Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

czyzewicz

Romain Jerome-unikalna koncepcja zegarków

RJ-piękny czy bestia?  

21 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zafascynowała mnie mało znana manufaktura RJ-Romain Jerome,firma założona w 2004 roku w Szwajcarii(oczywiście) która szybka zyskała sławę za swoją unikalną koncepcję,"DNA sławnych legend".Każdy zegarek daje nam możliwość posiadania na własność częśći (dosłownie) historii naszej cywilizacji-do produkcji użyto stali z Tytanika,pyłu z księżyca i popiołu z islandzkiego wulkanu Eyjafjallajökull!Projektantom nie brakowało wyobraźni i fantazji i oczywiście zegarki występują w różnych wersjach(moje ulubione to te z chronografem) i oczywiście jak na porządną szwajcarską firmę przystało z mechanizmem tourbillon.Zegarki nie są tanie i prawdopodobnie nigdy sobie takiego nie kupię ale pomarzyć każdy może..

A co Wy sądzicie a tych dziełach sztuki-czy Wam też się spodobały?Zapraszam do zabawy :)

post-35523-0-12876700-1308251879_thumb.jpg

post-35523-0-44926100-1308251905_thumb.jpg

post-35523-0-68250400-1308251926_thumb.jpg

post-35523-0-78913300-1308251970_thumb.jpg

post-35523-0-75448000-1308251994_thumb.jpg

post-35523-0-13462100-1308252020_thumb.jpg

post-35523-0-84736600-1308252808_thumb.jpg

post-35523-0-16553900-1308252835_thumb.jpg


Pozdrawiam wszystkich -Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koncept bardzo fajny ale design jakoś mi niepodchodzi ;/ chyba głównie przez ten X na tarczach no i odrobinę stylistycznie zbyt dosłownie np. model volcano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki jak dla mnie są switne. Lecz nie wiem jak wyglądają na żywo, jedynie internet ;/ niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez szału, aczkolwiek na pewno ciekawe, i mimo wszystko się podobają :)

 

Bardzo jestem ciekaw jak się prezentują na żywo.

 

ps Karolowi się bardzo podobają :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RJ jest rewelacyjny wizualnie!

Mimo nowatorskich rozwiązań wciąż trzyma się ogólnie przyjętych wyznaczników wyglądu zegarka,nie to co np.Hautlence,Ladoire czy Urwerk :)

Chętnie przymierzyłbym tego Eyalafjalcośtam...cudo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo oryginalny design, kontrowersyjne koncepcje (ja się do użycia stali z TITANICA nie mogę przekonać do dzisiaj), wielkie gabaryty (najmniejszy RJ 46mm) i dość wysoka cena.

Bardzo specyficzna marka dla specyficznego odbiorcy. Na żywo niestety nie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Nigdy o Romain Jerome nie napisałem złego słowa i nie inaczej będzie tym razem. Mają swój styl, są oryginalni, wyróżniają się. Choć osobiście wolę nosić proste, klasyczne zegarki, to design RJ jest dla mnie do przyjęcia. Gdyby kiedyś było mnie stać na zakup ich czasomierzy, chętnie nabyłbym jeden do gabloty żeby cieszyć oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjęcie trzecie "od dołu"- toż to chyba własnośc jakiegoś czarnoksięznika !!! imo: żadna rewelacja(design)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps Karolowi się bardzo podobają :)

Michał nie zapeszaj bo się nie uda :)

RJ to mocny kandydat na gwiazdkę 2011


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymam Karol kciuki :)

 

Rozumiem, że będzie to spełnienie zegarkowego marzenia?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne wzornictwo. Lubię takie odważne koncepcje, zachowujące jednak swój niepowtarzalny, oryginalny styl.


pozdrawiam, Dominik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał, no co Ty... domu nie zastawię :)

celuję w bardziej "przystępny" model RJ - faworytem jest moon dust DNA w pvd a marzenia pozostawiam do realizacji - w końcu całe życie przede mną :)


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te nasze kobiety nas kiedyś wypędzą na bruk za te nasze spełnianie marzen :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja przynajmniej świadoma, moja lepiej nie mówić :)

a wracając do tematu to mocno rozważam też tego titanica

post-27930-0-59673200-1331849036.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

tylko ta średnica :) :) :) :)


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem przyjemność widzieć na żywo (w 2007 roku) Titanic DNA Romain Jerome - to było przeżycie :)


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na ręku prototypy, ba zapisałem się na niego, ale się nie załapłem. Cena była o dziwo przystępna.

 

post-1039-0-84436700-1331849038.jpg

 

post-1039-0-78565100-1331849040.jpg

 

post-1039-0-92199300-1331849042.jpg

 

Nasza przesympatyczna rodaczka i tak przyćmiła zegarki :)

post-1039-0-80737200-1331849044.jpg


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zafascynowała mnie mało znana manufaktura RJ-Romain Jerome,firma założona w 2004 roku

 

 

Ja wiem czy ona taka mało znana :) niby młoda firma, ale przebojem stała się sławna w zegarkowym i nie tylko światku.

Fantastyczny design, pewnie równie świetna jakość. Na razie to trochę dla mnie za drogie i za duże, ale to pewnie kwestia czasu jak wypuszczą coś ok. 43-44mm, tylko czy ja bym chciał nosić taki zegarek na co dzień chociaż szalenie mi się podoba.. hmmm.

 

Niezłą stronę www mają.

 

post-33863-0-28279500-1331849046.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us


(...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Twoja przynajmniej świadoma, moja lepiej nie mówić :)

a wracając do tematu to mocno rozważam też tego titanica

 

Świetny !. Jaka jest katalogowa cena tego zegarka ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pi razy oko 14 000 $, ja znalazłem troszeczkę taniej na Łotwie :)

Będę jechał w lipcu na WRC do Finlandii więc zahaczę o Rygę i zrobię przymiarkę.

Zegarek jest fascynujący, jednak jego rozmiar spędza mi sen z powiek - 50mm to :) hohoho


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zegarek jest fascynujący, jednak jego rozmiar spędza mi sen z powiek - 50mm to :) hohoho

Aleee...czy jest aż tak tragicznie :)

 

post-11280-0-56692500-1331849058.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak źle, ale jeżeli chodzi o dobranie tego zegarka do koszuli to jest źle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze mówiąc to w tym przypadku liczę mocno na swój brak rozsądku :) i jestem dobrej myśli bo rzadko mnie zawodzi :)


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzałem się do zakupu podobnego. Co do ceny to mają naprawdę przystępne od kilku kafli Euro (najniższa cena jaką znalazłem to 5500 euro do (pomijając tourbillon) 20 -30 tys euro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to całkowity in-house, ale zmodyfikowany machanizm La Joux Perret, chyba 3513 ale nie jestem pewien. Mam! model Titanic DNA ma 8235.

 

Ale nie wszystkie to la joux. Kolekcja im się trochę od tamtego czasu powiększyła :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.