Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tschaya

Synchronizacja zegarka radiowego

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc Szanowni Klubowicze ;)

 

 

Rozpoczyna nowy temat poniewaz chcialbym poznac Wasze opinie i doswiadczenia z zegarkami radiowymi.

 

Mieszkam w Krakowie w wiezowcu i swoj zegarek raz na pol roku (HEQ Seiko na cal 8f32) synchronizuje z budzikiem radiowym DCF.

 

Chce jednak kupic sobie zegarek radiowy.

 

Moj budzik za 20 zl z allegro nie synchronizuje sie jednak co dziennie, czasem gdy jest zla pogoda w nocy synchronizacja jest nieudana, mimo iz mieszkam na 7 pietrze a zegarek mam tuz przy szybie.

 

Lubie nosic zegarek caly czas, sciagam go tylko gdy ide sie kapac.

 

Dlatego tez mam watpliwosci co do zakupu zegarka radiowego. Zastanawiam sie czy przy tym typie uzytkowania moj zegarek bedzie sie skutecznie dostrajal z DCF. To znaczy nie chce byc w takiej sytuacji ze musze na noc sciagac zeagrek i klasc kolo okna zeby lapal wzorzec czasu.

 

Dlatego tez prosze o Wasze spostrzezenia i komentarze.

 

Pozdrawiam

 

Adam


Wolne media dla Wolnych Polaków - wpolityce.pl, niezalezna.pl, gpcodziennie.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka radiowych i na łapce też się nie stroiły ;)

W mieszkaniu musiałem kłaść na noc na parapecie w dużym pokoju...

Albo w ciągu dnia robiłem to ręcznie, na świeżym powietrzu :)

Przy ich dokładności nie miała dla mnie sensu codzienna synchronizacja.

A teraz doszedłem do wniosku, że czas i tak upływa...mniej, lub bardziej dokładnie.

przestałem się tym fascynować, przynajmniej na razie :)

pozdrawiam


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w sumie 3 "radiowce". Dużo zależy od ich ułożenia na noc.

Casio Oceanus i G-shock kalibrują u mnie zawsze jak odłożę szkiełkiem do dołu lub ustawię w pozycji pionowej tarczą do okna (np w stojaczku - ekspozytorze).

W Seiko z kolei kładę tarczą w stronę okna na godzinie "9".

 

Seiko ma antenę na godzinie 9-tej, Casio na 12-tej i dlatego różnica.

W tych pozycjach zegarki wcale nie muszą być na oknie - kalibrują też w szafce lub na biurku 2-3 metry od okna.

Jak mam na ręce to też kalibrują, ale nie zawsze.

Mieszkam w centrum Bydgoszczy na 2-gim piętrze...


Time is tickin away, youve gotta - live your life - day by day

happy or sad, good or bad, life is too short youve gotta - keep your head

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się te zegarki są tak dokładne , że chyba nic się nie stanie jak raz albo dwa nie bedzie synchronizacji i nawet przez miesiąc. Bo w najgorszm przypadku będziesz +/- 15 s w plecy albo do przodu ;). Choć mam w domu 4 zegarki strojone radiowo( nie na ręke) samemu wykonuję tą czynność od czasu do czasu i nie widzę strasznej różnicy bo to zazwyczaj ok +/-3 do 9 sek .Inaczej już z mechanikami bo to inna bajka. A co najleprze timex za 340zł bije na głowe wszystkie moje casio i inne.Zastanawiam się nad kupnem Citka Attesy lub jakiegoś A_T z synchronizacją radiową . Do nadajnika mam mniej niż 200km w lini prostej i chyba nie będe musiał tak cudować z parapetami :).

Ale fakt jest taki ,że każdy z nas oczekuje czegoś innego .


Casio GD-400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam radiowca za 60 zł z madiamarkjetu i stroi, a mieszkam w centrum w niskiej zabudowie;

zegarek ma cały czas ikonkę sygnału radiowego na wyświetlaczu, czyli się synchronizuje

 

P.S. to oczywiście zegarek stojący, a nie na rękę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"... Dużo zależy od ich ułożenia na noc..."

 

Jakoś nie mam zwyczaju zdejmowania zegarka na noc, od kilku miesięcy

przylepił mi się do nadgarstka Oceanus - synchronizuje chyba zawsze, bo w tym czasie tylko raz widziałem literkę "N".

Nie sprawdzam oczywiście codziennie ;)

 

A budzik "radiowy" najlepiej synchronizuje na wschodnim ! oknie bloku :)

/nadajnik jest na zachodzie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się te zegarki są tak dokładne , że chyba nic się nie stanie jak raz albo dwa nie bedzie synchronizacji i nawet przez miesiąc.

 

 

Dokładnie. Przecież synchronizacja raz na 3 dni starczy ;)


Lubię divery, nie lubię chronografów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

nie wiele pomoge..ale to tez chyba zalezy jaki zegarek:)

bo własnie sobie pomyslałem:

Mój były GW810BD synchronizował sie codziennie gdy był na rece,rzadziej gdy go sciagałem z reki i kładłem koło łóżka

GW5000 kilka nocy w miesiacu sie nie zsynchronizował gdy był na rece,za to co noc był synchronizowany gdy był odłozony kolo łózka

-natomiast GWF1000 wogóle ma problemy z sygnałem i musi miec odpowiednie miejsce - on jest jak baba:)

a na dokładke to nadajnik mam wręcz za rogiem bo mieszkam koło Londynu

 

ewentualnie mozesz wybrac sobie nadajnik angielski lub niemiecki

 

na przykładzie GFW1000 - wciskasz jeden po drugim i trzymasz wcisniete nastepujace przyciski D,B i C pózniej przyciskiem D sobie wybierasz który nadajnik i przyciskiem B wymuszasz synchro..ale tak jak mówie,to na przykładzie mojej żabci,GW5000 działa podobnie i prawdopodobnie GWM5600 tez tak bedzie działał - co do innych,to musicie sami se popatrzec hihi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

ja mam oceanusa T100TD, mieszkam w Krakowie, IV piętro (koło Plivy),

 

chodzę spać z zegarkiem na ręce. Nie kładę go specjalnie na oknie a synchronizuje się właściwie zawsze.

