Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków ETERNA

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie jest jedna śrubka, oznaczenie klamry N76. KRZYSIO, ta druga śrubka u Ciebie wygląda jakby była przyklejona do taśmy i znalazła się tam przez pomyłkę, chyba że rzeczywiście klamra jest inna.

Śrubka jest tylko po to żeby trzymać zapięcie w kupie, a blokuje się na tym:

d8MEE6H.jpg&key=46fc1d06205032c6bb06f888c214cf7b6fc286a70e830c0f9dd88c44f0937af1

Jeżeli otwiera się to zbyt łatwo to bym reklamował klamrę bo konieczność każdorazowej regulacji popsuje przyjemność używania. Najlepiej porównać na żywo z innym egzemplarzem.

 

A przy okazji ostatnio ulubiona default_smile.png

L0FL2YF.jpg&key=ad244801a5684c1812a9f88494ea04776cdecf1cd0169efdb9bb0e107ee4e5cd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma nowy egzemplarz to przecież może oddać na gwarancję. Klamra nie powinna się samoczynnie otwierać.

U mnie są dwie śrubki i obydwie da się kręcić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem w tej sprawie do sprzedawcy zeby zobaczył drugi taki sam zegarek. Też lekko  chodzi więc sam nie wiem czy te typy tak mają. Będę dalej drążył temat .Jutro chyba zadzwonię jeszcze raz bo nie daje mi to spokoju.Zegarek super dokładny wszystko  gra ale ta klamra spać mi nie daje po nocach. Tak jak kolega wyżej pisze co to za uciecha za każdym prawie razem  kombinować z ustawianiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do Dolińskiego - Serwis Wrocław. Oni Ci konkretnie odpowiedzą jak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I chyba rozwikłałem zagadkę.Kolega powyżej zaznaczył tam dwie kuleczki.Oglądając dokładnie przez lupę wydaje mi się że jedna jest ułamek milimetra głębiej schowana i przez to słabiej trzymie.Takie mam wrażenie.Może jutro nadjadę tam gdzie kupiłem i się najwyżej wymieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale, Tobie  za luźno chodzi mikroregulacja i się przesuwa ?

czy rozpina się samo zapięcie ?

Bo  piszesz o "kuleczkach", a one chyba jedynie odpowiadają za zatrzask zapięcia, a nie mikroregulację. Tak ja to widzę. :)

 

edit

Chyba, jednak się mylę, po obejrzeniu dokładnie zdjęć. M.Mike ma rację...

Edytowane przez arturzbsk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak zamknę to na tych kuleczkach to mikroregulacja trzyma jest wporzo.Za lekko zaskakują te kuleczki i przy zakładaniu na rękę mi to się otworzy i wtedy oczywiście mi się przesunie a nie chciałbym aby mi się to przesuwało wtedy kiedy nie potrzebuję.Jutro powinienem tam nadjechać i obadać..

8 minut temu, arturzbsk napisał:

Ale, Tobie  za luźno chodzi mikroregulacja i się przesuwa ?

czy rozpina się samo zapięcie ?

Bo  piszesz o "kuleczkach", a one chyba jedynie odpowiadają za zatrzask zapięcia, a nie mikroregulację. Tak ja to widzę. :)

 

edit

Chyba, jednak się mylę, po obejrzeniu dokładnie zdjęć. M.Mike ma rację...

I chyba rozwikłałem zagadkę.Kolega powyżej zaznaczył tam dwie kuleczki.Oglądając dokładnie przez lupę wydaje mi się że jedna jest ułamek milimetra głębiej schowana i przez to słabiej trzymie.Takie mam wrażenie.Może jutro nadjadę tam gdzie kupiłem i się najwyżej wymieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz taką możliwość, to się nie zastanawiaj, tylko wymień :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie problem z wymianą, to reklamuj. Wkurzające jest takie zachowanie zapięcia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Royal kontiki
20200609_145216.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież Ty to nie tak zapinasz jak trzeba na tym filmiku????  Trzeba złożyć tego motylka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie rozumiesz o co mi chodzi.Inaczej się nie da. Jak poskładam całe zapięcie  ,pozamykam na ręku to jest wporzo. Jak otworzę zapięcie za pomocą tych bolców po bokach to zaraz mi się otworzy mikro  i się przesuwa. Chyba ze robię coś na opak to pisz a nie będę musiał jutro jechać????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, jackm napisał:

Royal kontiki

 

Sporo "żelastwa" przerobiłeś w ostatnim czasie. Nie chcę nic mówić, ale mógłbyś napisać czasem kilka zdań na temat tego, czy innego zegarka. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Sporo "żelastwa" przerobiłeś w ostatnim czasie. Nie chcę nic mówić, ale mógłbyś napisać czasem kilka zdań na temat tego, czy innego zegarka.
Gdybys chcial zebym napisał cos na temat moich zegarków to zaden problem, ale na priv ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacku, parę słów to można napisać w danym wątku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w sprawie tego zapięcia i sprawa jest taka. Jest wszystko ok. Mogę spać spokojnie.Ogladałem drugi model jeszcze zafoliowany.Też lekko się odpina te mikro.A prawdopodobnie jest to tym podyktowane ze jak np. zakładam zegarek na rękę powiedzmy delikatnie zeby miikro się nie otworzyło to mam trochę kłopot i prawdopodobnie musi się to  tak otwierać  zeby nie trza było za każdym razem  męczyć się z tym mikro jakby powiedzmy trzymało mocno. Faktem jest że mam drewnianą rękę i zeby założyć bez otwarcia mikro  to  trza trochę zachodu no ale nie do przesady. Więc zakładam zegarek mikroregulacja mi się otworzy i wtedy bezproblemowo wchodzi mi na rękę .Ustawię sobie zamknę i jest git. A jak wiadomo zegarka też nie ściąga się co chwilę.Aczkolwiek sprzedawca powiedział ze wniknie w temat głębiej i da znać.Ale dwa nowe zegarki tak mają więc chyba jest to przemyślany zabieg i teraz patrząc to z tej strony nawet nie głupi. Aczkolwiek niektórym kolegom moze jednak to trzymać deko mocniej.Po prostu przywyknąć i cieszyć się z zegarka. Sprzedawca naprawdę fajny gość nawet chciał mnie wziąść do Zegarmistrza swojego ale widziałem że to nie ma sensu. Zegarmistrza który naprawia porządne zegarki nie wymienia tylko baterii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna ta KonTiki Date. Ciągle jest ze mną. Te nowsze moim zdaniem nie mają tego czegoś.

A przy okazji chciałem Was prosić o zdanie, co do mojego ostatniego chcenia.

Którą byście brali? Dlaczego?

 

Opcja 1: Super Kontiki Limited Edition 1273.43.41.1365 https://dolinski.pl/eterna-super-kontiki-1273.43.41.1365

 

Opcja 2:  Kontiki Adventure Automatic 44 MM 1910.41.40.1429 https://dolinski.pl/eterna-kontiki-adventure-1910.41.40.1429

 

 

 

Edytowane przez tomek11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.