Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Julian

Wybór pióra.

Rekomendowane odpowiedzi

A jako, że moja pióroza postępuje szybko, to leci do mnie Pilot 78g - moja pasja cienkiej linii wymaga sprawdzenia tego zawodnika i dla odmiany Shaeffer Intensity :)

Popiszemy-zobaczymy :) Tymczasowo katuję Sonneta, do którego zamówiłem stalówkę EF. Pomimo pierwszego złego wrażenia, w miarę pisania zaczyna się wyrabiać ;)

Niestety, świeżo zakupiona EF'ka do Hemisphere'a była wadliwa i liczę na szybka reakcję serwisu.

Edytowane przez Kamieniev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja się pochwalę świeżym zakupem. Właśnie mi się kliknął taki demonstrator od TWSBI. Generalnie pióro zbiera niezłe recenzje, jak tylko dotrze, podzielę się swoimi wrażeniami :)

 

P1060748.resized.JPG


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki rozmiar stalówki? Podobno świetne piórko, koniecznie napisz recenzję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo się wahałem, zastanawiałem się nad M, w końcu wziąłem stalówkę F. Pióro jest z Dalekiego Wschodu, ale podobno rozmiary stalówek są "europejskie", więc mam nadzieję, że kreska będzie odpowiednio gruba, bo typowo azjatycka F-ka to cienias. W razie czego dokupienie innej stalówki do TWSBI nie stanowi żadnego problemu i ceny też przystępne.

Sam jestem ciekawy jak to pióro zaprezentuje się na żywo. Wygląd powiedziałbym, że ma taki futurystyczno-klasyczny. Zakręcana skuwka, klasyczny wbudowany tłoczek, budowa bardzo solidna.

Nie umiem pisać recenzji, ale coś tam skrobnę jak przyjdzie ;)

Edytowane przez Mirosuaw

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mirosuaw - kupowałeś na bayu, czy od producenta?

Pióro bardzo fajne - miałem okazję trzymać w łapce i nabazgrać nim kilka zdań EF'ka.

Niestety trafiła się wadliwa, która skrobała zamiast pisać :/

Niemniej jednak bardzo przyzwoite, w pełni rozbieralne pióro i sam właśnie myślę nad ściągnięciem go od Niemcow.

Dołożywszy jednak kilka PLN mam Pelikana M205.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem od autoryzowanego sprzedawcy w Niemczech. Na ebayu ten sam też sprzedaje minimalnie drożej. To fakt, że Pelikana z serii 200 można mieć w podobnej cenie, ale chyba wolę tego TWSBI. Pelikana już miałem i nie polubiliśmy się. Słabo pisał i jak dla mnie był za lekki. Trzeba przetestować coś innego.

Edytowane przez Mirosuaw

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stalówki dla TWSBI produkuje niemieckie JoWo, więc f będzie europejskie. Czekam z niecierpliwością na twoje wrażenia, tym bardziej że masz go z czym porównać - chociażby że świetnym Pilotem.

Edytowane przez Stierlitz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie na forum nie ma lepszego miejsca niż to, tak więc zapraszam do zapoznania się z testem pióra Pelikan M200 Cognac, które dane mi było ostatnio przetestować :)

 

"W czasach gdy pismo odręczne schodzi na dalszy plan na rzecz tego wystukiwanego na klawiaturze, trudno jest utrzymać zróżnicowaną kolekcję przyborów piśmienniczych. Coraz szybszy tryb życia oraz większa ilość kopii dokumentów które musimy dostarczać każdego dnia sprawia, że ten stan rzeczy ulega pogłębieniu. Są jednak producenci, którzy dbają o szeroki asortyment swojej produkcji. Do tego grona na pewno można zaliczyć firmę Pelikan, która w swojej ofercie ma modele zarówno dla najmłodszych stawiających pierwsze kroki w sztuce pisania, jak i dla dorosłych, którzy codziennie piszą sporo bądź podpisują znaczną ilość dokumentów. Nie można zapomnieć także o ekskluzywnych edycjach limitowanych dla najbardziej zagorzałych pasjonatów bądź osób, które chcą posiadać przedmiot wyjątkowy pod wieloma względami.

 

Gdzie plasuje się tytułowy Pelikan M200 Cognac? Właściwie wszędzie po trochu. Z jednej strony jest to edycja specjalna, która w ofercie będzie tylko przez pewien czas, tak więc można powiedzieć, że jest to produkt na swój sposób wyjątkowy. Z drugiej strony, nie jest to pióro drogie – obecnie kosztuje ono około 400zł. Oczywiście wiele osób uważa dziś pióro wieczne za przeżytek i cena ta wyda się im wygórowana, jednak pamiętajmy, że na rynku są pióra za grube pięciocyfrowe sumy. Do ceny jeszcze wrócę w podsumowaniu. M200 to także pióro niewielkie – Pelikan stosuje gradację numeracji tj. im mniejszy numer tym mniejsze pióro (ale są od tego wyjątki). Nadaje się tym samym i do drobnej dłoni kobiety czy dziecka, jak i dla dłoni męskiej o średnich rozmiarach. Osoby o dużych dłoniach pewnie wybrały by raczej większe pióro. Niewielki rozmiar to wada i zaleta zarazem – pióro mieści mniej atramentu niż modele duże, ale jego gabaryty sprawiają, że jest szalenie poręczne i zmieści się do każdej kieszeni czy też zakamarka teczki/ torebki/ aktówki. Zakręcone pióro mierzy 12,4cm, ale oczywiście jeżeli dla kogoś ta długość jest niewystarczająca, może zastosować stary patent z założeniem skuwki na tył pióra dzięki czemu długość wzrasta do prawie 15cm (dokładnie 149mm)."

