Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

sergserg

Moderator może wszystko?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy moderator jest sędzią także we własnej sprawie?

 

Chciałbym ewentualną dyskusję ukierunkować bardziej na problem łączenia funkcji oponenta w dyskusji z moderatorem i kuszącą możliwość ingerencji w jej tok (czasami być może mniej przyjemny dla takiej osoby) - więc celowo nie napiszę o kogo chodzi (być może to zwiększy szansę na nieusuwanie tego tematu)

 

W trakcie wymiany zdań na publicznym forum z jednym z moderatorów zauważyłem zmianę w poście wcześniejszym, do którego się odnosiłem w swojej wypowiedzi. Edycja miała miejsce kilka godzin po moim poście, odnoszącym się merytorycznie do tego wcześniejszego posta.

Mając wrażenie, że zmiana narusza wcześniejszy stan wypowiedzi, pozwoliłem sobie na następujący dodatek w moim poście:

 

"Dodane:

(wycięte imię), zmiany we własnych słowach

PO odpowiedziach adwersarza (jak ten dopisek na końcu w Twoim poście

wyżej, wiele godzin po mojej odpowiedzi) to niepoważna sprawa.

Jakbyś dorabiał poglądy do sytuacji."

 

Przed chwilą otrzymałem od tej osoby informację o złamaniu Netykiety, a w moim wyedytowanym przez tą osobę poście zniknął dodatek, a pojawiła się treść następująca:

"Mod edit

Zgodnie z regulaminem ta część postu została przeniesiona na PW "

 

Kilka pytań, które mi się nasuwa:

1. czy opisanie rzeczywistości, choćby była dla kogoś nieprzyjemna, może złamać Netykietę?

2. czy moderator ma dbać o porządek dyskusji, czy też chronić swoje ego?

3. czy dobrym zwyczajem nie powinno być "zawieszenie" statusu moderatora dla dyskusji, w której samemu bierze się udział (jeśli coś się dzieje złego, można poprosić innego moderatora o interwencję - dokładnie tak, jak może to zrobić każdy user).


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zformalizować coś takiego to będzie raczej trudno. Ma się klasę albo nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie pierwsze forum i pewnie nie ostatnie, gdzie moderatorzy robią rzeczy dyskusyjne. Moim zdaniem temat zbyt trudny do formalnego uregulowania, zwłaszcza w ramach przedsięwzięcia jak by nie patrzeć bardziej towarzyskiego. Ja niedawno zaliczyłem ostrzeżenie od moderatora za komentarz do wypowiedzi osoby nie podlegającej moderacji jak się dowiedziałem, więc z takimi tematami daję sobie spokój. Popieram wpis Darka i dodam tylko, że selekcja kandydatów na moderatorów powinna bardziej wynikać z cech charakteru, inteligencji emocjonalnej, bezstronności itp. a nie być zależna od tego ile dana osoba może spędzać czasu na forum czy na ile jest zasłużona dla stowarzyszenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, natomiast, że problem można rozwiązać - uczestnicząc w dyskusji nie powinien być rozmówca - modem... (pomysł sergserg'a popieram), cóż rozumiem jednak, że pewne osoby nie sprostały zadaniu w takim razie powinny ustąpić...

 

Pozdrawiam bezstronnych moderatorów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cóż rozumiem jednak, że pewne osoby nie sprostały zadaniu w takim razie powinny ustąpić...

 

Pozdrawiam bezstronnych moderatorów...

 

Znowu jesteś złośliwy! Miałem tą wątpliwą przyjemność dyskutowania z Tobą i szczerze mówiąc obiecałem sobie, że już nigdy nie wejdę z Tobą w polemikę(Pamiętam jak zastraszałeś mnie).

Nie wprowadzasz do życia forum nic wartościowego. To właśnie przez takich userów to forum traci na wartości merytorycznej. Jak tylko się pojawisz to wywołujesz jakieś sprzeczki. Szukasz zwady i nie docierają do ciebie żadne argumenty.

