Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

STARUSZEK

SIEMANKO WSZYSTKIM

Recommended Posts

Witam, czytam forum już jakiś czas trafiłem tu gdyż się zirytowałem szukając czegokolwiek o zegarkach zawsze trafiałem na www.zegarkiclub.pl aż za którymś razem nie wytrzymałem i się zarejestrowałem.Zegarki to mój nałóg na który nie znam lekarstwa-niestety a co najgorsze sprawia mi to przyjemność a niekiedy doprowadza do pasji i zwiększa ilość adrenaliny.Mam kilka czasomierzy na fotki przyjdzie jeszcze czas.Ogólnie bardzo mi się podobają tematy i poczucie humoru klubowiczów-niektórych.Jedyne z czy osobiście się nie zgadzam to często powtarzający się temat duszy zegarka o napędzie mechanicznym a w szczególności SEIKO czy CITIZEN.Moim skromnym zdaniem kwarcowe szwajcary z mechanizmami ETA czy RONDA szczególnie ETA955.112,ETA272.254 jak i inne bardziej pretendują do posiadania duszy niż automaty japońskie których robi się setki milionów i to bez udziału człowieka praktycznie.Inna sprawa ze starszymi modelami które były produkowane w innych warunkach ale to oddzielny temat.Zresztą zaraz ktoś z klubowiczów przytoczy link do tematu który był już przerabiany.Jednak nie mogę pozostać obojętny na sytuację kiedy gratulujecie sobie nabycia nowego japońskiego automatica jako jedni z setek milionów to już komercja a nie pasja.Napewno tą wypowiedzią już narobiłem sobie wrogów ale to dobrze mam nadzieję że będzie ciekawiej.Tak samo rozbraja mnie jak tłumaczycie w kwestji wyboru automat czy kwarc-piszecie że kwarc nie wymaga konserwacji co jest kompletną bzdurą,22 kamieniowe stopery ETA jak i 27 kam. ETA wymagają dużo więcej zachodu niż pospolite automaty szczególnie japońskie a różnica polega na braku balansu i wychwytu.Osobiście uważam że lepiej kupić używanego szwajcara niż nowego japończyka zdaję sobie sprawę że tak naprawdę w szwajcarii całkowitą produkcję mają tylko najlepsze koncerny dlatego warto sięgać po starsze modele które były produkowane na innych zasadach.Przepraszam że tak się rozpisałem oprócz czasomierzy ubustwiam grzyby zbierać także jeść i jestem z W-wy.Ten mój wywód spowodowany został przez kilka tematów które wcześniej przeczytałem i rozpaliły mnie do białości a nie mogłem odpisać bo zaraz KTOŚ skierowałby mnie do przedstawienia się co niniejszym uczyniłem.Jeśli wytrwałeś do końca to jesteś prawdziwym twardzielem .

cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

witaj 'staruszku' :)

Dziś ( 22. VII.) jest spotkanie KMZiZ. Wyślij ankietę akcesyjną i przybądź na spotkanie (hotel Westin, godz 10.00)

Serdecznie zapraszamy.

Guest feleksc
Moim skromnym zdaniem kwarcowe szwajcary z mechanizmami ETA czy RONDA szczególnie ETA955.112,ETA272.254 jak i inne bardziej pretendują do posiadania duszy niż automaty japońskie których robi się setki milionów i to bez udziału człowieka praktycznie.

to mi się podoba;):))

i napisz coś więcej o konserwacji kwarców

CZEŚĆ

WITAJ

i pozdrawiam z Wrocka

8)

Guest Marcin99

witaj na forum :)

Moim skromnym zdaniem kwarcowe szwajcary z mechanizmami ETA czy RONDA szczególnie ETA955.112,ETA272.254 jak i inne bardziej pretendują do posiadania duszy niż automaty japońskie których robi się setki milionów i to bez udziału człowieka praktycznie.

to mi się podoba;):))

i napisz coś więcej o konserwacji kwarców

8)

