Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Tommaso

Eterna KonTiki FourHands

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przyjechał obiektyw makro, więc parę zdjęć mojej Eterny:

 

dsc1488s.jpg

 

dsc1511b.jpg

 

dsc1525z.jpg

 

dsc1530c.jpg

 

dsc1535n.jpg

 

dsc1547u.jpg

 

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miała już chyba z 5 właścicieli. Ty ją masz odemnie, ja od niemca, niemiec od sprzedawcy używek ze Szwajcarii...i na pewno ktoś był przed sprzedawcą używek :)....

To dowód że nie należy się takich przechodnich zegarków obawiać.

Moje auto miało 5 właścicieli i jest bezwypadkowe i z org przebiegiem :)....ale wielu ludzi na samą myśl że ty;u ludzi czegoś się pozbyło popada w strach...że coś musi być nie teges itd.

 

Zegarek piękny a tarcza jest cholernie wdzięczna che się na nią patrzeć i patrzeć jak na ideał kobiety :)...przed samą wysyłką jeszcze się wahałem czy jednek Ci nie napisać że zostaje :) .....ale ja lubię zmiany...nie ma nic gorszego niż monotonia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu ,że zmiana dokonała się bardzo szybko... :):)

 

Mnie się kontiki nie znudziła i raczej się nie znudzi.

Trzeba odpowiednio dozować :)

 

Ps:Zdjęcia bardzo ładne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gruby jest ten pasek? można fotkę od boku poprosić, tak żeby kopertę i grubość paska było widać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to jedna z najpiękniejszych tarcz zegarkowych... :) Chociaż ostatnio bardziej podoba mnie się czarna... :)

 

Fajne fotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miała już chyba z 5 właścicieli. Ty ją masz odemnie, ja od niemca, niemiec od sprzedawcy używek ze Szwajcarii...i na pewno ktoś był przed sprzedawcą używek :)....

To dowód że nie należy się takich przechodnich zegarków obawiać.

Moje auto miało 5 właścicieli i jest bezwypadkowe i z org przebiegiem :)....ale wielu ludzi na samą myśl że ty;u ludzi czegoś się pozbyło popada w strach...że coś musi być nie teges itd.

 

Zegarek piękny a tarcza jest cholernie wdzięczna che się na nią patrzeć i patrzeć jak na ideał kobiety :)...przed samą wysyłką jeszcze się wahałem czy jednek Ci nie napisać że zostaje :) .....ale ja lubię zmiany...nie ma nic gorszego niż monotonia.

 

Gdyby się uprzedzać, to wszystkie moje dotychczasowe zegarki byłyby niesprzedawalne. Żaden nie zabawił u mnie dłużej niż 3 m-ce. Tak już mam, że kupię, pozachwycam się, trochę ponoszę i ... następny.

Z Eterną będzie podobnie, jak tylko spodoba mi się coś nowego, to pójdzie na sprzedaż. Tym bardziej, że na moim nadgarstku wygląda na ciut za dużą. Ale tarcza jest tak piękna, że na razie nie mogę się zdecydować.

 

gruby jest ten pasek? można fotkę od boku poprosić, tak żeby kopertę i grubość paska było widać?

 

Pasek jest od Pana Stasia, ręcznie robiony (zainwestowałem, a co). Jest gruby, na całej długości ok. 3-4 mm. Poglądowe zdjęcie, choć nie z boku tu:

ek2xd.jpg

Następne będę mógł zrobić koło wtorku. Znakomicie się prezentuje, ale na bransolecie jest wygodniej. Tym bardziej, że bransoleta KonTiki to mistrzostwo świata.

 

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki. Cały czas wydaje mi się, że jednak te handmejdy za grube są do kontiki. Sam mam na trochę cieńszych, a bransoleta to w folii cały czas - dobra, ale jakoś tego nie widzę. Mam czas się przekonać, raczej zostanie na zawsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi również ten zegarek się podoba, gratuluję. Pytanie, czy te uszy są w standarcie tak marnie szczotkowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi również ten zegarek się podoba, gratuluję. Pytanie, czy te uszy są w standarcie tak marnie szczotkowane?