 

 

Przy okazji. Nie jestem z żadnej ?Sfory? i nie życzę sobie żeby jakikolwiek forumowicz zwracał się do mnie w ten sposób!!!


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już zdążyłem się z tym spotkać na tym forum, przykre to, że ktoś wykorzystuje swoją pozycję dla udowodnienia, że "moja prawda jest najmojsza". Żeby było śmieszniej ja miałem rację.

 

3. czy dobrym zwyczajem nie powinno być "zawieszenie" statusu moderatora dla dyskusji, w której samemu bierze się udział (jeśli coś się dzieje złego, można poprosić innego moderatora o interwencję - dokładnie tak, jak może to zrobić każdy user). - słuszne i uczciwe. Ale do tego trzeba dorosnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wszystkie uwagi na pracę moderatora można kierować bezpośrednio do Darka Ch. - Prezesa Stow. ewentualnie do Kolegów z Zarządu Stowarzyszenia - którzy mają nadrzędną funkcję nad niektórymi Moderatorami, zazwyczaj nad Tymi z Którymi są problemy, mają możliwość wpłynięcia na danego Kolegę Moderatora. Jesli Moderator nie potrafi przyznać się do błędu - faktycznie moim zdaniem nie powinien być moderatorem. Są wyjątki od tej reguły - jeśli działania Moderatora mają małą szkodliwość społeczną w odniesieniu do pomocy udzielonej Użytkownikom przez Tego Moderatora - moim zdaniem. Jeśli macie jakieś problemy możecie napisać do mnie, pogadam zobaczę co się da zrobić.

Zarząd Stow. ma nadrzędną funkcję nad wszystkimi moderatorami teoretycznie, więc w tym przypadku najbardziej sensowne jest skontaktowanie się z Adminem - Darkiem Ch. lub Kolegami(Dommir i Klod 100) z Zarządu.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są wyjątki od tej reguły - jeśli działania Moderatora mają małą szkodliwość społeczną w odniesieniu do pomocy udzielonej Użytkownikom przez Tego Moderatora - moim zdaniem.

 

Po co wprowadzać furtkę? Kto będzie oceniał stosunek zasług/szkodliwości? Dla Ciebie będzie coś mało szkodliwe, w opinii innych już trochę więcej - i co z tym? Albo wszyscy dyskutujemy na tych samych prawach i wg tych samych reguł albo jest "Folwark zwierzęcy" - równi i równiejsi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego na koncu dodałem magiczne dwa słowa - MOIM ZDANIEM - jak widzisz ja jestem tylko modem wiec Zarząd KMZiZ ma również nadrzędną funkcję nade mną - dlatego faktycznie lepiej pisać bezposrednio do Darka Prezesa KMZiZ lub Mirka czy Klaudiusza Członków Zarządu.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akceptowaliście regulamin? To przeczytajcie go jeszcze raz i jak nie zrozumiecie czegoś to wtedy zadawajcie głupie pytania.

Tu macie konkretny punkt, który akceptowaliście:

 

7. Decyzje Moderatorów nie podlegają dyskusji na Forum. Wszelkie wątpliwości można dyskutować jedynie na PW. Ewentualne skargi na działalność Moderatora należy kierować bezpośrednio do Administratora forum, którego głos jest decydujący i ostateczny.

 

Ps. Przestańcie zakładać debilne wątki i zajmijcie się zegarkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;) no proszę, myliłem się, jednak można to sformalizować: "mordy w kubeł a jak się nie podoba to wypad".

