Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Nie nie ma pierścienia i to trochę Mnie zastanawiało jest taki luzik między kopertą . 

A mogłeś brać czarnego automatica   :)  wskazówka przypomina tą z tarczy z dwoma otworami tylko mniejsza podkówka na końcu

A co z wachnikiem ? szukać na podmianę , ale to rzadki model , ( może wygrawerować taki napis jak jest innych np delbana watch ) ? tylko czy ten numer przejdzie ?  :blink:


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mogłeś brać czarnego automatica   :)

Przecież mówiłem Ci, że zostawiam Ci ją honorowo :)

Mam nadzieję, że będziesz o tym pamiętał :D

 

A co z wachnikiem ? szukać na podmianę , ale to rzadki model , ( może wygrawerować taki napis jak jest innych np delbana watch ) ? tylko czy ten numer przejdzie ?  :blink:

Może i przejdzie... tylko po co? Ja bym zostawił tak jak jest. Zawsze to jego historia.

Jeśli chodzi o szukanie na podmiankę, to obawiam się, że jest to niestety niewykonalne.

 

A zegareczek naprawdę świetny. Podoba mi się wielce :D

Edytowane przez loituma

Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do hiszpańskiej matrony to zgadzam się z Jerzykiem, że to pewnie składak - piny tarcz pasują do różnych mechanizmów. Przykładem jest Felsa 465 i AS 1158. Zresztą nie widzimy drugiej strony tarczy.

Co do czarnej - świetna. Fajny sekundnik - zrób mu zdjęcie "na postoju".  Wahnik zostaw. Po co mieszać w to obce nacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobię jak radzicie, po to się człek pyta . Sekundnik jutro wrzucę jak stanie 

Arek Ty to już chyba listę musisz Mi zrobić co byś chciał jakby  :D

Hiszpankę dam do zegarmistrza jak wróci z urlopu i wtedy się obaczy tarczę z wewnątrz , może wtedy dobierze się oryginalny werk

Teraz będę pokazywał takie spolszczone , bo przyszło kilka w tym kilka takich z szafy  :)


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
CAM00534.jpg CAM00537.jpg CAM00541.jpg

Edytowane przez Bzul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, to czy jesteście pewni, że w tym automacie jest Bidynator? Ja sądzę, że wszystko jest OK, a mechanizm to bazowa wersja F1560, a jeżeli na płycie jest F690, to wahnik jest raczej od 1560. Tarcza jest super, tylko pozazdrościć. Wskazówki godzinowa i minutowa, taka sama jak w mojej, ale sekundnik mam czerwony.

 

Delbana z mechanizmem Ety, też uważam, że składak. W zegarkach z mechanizmem i tarczą wyciąganą od strony szkiełka, mechanizm powinien być dopasowany i zablokowany dwoma śrubkami do krawędzi koperty. W Twoim jest to nie możliwe. 

 

@Bzul

Gratuluję kompletnej dameczki, też mam taką. 

Edytowane przez zasadas

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wahnika to racja, ale reszta to pewnie jednak 690. Zresztą czy te mechanizmy nie są aby bliźniacze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na płycie jest sygnatura F 690 . Jutro postaram się ją z fotografować żeby było widać i sekundnik


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to się wyjaśniło, ale wahnik jest od 1560, F690 były w różnych wersjach, ja mam z inną regulacją chodu.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, ale wiadomo było, że wahnik jest zdobyczny. To subiektywna opinia, ale wydaje mi się, że łatwiej znaleźć będzie wahnik od 690 niż 1560, ale to i tak karkołomne zadanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o różnicę w kształcie wahników i być może inne szczegóły. Mój Bidynator jest na 17 kamieniach natomiast 1560 ma 21. Jeśli macie podobne mechanizmy to wklejcie do porównania.

post-57210-0-80416000-1436934357_thumb.jpg

post-57210-0-59158100-1436934363_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia sygnatury i sekundnika , może kiedyś był czerwony , lub jego końcówka ?

post-38106-0-76896500-1436947710_thumb.jpeg

post-38106-0-04501700-1436947730_thumb.jpeg

post-38106-0-74679100-1436947747_thumb.jpeg


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Końcówka wskazówki jest ucięta (prawdopodobnie była za długa)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zrobić lepsze (wyraźniejsze) makro sekundnika. Znany mi jest ten typ sekundnika, ale ta końcówka .... może nawet i skrócona, sprawa jednak zaczęła być intrygująca.

 

Co do wahnika to masz 690 czyli bramka nr 2 z postu Staszka. Co do braku sygnatur - w przypadku Delbany to niezwykle rzadkie i nie dotyczy automatów, przynajmniej mnie taka sytuacja nie jest znana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest

post-38106-0-74574700-1436951813_thumb.jpeg

Edytowane przez sawcio68

Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..."jest"... raczej ucięty  :D


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 z przykrością muszę się z tym zgodzić, a miałem nadzieje na coś czego jeszcze nie było :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że też jakiejś Francy się chciało  :( szpecić zegareczek  :angry:


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta wskazówka nie była oryginalna, ale za to był trochę za długa. Gdyby uciął ją troszeczkę dalej, tak by nie było tego "dziwoląga" byłoby OK, a tak rozgorzała dyskusja. Wieczorem wrzucę zdjęcia moich "militarnych w stylu" też nie jestem pewien, ze są oryginalne. ;)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz zakup Staszek ze źródełka , Jurkowi się spodoba . Wszystkie następne też z Łodzi Tak się trafiło  :)  Felsa  465 N. 33 mm. Brak na razie ładnej koronki

post-38106-0-47544800-1436966517_thumb.jpeg

post-38106-0-83365300-1436966646_thumb.jpeg

post-38106-0-59768800-1436966666_thumb.jpeg

post-38106-0-65077000-1436966684_thumb.jpeg


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak prosiłeś Staszku oto wachnik
post-48480-0-41463700-1436966854.jpg

No fakt jakby gościu uciął dalej byłoby nawet a tak :ph34r:
Mimo to Sławciu fajowe nabytki , i ten ostatni też :)
A ja już drugi tydzień czekam na swoja i jakoś wolno jedzie , ale będzie niespodzianka
choć wrzucę zdjęcie z aukcji jak ona wygląda , nie tak śliczna jak Sławka ale może będzie zaskoczenie :)

post-48480-0-67960700-1436967101_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem pod takim szkłem siedzi bardzo fajna tarcza. ;)

Życzę, żeby tak było :)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak będzie - pod spodem czara tarcza z giloszem w formie sieci. Przy tej tarczy najistotniejsze są napisy - nie wiem czy to przez ten gilosz, ale dość trudno się utrzymują i często są domalowywane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę zdradzę... :)

Dostaniesz taką tarczę:

 

ee889_IMG_1546---Kopia.JPG

 

Szukaj do kompletu białej... chyba, że już masz. :)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.