Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

@Frantz70
Ładniutkie :P i jakie świeżutkie ;)
Gratulacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję przede wszystkim stanu zegarków.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ładne zegarki , ale po mimo że jestem początkującym zbieraczem mam wątpliwości co do 2 zegarków od lewej strony - chodzi mi o tarcze, jak na mniej więcej 60 lat to coś one wydają mi się za piękne. Wskazówki godzinowe wyraźnie odcinają się od reszty , one może mają tyle lat. Chyba że ktoś te tarcze pięknie i umiejętnie poczyścił . W Moim zbiorze sam mam wątpliwości przynajmniej do 1 sztuki że coś za dobrze wygląda , ale kupiłem ją na samym początku i mogłem się nie znać Na plus bym dał że wskazówki i koronki są oryginalne . Ale może się jeszcze nie znam tak dobrze na zegarkach Pozdrawiam Sławek


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie miałem ich w ręku więc nie jest to wiarygodna opinia, ale spójrz na stan kopert i koronek. Te zegarki nie były katowane, ktoś o nie dbał. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście również nie miałem tych zegarków w ręku, ale z Franzem jest jeden problem - on zwyczajnie nie dotyka zegarków w kiepskim stanie, i coś mi się wydaje, że nie przepada za malowankami. Co innego Jerzyk - choć również za malowankami nie przepada to jednak będąc zwolennikiem historii z gatunku płaszcza i szpady zwyczajnie źle się czuje gdy dziennie jednej przynajmniej Delbany nie uratuje z rąk złych dewastatorów - czytaj dotychczasowych właścicieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym chciał żeby Frantz miał oryginalne delbanki , tylko dlaczego te tarcze są po 60 latach prawie śnieżnobiałe jak by upływ czasu ich  się nie imał , a wskazówki są przynajmniej lekko zużyte, trochę to nie logiczne Z tego co się tu nauczyłem to patrzę przede wszystkim na tarczę z nią jest zawsze najwięcej kłopotów , wszystko inne można podmienić lub trochę podrasować lub przełożyć z innego zegarka Ale mogę się mylić Przecież nie chce mu dowalić , lub  Go zdołować bo go nawet nie znam tyle co z tematu  :)


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolekcji na zdrowie wychodzi gdy kolekcjoner poszukuje tzw dobrych stanów (chyba, że lepiej realizuje się w ratowaniu zapomnianych egzemplarzy) oraz gdy sceptycznie ocenia pojawiające się okazje. Cieszy, że jesteś dociekliwy - to bardzo dobrze rokuje Twoim zbiorom. W tym przypadku jedynie Franz ma możliwość oględzin tarcz a na podstawie tego zdjęcia raczej nie wysnuwałbym zbyt daleko idących wniosków. gdyż ta fotografia jest prześwietlona i dlatego tarcze wydają się zbyt jasne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic tak nie rozwiewa wątpliwości jak zobaczenie zegarka na żywo. Tak jak pisałem wyżej stan lumy przy indeksach to nie jest dzisiejsza twórczość. Drugi od lewej ma tak śliczną kopertę i dekiel, a tarcza jest tylko dodatkowym atutem. Pozostałe trzy nie są perfekcyjne i można się przyczepić do drobiazgów.

Zegarki nabyłem z różnych źródeł a krój napisów jest praktycznie identyczny.

Widziałem, podobnie jak Koledzy wiele malowanych "dzieł" i w omawianych zegarkach nie widzę ręki "mistrza".

Generalnie jestem zadowolony z tych egzemplarzy :-).

 

A tu jeszcze tarcza tej naładniejszej.

post-60800-0-86417300-1434750339_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie tylko pogratulować  :)  Za tydzień lub dwa dojdzie do Mnie tzw NOS , wtedy poczekam na rewanż  :D  Pozdrawiam Sławek


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie.

Nic mnie tak nie cieszy jak możliwość zobaczenia fajnego NOS'a.

