Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Tomasz Bożys

Omega Hour Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Koleżanki i kolegów proszę o pomoc.

Sprawa jest następująca: Ja, jak zwykle - ciągle piękny i ciągle młody biggrin.gif , a tymczasem mojej Omedze De Ville Hour Vision (nr ref. 431.33.41.21.02.001) latka lecą, i co tu dużo kryć - jej pasek nie jest już pierwszej świeżości.

Początkowo zastanawiałem się nad jego wymianą na oryginalny ale obecnie cena nieco mnie odstrasza. Generalnie myślę o pasku o takim samym kolorze, fakturze skóry i przeszyciu.

Stąd moje pytania: Co polecalibyście jako alternatywę dla paska oryginalnego? Czy w ogóle można znaleźć jakiś porządny paseczek, który pasowałby do zapięcia od tego zegarka, czy też jestem skazany na oryginał?


"Każdą rzecz pięknie uczynił w jej czasie. Nawet czas niezmierzony włożył w ich serce,

żeby człowiek nigdy nie zgłębił dzieła, które prawdziwy Bóg uczynił od początku do końca."

(Kazn. 3:11)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja moją HV (czarna tarcza) od maja do października noszę na pasku Hirsch Carbon. Moim zdaniem pasuje, ale to kwestia gustu. Na drugą połowę roku zapinam oryginalnego aligatora. Tym sposobem, skórzany pasek jest nadal w dobrym stanie.

Ostatnio jednak także zacząłem się zastanawiać nad jakąś alternatywą dla Hirscha Carbon (bo nie jest on zbyt trwały, a poza tym, już mi się znudził), ale niestety na razie nie mam pomysłów...


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mógłbyś napisać jaka jest w chwili obecnej sugerowana cena oryginalnego paska?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mógłbyś napisać jaka jest w chwili obecnej sugerowana cena oryginalnego paska?

Gdzieś na poziomie 300 franciszków.


"Każdą rzecz pięknie uczynił w jej czasie. Nawet czas niezmierzony włożył w ich serce,

żeby człowiek nigdy nie zgłębił dzieła, które prawdziwy Bóg uczynił od początku do końca."

(Kazn. 3:11)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakiej szerokości jest pasek przy zegarku i zamku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakiej szerokości jest pasek przy zegarku i zamku?

Przy zegarku 20 mm, przy zapięciu 18 mm.


"Każdą rzecz pięknie uczynił w jej czasie. Nawet czas niezmierzony włożył w ich serce,

żeby człowiek nigdy nie zgłębił dzieła, które prawdziwy Bóg uczynił od początku do końca."

(Kazn. 3:11)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzę ogólna znieczulica społeczna. Nie ma nikogo, kto by człowiekowi pomógł? wink.gif


"Każdą rzecz pięknie uczynił w jej czasie. Nawet czas niezmierzony włożył w ich serce,

żeby człowiek nigdy nie zgłębił dzieła, które prawdziwy Bóg uczynił od początku do końca."

(Kazn. 3:11)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro czegoś poszukam, w tym rozmiarze jest dużo pasków. Ma być wyłącznie do zamka( bez dziurki na języczek klamerki) czy może być normalny z klamerką, bo przełożyć się da i taki z klamerką, kwestia wyglądu. Rozumiem też, że aligator(ew.imitacja) czarny z czarnym szyciem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro czegoś poszukam, w tym rozmiarze jest dużo pasków. Ma być wyłącznie do zamka( bez dziurki na języczek klamerki) czy może być normalny z klamerką, bo przełożyć się da i taki z klamerką, kwestia wyglądu. Rozumiem też, że aligator(ew.imitacja) czarny z czarnym szyciem.

Potwierdzam: ma być wyłącznie do zamka (bez dziurki na języczek klamerki), aligator czarny z czarnym szyciem.


"Każdą rzecz pięknie uczynił w jej czasie. Nawet czas niezmierzony włożył w ich serce,

żeby człowiek nigdy nie zgłębił dzieła, które prawdziwy Bóg uczynił od początku do końca."

