Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Taktic

ROLNIX SHOW

Rekomendowane odpowiedzi

Atlantic-i moim zdaniem są również reedycją. Repliką byłoby np. stworzenie dokładnie takiego samego zegarka jak wcześniej z tym samym mechanizmem. Byłaby to kopia 1:1 - wtedy można by mówić o replice. Tak mi się przynajmniej wydaje.

Edytowane przez mat_k

EWOLUCJA:

Casio na komunię --> Casio od dziadka --> Q&Q --> Perfect --> Casio Edifice --> Christian Benoit --> Armani --> Lacoste --> Certina--> Tag Heuer Monaco --> Frederique Constant Automatic  --> Maurice Lacroix Pontos -->  Omega Aqua Terra --> Longines Hydroconquest Automatic + Oris Big Crown Chronograph + Frederique Constant GMT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

No właśnie. Sami widzicie, jak to jest.

Myślę, że Mat ujął to najlepiej. 

Zresztą nie obraźcie się, ale to jest temat o podróbach Rolexów, najbardziej chamskich ROLNIXACH w historii planety :)

 

Więc pozostańmy "w temacie":

 

Facet zapłacił 750 dolarów za tą high-endową Rolniczkę - efekty? Zegarek dezintegruje się na ręku:

 

Rolex-Replica-Watch.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co się silić na opisywanie takiego badziewia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co się silić na opisywanie takiego badziewia?

Po pierwsze, żaden to wysiłek, lecz "podziw" że są jeszcze tacy co śmiało wystawiają podobne "nowe rolexy".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

Berger, jak już to wklejaj opis i zdjecia - aukcje tego typu znikają szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czcionka daty powala na kolana :D

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk


Kacper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

DEVILLE na deklu? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj wydaje mi się koledzy, że podróbka, to po prostu oszustwo. A replika to w pewnym sensie naśladowanie. Na co dzień bywam (choć ostatnio rzadziej na kit car forum). Podróbka udaje oryginał choć nim nie jest, replika z urzędu mówi, że nie jest oryginałem. W zegarkach natomiast mamy takie zjawisko jak dokładanie znaczka porsche do malucha. Nie przypomina to niemieckiej fury (ok silnik chłodzony powietrzem za tylna osią to już prawie stara 911 ;-))ale... znaczek ma. 

 

W niedzielę idę do roboty, kolega ma przynieść zegarek z logiem Rolex, zobaczę, może wykonam jakąś fotkę, obejrzymy tutaj...

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzialem dzisiaj tewgo rolniksa, i prawdepowiedziawszy zglupialem. Zdjecia zrobie wkrotce, dzis nie mialem mozliwosci.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki ładny?


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to kolega ma na myśli...

I duże prawdopodobieństwo, że nie widział prawdziwego Rolexa, bo takie osoby najczęściej wypowiadają takie opinie.

 

Wysyłane z mojego Z10 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spodziewalem sie jakosci rodem z tunezji. Ale tak nie bylo. Niema zdjecia, wiec krotki opis. Pokryty powloka w kolorze złotym, wskaznik daty oraz ,,łukowy" do dnia tygodnia. Po niemiecku. Data pod szkielkiem powiekszajacym. Mechanizm automatyczny, brak oryginalnej bransolety, lekkie wytarcie po elementach zakanczajacych bransolete. Pasek dobrany od tak jakos. Na koronce symbol Bulovy, na deklu napis Bulova oraz nr. seryjny. Zegarek w rodzinie kolegi od lat 80, moze troche wczesniej, po jakims niemcu. Wtedy tez byly podroby jak sadze ale... ta bulova mnie zastanawia.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

Ta...Rolex..Bulova..co za różnica :D

Może to być przeróbka Bulovy na Rolexa. Bo Day-Date w wykonaniu Bulovy jest bardzo, bardzo oysteropodobny.

 

P1030033.JPG

 

Ktokolwiek tego zacnego Bulego przerobił na Rolexa powinien smażyć się w piekle, a jego gonady powinny byc przywiazane do wiecznie wirujacego taniego chińskiego automatu z badziewnym łożyskowaniem i źle wyregulowanym balansem. Mam nadzieję, że gdzieś w mrocznych przepaściach Hadesu jest oddzielne miejsce dla takich heretyków :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeśli to prawda, to popieram powyższe zdanie. A czy przypadkiem nie było jakichś oficjalnych kombinacji typu licencje itp? czy po prostu ktoś sobie naprawdę ,,stuningował" bulovę. W istocie to jakby zapakować znaczek porsche cayenne na... dajmy na to vw taurega? Czy dobrze dobrałem ,,poziomy"?

