Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dariusz chlastawa

Cuervo & Sobrinos

Rekomendowane odpowiedzi

Wracając do tematu, C&S ma również od br. 'prawie' własny mechanizm, gdyż w małej części oparty na kal. JLC 914:

post-330-0-08965800-1330521619.jpg

 

Dość interesujący wydaje się też być C&S 'Torpedo Pulsometro' - taki 'lekarski' model:

post-330-0-26347600-1330521620.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Czyli w moim Poljocie chronografie z 90 roku, tkwi rowniez Valjoux- obrobiony przez Rosjan, podobnie jak ten w IWC. W ten sposob nieswiadomie zblizylem sie do zegarkowego absolutu.

Pozdrawiam. Borys.

 

Tak oczywiście, oszukuj się dalej :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podałem IWC ( aczkolwiek jak słusznie napisałeś nie oni jedni używają ETY , przecież i UN i Breitling i Chopard i Dubey & Schaldenbrand i i Franck Mueller i Panerai etc) ale akurat Portugalczyk ( na Twoim zdjęciu jest rattrapante z ręcznym naciągiem ) Chrono automatik jest jak dla mnie jednym z najpiękniejszych zegarków na świecie i dlatego tak nie mogłem przeżyć tej ETY w środku ,że go zamieniłem na Jones'a , ktory wizualnie podoba mi się mniej niestety. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
podałem IWC ( aczkolwiek jak słusznie napisałeś nie oni jedni używają ETY , przecież i UN i Breitling i Chopard i Dubey & Schaldenbrand i i Franck Mueller i Panerai etc) ale akurat Portugalczyk ( na Twoim zdjęciu jest rattrapante z ręcznym naciągiem ) Chrono automatik jest jak dla mnie jednym z najpiękniejszych zegarków na świecie i dlatego tak nie mogłem przeżyć tej ETY w środku ,że go zamieniłem na Jones'a , ktory wizualnie podoba mi się mniej niestety. :)

 

Zgadza się, pokazałem werk z modułem rattrapante, bo ten (w mojej opinii) wygląda ciekawie. Ale i podstawowy model ma bardzo dobrze dopracowany mechanizm...

 

post-0-0-25625800-1330521623.jpg

 

ETA jest w porządku choć oczywiście dla prestiżu IWC byłoby lepiej, gdyby stosowali wyłącznie mechanizmy "in-house" tylko, że wówczas cena Portugalczyka z chronografem byłaby dużo wyższa. Mimo wszystko zmiana tego stanu rzeczy (rozszerzenie oferty z mechanizmami własnymi) jest już tylko kwestią czasu.

 

A tak działa rattrapante...

 

post-0-0-23697700-1330521626.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgadza się, pokazałem werk z modułem rattrapante, bo ten (w mojej opinii) wygląda ciekawie. Ale i podstawowy model ma bardzo dobrze dopracowany mechanizm...

Faktycznie, prawie nie widac różnicy :wink:

Znów niechcący sięgnąłeś po wygodniejszy argument- i tak jakby- "troszkę" droższy :twisted:

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Faktycznie, prawie nie widac różnicy :wink:

Znów niechcący sięgnąłeś po wygodniejszy argument- i tak jakby- "troszkę" droższy :twisted:

 

Nie niechcący tylko celowo. Portuguese Chrono z ręcznym naciągiem, zawiera ciekawą komplikację, a i na werk milej popatrzeć. Jednak kwintesencją linii Portuguese są dla mnie zupełnie inne zegarki. Ale o tym może podyskutujemy w innym wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zdawało mi się, że to temat o C&S, ale chyba się myliłem... :twisted: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc jeszcze 2 ładne C&S z tegorocznych targów BaselWorld:

Robusto Buceador /nurek/

44gf0597_taucher.jpg

Esplendidos Dualtime

esplendidos_dualtime.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakoś nie mogę go znaleźć... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi sie podoba Esplendidos Dualtime - ten na zdjeciu powyzej.

 

cacko.

 

tylko ta cena...


Fortis World Record "Skarzynski" / Omega Seamaster Professional 2531.80.00 / Panerai PAM114 / Manometro MRP01N / Xicorr FSO M20 / Tissot Couturier Automatic Chrono Marcin Gortat Limited Edition T035.627.16.051.02 / ORIS Challenge 1932 (Żwirko i Wigura) 733.7669.40.84 LS / Hamilton Pulsomatic H52515139

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj widziałem i powiem krótko - robią piorunujące wrażenie. Zdjęcia nie oddają tego nawet w 30%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w necie zdjęcia digitali z CyS :-) Link poniżej

 

http://www.mundolujo.com/blog/relojes/cuer...plendidos-1882/

 

informacja dla warszawiakow - są też do obejrzenia na żywo na brackiej


Fortis World Record "Skarzynski" / Omega Seamaster Professional 2531.80.00 / Panerai PAM114 / Manometro MRP01N / Xicorr FSO M20 / Tissot Couturier Automatic Chrono Marcin Gortat Limited Edition T035.627.16.051.02 / ORIS Challenge 1932 (Żwirko i Wigura) 733.7669.40.84 LS / Hamilton Pulsomatic H52515139

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.