Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ch24.pl

chronos24.pl SIHH 2012: Audemars Piguet Royal Oak

Rekomendowane odpowiedzi

poproszę w takim razie o oświecenie naiwnego chłopca:

 

Ile czasu zajmuje złożenie jednego mechanizmu 3120
Jaką stawkę godzinową może mieć taki fachowiec
wyprodukowanie takiego zegarka kosztuje

 

 

dla mnie zegarek "cudem" nie jest i wolałbym nabyć za koszt równy jednemu RO 2-3 inne zegarki - dla mnie wyjątkowe i wzbudzające emocje. Czy coś, co podoba się kilku z Was (mało - chyba nawet niektórzy mają obsesję na punkcie tego zegarka) musi się podobać wszystkim? Chyba nie...

Mimo to, życzę każdemu z Was nabycia takiego zegarka i poniekąd będę rozumiał Wasz zachwyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie można oczekiwać ,że cena wyprodukowania zegarka plus np 15% równa się cenie na półce , bo to dziecinada i nie dotyczy tylko zegarków ale wielu innych produktów . W przeciwnym razie bankrutują producenci.

Z drugiej jednak strony myślenie ,że koszt AP to kilka tysięcy a reszta to opłata za logo jest równie naiwne jak wiara w żyjącego Elvisa .

Nie ma to nic wspólnego z podobaniem się AP czy też nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Mimo to, życzę każdemu z Was nabycia takiego zegarka i poniekąd będę rozumiał Wasz zachwyt.

 

Dziękujemy. Niektórzy z nas już kupili. Ten jest mój :).

 

ap15300mw.jpg

 

Co prawda nie 15400, ale też fajny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy. Niektórzy z nas już kupili. Ten jest mój :).

 

 

Co prawda nie 15400, ale też fajny.

 

tak wiem, czytałem Twój artykuł...

gratuluję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest naprawdę wąskie grono osób, które może taki zegarek posiadać i trochę większa rzesza, która by taki zegarek chciała mieć, ale byłby to dla nich dorobek życia

raczysz żartować...czy może bierzesz tylko pod uwagę bardzo niemiarodajny rynek Polski ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marzę o tym aby posiadacze 15300 masowo rzucili się do zamiany na 15400 i zaczęli wyprzedawać swoje RO. Wtedy ceny na wtórnym by spadły i może i ja stałbym się szcześliwym posiadaczem. Póki co mogę tylko powzdychać Ech...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak tez sie stanie :)

Trzeba tyko poczekac - na razie redukuja sobie dysonans, ale jak juz "dojrzeja" do tego kroku, to zmienia na nowszy model :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak tez sie stanie :)

Trzeba tyko poczekac - na razie redukuja sobie dysonans, ale jak juz "dojrzeja" do tego kroku, to zmienia na nowszy model :)

Wątpię.

15400 w moim odczuciu jest mniej udanym modelem niż 15300.

Faktem jest, że nowa tarcza wygląda świetnie, jest idealnie odświeżona, ale zupełnie niepotrzebnie zegarek został powiększony, przez co została mu zafundowana różnica pomiędzy średnicą koperty a werku, co można niestety obserwować razem z pracą mechanizmu- średnio to wygląda.

BTW, ja nie zamieniam :)

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...przez co została mu zafundowana różnica pomiędzy średnicą koperty a werku, co można niestety obserwować razem z pracą mechanizmu- średnio to wygląda.

 

yyy ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SphinX, rozumiem, że pytałeś o co chodzi? :)

To o czym mówię, można zaobserwować na czwartym zdjęciu poniższego posta:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/68782-audemars-piguet-royal-oak-15400/page__view__findpost__p__751789

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SphinX, rozumiem, że pytałeś o co chodzi? :)

To o czym mówię, można zaobserwować na czwartym zdjęciu poniższego posta:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/68782-audemars-piguet-royal-oak-15400/page__view__findpost__p__751789

 

 

Marcin

 

Marcin, ale w czwartym zdjęciu tego posta jest przecież 15202, a nie 15400. W 15202 zachowali oryginalny rozmiar (39 mm).

Wiem jednak o co Ci chodzi. Ja także uważam, że średnica koperty w nowym 15400 (41 mm) będzie zbyt duża w relacji do średnicy widocznego przez dekiel mechanizmu. Poprzedni rozmiar był idealny - takie miałem wrażenie dokładnie oglądając i przymierzając RO 15300.


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, ale w czwartym zdjęciu tego posta jest przecież 15202, a nie 15400. W 15202 zachowali oryginalny rozmiar (39 mm).

Wiem jednak o co Ci chodzi. Ja także uważam, że średnica koperty w nowym 15400 (41 mm) będzie zbyt duża w relacji do średnicy widocznego przez dekiel mechanizmu. Poprzedni rozmiar był idealny - takie miałem wrażenie dokładnie oglądając i przymierzając RO 15300.

Faktycznie, masz rację- nie zwróciłem uwagi.

Ale dobrze odczytujesz co mam na myśli :)

Pisząc to jednak miałem przed oczami 15202, a w 15400 ten problem został inaczej rozwiązany i chyba wcale nie w lepszy sposób, a mianowicie, w deklu został zastosowany szerszy "bezel". To również może kłuć w oczy, choć może to kwestia przyzwyczajenia do 15300.

Więcej zdjęć nowych modeli AP, oraz dekla m.in 15400 tutaj:

http://www.rolexforums.com/showthread.php?t=212982&page=3

 

Niektóre nowości są niewątpliwie ciekawe, ale dla mnie świetnym posunięciem jest RO 37mm na werku 3120 dla kobiet.

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiększenie koperty o całe 2mm oznacza, że okienko dekla powiększyło się o jakiś ułamek milimetra - doprawdy znacząca zmiana.

 

Zresztą z ciekawości zapytałem kilka osób, które miały okazję oglądać w Genewie nowe RO, i żadna nie wspomniała nawet słowem o proporcjach mechanizmu do koperty czy tym bardziej o tego wizualnym rezultacie.

 

Trochę takie szukanie dziury w całym Panowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

I tak tez sie stanie :)

Trzeba tyko poczekac - na razie redukuja sobie dysonans, ale jak juz "dojrzeja" do tego kroku, to zmienia na nowszy model :)

 

Wątpię. W praktyce sprowadziłoby się to do wywalenia furmanki pieniędzy na kopertę większą o 2 mm i trochę odświeżoną tarczę. O ile zakup 15300 w kontekście 14790 miał sens, tak sprzedawanie 15300 po to by kupić niemalże taki sam zegarek (15400) moim zdaniem jest bez sensu. Poza tym, warto zwrócić uwagę, że wspomniany 14790 nawet obecnie na rynku wtórnym nierzadko kosztuje ponad 6000 $. I to jest zegar na kalibrze JLC 889/2, a 15300 ma własny werk AP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie tak, ale praktycznie - zakup zegarka mechanicznego za kilkadziesiat tysiecy zlotych tez jest malo logiczny i bez sensu a jednak... :P

To co mowisz ma racje bytu ale zycie pokazuje, iz dazenie do posiadania czegos "nowszego" i "odswiezonego" jest silniejsze, niz racjonalne uzasadnienia. Ale zapewne jakis niewielki procent starszych modeli zostanie u swoich pierwotnych wlascicieli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.