 

Podczas wakacji w różnych miejscach w Polsce (Suwalszczyzna czy Bieszczady)synchronizował się bez kłopotu.

 

Jedynie jak jadę samochodem nocą i na długiej trasie to się nie synchronizuje.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po czym poznajecie, że zegarek się już zsynchronizował?


Lubię divery, nie lubię chronografów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomekkr89 z reguły po tym ze wiekszosc z nich ma kontrolke udanej/nie synchronizacji. Poza tym mozesz zawsze porownac z innym zegarkiem radiowym.

 

Interesujaca jest opinia Taraja o Oceanusie.

 

Moze to swiadczyc o tym ze niektore zegarki / marki maja lepsze anteny (odbiorniki?) niz zegarki innych marek.

 

To rozniez moze oznaczac, ze ktoras z marek jest najlepsza, lub duzo lepsza od konkurencji.

 

Z tych kilku postow mozna wywiesc wstepne wnioski ze Casio-Oceanus jest dobrym zegarkiem radiowym.

 

Czekam na dalsze opinie posiadacy radyjek!!!


Wolne media dla Wolnych Polaków - wpolityce.pl, niezalezna.pl, gpcodziennie.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje dwa WaveCeptory synchronizują się nawet jeśli są zamknięte w oryginalnej aluminiowej puszce Casio !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem to zależy od jakości zegarka i "anteny" w nim. Niestety niektóre mają problemy. Ale wpływ może mieć na to też materiał z jakiego jest zrobiony budynek, czasem nawet radio może trzeszczeć, nie mówiąc już o zasięgu GSM ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sam używam citizena pmv65-2241, problemów synchronizacji nie stwierdziłem klasowo jest to zegarek podobny do oceanusów :rolleyes:. Aczkolwiek jest to dość upierdliwy w obsłudze kaliber U600 dlatego się nim nie bawię :).

 

Oceanusy jako najdroższa linia casio muszą być dobre ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) czasem nawet radio może trzeszczeć, (...)

 

 

Na długich falach zawsze trzeszczy :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Citizen synchronizuje u nas zawsze i wszędzie.

Riseman ma opory czasem dość spore, a czasem na półce z dala od okien i parapetów synchronizuje :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że jest strasznie dużo zależności. A w zasadzie

nr 1 to zakłócenia.

nr 2 propagacja fal czyli warunków panujących w środowisku, w którym fale te się rozchodzą.

itd..


Casio GD-400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kwestia koperty nie jest czasem najwazniejsza w udanej synchronizacji.

 

Zalozmy ze z Meinlingen do Krakowa nie ma za duzo chmur i samolotow AWACS i burz elektomagnetycznych ;)

 

Czy zegarek zrobiony w calosci ze stali nie bedzie sie z zalozenia lepiej synchnizowal niz ten z tytanu, ten z tytanu lepiej niz plastikowy Casio???

 

A moze Junghans bedzie sie lepiej synchronizowal z DCF niz produkty Citizena czy Seiko?


Wolne media dla Wolnych Polaków - wpolityce.pl, niezalezna.pl, gpcodziennie.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Czy zegarek zrobiony w calosci ze stali nie bedzie sie z zalozenia lepiej synchnizowal niz ten z tytanu, ten z tytanu lepiej niz plastikowy Casio???

 

(...)

 

Zależność jest odwrotna. Wręcz wczesne stalowe zegarki sterowane radiowo miały plastikowy dekiel. Pomijam najwcześniejsze zegarki z anteną wyprowadzoną na zewnątrz i umieszczoną w pasku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem leży w propagacji fal radiowych, a ta zależy od warunków atmosferycznych, pory roku, pory dnia, burz słonecznych i wielu innych. Mam Risemana, który czasem lepiej się synchronizuje w Krakowie, czasem lepiej w Zakopcu, czasem nie łapie fixa wcale ;) A najważniejsze to znaleźć w mieszkaniu miejsce i ułożenie zegarka w którym łapie sygnał. Poza tym z moich obserwacji wynika że sygnał najmocniejszy jest o 3.00 rano kiedy to Riseman ma swoją pore na synchronizację (być może łapie wtedy falę odbitą od górnych warstw atmosfery bo nie zjonizowane o tej porze jeszcze cząstki nie pochłaniają fal EM).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O trzeciej nad ranem jest najmniej zakłóceń . Można to sprawdzić przy pomocy radia na LW , ten zakres częstotliwości jest bardzo czuły. Poziom zakłóceń jest bardzo niski. Ludzie śpią mają powyłączane wszelkie siejące urządzenia.


Casio GD-400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie własnych obserwacji, zauważam, że zegarek na ręku synchronizuje mi lepiej niż leżący "gdzieś"... tak powiedzmy 99% do 70%. I nie chodzi mi o dobre miejsce sypialni, bo synchronizacja była także na różnych wyjazdach po polsce: w mieście i w lesie, na równinach i w górach... Czyżby jednak ręka robiła za antenę ?

/oba zegarki metalowe/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.