Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Yargoth

Tutaj zgłaszamy podróby

Rekomendowane odpowiedzi

Niesamowite. Oferta sprzedaży zegarka, przepraszam - podróbki  bez zdjęcia od strony tarczy. Ale tupet. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie mogłem sie powstrzymać. Bardzo ciekawa logika zastosowana w opisie zegarka - niby wszystko prawda,a jednak czytając ma się wrażenie, że ...

 

... Jest tak zegarek mechaniczny, gdzie nie potrzebujemy wymieniać baterii. ...

 

Właściwie tanio, całkiem porządnej marki zegarek. Swoją drogą klikąłem w gogla i poszukałem replik IWC - kurcze ponad 500E za podróbkę ... No nie mam pytań ...

 

http://allegro.pl/zegarek-mechaniczny-iwc-i5662008154.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spadłem z krzesła. Druga fota rozwala - dumne: "Manufactured in switchinternet" na deklu. No, no, no. 


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się jakoś zgłosić aukcję na OLX ? Bo facet się ze mną kłóci , że to oryginał .

Dobra już wiem. Mogę wkleić korespondencję z gościem , to się pośmiejemy .

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zobaczyłem ten dekiel to stwierdziłem, że to musi się tu znaleźć. A jaki uczciwy ?!?!? Lekko uszkodzony, stąd niższa cena :D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się jakoś zgłosić aukcję na OLX ? Bo facet się ze mną kłóci , że to oryginał .

Dobra już wiem. Mogę wkleić korespondencję z gościem , to się pośmiejemy .

Zgłosiłem do OLX bo jeszcze znajdzie jakiegoś jelenia. Zobaczymy czy zablokują to ogłoszenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też zgłosiłem .

A oto korespondencja:

Czy Pan jest świadom sprzedawania podróbki ? Ten zegarek nie jest oryginalny .

Przeczytana wczoraj

wczoraj, 19:47lukasz-tutak

a skad takie stwierdzenie?

wczoraj, 19:58 Twoja odpowiedź

Napis na deklu . Manufactured in switchinternet . Podróbka jak malowanie .

Przeczytana wczoraj

wczoraj, 19:59lukasz-tutak

2 zegarmistrzow sprawdzalo i 2 stwierdzilo ze to autentyk

wczoraj, 20:01 Twoja odpowiedź

Nie mieli racji. To jest podróbka . Sprzedaż w Polsce jest nielegalna

Przeczytana wczoraj

wczoraj, 20:04lukasz-tutak

to pana zdanie. ja polegam na opini osob znajacych sie na zegarkach. jak pisalem wczesniej. 2 zegarmistrzow stwierdzilo ze jest to autentyk. na to wskazywac ma np zalozony wewnatrz mechanizm.

wczoraj, 20:06 Twoja odpowiedź

No i jeszcze powinno być chrono , a jest kalendarz . Otwierał go Pan ? Widział Pan co tam siedzi. Albo szkaradny chiński automat , albo kwarc

Przeczytana wczoraj

wczoraj, 20:07 Twoja odpowiedź

W ogóle próbował Pan szukać takiego modelu na Internecie ?

Zegarmistrze zrobili Pana w balona .

Przeczytana wczoraj

wczoraj, 20:08lukasz-tutak

to pana zdanie. kazdy z reszta widzi co kupuje.

wczoraj, 20:15 Twoja odpowiedź

Aukcja została zgłoszona jako naruszenie zasad .

Przeczytana wczoraj

wczoraj, 20:19lukasz-tutak

to nadal tylko pana zdanie

wczoraj, 20:20 Twoja odpowiedź

Niech mi Pan wieży , nie tylko moje

Przeczytana wczoraj

wczoraj, 20:22lukasz-tutak

tzn?

wczoraj, 20:23 Twoja odpowiedź

Znawcy z pewnego forum zegarkowego.

Przeczytana wczoraj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to moja kolej na zacytowanie rozmowy ze sprzedawcą podrobionego Cartiera

 

 

przecież to jakaś marna podróbka a nie 100% autentyk.

 

 

 

Z kąd takie wnioski

 

 

 

Po wyglądzie. Po prostu to widać że to nie szwajcar tylko chińczyk

 

 

Hehe przyjedz pan bo chyba Chińczyka nie widział. Wszystkie detale i szczegóły były sprawdzane u zegarmistrzów. Nawet waga jest zgodna z podaną przez producenta. Chińczyk nie dał by rady  podrobić z taką ilością detali i metariałów które są w tych zegarkach. Wszystko sprawne w 100%.

