Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Yargoth

Tutaj zgłaszamy podróby

Rekomendowane odpowiedzi

Zdjęcia z aukcji te pokazujące tarcze to foty oryginalnych Nomosów. Widać nawet bezczelne usunięcie szopem napisów, zapewne z jakiegoś sklepu internetowego.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość GCE

Nomos SS Back... Kto to kupuje, czym się przejmować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi ci o kolor? Mi tez bardziej podoba się biały, bardziej charakterystyczny jak na Nomosa ale różne są gusta, są osoby które nie wyobrażają sobie jasnej tarczy w zegarku. 

 

 

Ciekawe jak wygląda taka podróbka, bo że zdjęcie oryginale to da się zauważyć :) Na tarczy niema zbyt wielu szczegółów to i łatwiej zrobić dobrą kopie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dodatku jeszcze taki zniszczony, jedynie na śmietnik się nadaje. W tym lombardzie chyba nikt bystry nie pracuje... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i dwa wachniki w środku, jeden na jakimś mimośrodzie  :D , nie wiem co to za komplikacja,

no ale przy tej klasie zegarka mogę nie być na bieżąco  :lol: .


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurcze faktycznie drugi wachnik, nie zauważyłem go... wygląda jakby był urwany i ktoś zamiast go wyjąć dołożył drugi.... 

czyli raczej nie"w pełni sprawny"... ciekawe czy w ogóle naprawdę chodzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nietrafiony prezent :lol:

 

http://allegro.pl/zegarek-omega-i6533610428.html

 

Edit: A nawet dwa prezenty - podróba nadal jest sprzedaż choć już "1 osoba kupiła 1 sztukę"

Edytowane przez dodge66

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega z oralnym certyfikatem: "Zegarek w rewelacyjnej cenie, ponieważ nie posiadamy wyrobionego certyfikatu autentyczności, jednak ustnie uzyskaliśmy zapewnienie o oryginalności zegarka"

 

http://allegro.pl/omega-constellation-automatic-i6534004755.html


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega z oralnym certyfikatem: "Zegarek w rewelacyjnej cenie, ponieważ nie posiadamy wyrobionego certyfikatu autentyczności, jednak ustnie uzyskaliśmy zapewnienie o oryginalności zegarka"

 

http://allegro.pl/omega-constellation-automatic-i6534004755.html

kto przy zdrowych zmysłach sprzedawałby zegarek omega w tej cenie gdyby nie był pewny czy to oryginał czy podróbka ileż to kosztuje zasięgniecie opinii fachowców :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten tutaj http://allegro.pl/omega-geneve-automatic-i6532693872.html#thumb/5 na werku cal. 1021 a dnia na tarczy nie ma :( Swoją drogą dobrze, że chociaż data jest. Na deklu numer z innego modelu a zdjęcie zrobione do góry nogami w nadziei, że potencjalny kupiec nie zauważy że dekiel od zegarka pozłacanego 20-ma mikronami. Tak się zastanawiam z ilu zegarów sprzedawca to złożył ??? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale te omegi to już podrabiają, nawet dorebeczka jest w komplecie, normalnie pełen Apart :)

 

Tak coś mi się wydaje że te lombardy głupków szukają, chyba sobie zdają sprawe co sprzedają. 

 

Ta Omesia od ginwithtonic, to jakiś skłądak jak rozumiem? Bo mechanizm chyba oryginalny? Ja bym nie poznał szczerze mówiąc.. na vintage się nie znam :( Jednak przed każdym zakupem zwłaszcza vintage trzeba nieźle pogrzebać w necie. 

Edytowane przez ozzie89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, ostatnio jest spory wysyp.... Tylko dziś natknąłem się na dwie okazje :D

 

1. Piękny mechanizm http://allegro.pl/omega-seamaster-automat-i6561765438.html

 

2. Super wersja, w której "Nie zabrakło również napisu STAINLESS STEEL" http://allegro.pl/omega-seamaster-planet-ocean-kolekcjonerska-i6562365949.html


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawdziwa plaga i jak widać firmy sobie wzięły za cel zarobek na takich egzemplarzach, to już niepokojące bo o ile pojawiają się w sprzedaży cwaniaczków, czy rzadko nieświadomych ludzi to pół biedy, tego się nie wytępi, ale żeby firmy które mają wzbudzać zaufanie... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie kupić super Omegi za sześć czy siedem stówek i jeszcze narzekacie. Choć w sumie dziwi mnie brak pudełek i papierów. Przecież jak już Chińczyk zrobił zegarek, to pudełko wielkim problemem chyba nie jest? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać że czasami łatwiej podrobić zegarek ;) Po co sobie robić koszty. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, coraz trudniej poznać, natomiast z tą omega strzał w kolano, sam wrzucił do porównania oryginalne zdjęcie :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio w Tomaszowie Lub. widziałem w oknie lombardu "replikę" Omegi za 350 zł. Nawet się nie wstydzą tak podpisywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

choc jakbym miał wyrazić moje zdanie na temat podróbek i prawa ich sprzedaży, byłbym za legalizacją, jedynie ścigałbym z całą surowością osoby sprzedające podróbki jako oryginały, do czasu gdy ktoś świadomie kupuje podróbkę za niską cenę, czy zegarka czy czegokolwiek krzywdy nikomu nie robi, zapewne ta osoba i tak oryginału by nie kupiła z uwagi na cenę, a jakość jest odpowiednio niższa, dopasowana do ceny. Może dzięki temu producenci nie zawyżali by tak horrendalnie cen tylko z uwagi na logo, a skupili się na jakości i konkurencyjności :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że wtedy każda firma robiłaby swoje podróbki "certyfikowane" co mogłoby spowodować też dużymi stratami finansowymi dla firm oryginalnych i zwiększyłoby koszty zegarków nawet nieco tańszych . Ja np chciałbym mieć Omegę PO ale cieszę się bardzo z posiadania Orienta Reya i fakt że zegarek jest oryginalny też inaczej wpływa na samopoczucie niż wiedza że mam na sobie podróbkę czegoś drogiego i jeszcze za to zapłaciłem trochę (wspomniany przykład Omegi za 350zł gdzie można już używkę kupić fajnego zegarka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.