014. Co ciekawe na 2824 a nie SW200.

Jeśli chodzi o pasek, który ma nieco zaskakującą szerokość 22mm, to chyba pójdę w tym kierunku:
https://zegarkiclub.pl/forum/topic/126805-eterna-heritage-military-193941461298/

Godzinę temu, M.Mike napisał:

40mm bk (oryginał z epoki miał 38mm) , l2l jakoś ok. 49mm. Bardzo udana reedycja, moim zdaniem wyszła lepiej niż przywoływany często Longines 1935 w którym w stosunku do oryginału nie pasują mi proporcje - powiększyli go, stał się bardziej klockowaty, do tego rzucająca się w oczy data i mała sekunda trochę za wysoko. A w Eternie 1939 jest prawie jak w oryginale, tylko współcześnie. Bardzo odpowiada mi czarny datownik ze złotym kolorem cyfr i długie wskazówki emoji7.png
Zegarek chyba jeszcze z dobrych czasów, zaprezentowany w 2014. Co ciekawe na 2824 a nie SW200.

Jeśli chodzi o pasek, który ma nieco zaskakującą szerokość 22mm, to chyba pójdę w tym kierunku:
https://zegarkiclub.pl/forum/topic/126805-eterna-heritage-military-193941461298/

No, kolega zaszalał, kupując zegar o pseudonimie "Majetek" czyli po czesku majątek...? Albo własność, bo w przypadku pierwowzoru chodziło o własność czeskiej armii. Przymierzałem go kiedyś, bardzo elegancka koperta i fajne wykonanie, na zdjęciach też świetnie sie prezentuje. Porównanie z Longinesem trudne, ale może dobrze, że Eterna odpuściła małą sekundę, bo jako militarny pilot "Majetek" musi byc czytelny i przejrzysty. Mnie podobna stylistyka pasuje w Hamiltonach. A zestawienie z Longinesem ma dodatkowy smaczek, bo jedynym pewnym (i do dzisiaj wystawionym w Muzeum Kon-Tiki) zegarkiem, jaki uczestniczył w wyprawie Kon-Tiki był właśnie militarny Longines z czasów wojny, co do reszty - nie wiadomo, co się stało z zamówionymi na wyprawę egzemplarzami Eterny, bo podobno każdy uczestnik miał swój własny zegarek. Nie trzeba chyba dodawać, że słynna Kon-Tiki Eterny powstała parę lat PO wyprawie, jako upamiętnienie wyczynu Heyerdahla i spółki. A może któryś z nich miał właśnie ten pierwowzór "Majeteka" z 1943 roku?

Leszek

Time is on my side, yes it is. (Rolling Stones)

Ja to bym chyba zamienił cygana na pomarańczę default_wink.png

Do czasu zakupu czegoś konkretnego wrzuciłem Majątek na takie nato ;)

pjUicZQ.jpg&key=1dd5cce98216efd54f25d7395c088320f29b9dfd4747a6e0bbf1b1ea64b4e132

Po sprzedaży lotnika od Stowy długo nie byłem w stanie wytrzymać i tym razem wybrałem lotnika od ulubionej szwajcarskiej manufaktury

Dawno nic na mnie nie zrobiło takiego wrażenia

Teraz muszę mu jeszcze wymyślić jakieś paski, bo oryginalny trochę krótki i trochę za gruby.

Genialna! Michal, oficjalnie gratuluje default_smile.png

O kurcze, juz kawal czasu minął a ja dopiero zauważyłem :)

Biała czy ecru ?
Też mam ją cały czas z tyłu głowy.
Zazdroszczę pozytywnie.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Srebrzysto biała. Oglądałem kiedyś ecru, ale biała wydaje się bardziej elegancka. W dodatku trafił się zupełnie nowy egzemplarz.

Bardziej budżetowo, ale za***iście

hmkiDuU.jpg&key=c1b3fc40f50c60f06becfccb5a69fca33ceed46963966bf8664109d9e39af897
Najważniejsze by zegarek dawał przyjemność przy obcowaniu z nim. Mam vintage Certine , która kupiłem za 400 PLN. Omega za 1,6 k nie sprawia mi takiej radości jak ta Certinka.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Nie no jasne, zgadzam się w pełni. I umówmy się, że większość "normalnych" osób (i nie tylko) nie przywiązujących większej wagi do zegarków przy cenie 1200 kazałaby mi się walnąć w czoło. Zawsze można pójść do Dolińskich i położyć 3,5 k i już w ogóle nie jest tanio :D Także ta budżetowość to tak wiadomo :) W odniesieniu do reszty oferty.

Edited by Krygo