Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

matma66

Moja mini kolekcja polskich zegarków

Rekomendowane odpowiedzi

Ładny Bałtyk , widzę ,że Twoja kolekcja coraz większa i ładniejsza

Pewne braki i niedociągnięcia jeszcze są, bardzo trudno się obecnie zbiera, mało tego na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę w końcu opanowac robienie zdjęc ,i wrzucic swoją kolekcję .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę w końcu opanowac robienie zdjęc ,i wrzucic swoją kolekcję .

Dużo masz tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mi jednego Zodiaka /tego z arabskimi napisami / ,ale już go namierzyłem i negocjuję ,Bałtyka takiego jak dzisiaj pokazałeś /ale jest już u zegarmistrza -tylko trochę brzydki, będzie do wymiany, ale jest/,oprócz tego brak mi Błonia z polskim mechanizmem /ale to raczej marzenie/ ,i czarnego /jeszcze większe i raczej nierealne marzenie/.

Poza tymi brakami mam raczej wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mi jednego Zodiaka /tego z arabskimi napisami / ,ale już go namierzyłem i negocjuję ,Bałtyka takiego jak dzisiaj pokazałeś /ale jest już u zegarmistrza -tylko trochę brzydki, będzie do wymiany, ale jest/,oprócz tego brak mi Błonia z polskim mechanizmem /ale to raczej marzenie/ ,i czarnego /jeszcze większe i raczej nierealne marzenie/.

Poza tymi brakami mam raczej wszystko

To podobnie jak u mnie. Mam razem 45 szt. w tym kilka dubli.Teraz biorę się za ruskie, tylko nie wiem jeszcze jakie, ogóle wsio, czy konkretnie jakaś marka. Na polskie będę polował cały czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę w końcu opanowac robienie zdjęc ,i wrzucic swoją kolekcję .

no właśnie , pochwal się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję i Bałtyka i całej kolekcji.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję i Bałtyka i całej kolekcji.

Dzięki. Będzie co sprzedawać na starość, bo emeryturka się licha szykuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna kolekcja! :) I jaki patriotyczny przekaz dla świata!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym przesłaniem, to myślałeś o Błoniach, czy o emeryturze :):D.  


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Akwafan

Tak zniszczony zegarek za 175 zł to lekka przesada...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Bałtyk ma podmienione wskazówki, czysty dekielek, pierścień przy dekielku z czterema jedynie wcięciami pod klucz i kopertę z zaznaczoną lunetą (?trzyczęściową?) o innym niż typ II profilu bocznym. Jak dla mnie składak, absolutnie nie wart tych pieniędzy.

 

Od jakiegoś czasu sam próbuję znaleźć wiarygodną informację, który wzór tarczy z napisem  "Bałtyk" był (jeśli był) przez fabrykę w Błoniu wypuszczony w chromowanej kopercie. Nawet to, co można znaleźć w książce Władka Mellera jest dla mnie niejednoznaczne, chyba, że źle pojmuję, jej treść.

 

Możecie mi, proszę, coś podpowiedzieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To podobnie jak u mnie. Mam razem 45 szt. w tym kilka dubli.Teraz biorę się za ruskie, tylko nie wiem jeszcze jakie, ogóle wsio, czy konkretnie jakaś marka. Na polskie będę polował cały czas.

Na ile coś mogę doradzić, to absolutnie nie ma sensu rzucać się na całość. Wiadomo, są na każdym z forów prawdziwi specjaliści od radzieckich. Ja jestem amatorem i to od jakiegoś czasu wyłącznie teoretycznym, ale w przypadku radzieckich o ile nie planujesz zmienić swojego mieszkania w magazyn zegarków, podobny do tego co ma Mark Gordon,  nie ma co trwonić sił na wszystko. Może zamiast kierować się marką wybierz coś na zasadzie tematyki albo okresu np. kosmiczne, wojskowe, chronografy czy okres tworzenia przemysłu zegarkowego CCCP, albo jego "złote lata" od końca wojny do końca 60-tych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Tu mi chodziło najbardziej o tarcze, nie mam takiej. Koperty mam ładne, po umyciu cyferblatu, coś by wyszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ile coś mogę doradzić, to absolutnie nie ma sensu rzucać się na całość. Wiadomo, są na każdym z forów prawdziwi specjaliści od radzieckich. Ja jestem amatorem i to od jakiegoś czasu wyłącznie teoretycznym, ale w przypadku radzieckich o ile nie planujesz zmienić swojego mieszkania w magazyn zegarków, podobny do tego co ma Mark Gordon,  nie ma co trwonić sił na wszystko. Może zamiast kierować się marką wybierz coś na zasadzie tematyki albo okresu np. kosmiczne, wojskowe, chronografy czy okres tworzenia przemysłu zegarkowego CCCP, albo jego "złote lata" od końca wojny do końca 60-tych.

W polskich to zbieram wszystko, w ruskich to nie da rady, za dużo tego. Na razie mam kilkanaście, ale bez określonego tamatu, same złocone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jaki sens tworzyć z tarczy i kopert coś, co do czego nie wiemy, czy występowało kiedykolwiek w oryginale?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.