 

Czytaj całość

 

pelikan_m200_cognac_sm-3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajne to pioro, tylko kolor nie ten dla mnie. Zdjecia sa w super rozdzielczosci robione, wic i pioro wyglada super. Dla mnie jednak chyba za malo eleganckie.

 

Dobra recenzja :) pozdro.

Dawid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie było przezroczyste wyglądałoby może ok.

Wersja np. bursztynie byłaby ciekawa.

 

Jak dla mnie mega jest wersja w zielone paski- mam taki dlugopis i dokupię pióro. Standardowe czarne też jest ładne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Pióro wieczne przeżytek " - cóż za herezja :)

Mimo wszystko przezroczyste piora mnie akurat nie przekonują.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie "od zawsze" pisze piórem (czyli ponad 40 lat). Z modeli do codziennego użytkowania polecić mogę Tombow Zoom 505 "Havanna". Dobre stalówki (po raz pierwszy przekonałem sie do grubości M), dobre trzymanie (częściowo gumowa okładzina), dobrze wyważone. No i powłoka. Jest to jakoś lakierowane aluminium. Po 5 latach praktycznie bez śladów użytkowania. Oparte na mosiężnym "rdzeniu" Rotringi, Diplomaty i co tam jeszcze męczyłem nie wyglądały po takim czasie zbyt ładnie.

 

post-6402-0-82248600-1407412295_thumb.jpgpost-6402-0-48834400-1407412297_thumb.jpg

Edytowane przez tarant

Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pelikany to bardzo lekkie pióra.

Od wielu lat używam (chyba model M600) i bardzo sobię chwalę. Jedyne co mnie wkurza to obracający się klips na skuwce.

W opisywanym modelu mogłaby by być ładniej ozdobiona stalówka.

 

dyqy5e2e.jpg

y9uzeraz.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Pióro wieczne przeżytek " - cóż za herezja :)

Mimo wszystko przezroczyste piora mnie akurat nie przekonują.

Dla mnie nie ;) ja zawsze mam w torbie przynajmniej 2 napełnione pióra wieczne, ale napisałem tak, bo niestety ludzie potrzegają pióra za przeżytek. Bo brudzą, bo trzeba pamiętać żeby napełnić - ba - nawet żeby nie zgubić. Byłem świadkiem jak na jednej z komisji nawiązała się między nami dyskusja i jeden z profesorów stwierdził że właśnie dla niego "pióro to już przeżytek". Ja tam za to piszę piórem i nie wyobrażam sobie pisać niczym innym - no chyba że muszę.

 

Pelikany to bardzo lekkie pióra.

Od wielu lat używam (chyba model M600) i bardzo sobię chwalę. Jedyne co mnie wkurza to obracający się klips na skuwce.

W opisywanym modelu mogłaby by być ładniej ozdobiona stalówka.

 

Racja - ale to jednak nie ta półka cenowa co M600 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyglada na ciezkie. nie meczy reki ?

 

Nie, bo jak pisałem, to aluminium. Ale przyznam, że nie lubię lekkich piór w oprawie z plastiku, laki itp.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zainteresowany zakupem pióra Pilot Capless, cena na naszym portalu aukcyjnym wysoka , prawie tyś PLN-ów :blink:

Ceny na zagranicznych portalach aukcyjnych zaczynają się od 90 $, czy może mi ktoś wyjaśnić dlaczego taka duża różnica w cenie?

Czy takie pióra mogą być podrabiane?


Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(90$ + 26% cło+VAT) + 50-100% pazernej polskiej prowizji sprzedawcy i masz. U nas da się kupić właśnie za 900-1000 zł.

Nie sądzę, żeby ktoś je podrabiał - inna, bardziej złożona konstrukcja, więc i koszta produkcji wyższe, a nie ma aż tak wielu potencjalnych nabywców, jak np. na "chyba orginalny mąblą szopen", tak popularne na wiadomym portalu aukcyjnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zainteresowany zakupem pióra Pilot Capless, cena na naszym portalu aukcyjnym wysoka , prawie tyś PLN-ów :blink:

Ceny na zagranicznych portalach aukcyjnych zaczynają się od 90 $, czy może mi ktoś wyjaśnić dlaczego taka duża różnica w cenie?

Czy takie pióra mogą być podrabiane?

bardzo wysokie przebitki w polsce. z fajnymi atramentami tez tak jest. piloty iroshizuku kosztuja jakies 170zl, na ebayu 50-60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dawid82, Pilot Capless to świetne pióro, moje ulubione. Jeśli znalazłeś tani sklep to nawet się nie zastanawiaj. Tylko nie kupuj ze stalówką F, japońska będzie cieniutka. Prawdopodobnie też najtańsze, które znalazłeś mają stalówki z utwardzanego aluminium. Lepiej, choć trochę drożej, byłoby ze złotą.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiej Ty używasz stalówki? Widziałem kilka filmików w sieci i faktycznie stalówka F jest bardzo cieniutka.


Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pióro mam w pracy, więc upewnię się dopiero w poniedziałek, chyba M. A jest jeszcze MF pomiędzy F i M.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.