 

Nie w standardzie są porządnie zrobione.

Ja dostałem egzemplarz tuningowany, był cały w błysku, a uszy zaszczotkował mi zegarmistrz. I o ile bransoletę zrobił pięknie, to uszy przy ujęciach makro obnażyły niedociągnięcia. Pewnie pójdzie do poprawki.

 

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ladny zegarek-szkoda,ze kolekcjonuje Eterny wyprodukowane tylko do 1970 r,


leszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie w standardzie są porządnie zrobione.

Ja dostałem egzemplarz tuningowany, był cały w błysku, a uszy zaszczotkował mi zegarmistrz. I o ile bransoletę zrobił pięknie, to uszy przy ujęciach makro obnażyły niedociągnięcia. Pewnie pójdzie do poprawki.

 

 

Problem polega na tym, że aby zrobić lepiej trzeba zdjąć szkło wraz z pierścieniem, choć tak na żywca też można sie przyłożyć.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie się komponuje z tym paskiem, gdyby jeszcze przeszycia na krzyż zrobić to by było TO! ;)

 

Dla mnie najfajniejsza KonTiki to ta w najbardziej pusystycznej wersji, czarna z gładką tarczą, jednak rozmiar 44 jest dla mnie deko za duży.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jednka sprzedajesz? ;) Spoleruj znowu uszy to bedzie ładniej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jednka sprzedajesz? ;) Spoleruj znowu uszy to bedzie ładniej ;)

 

Spolerować mogę zawsze, jeśli kupiec będzie chciał błyszczące. Ściereczki Cape Cod tylko czekają... B)

 

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce Ci zasmiecac wątku na bazarku, czy możesz pokazać jak wyszło to zmatowienie na bransolecie?


Kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce Ci zasmiecac wątku na bazarku, czy możesz pokazać jak wyszło to zmatowienie na bransolecie?

 

To już jutro wieczorem, lub pojutrze rano, muszę ją wyjąć z pudła i porobić fotki, a jutro cały dzień jestem "w trasie".

 

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne fotki cykasz.

 

Co do tego szczotkowania, to jeśli egzemplarz ma już swoje lata, to może warto by było wysłać wprost do Eterny na standardową konserwację. Prawdopodobnie wyszczotkują wszystko co trzeba normalnie, maszynowo w ramach ceny za standardową usługę... ponadto wymienią koronkę, na te czarne coś, co tam ma być.. ;)


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marco albo Ty Tomek, macie zdjęcie tej wypolerowanej wersji? Wydaje mi się że na bararku były zdjęcia polerowanej właśnie tej Kontiki i bardzo mi się podobała w błysku. Chciał bym się spytać Tomek: co ci do głowy strzeliło żeby szczotkować? ;)

 

(ps. chyba że Marco sprzedawałeś niedawno też inny zegarek wypolerowany na błysk... kurcze już nie pamiętam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie w błysku wyglądała lepiej...ale Tomkowi się zachciało to ma ;), poza tym gość się tak rozpędził że zaszczotkował mu też boki ogniw bransolety...które w oryginale były na błysk...chyba??

Na błysk można zawsze zrobić...nawet domowymi sposobami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o kupnie tej Eterny ale obawiam się, że marcomatin ma rację, to szczotkowanie nie zrobiło dobrze ani kopercie ani bransolecie.

 

 

Tak w oryginale boki bransolety są błyszczące.


Kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Stanowczo nie podobała mi się błyszcząca bransoleta. IMHO teraz jest znacznie ładniejsza.

Co mi strzeliło? Postanowiłem przywrócić ją do stanu fabrycznego, co jak widać nie do końca się udało.

A co do boków bransolety, to gość twierdził, że też powinny być matowe. Na zdjęciach w necie też tak wyglądało.

 

A poza tym, tak jak pisze Marcin, na błysk zawsze można zrobić, nawet cape codem w domu, choć pewnie trzeba mieć trochę wprawy.

 

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa że to szczotkowanie w realu na pewno wygląda dużo lepiej.... Miałem już zegarek z przywracanym szczotkowaniem to wiem że na zdjęciach to wychodziło dziwnie ale w realu było naprawdę spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.