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna ta Bulwa.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

Bulova znana jest z tego, że ostro "podwiesza się" pod inne znane designy. Zresztą to dotyczy wielu różnych producentów.

 

Nie, Bulova nigdy nie robiła "crossoverów" z Rolexem.

 

Przy czym nie widziałem tego zegarka, to może być przerobiona Bulova albo jeszcze inny zegarek z doczepionymi logami. Dobrze jest spojrzeć co siedzi w środku.

 

Rolex ma pewną brzydka cechę. Chociaz to nie są zegarki drogie (ok, to relatywne stwierdzenie) są znane z wysokiej jakości za swoją cenę i przydatności do swoich zastosowań (zdziwiłbyś się gdybyś uświadomił sobie ilu pracowników przemysłu offshore, w tym zawodowych nurków, korzysta np z Sea Dwellerów czy jego najnowszej iteracji DEEPSEA). To po prostu dobre zegarki, świetne narzędzia do odliczania czasu i naprawdę precyzyjnie wykonane maszyny. Rolex praktycznie 99% rzeczy robi in-house, od własnej mini-huty po własne komory ciśnieniowe i maszyny CNC. To go wyróżnia na tle podobnych cenowo zegarków. Oraz zbudowany w USA mit niezniszczalnego "tool watcha" - korzystali z niego nurkowie, piloci, a nawet amerykańskie Siły Specjalne. 

 

W każdym bądź razie wśród ludzi ubogich umysłowo istnieje jakieś przekonanie, że Rolex = prestiż = kasa. Inne o wiele bardziej drogie i prestiżowe marki dla nich się nie liczą. Nawet o nich często nie wiedzą. Ale ROLEX to jest coś! No i masz podróby. Rolexy to chyba najbardziej podrabiane zegarki, miewają też naprawde ekstra odmiany podrób z ETĄ, szafirem itp itd które na pierwszy rzut oka są nie do odróżnienia od oryginalnego zegarka i wymagają bliższej obserwacji.

 

Rolexa kupisz w autoryzowanym serwisie lub domu aukcyjnym. Na Allegro co najwyżej z odbiorem osobistym i ze sprawdzeniem - ale cena nie będzie niska bo te zegarki mają swoją wartość i jakiś tam określony próg cenowy, tak zwane widły, w ramach których cena może oscylować.

 

Starsze Rolexy można dostać za 5-7 tysiecy złotych. To neidużo jak za klasowyz egarek. ORYGINALNY zegarek. Jak nie ma kasy to lepiej kupić coś tańszego ale oryginalnego.

 

Te Rolexy które widzimy w tym temacie to przykłady tego, że są ludzie którzy kupią wszystko z nazwą Rolex. Oraz są ludzie którzy będą usiłować Ci wcisnąć każde g... jak długo będzie mieć na sobie napis Rolex.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze powiedziane i fajne sprowadzenie na ziemię dla niektórych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie tej Bulwy wrzucę przy okazji ale kiedy ona nastąpi, nie wiem. Nie ważne zresztą. Wczoraj wróciłem z Holandii, gdzie żonka kupiła sobie na krin klopie czy jak to się zwie (sklepy z używanymi przedmiotami) zegarek Ice-watch. Za jedno euro bo nie było wiadomo czy działa. Wymieniłem baterię i obsadziłem wskazówkę minutowa bo latała jak głupia. Przyglądam się temu Ice-watchowi i dziwie się, że jak na coś co niema prawa mi się podobać w najmniejszym stopniu, jest zadziwiająco ładny. A nawet niemam pewności, czy to oryginalny Ice! Patrzę i myślę, coś mi to przypomina i dlaczego ma wskazówkę jak w Rolexie. Czyżby Rolnix? nie nie, wiadomo, że nie. Ale jest stylistyczną kopią Submarinera! zresztą popatrzcie na ten link:

http://www.watchallure.com/plagiarism-what-is-it-good-for/

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez ceny minimalnej, a nuż ktoś da za któryś grube tysiące :-)


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co-Axial Escampent w Roleksie <333


Kacper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.