Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Yargoth

Tutaj zgłaszamy podróby

Rekomendowane odpowiedzi

Uważajcie na ten zegarek. Sprzedający to oszust posługujący się sfałszowaną fakturą z zakładu zegarmistrzowskiego Chronos z Chorzowa na 32000 pln. Ogłoszenie umieszczane jest co jakiś czas na różnych portalach ogłoszeniowych z różnych miejscowości. Ostatnio był na OLX z Zielonej Góry, teraz Jest tutaj http://wroclaw.oglaszamy24.pl/ogloszenie/1588991994/wroclaw-Iwc-portuguese-chronograph-iw371446-oryginalny.htmlz Wrocławia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ludzie kupują. Ostatnio był taki, wylicytowany za 500zł.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że kierunek zmierzania świata jest niezmienny odkąd pojawili się na nim ludzie, a może i nawet wcześniej :D

 

Ciekawi mnie jednak co motywuje nabywców Nomosa za 500zł. Bo sama marka wśród laików ma zerową rozpoznawalność, więc na nieobeznanych nie zrobią wrażenia, jak np. podrobionym Rolexem czy Omegą, a wśród obeznanych nie zrobią wrażenia, bo wyjdzie, że podróba. Skroro sami kupują Nomosa, to też muszą co nieco o tej marce wiedzieć, więc... no właśnie, coś się nie dodaje.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzę z założenia, że jeśli jest popyt to będzie podaż i jeżeli widzę podróbki, które są w cenach 150-500 zł. to jeszcze rozumiem. 

Nie rozumiem natomiast, gdy podróbki zachaczają o tysiące złotych i opisane są jako oryginały, bo to już jest dla mnie próba oszustwa, która powinna być ścigana z urzędu. 

 

Tutaj jeden z takich kwiatków: http://olx.pl/oferta/zegarek-CID87-IDdmLOw.html#80800f951a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"niesprawny (naprawa koszt 1000 zł)" - serwis w Chinach jest w dzisiejszych czasach bardzo drogi.

 

"proszę tylko o poważne zapytania" - czyli np.: "proszę Szanownego Pana, czy dywan ze zdjęć również wchodzi w skład tej oszałamiającej oferty?"


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony każda złotówka przyda się dzieciakom, z drugiej jest to jawna podróbka, którą autor nazywą "kopią".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstawiam na wszelki wypadek - Omega Seamaster 300m za jedyny tysiąc na licytacji:

 

http://allegro.pl/zegarek-omega-seamaster-professional-ref-2221-80-i5945058833.html

 

Zdjęcia pochodzą z wciąż aktualnej oferty na eBay:

 

http://www.ebay.com/itm/Omega-Seamaster-2221-80-Full-size-Blue-Wave-Globe-Engraved-Full-Boxed-Package-/201509167923?hash=item2eeae1e333

 

Zawsze zastanawia mnie finał takich scenariuszy - ludzie wylicytują i co dalej? Facet zniknie? Ucieknie do Brazylii rozpocząć nowe życie z taką kasą? <_<

 

PS. Nie wiedziałem już nawet  czy zakwalifikować to jako majstersztyk wystawienniczy w Allegro czy po prostu podróbę aukcji... :wacko:

Edytowane przez dodge66

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponieważ codziennie koresponduje z allegro w sprawach podróbowych, i tym razem napisałem przeczytawszy post powyżej. Oto i korespondencja od końca :P

 

"Witam ponownie,

Niestety, w takim przypadku nie mam możliwości weryfikacji kto jest pierwotnym właścicielem zdjęcia. Jednocześnie chciałbym poinformować, że to Sprzedający jest odpowiedzialny za terminową realizację zamówienia oraz jego zgodność z opisem.

Mam nadzieję, że rozwiałem Pana wątpliwości.


Pozdrawiam,


Czy ta odpowiedź była pomocna? Oceń ją:
http://survey.allegro.pl/ou/enAzM2lFMnFZU3ErY28xUkJ2T3BySytPMm5rYjVpczJueGsyZnBDMGNkdz0KSFFPSmJJZ3N1a21o%0AU1B3Sg%3D%3D%0A
--
Zespół Allegro

Centrum Pomocy | Aktualności | Regulamin


2016-01-25 13:42 -

Witam
nie jestem właścicielem, tylko wydaje mi się że jeśli ktoś sprzedaje przedmiot którego nie posiada to raczej chce naciągnąć kupującego, chyba że wychodzicie z założenia że po zakończeniu aukcji u was, sprzedawca kupi w stanach za 2000 $  i sprzeda kupującemu w Polsce
Pozdrawiam
 
 
W dniu 25 stycznia 2016 10:20 użytkownik Allegro <[email protected]> napisał:
Dzień dobry,

Dziękuję za kontakt.