 

Pozdrawiam,

Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mam sceptyczne podeście i negatywne doświadczenia jeśli chodzi o Delbanowe NOS`y :) . W bardzo dobrym stanie - tak, mało używane również, ale żeby z pudełkiem, zawieszką czy dokumentami, tak jak to można często spotkać w radzieckich, to jeszcze takiego szczęścia by posiadać , a nawet zobaczyć nie miałem. :(


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu MONTECHRISTO sprzedawał na alle delbanę NOS i to chyba nawet z zawieszką. Cena była kosmiczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nie wiem czy to NOS , ale na zatoce był wystawiony jako nowy bez metki


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście również nie miałem tych zegarków w ręku, ale z Franzem jest jeden problem - on zwyczajnie nie dotyka zegarków w kiepskim stanie, i coś mi się wydaje, że nie przepada za malowankami. Co innego Jerzyk - choć również za malowankami nie przepada to jednak będąc zwolennikiem historii z gatunku płaszcza i szpady zwyczajnie źle się czuje gdy dziennie jednej przynajmniej Delbany nie uratuje z rąk złych dewastatorów - czytaj dotychczasowych właścicieli.

A Dzięki JT za uznanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic tak nie rozwiewa wątpliwości jak zobaczenie zegarka na żywo. Tak jak pisałem wyżej stan lumy przy indeksach to nie jest dzisiejsza twórczość. Drugi od lewej ma tak śliczną kopertę i dekiel, a tarcza jest tylko dodatkowym atutem. Pozostałe trzy nie są perfekcyjne i można się przyczepić do drobiazgów.

Zegarki nabyłem z różnych źródeł a krój napisów jest praktycznie identyczny.

Widziałem, podobnie jak Koledzy wiele malowanych "dzieł" i w omawianych zegarkach nie widzę ręki "mistrza".

Generalnie jestem zadowolony z tych egzemplarzy :-).

 

A tu jeszcze tarcza tej naładniejszej.

I tak jakoś wyszło jeden po drugim bo nie chciało zacytować z dwu stron postów.

Frantz w takim przybliżeniu więcej widać , mimo że czcionka wydaje się ok to zastanawia mnie jedno :blink:

Ale to tylko Ty sam mozesz to zweryfikować bądź zdjecie bez szkiełka ,

Może mam jakieś zwidy ale wydaje się jakby ostatnie A w logo było nie doczyszczone po :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chcę się już odzywać bo mnie zlinczują , ale Jerzyk wzrok to moosz I Ja widzę więcej tego białego nalotu na napisie delbana , ale może się mylimy  :blink:


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla rozwiania wątpliwości zapewniam, że napis jest ostry jak żyleta i bez śladów malowania. Szkiełko oczywiście przekłamuje jego ostrość.

Może tu lepiej widać.

post-60800-0-06960100-1434826362_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie kolejny post ale w mając w telefonie milon zdjęć zegarków przypomiałem sobie, że zrobiłem fotkę przed wymianą szkiełka.

To ujęcie logo powinno wystarczyć gdyż lepszego nie mam :-).

post-60800-0-20736500-1434827787_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

A ja powtórzę się, zazdroszczę wam Delban za całe giloszowane tarcze.

No i za to, że mniej tych Delban od Atlantików, bo w tych to sam często gubię się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacku, faktycznie modeli Atlanticów jest więcej, ale mam wrażenie, że jeśli chodzi o różnorodność tarcz to Delbany im dorównują. Co do kolekcji to masz sam więcej Atlanticów niż my wszyscy razem Delban. ;)    


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Przyganiał kocioł garnkowi" ;)  :D  


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dooobra. Zejdźmy na ziemie. :D

Ja nie mam czasu nawet zdjeć porządnych porobić, więc tak na szybko coś z telefonu wystrugane i z telefonu zamieszczone. :)

 

7ff1ec4601b21474c25a619c7aecf0e7.jpg


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olbrzymi sentyment do tego modelu. Jeden z pierwszych od których zaczynałem. Przyzwoita Delbana w oryginalnym stanie. Może i ja znajdę trochę czasu i pokażę ostatni nabytek.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Arek , ładny koronka ładnie dopasowana ( ona jest złota czy zdjęcie przekłamuje ) i tu mogę przyznać że tarcza ładnie zachowana i ma te 60 lat , także wskazówki , koperta noszona , niepicowana  Gratulacje . Mnie się zawsze podobają indeksy minutowo- sekundowe jak się ładnie zachowały  :)


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.