Dla mnie gra, byłem kiedyś barmanem koło dworca:) Tylko to chyba trochę nie ten poziom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, tak na szybko, ponieważ właśnie wróciłem z wyjazdu i jestem dosyć wypompowany. Moim zdaniem biorąc udział w dyskusji moderator powinien ją moderować tz, podkręcać pozytywnie i merytorycznie, oraz tonować co bardziej gorące. Nadużywanie funkcji żandarma i pozycji to nie jest dobry kierunek. Ja osobiście wolę brać udział w dyskusjach jako zwykły użytkownik, którym się czuję jednak czasem trzeba - z racji funkcji wejść w inną skórę - tą oficjalną. Jednak każdy moderTor powinien być na pierwszym miejscu forumowiczem i dyskutantem a w razie konieczności żandarmem. Jeśli nerwy ponoszą - a każdy jest tylko człowiekiem, moderator, podobnie jak użytkownik powinien odejść na chwilę od komputera i przeczekać aż emocje miną i na spokojnie kontynuować.

Wciąż jednak uważam, że moderator powinien mieć pełnię władzy będąc przy okazji wzorem cnót wszelakich, wszak to eksponowana funkcja (tzw zaufania publicznego) i staramy się proponować moderowanie sprawdzonym klubowiczom.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek, piszesz jakbyś tu był od dzisiaj.

Jakby tak nie był sformułowany regulamin to takich wątków jak ten byłoby więcej niż tych tematycznych.

Jak komuś nie pasował regulamin to po prostu mógł go nie akceptować.

Tyle na temat z mojej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;) no proszę, myliłem się, jednak można to sformalizować: "mordy w kubeł a jak się nie podoba to wypad".

Dla mnie gra, byłem kiedyś barmanem koło dworca:) Tylko to chyba trochę nie ten poziom.

Tak to wygląda na tym forum.

Jak coś nie pasuje pisz do admina.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps. Przestańcie zakładać debilne wątki i zajmijcie się zegarkami

 

Kolego, może przestań czytać te "debilne wątki" i zajmij się zegarkami. A jak masz sporo energii i takich rad dla innych, to zacznij się udzielać w Caritasie albo innej pro-społecznej organizacji.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o Regulamin, to:

 

§ 3

d. Moderator - osoba pilnująca porządku w powierzonym dziale Forum.

 

Zdarzenie miało miejsce na Forum Głównym, gdzie zespół moderatorów to:

 

Forum prowadzone przez:

 

* STARUSZEK ,

* Yargoth ,

* MasterFan ,

* Adi ,

* sikkens

 

Zdarzenie dotyczyło moderatora spoza tej listy.

 

Takie jest podejście niektórych moderatorów do przestrzegania Regulaminu. Są wyraźnie ponad nim.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę się udzielał tam gdzie mi się podoba, a tak jak pisałem wcześniej

Jak komuś nie pasował regulamin to po prostu mógł go nie akceptować.

Regulamin akceptowałeś niedawno i widocznie Ci odpowiadał (bo zakładam, że nie jesteś ograniczony umysłowo, żeby akceptować coś co Tobie nie odpowiada), więc nie rozumiem jaki masz teraz problem.

Proponuję zamknąć wątek bo wszystkie odpowiedzi na pytania sergserga są w regulaminie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie wszyscy Moderatorzy mają dostęp do moderacji wszystkich działów, listy są w zasadzie można rzec starszymi przypisami Konkretnych Osób.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) no proszę, myliłem się, jednak można to sformalizować: "mordy w kubeł a jak się nie podoba to wypad".

Dla mnie gra, byłem kiedyś barmanem koło dworca:) Tylko to chyba trochę nie ten poziom.

Byś się zdziwił, ale na wszystkich dużych światowych forach tzw "na poziomie", jest dokładnie taka sama zasada, czyli "morda w kubeł". Jakakolwiek publiczna dyskusja o moderowaniu jest zabroniona. Oni już dawno doszli do tego, że niestety każde duże forum, prędzej czy później zamienia się w śmietnik, jeśli takiej zasady nie ma. Podkreślam, że chodzi o duże fora. Małe, kameralne forum, gdzie wszyscy znają się osobiście, rządzi się innymi zasadami..