(Kazn. 3:11)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Niestety nic na zamek nie znalazłem, jedyne co mogę zaproponować to pasek na zamówienie firmy Bros.

 

Imitacja Aligatora matowy, w wersji zamkowej kosztowałby jakieś 200 PLN

d8408b9398bfe0f3edd5cb883c839691.jpg

 

Imitacja Aligatora z połyskiem koszt około 160 PLN

e1c18a5bffa114072c76ddb233fa6b43.jpg

 

Prawdziwy aligator matowy do 600 PLN - Szyty ręcznie

6b6fc1ff1b23ed8e82283b695a74f902.jpg

 

Prawdziwy aligator, też matowy do 550 zł - Szyty ręcznie

72545b00ea0ebbe317bb653d093bc7cb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Niestety nic na zamek nie znalazłem, jedyne co mogę zaproponować to pasek na zamówienie firmy Bros.

Paseczki ładne. Dziękuję za propozycję.

Z uporem maniaka szukam jednak prawdziwego aligatora na zamek.


"Każdą rzecz pięknie uczynił w jej czasie. Nawet czas niezmierzony włożył w ich serce,

żeby człowiek nigdy nie zgłębił dzieła, które prawdziwy Bóg uczynił od początku do końca."

(Kazn. 3:11)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paseczki ładne. Dziękuję za propozycję.

Z uporem maniaka szukam jednak prawdziwego aligatora na zamek.

 

Wszystkie 4-y mogą być na zamek, bez klamerki i wycięcia na języczek(do wyboru też szycie, długość obu części, szerokość paska/klamerki(zamka)) Niestety trzeba wtedy zamówić i trwa to parę tygodni.

Niestety nic ciekawszego z aligatora nie znalazłem. Może jakiś Di-modell albo Hirsch ma w ofercie paski zamkowe z aligatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższym szukaniu - nieszukaniu, w końcu trafiłem na fajny paseczek do mojej Omegi. Będąc dziś przejazdem w Gdańsku, zaszedłem we Wrzeszczu do Timeless'a, a tam jako pewną alternatywę dla oryginalnego paska, polecono mi taki oto paseczek:

22122011195.jpg Uploaded with ImageShack.us

22122011191.jpg Uploaded with ImageShack.us

Na razie strzeliłem fotki telefonem ale później wrzucę nieco lepsze.

Co prawda aligator to nie jest lecz cielęcinka, ale prezentuje się nawet nieźle. Ma bardzo przyjemną dla oka fakturę wierzchniej skórki. Od spodu ma a'la welurek. W przekroju ('w garbie") i wzdłuż jest całkiem fajnie wyprofilowany. Motylek Omegi pasuje idealnie. No i ma bardzo przyzwoicie wykonane szycie i inne detale wykończenia.

Zatem ogólnie rzecz ujmując, szczerze polecam.

'Załodze' w Tmeless'ie jeszcze raz bardzo dziękuję za sprawną i rzeczową pomoc oraz miłą obsługę.


"Każdą rzecz pięknie uczynił w jej czasie. Nawet czas niezmierzony włożył w ich serce,

żeby człowiek nigdy nie zgłębił dzieła, które prawdziwy Bóg uczynił od początku do końca."

(Kazn. 3:11)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomasz napisz proszę jaki to konkretnie model paska. Też się zastanawiam nad paskiem do mojej HV, a w salonie Timeless jestem częstym gościem.


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomasz napisz proszę jaki to konkretnie model paska. Też się zastanawiam nad paskiem do mojej HV, a w salonie Timeless jestem częstym gościem.

Najpierw pokazano mi Brosa z tradycyjnym zapięciem, ale później 'spod lady' zaproponowano mi rzeczony pasek. Nie jest on w żaden sposób sygnowany. Sprzedawca wspomniał, że są one szyte praktycznie indywidualnie pod ten model. Kiedy ja u nich byłem, to mieli jeszcze 2 szt. Ponoć jest też możliwość wykonania takiego ze skóry aligatora. Po prostu spytaj na miejscu.


