Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Julian

Wybór pióra.

Rekomendowane odpowiedzi

Do tej kwoty spokojnie możesz kupić coś od Parkera np. Urban GT, Urban Premium, oraz do tego tłoczek do Parkera lub WATERMAN HEMISPHERE osobno pewnie tez są tłoczki. Wszystko zależy jakie stalówki wolisz , jeśli chciał byś coś miękkiego możesz znaleźć coś z używanych Pelikanów tam w większości system tłokowy wbudowany. Do tej ceny też można kupić pióro Lamy ale mają specyficzny design.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi sie Urban Premium i chyba na to sie zdecyduje. Co do stalowki to chcialbym zeby pisalo jak najcieniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czasy sie zmieniaja, wiec zapewne standardy tez....

 

Mysle o kupnie piora dla dziewczyny, dzis dostala nowa prace o ktorej myslala i sie starala juz dosc dlugo i mysle, ze taki prezent na poczatku kariery moze byc ...mily.

 

Niestety nie zdawalem sobie sprawy z cen pior. Z tego co widze, to dobre piora zaczynaja sie od 1,5 tysiaca PLN.

 

Chcialbym sie zatem Was podpytac, co mozecie polecic zeby miec cos dobrego za dobra cene.

Oczywiscie prosilbym o wyjasnienie czy jest jakas roznica w przypadku piora dla kobiety ?

 

Dzieki wielkie i z pozdrowieniami !

Dawid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pióro ma być do użytku codziennego, czy raczej reprezentacyjne na specjalne okazje, do składania podpisów na ważnych dokumentach, itp.?

Czy dziewczyna pisze (pisała kiedyś) piórem, czy też będzie to jej pierwsze pióro?

Edytowane przez Mirosuaw

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pióro to dobry pomysł- niestandardowy. Możesz poszukać jakiegoś Pelikana- jest kilka możliwości- kolor, deseń. Zwróć uwagę na wielkość.

 

 

Wysłane z Tapatalk przez A1457

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mirosuaw ciężkie pytanie zadałeś. Luba nie została jeszcze dyrektorem wiec myśle, ze chyba pióro do dziennej pracy ale rownież powinno byc reprezentAcyjne (o ile może cos takiego byc)....?

 

Remy pelikana dziś widziałem, niestety nie mam żadnego porównania jak i wiedzy w temacie, wiec nie mogę sie za bardzo wypowiedzieć .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odradzam parkera, jak dla mnie przereklamowana marka. W tych pieniadzach mozna znaleźć cos znacznie lepszego. Moimi faworytami sa:

Sheaffer Prelude

Faber castel basic

 

Zarowno jedno jak i drugie jest świetne, teraz tylko kwestia gustu, ktote sie bardziej podoba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej sięgałbym do marek takich jak Visconti czy Montegrappa - za 1,5k zł może być ciężko, ale da się już kupić fajne pióra. Jeżeli nie to może faktycznie Pelikan? Bardzo fajne pióra zresztą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle, ze zostane przy Pelikanie. Myslalem o M400 ale zaczalem myslec o M200 podobno do kobiecej dloni i 200-tka styknie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle, ze zostane przy Pelikanie. Myslalem o M400 ale zaczalem myslec o M200 podobno do kobiecej dloni i 200-tka styknie!

 

Miałem M200. Pióro całkiem przyjemne, świetny sposób napełniania atramentem (jak to w Pelikanach), ładne, powinno być wygodne dla kobiety.

Odnosiłem jednak wrażenie, że w moim egzemplarzu była kiepska stalówka, czasem przerywało przy pisaniu. Czytałem opinie, że stalówki w tańszych Pelikanach obniżyły loty, warto przetestować konkretny egzemplarz przed zakupem.

Jeszcze jedna sprawa. Zwróć uwagę, że najpopularniejszy rozmiar stalówki, czyli F, w wydaniu Pelikana daje grubszą kreskę niż np. F w Watermanie. Moim zdaniem F-ka Pelikana jest dobra np. do składania podpisów, natomiast do pisania notatek może być za gruba. Oczywiście to też kwestia przetestowania przed zakupem.

Zamiast Pelikana M200 osobiście bardziej polecałbym Watermana Carene lub Charleston. Ale jeśli trafi się dobry egzemplarz M200, to też będzie OK.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym szukał pióra ze złotą stalówką - nie mówię, że stalowa zła, ale złota jednak jakoś bardziej do mnie przemawia. Najlepszą stalową stalówkę mam w.... Waterman Allure za 70zł... :D Nawet droższe Watermany to przy niej ciosane siekierą patyki. Próbowały nią pisać kiedyś chyba 3-4 osoby (ale byłem świadomy komu daję bo piszę piórami - uprzedzam tu pytania hehe ) i wszystkie jednym głosem stwierdziły, że to wręcz niemożliwe że pióro za taką śmieszną kasę tak pisze.

 

Mirosuaw też dobrze prawi - Carene lub Charleston - ja postawił bym na tego drugiego, ale kobiecie może się spodobać bardziej to pierwsze. Ciężka odpowiedź - Ty ją znasz to będziesz wiedział, czy woli formę bardziej klasyczną, czy nowoczesną :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już podpowiadałem na PW, ale jeszcze tu napiszę.