Tak często za wzór stawia się tutaj WUS.. ajajaj... spróbuj na tym Wus znaleźć jakąkolwiek dyskusję o moderatorach... pomogę -> http://www.google.pl/search?hl=pl&lr=&client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Apl%3Aofficial&channel=s&biw=1138&bih=723&as_qdr=all&q=%22about+moderator%22+discussion+site%3Awatchuseek.com&oq=%22about+moderator%22+discussion+site%3Awatchuseek.com&aq=f&aqi=&aql=&gs_sm=e&gs_upl=907643l909918l0l3l3l0l0l0l1l746l1559l2-1.5-1.1

nie ma... taki zgodny naród? ;) ...nie, po prostu nawet utworzenie takiego tematu jak ten jest niemożliwe. Natychmiast zostałby skasowany, a Sergserg dostałby jakiegoś czasowego bana.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu jesteś złośliwy! Miałem tą wątpliwą przyjemność dyskutowania z Tobą i szczerze mówiąc obiecałem sobie, że już nigdy nie wejdę z Tobą w polemikę(Pamiętam jak zastraszałeś mnie).

Przy okazji. Nie jestem z żadnej ?Sfory? i nie życzę sobie żeby jakikolwiek forumowicz zwracał się do mnie w ten sposób!!!

 

Wiesz chyba wątki się Tobie pomylił albo już się całkowicie pogubiłeś na tym forum (zresztą się nie dziwię metodologia w subforach daleka jest od normalności ale to inny temat) - to wątek o modach nie o mnie (jestem zbyt skromną osobą żeby tu o mnie dyskutowano), ale jak już tak bezpośrednio - to szkoda że nie przypomniałeś sobie również, że jak chciałeś nabić w butelkę klienta z alledrogo... (zastraszanie? ;) - daruj sobie...).

 

Pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po prostu nawet utworzenie takiego tematu jak ten jest niemożliwe. Natychmiast zostałby skasowany, a Sergserg dostałby jakiegoś czasowego bana.

Kusisz ;)


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, potwierdzam. Sam byłem zmuszony do tego na swoim Forum, gdzie jest 40.000 użytkowników, zwykle - jak to w naszym pięknym kraju - niezadowolonych lub mniej zadowolonych użytkowników. Także zero dyskusji publicznej o poziomie moderowania. Wszystko przechodzi przeze mnie, jako właściciela i Admina, włącznie z faktem, że z paroma Moderatorami już się w 10-letniej historii Forum żegnałem. Ale tego typu sprawy staram się rozwiązywać tylko przez PW. Na forum publicznym zwykle dyskusje kończyły się linczem.

 

PS. Demokracja to super ustrój, ale na forach nie sprawdza się zupełnie. Inaczej mówiąc - za dużo demokracji powoduje rozpier...lenie się forum w kilka chwil. To jest naprawdę bardzo łatwe do popsucia urządzenie.


pozdrawiam, Dominik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taktic, póki co, to nie jest dyskusja o moderatorach, ale o zasadach "dobrej moderacji". Myślę, że na WUSie żaden z moderatorów nie uprawiałby takiej prywaty.

 

Niemniej faktycznie, ten temat niczego nie rozwiąże, jeśli ma być pożywką dla trolla (a jeden wyraźnie nie potrafi trzymać się z daleka ;), to nie ma sensu go ciągnąć.

Prosiłbym moderatorów o nieusuwanie tematu, aby czynniki wyższe mogły się z nim zapoznać.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byś się zdziwił, ale na wszystkich dużych światowych forach tzw "na poziomie", jest dokładnie taka sama zasada, czyli "morda w kubeł". Jakakolwiek publiczna dyskusja o moderowaniu jest zabroniona.

 

tam moderatorzy nie usuwają postów jak popełnili gafę, zazwyczaj mają przynajmniej elementarną wiedzę a większość ponadprzeciętną...

 

i dokładnie nie ma prywaty!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywaliłem ale przywróciłem, jednak jeśli będą dalej epitety czy coś w tym stylu - nie ma co ciągnąć tego, wszystko chyba zostało wyjaśnione.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.