Witam konserwacja kwarców jest identyczna jak w mechanikach z tą różnicą że powinna być przeprowadzana co ok. 5 lat a nie co średnio 2 lata, występują tam o czym wszyscy wiedzą takie same koła zębate i łożyska jak w mechanicznych (oczywiście mowa o tych z lepszej półki niż chińskie tajwańskie malezyjskie itp).Smarowanie łożysk kamieniowych jest tak samo ważne jak w mech.,tarcia pomiędzy trybami są identyczne,dodatkowo występuje zjawisko korozji kawitacyjnej o czm nie każdy wie,to wszystko a w szczególności kwarce ze stoperami z naciskiem na stopery 24godz.powoduje że są one dużo bardziej skomplikowane w konserwacji niż popularne mechaniki i w cenie też .Pozatym z doświadczenia wiem że liczba punktów zajmujących się konserwacją kwarców jest ograniczona mało kto chętnie podejmuje się tej czynności,dla przykładu automat eta można wyczyścić za 60-80zł a nawet taniej natomiast kwarc eta ze stoperem to już wydatek 120zł w punkcie autoryzowanym najtańszym ze znalezionych.Dodatkowo dodam z własnego doświadczenia że w diverach znanych firm po latch na szybce osadzają się drobinki farby fosforyzującej ,sam mam 3szt. CANDINO,TISSOTA,CERTINĘ i we wszystkich ma to miejsce co prawda dopiero po kilku latach ale użytkowanych w ekstremalnych warunkach.

Piotr.

witaj 'staruszku' :)

Dziś ( 22. VII.) jest spotkanie KMZiZ. Wyślij ankietę akcesyjną i przybądź na spotkanie (hotel Westin, godz 10.00)

Serdecznie zapraszamy.

Witam i dziękuję za zaproszenie ale nie przepadam za oficjalnymi imprezami osobiście najlepiej czuję się na łonie natury ale jeszcze raz bardzo dziękuję za zaproszenie. :):):):D

Piotr.

Witaj! :)

Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Witaj,

....Jednak nie mogę pozostać obojętny na sytuację kiedy gratulujecie sobie nabycia nowego japońskiego automatica jako jedni z setek milionów to już komercja a nie pasja.

A czy nabycie mechanicznego Roleksa (produkowanego też w milionach) to jeszcze pasja czy już komercja? :)

Witaj,

A czy nabycie mechanicznego Roleksa (produkowanego też w milionach) to jeszcze pasja czy już komercja? :)

Widzę że nie zostałem dobrze zrozumiany chodziło mi o ilość japońskich zegarków obecnych na rynkach całego świata i wziąwszy pod uwagę zacnośc tego forum szczeże mówiąc spodziewałem się szanowania najzacniejszych tradycji czasomierzy a mianowicie że muszą być a przynajmniej powinny unikalne niepowtarzalne-w miarę możliwości dopieszczone-przez właścicieli,a spotykam się oczywiście nie zawsze z podejściem że najlepiej kupić nowego Seiko i cieszyć się nim do bólu.Wydawało mi się że więcej klubowiczów będzie doceniało czar starszych zegarków z własną historią przeżyciami,wspomnieniami,którymi trzeba się zaopiekować poprowadzić dopieścić a narazie czuję się troszkę rozczarowany. :cry: :?

Piotr.

Cześć i czołem :)

"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

witaj 'staruszku' :D

Serdecznie zapraszamy.

Witam i dziękuję za zaproszenie ale nie przepadam za oficjalnymi imprezami osobiście najlepiej czuję się na łonie natury ale jeszcze raz bardzo dziękuję za zaproszenie. :):):):)

Witam.

Jaka tam oficjalna impreza. Bylo bardzo luzno. :D

wojtek

Witaj! :)

Marcin

"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Cześć Staruszku

a na spotkaniu były grzyby w menu , więc żałuj ,że nie przyszedłeś bo sztywno i oficjalnie nie było , tylko bardziej miło i towarzysko

i nie gorączkuj się tak :(

Moja wypowiedż była podyktowana impulsem po lektórze kilku postów ale już mi przeszło i coraz bardziej zaczynają podobać mi się Seiko i Citizeny nawet rozważam zakup :wink: :wink: :wink: :wink:

Piotr.

Cześć Staruszku

a na spotkaniu były grzyby w menu , więc żałuj ,że nie przyszedłeś bo sztywno i oficjalnie nie było , tylko bardziej miło i towarzysko

Grzybki jakie grzybki? :(

Piotr.

Guest Ireneusz Paluszek

witaj 8)

mam nadzieję, że nie lubisz grzybków TYCH :( no wiesz hm hm mh ups :roll: :roll: :roll: :roll:

witaj 8)

mam nadzieję, że nie lubisz grzybków TYCH :( no wiesz hm hm mh ups :roll: :roll: :roll: :roll:

Grzyby wolę zbierać niż jeść a te o których napisałeś wogóle mnie nie interesują ,pozdrawiam. :D

Piotr.

siemanko piotr :twisted:

pzdr.

rossi77

"...moja rada jest taka- łagodna droga,to łagodny sposób..."

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.