Pilot Capless - kocham to pióro, biorąc pod uwagę jakie są wersje kolorystyczne, kobieta może być zachwycona. Ja mam ciemno-żółte ze złotą stalówką w rozmiarze M (w japońskich piórach F jest dla odmiany za cienka).

 

post-29235-0-58321900-1398332571.jpg

Edytowane przez Mirosuaw

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że podbiłeś. Za mną chodzi ten atrament już od dłuższego czasu. Problem w tym, że mam trochę innych atramentów, które wystarczą mi zapewne do emerytury, ale i tak prędzej czy później sprowadzę ze dwie buteleczki Iroshizuku z kraju kwitnącej wiśni. Coś pięknego. W ogóle japońskie akcesoria piśmiennicze mają w sobie coś.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To racja - też trochę atramentów się nazbierało, a jeszcze tyle fajnych kolorów jest dostępnych... :rolleyes:  Fakt, że przybory i akcesoria stamtąd mają w sobie "to coś" i często są bardzo wysokiej jakości - no ale oni przecież mają długie tradycje kaligraficzne (jak zresztą cały tamten wschodni rejon) więc może to z tego wynika, chociaż też mogli by machnąć ręką bo "przecież dzisiaj to wszystko robią komputery", a jednak tak nie jest i trzymają poziom :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Byłby ktoś w stanie polecić coś dla świeżaka? W sumie pisałem kiedyś piórami (od początku szkoły w zasadzie) a później z niepamiętnych powodów przerwałem. No i chciałbym wrócić;) Jeśli chodzi o stalówkę - raczej F - pisałbym notatki na codzień. Kwota - ok 100 złotych, myślę, że na początek w zupełności wystarczy.

 

Co do atramentów - jak jest z różnicą pojemności, wydajności między nabojami a tłoczkiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Byłby ktoś w stanie polecić coś dla świeżaka? W sumie pisałem kiedyś piórami (od początku szkoły w zasadzie) a później z niepamiętnych powodów przerwałem. No i chciałbym wrócić ;) Jeśli chodzi o stalówkę - raczej F - pisałbym notatki na codzień. Kwota - ok 100 złotych, myślę, że na początek w zupełności wystarczy.

 

Co do atramentów - jak jest z różnicą pojemności, wydajności między nabojami a tłoczkiem?

W cenie do ok 100zł to zawsze polecam Waterman Allure - ja pomimo posiadania kilku piór o znacznie wyższych cenach Allure'a mam nadal i nie zamierzam go sprzedać. Jest to pióro ktore dostaniesz pewnie w granicach ok 70zł. Uważam że ma świetny stosunek jakości do ceny i droższe modele takie jak np Apostrophe są znacznie gorsze - np Apostrophe bardzo często skrobią...

 

Ja wolę atrament + tłoczek bo jest bardziej klasycznie. Naboje są polecane jeżeli piszesz dużo i naprawdę nie masz czasu na napełnianie. Jeżeli wypisujesz np 2 naboje dziennie i robisz to pomiędzy prowadzeniem samochodu, dzwonieniem, lataniem samolotem itd i ogólnie żyjesz w pośpiechu to pewnie na naboje będą lepsze. W innym wypadku wolałbym tłoczek, bo po pierwsze buteleczka z atramentem wystarcza na dłuuugo i wydajność jest po stronie tłoczka wręcz zdecydowanie (i koszty), a do tego fajnie jest robić coś jeszcze "nie-cyfrowo" :) Ja lubię to ręczne napełnianie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzieki za szybka odpowiedz.

Czy wersja Graduate różni się czymś od Allure poza pierścieniem i grawerem na skuwce? Jak trwały jest ten chrom? Bo za ok. 80 zł miałbym Graduate wraz z tłoczkiem. Do tego są buteleczki 50ml atramentu Watermana za ~20 pln, ciekawe jak z jego jakością.

 

To wszystko w jednym sklepie eseis.pl. Znasz? Jeśli chodzi o atramenty - najlepiej dobierać tej samej firmy? Jak to jest z przepływem w tych Watermanach?

 

Czytalem takze o innych 'budzetowkach' jak np Pilot MR. Co sadzisz? 

Edytowane przez kAdi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pilot Metropolitan zbiera same pochlebne opinie, 20 dolarów z dodatkowym konwerterem, to żal nie spróbować.

Może jakiś zakup grupowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja byłbym zainteresowany. Jak wyglądają koszty przesyłki?

 

Wysłane z mojego LG-E610 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wśród piór w bardzo niskiej cenie zaskakująco dobre opinie ma Pilot 78G. Na ebayu jakieś 30-40 zł. Kusi mnie żeby wypróbować takie proste piórko.

 

P.s.

No i się kliknęło "kup teraz" ;)

Edytowane przez Mirosuaw

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Między 78g a MR różnica to chyba tylko materiały z których jest wykonane. Nie wiem czy tłoczek dołączają do 78g. Byliby chętni na MR?

 

edit: Do MR na alle.. nie dołączają tłoczków.

 

Edytowane przez kAdi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.