Zweryfikowałem podaną przez Pana aukcję. W tym przypadku, nie znajduję podstaw do interwencji.

Jeśli jest Pan właścicielem omawianych fotografii, proszę o informację zwrotną.


Pozdrawiam,


Czy ta odpowiedź była pomocna? Oceń ją:
http://survey.allegro.pl/ou/unavailable
--

2016-01-25 08:30
Witam
Mail dotyczy innej kwestii której nie ujeliśćie w formularzach.
aukcja nr 5945058833, jest nieprawdziwa. zdjęcia pochodzą z aukcji na ebayu
http://www.ebay.com/itm/Omega-Seamaster-2221-80-Full-size-Blue-Wave-Globe-Engraved-Full-Boxed-Packag[..]
nie pamiętam czy jest na to w regulaminie paragraf, ale lepiej dmuchać na zimne bo
ktoś kto to wylicytuje to może się zdziwić
Pozdrawiam"

 

Ręce opadają, ale w sumie allegro zależy jedynie żeby ktoś wystawiał i ktoś płacił prowizje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie na małą konwersację ze 'sprzedającym' :ph34r:

 

Witam,
jestem zainteresowany kupnem zegarka - jaka kwota by Państwa interesowała?
Pozdrawiam,

Witam,
Co do ceny na "Kup Teraz" to myślę, że kwota 5500 zł powinna być zadowalająca. Wysyłka oczywiście kurierska. Pozdrawiam

Witam ponownie,
mam jeszcze pytanie odnośnie widocznych na zdjęciach dokumentów - skąd pochodzi zegarek? Jeśli dobrze widzę jest to dokument z Florydy?
Pozdrawiam,

zegarek oryginalny i ta trzecia "karta" to chronometr, ale nie każdy model z 2221.80 posiada chronometr Rocznik 2015. Tak z Florydy. Pozdrawiam.

Witam,
dziękuję za szybką odpowiedź. Czy w razie decyzji kupna za uzgodnioną kwotę (5,5tys zł) byłby możliwy odbiór osobisty?
Pozdrawiam,

Witam, niestety tylko przesyłka kuerierska , która jest bezpłatna. Jestem osobą mało dyspozycyjną. Przesyłka powinna być dostaczona do Pana w przeciągu 24 h . Czy ma Pan jakieś obawy , pytania chętnie odpowiem. Pozdrawiam.

 

Witam,  

mam tylko jedną obawę związaną z ogłoszeniem na eBay, w którym są zamieszczone dokładnie te same zdjęcia Omegi.  

http://www.ebay.com/itm/Omega-Seamaster-2221-80-Full-size-Blue-Wave-Globe-Engraved-Full-Boxed-Package-/201509167923?hash=item2eeae1e333  

W związku z tym mam wątpliwości czy posiada Pan ten egzemplarz zegarka. Lub jakikolwiek egzemplarz. Natomiast Pański komentarz na temat chronometru zdradził kompletny brak znajomości tematu. Podsumowując, mam niemałe obawy co do realności Pańskiego ogłoszenia. Zechciałby je Pan rozwiać?  

Pozdrawiam,

 

Chciałąbym Panu podziękować, dzięki Panu zaczełam szperać w internecie. Okazało się , że padłam ofiarą oszusta ale na szczęście dzięki Panu wstrzymałam aukcje. Pewna niby firma kazała zamieścić zegarek jako na okres próbny i to co Panu pisałam o chronometetrze było ich odpowiedzią. Z góry przepraszam. I dziękuję. Pozdrawiam.

 

 

Zastanawiająca ostatnia odpowiedź... ale przynajmniej aukcja została zakończona więc tym razem obędzie się bez ofiar. Trzeba mieć oczy szeroko otwarte i zawsze być sceptycznym w stosunku do podobnych "okazji"  ;)

Edytowane przez dodge66

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aż serce roście, niczym grupa interwencyjna.

a co do odpowiedzi tego "sprzedawcy" wygląda to na bełkot wymyślony na prędce który nie ma większego sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.