 

 

Nie chce mi się z Tobą człeku spierać.

Widziałem Chińczyka,

 

Wygląda tak [jak na zdjęciu]

To chiński mechanism [...] z charakterystycznym wahnikiem  i tandetną śrubką.

 

Ten model kosztuje 6000 $

Gdyby to był oryginał to nie sprzedawał byś za jakieś grosiki.

 

Usuń lepiej aukcje. Handel podróbami w ue jest karalny.

 

 

 

 

Reszte masz na tej stronce

 

http://www.watchtime.com/wristwatch-industry-news/watches/new-manufacture-movement-powers-calibre-de-cartier/

 

 

 

 

 

Model ze zjecia jest inny i mechanizm też będzie wyglądał inaczej

 

 

 

 

Pełna zgoda. Jest inny - bo jest oryginalny.

 

Tu jest kolejny na aukcji identyczny, model 3299

 

http://www.bachmann-scher.de/de/Bibliothek/archiv/Cartier-Calibre-De-Cartier-Ref.-7100013-3299-Stainless-Steel-Bj-2011-7787.html

 

Tylko  na bransolecie a nie na pasku. Porównaj mechanizm – jest zdjęcie od strony przeszklonego dekla.

Od tarczy można się nabrać, ale mechanizmu już nie podrobisz tak łatwo.

 

 

W pana linku jest pomyłka w opisie jest to model 3289

 

Chociaż co do mechanizmu też bym miał wątpliwości ale zegarek pochodzi od właśiciela dużej kamienicy wątpie żeby człowiek połaszczył się na podróbkę. 

 

I tak dalej....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe szkoda wam czasu? Przecież każdy będzie szedł w zaparte. Wszyscy bardzo dobrze wiedzą co sprzedają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe szkoda wam czasu? Przecież każdy będzie szedł w zaparte. Wszyscy bardzo dobrze wiedzą co sprzedają...

Dyskutować nie ma sensu. Chyba że po to, żebyśmy mogli się pośmiać z cytatów typu " Z kąd takie wnioski " :D. Ale moim zdaniem warto zgłaszać takie aukcje żeby zniechęcić oszustów. Ludzi sprzedających podróby za 100 czy 150 złotych są dziesiątki i nad nimi przechodzę do porządku dziennego ale wkurzają mnie gnidy takie jak ten przeze mnie przytoczony powyżej próbujące wyłudzić 4000 złotych za zużytą podróbkę. Szkoda by było gdyby naciągnął jakąś babcię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Babcie nie kupują Breitlinga za 4K :) 

Ale zgadzam się, warto zgłaszać żeby ten badziew odsiać. Ja mam ustawione kilka słów kluczowych i codzień mi przychodzi newsletter i wkurza mnie kiedy widzę jakąś niższą cenę, wchodzę i oczywiście podróba. A już najbardziej denerwujący jest brak reakcji ze strony allegro. Jako swój sukces traktuje to, że od paru miesięcy jest coraz mniej podrób omegi na tym portalu. Teraz pracuje nad Breitlingiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok ............  pewnie nie kupują ale hipotetycznie może się znaleźć babcia chcąca kupić wnuczkowi jakiś "dobry zegarek". Jeśli babcie dają się naciągać na kilkanaście tysięcy złotych na metodę na wnuczka to przyznasz że taka pani  i "zegarek" za 4k może wnusiowi kupić. Wiele rzeczy nie mieści nam się w głowie ale one się dzieją :)

Edytowane przez ginwithtonic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz, bransoleta do sejfu, a pasek to sobie kupisz jaki będziesz chciał. Przynajmniej tak mówią w kazdym wątku pt. "Jaki zegarek do xxxx pln"  :P

 

A tak odnośnie tematu, to dyskutować można tylko by poprawić sobie humor, jeśli już ktoś lubi taki rodzaj rozrywki.

 

Handel podróbkami będzie mial się dobrze, póki są ludzie, których największą ambicją jest błyśnięcie po oczach śfagrowi złotym rolnixem przy wigilijnym stole. Jeden i drugi g... wie o wartości takiego zegarka, więc mogą się nakręcać do woli, a handlarzyna podróbkami tylko zaciera ręce. Rozmowa z nim nic nie da, tak samo jak rozmowy z potencjalnym klientem, dla którego zegarek znanej manufaktury za 1/10 czy 1/100 wartości to istna okazja, a to, że jest to podróbka, to "panie, przecież jak stoję w kolejce w hipermarkiecie to nie widać takich szczegółów, ważne, żeby złoty był I na bransolecie..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może warto zadać to pytanie w innym temacie?


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.