"Każdą rzecz pięknie uczynił w jej czasie. Nawet czas niezmierzony włożył w ich serce,

żeby człowiek nigdy nie zgłębił dzieła, które prawdziwy Bóg uczynił od początku do końca."

(Kazn. 3:11)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiecałem wrzucić kilka nieco lepszych zdjęć mojej Omegi z nowym paskiem, co niniejszym czynię.

Mylof! Możesz sam oceni w detalach jakość wykonania tego paska.

Od kolegi pożyczyłem aparat i postanowiłem, jak za dawnych lat, pobawić się przesłoną, czułością filmy i czasem ekspozycji. Pewnie spece od fotografii powiedzę, że 'za ciepłe", i że w ogóle, ale co tam.

Oto kilka fotek z serii To, co lubię najbardziej, czyli kawa ...

sh107852.jpg Uploaded with ImageShack.us

... i zegarki

sh107853.jpg Uploaded with ImageShack.us

sh107817.jpg Uploaded with ImageShack.us

sh107849.jpg Uploaded with ImageShack.us

sh107832.jpg Uploaded with ImageShack.us

sh107847.jpg Uploaded with ImageShack.us


"Każdą rzecz pięknie uczynił w jej czasie. Nawet czas niezmierzony włożył w ich serce,

żeby człowiek nigdy nie zgłębił dzieła, które prawdziwy Bóg uczynił od początku do końca."

(Kazn. 3:11)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sh107801.jpg Uploaded with ImageShack.us

sh107797.jpg Uploaded with ImageShack.us

sh107805.jpg Uploaded with ImageShack.us

sh107807.jpg Uploaded with ImageShack.us

sh107810.jpg Uploaded with ImageShack.us

sh107799.jpg Uploaded with ImageShack.us

sh107809.jpg Uploaded with ImageShack.us

sh107859.jpg Uploaded with ImageShack.us

sh107863.jpg Uploaded with ImageShack.us

sh107867.jpg Uploaded with ImageShack.us

sh107871.jpg Uploaded with ImageShack.us


"Każdą rzecz pięknie uczynił w jej czasie. Nawet czas niezmierzony włożył w ich serce,

żeby człowiek nigdy nie zgłębił dzieła, które prawdziwy Bóg uczynił od początku do końca."

(Kazn. 3:11)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjdę na buraka pewnie, ale...na HV Cię stać, a na oryginalny pasek już nie ;) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjdę na buraka pewnie, ale...na HV Cię stać, a na oryginalny pasek już nie ;) ?

No cóż! W finansach bywają lepsze i gorsze momenty. Póki co zawsze wyskoczy coś, co jest bardziej potrzebne. To żaden wstyd.

Trzeba przyznać, że Omega do tego zegarka ma pasek dopracowany rewelacyjnie. Poza tym tego dotychczasowego raczej nie rozpieszczałem. I tak bardzo długo mi posłużył przy zegarku użytkowanym praktycznie codziennie. Więc na oryginalny pasek przyjdzie jeszcze czas.

A do tego czasu będę cieszył się tym. Przecież wygląda całkiem przyzwoicie. Chyba przyznasz mi rację?


"Każdą rzecz pięknie uczynił w jej czasie. Nawet czas niezmierzony włożył w ich serce,

żeby człowiek nigdy nie zgłębił dzieła, które prawdziwy Bóg uczynił od początku do końca."

(Kazn. 3:11)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda świetnie.

 

Niezależnie od stanu finansów warto wziąć taką alternatywę po uwagę.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1324840159[/url]' post='743752']

wyjdę na buraka pewnie, ale...na HV Cię stać, a na oryginalny pasek już nie :) ?

 

Rzeczywiscie wyszedles pieknielaugh.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten pasek jest jeszcze dostępny w Timeless?


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest:

post-1617-0-32731100-1368655836_thumb.jpg


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.