Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

carlito1

Pianka do pływania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was uprzejmie, jako że na basenie robi sie tłok, a mieszkam w zasadzie nad samym morzem, więc pomyślałem że kupie pianke i zaczne sobie pływać w morzu ;) W Irlandii jak zresztą wiemy, morze dość zimne, dlatego takie ubranko będzie mi napewno potrzebne. Wiem że na forum jest sporo osób które siedzi w temacie, więc licze na profesjonalną pomoc z Waszej strony. Czym się sugerować kupując taką pianke? Możecie mi polecić coś takiego co nada się do wygodnego użytkowania? Oczywiscie zależy mi na dobrej jakości, porządnym materiale itd.

 

Z góry bardzo dziękuję za wszelką pomoc.

 

Pozdrawiam, Michał.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz utopić Aquatimera ? ;) ....on nieprzyzwyczajony....potrzebne mu wpierw hartowanie pod kranem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miał premiere na basenie ;)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Rafał.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strzała Carlito,

Myślę (jestem pewien ;)), że potrzebujesz pianki o grubości 3mm. Tylko taka grubość pozwoli czuć się swobodnie i w żaden sposób nie będzie krępowała ruchu. Mam kilka 3mm, jedną 5mm, pływałem też w grubszych. W zeszłym sezonie kupiłem drogą 5mm Scubapro i się załamałem :) Niby jest bardzo wygodna, elastyczna itd., ale czujesz się jakbyś biegał 100m w kożuchu :)

 

Gorąco polecam O'Neill np. "Reactor" megawygodne i bardzo ładne, a chodzą po ok 400pln. Dodam jeszcze, że ani Bare za 500pln, ani Scubapro za 1500 nie umywają się do tych O'Neilla. Każda firma ma swoje patenty na elastyczne materiały i każą sobie drogo płacić za jakieś "liquidflexy" itp., a taki Reactor kopie im 4 litery kosztując 1/3 ceny.

 

Zobacz może model Psychofreak, jest droższy od Reactora, ale jak go widzę to mi serce szybciej bije :)

http://www.oneill.com/#/men/europe/collection/men/wetsuits/surf/wetsuit_collection/

 

 

Pozdrawaim,

bienn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę na to, że pianki do nurkowania czy surfowania są produkowane w innej technologii niż do pływania. Są inaczej szyte i z innych aczkolwiek podobnych materiałów. Mają inne i gdzie indziej umiejscowione wyściółki. Ciężko jest swobodnie pływać w piance do nurkowania bo takie robi Scubapro. Kiedyś pożyczyłem bratu na windsurfing piankę, w której ja nurkuje. Po powrocie stwierdził, że nigdy więcej takiej udręki ;) Dla mnie do nurkowania jest idealna :)


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Która w takim razie będzie odpowiednia do swobodnego pływania (nie nurkowania) ? Załóżmy, że chce spędzać ok godziny w zimnym morzu. Jeżeli o cene chodzi, to tak do 500-600 euro.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załóżmy, że chce spędzać ok godziny w zimnym morzu.

Moim zdaniem pianka teka powinna mieć co najmniej 8mm grubości i koniecznie powinna posiadać kaptur i skarpety.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem pianka teka powinna mieć co najmniej 8mm grubości

Mówisz z własnego doświadczenia, czy tak poprostu Ci się wydaje?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że 3mm będzie najwygodniejsza, ale czy ja w niej nie zmarzne?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podałem Tobie dwa linki gdzie możesz się skontaktować z ludźmi, którzy zajmują się tym na co dzień. Myślę, że tam powinieneś uzyskać odpowiedzi na trapiące Cię pytania.


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz z własnego doświadczenia, czy tak poprostu Ci się wydaje?

Z własnego i nie tylko własnego doświadczenia (ocean 5 stopni C).


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie dziękuję za rade.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ruski masz racje jeżeli chodzi o różnice w piankach do pływania i nurkowania. Te o których pisałem są wg mnie uniwersalne - do pływania, nurkowania, serfowania i jeszcze wielu innych rzeczy.

 

Odnośnie temperatury Carlito, jeżeli masz tam więcej niż 10stopni C, to śmiało można pływać w 3mm. Oczywiście z kapturem, ja używam o grubości 2mm i jest ok.

Jak ktoś lubi się pławić to po pewnym czasie zmarznie i w ósemce. Moja mama pływa zimą bez i tak jest dla niej najlepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie temperatury Carlito, jeżeli masz tam więcej niż 10stopni C, to śmiało można pływać w 3mm. Oczywiście z kapturem, ja używam o grubości 2mm i jest ok.

Jak ktoś lubi się pławić to po pewnym czasie zmarznie i w ósemce. Moja mama pływa zimą bez i tak jest dla niej najlepiej ;)

Nurkowałem na Wyspach Owczych, ocean nawet w pełni lata nie ma tam więcej niż 5°C, Irlandia jest sporo niżej, ale temperatura wody powyżej 10 stopni, to pewnie tam jest rzadkość. Na dodatek carlito chciałby pływać tam przez godzinę, a to jest sporo. Ogólnie im cieplejsza woda to pianka cieńsza, a przy podobnej temperaturze, to im pianka cieńsza to czas przebywania w wodzie krótszy. Podziwiam morsów, ale wydaje mi się, że Twoja mama jednak nie pływa zimą godzinę... :)


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nurkowałem na Wyspach Owczych, ocean nawet w pełni lata nie ma tam więcej niż 5°C, Irlandia jest sporo niżej, ale temperatura wody powyżej 10 stopni, to pewnie tam jest rzadkość.

Jest. Dzięki Piotrze za rady.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać, że zahartowany chłopaczyna :P

Ja pływam spokojnie, zazwyczaj żabka, raz pod woda, raz nad woda - wdech, wydech. Ostatnio próbowałem bez pianki - dramat ! Po 30 minutach miałem dość. Podejrzewam, że wszystko kwestia przyzwyczajenia, aczkolwiek wole się przyzwyczajać w piance ;)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli naprawdę godzina w oceanie - poniżej 5mm nie schodź. w 2-3mm można wejśc na kwadransowe pływanko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rade. Właśnie mam lekki dylemat - 3mm, czy 5mm.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rade. Właśnie mam lekki dylemat - 3mm, czy 5mm.

To już musisz sam zadecydować, 3mm mniej przeszkadza przy pływaniu (wygoda), ale krócej wytrzymasz w wodzie, szczególnie poza latem.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A poza latem też chce pływać, więc raczej zdecyduje się na piąteczke.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A poza latem też chce pływać, więc raczej zdecyduje się na piąteczke.

Do piąteczki dobrze by było dołożyć jeszcze jakiś pas z regulowanym obciążeniem, bo inaczej będziesz pływał jak korek na powierzchni, a to raczej moim zdaniem więcej utrudnia normalne pływanie, niż ułatwia.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do piąteczki dobrze by było dołożyć jeszcze jakiś pas z regulowanym obciążeniem

Gdybyś mógł coś więcej na ten temat, byłbym wdzięczny.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.