Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzamy sobie sprawić z Koleżanką Małżonką takie jak w tytule perpetum mobile :)

Z okazji wspólnej rocznicy. Okrągłej. Nie małej, taaaa....

I z uwagi na powyższe proszę o radę, czym się kierowć przy zakupie, jaki model etc. Może ktoś już kupował za wodą? Jakiś sprawdzony sprzedawca? A może ktoś ma na zbyciu? Wydaje mi się, że w Ameryce są dużo tansze, nawet doliczając do tego VAT i cło. Oczywiście zawsze dochodzi ryzyko uszkodzenia w trasnporcie i tu wygrywają np. Niemcy, bo mogę zegar obejrzeć przed zakupem (choć się nie znam) i przywieźć swoim autem (często jestem w Vaterlandzie służbowo)

 

Z gory dzięki za ewentualne rady, podpowiedzi, sugestie i...oferty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu trudno radzić - atmosy to specyficzne zegary.

 

I nie chodzi tu o budowę a o konserwację ( jej koszty ).

Obawiam się, że kupno to nie koniec kosztów. To mogą być "stałe wydatki".

Nie wątpię, że jest kilku chętnych w Polsce, którzy podejmą się konserwacji, ale co z takim zegarem zrobią to inna historia.

 

Ceny są zależne od stanu, modelu, obudowy , ale i od np numeru mechanizmu.

Im niższy tym cena wyższa... gdzieś chyba widziałem tabelę nr <-> cena.

To strasznie rośnie :)

 

Co do cła - kupując odpowiednio stary nie zapłacisz cła, bo sprowadzenie zabytków jest zwolnione... było - nie wiem , czy coś się nie zmieniło.

 

Masz akurat zakończoną aukcję - lata 70, niecałe 3,8 kpln.

Warto sprawdzić co jest już zabytkiem, bo teoria teorią, a w praktyce różnie może być.

http://www.ebay.pl/itm/308-original-Tischuhr-Jaeger-Le-Coultre-ATMOS-mit-Papieren-ca-70er-Jahre-/110814158461?pt=Kamin_Standuhren&hash=item19cd09de7d&autorefresh=true


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziadek moze cos opisac na co zwracac uwage, on to ma przecwiczone.

Ja tylko wiem ze jest tam puszka z gazem, ktora sie rozszczelnia, ale sa patenty aby ja napelnic wysylkowo.

Tylko Dziadek!!!!!!

 

 

 

Co do cla i oplat - przedmioty kolekcjonerskie powyzej 100lat sa zwolnione z oplat celnych i placi sie tylko 7% VAT.

Do pewnej wartosci - chyba 150 USD ( lub 150 Euro, nie pamietam waluty i kwoty) nic sie nie placi.

Dwie opcje, gdy przychodzi przesylka.

1. UC prosi o wyjasnienie - wyjasniasz i cie zwalniaja,

2. UC obcjaza od wartosci zadeklarowanej 23% oraz clem - placisz a pozniej sie odwolujesz do UC dostajesz decyzje i zwrot cla, z decyzja udajesz sie do skarbowki i tam oddaja ci nadplacony VAT.

Jakos tak.

 

Trzeba sie podeprzec np dowodem zakupu z aukcji, lub np, oswiadczeniem, dobrze zeby bylo widac lub zeby bylo opisane ze to rzeczywiscie stary przedmiot (z Atmosem moze to nie przejsc).

Zdjecia pomagaja.

Wyjasnienia mozna wysylac mailem i trwa to krotko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę, że Kolega raczej za nowym niż za vintydżem będzie się rozglądał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te zegary nie wymagają żadnej bieżącej obsługi. Postawiony, wypoziomowany i ustawiony Atmos chodzi latami. Ważne aby przy przestawianiu z czasu letni / zimowy pamiętać o blokowaniu mechanizmu. Wszystko jest opisane w instrukcji. Polecam jednak egzemplarz zupełnie nowy. W salonach Wempe /autoryzowane przez JLC / jest ich sporo, obsługa na wysokim poziomie i pewnie otrzymasz rabat. Przeglądy to raz na około 20 lat ! Są one bardzo dokładne. Zerknij na strony JLC, wybierz model który będzie się dobrze komponował z wnętrzem w którym będzie postawiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te zegary nie wymagają żadnej bieżącej obsługi. Postawiony, wypoziomowany i ustawiony Atmos chodzi latami. Ważne aby przy przestawianiu z czasu letni / zimowy pamiętać o blokowaniu mechanizmu. Wszystko jest opisane w instrukcji. Polecam jednak egzemplarz zupełnie nowy. W salonach Wempe /autoryzowane przez JLC / jest ich sporo, obsługa na wysokim poziomie i pewnie otrzymasz rabat. Przeglądy to raz na około 20 lat ! Są one bardzo dokładne. Zerknij na strony JLC, wybierz model który będzie się dobrze komponował z wnętrzem w którym będzie postawiony.

 

 

 

 

Nie wiem skąd bierzesz informacje - przeglad raz na 5 lat

koszty wysokie - około 1/3 bazowej ceny podstawowego modelu

 

aby dokładnie trzmał czas musi być idealnie spoziomowany

 

przetłuszczenie nawet minimalne lub przypoadkowy szok to poważny problem

 

co do napełniania wysyłkowo - bujda na resorach poza mike atmos klinic

 

co do cen - bardzo drogie są pierwsze modele - czyli rteciowe, potem juz wzgledny luz i ceny do 90 na wolnym rynku są podbne i zależą głównie od obudowy zegara i ewentualnych modyfikacji

 

przy zakupie uzywak uwazac na jedną rzecz - można kilkoma ruchami i właczeniem potem bloku zapwenic chód nawet do 1 - 2 miesiecy - mimo iz puszka juz nie ma gazu

 

 

 

swietne zegary ale nalezy liczyć sie z kosztami utzrymania

 

pozdr

 

Rafal


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Rafale !

Tak jakoś przeczuwałem, czym można Cię zwabić :).


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Rafale !

Tak jakoś przeczuwałem, czym można Cię zwabić :).

 

 

eh - przekleństwo:)

 

 

pozdrawiam kolegę serdecznie

 

 

 

Rafał


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam, że poczułem się fajnie po poście cytochroma.

Jak sądzę z opisu "JLC MANIA:)" jest osoba kompetentną,a ja swoje wiadomości wygrzebałem gdzieś z zakamarków pamięci, z okresu początków forum :)

 

Jeżeli miałbym coś zasugerować to podobnym acz mniej kosztownym w obsłudze mechanizmem będą roczniaki.

Niestety w zakupie nie koniecznie będą tańsze od Atmosa, ale są i tanie modele.

 

Oprócz roczniaków może też być równie ciekawy system... - nie, nie będę budował konkurencji :)


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz roczniaków może też być równie ciekawy system... - nie, nie będę budował konkurencji :)

 

Cicho sza bo ceny podskocza!:) :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to sprawny Atmos kosztował zawsze ok. 1000E


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

atmos1.th.gif

 

Jeszcze daty produkcji uwzględniające Caliber/Model:

http://atmosclocks.com/dating.html

 

PS. Pokaż jego zdjęcia.

Pozdrawiam


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.