Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Udalo mi sie zdobyc piekna rakietke, fakt ze fatalnie wygladala.

Ale po liftingu wyszla jak prawdziwa miss. Sekundnik na chybcika dobrany (na razie). Nie macie pojecia jaka mam radoche z tej Rakiety.

 

post-28237-0-50099100-1296072889_thumb.jpg post-28237-0-61381300-1296072900_thumb.jpg

 

Teraz pytanie do specow, zaczynajac czyscic tarcze zmylem wierzchnia warstwe lakieru, z rozpedu wyczyscilem cala dolna polowe tarczy, bardzo uwazajac na czarne linie( Dalej sie boje). A wiec, czy brak tego lakieru wplynie na farbe ktora pozostala, biorac pod uwage ze zegarek bedzie przechowywany w kolekcji, no moze czasem na spacer wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie jesli zegarka nie zamoczysz powiniwn pozostać taki, jaki jest. Chyba ze goły metal wejdzie w kontakt z powietrzem i zacznie śniedzieć/rdzewieć (nie wiem za bardzo co jest pod spodem), to może jakieś plamy się pojawią, ale chyba do metalu nie dotarłeś, a poza tym z reguły nawet jak gdzieś metal wyłazi, to (z mojego doświadczenia) póki jest suchy wyglądu nie zmienia.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie jesli zegarka nie zamoczysz powiniwn pozostać taki, jaki jest. Chyba ze goły metal wejdzie w kontakt z powietrzem i zacznie śniedzieć/rdzewieć (nie wiem za bardzo co jest pod spodem), to może jakieś plamy się pojawią, ale chyba do metalu nie dotarłeś, a poza tym z reguły nawet jak gdzieś metal wyłazi, to (z mojego doświadczenia) póki jest suchy wyglądu nie zmienia.

 

Mam nadzieję, że Paweł się nie pogniewa za uzupełnienie. Jeśli tarcza jest srebrzona, to po usunięciu lakieru zabezpieczającego srebro zaczyna ciemnieć pod wpływem związków siarki zawartych w powietrzu. Aczkolwiek ta tarcza chyba nie jest srebrzona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Się ma pogniewać... jeszcze podziękował!


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Się ma pogniewać... jeszcze podziękował!

Ja tez dziekuje za rady, dla spokoju tarcza bedzie prysnieta matowym lakierem, bo predko drugiej takiej nie znajde.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dzisiaj przyszedł paczką taki AVRM z groźnie wyglądającym, czerwonym RA na tarczy :). Radość potrójna, bo choc zegar był niefachowo otwierany, to w środku chyba nikt niczego nie zepsuł. Zegarek kupiłem niesprawny, ale przy nastawianiu chodzi aż miło - ma po prostu walniętą sprężynę i tyle. No i stan bardzo fajny, do tego :)

 

Pogratulować nabytku :) Mi zdarzyło się kiedyś nabyć młodszą odmianę tego cuda (czyli tę nakręcaną pokrętłem a nie pierścieniem wokół szkła). W ciemności indeksy i wskazówki świecą długo i bardzo intensywnie - aż się boję pomyśleć jakich substancji użyto w farbie fluorescencyjnej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym cudeńku najpewniej użyto Ra 226. Czerwony RA na tarczy IMO to właśnie powinien oznaczać, zwłąszcza ze w latach '60 takie egzemplarze musiały już mieć oznakowanie. Zresztą w tej maszynie luma praktycznie nie działa, nie reaguje na naświetlanie, a w swietle bliskim fioletu, gdzie każda niemal luma mniej więcej reaguje, widać tylko słabiutką poświatę. Natomiast w idealnej ciemności widać, ze cholerstwo świeci, nawet nienaświetlone, wiec ma stałe zasilanie - radem właśnie (mniam :) )

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udalo mi sie zdobyc piekna rakietke, fakt ze fatalnie wygladala.

Ale po liftingu wyszla jak prawdziwa miss. Sekundnik na chybcika dobrany (na razie). Nie macie pojecia jaka mam radoche z tej Rakiety.

 

post-28237-0-50099100-1296072889_thumb.jpg post-28237-0-61381300-1296072900_thumb.jpg

 

Teraz pytanie do specow, zaczynajac czyscic tarcze zmylem wierzchnia warstwe lakieru, z rozpedu wyczyscilem cala dolna polowe tarczy, bardzo uwazajac na czarne linie( Dalej sie boje). A wiec, czy brak tego lakieru wplynie na farbe ktora pozostala, biorac pod uwage ze zegarek bedzie przechowywany w kolekcji, no moze czasem na spacer wyjdzie.

 

masz szczęście bo zdobyłeś zegarek który wygrał w konkursie na najładniejszy radziecki zegarek KMZiZ.

co do tarczy, nie powinno się nic stać, ale zależy czym myłeś - na forum był temat o czyszczeniu wacikiem ze zwykłym mydłem i to na pewno pomaga ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

Oba fajne, ale Sportowca, to zazdraszczam wielce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Heinz_Dundersztyc

dzięki nekroskop ;)

tarcza letka porażka, ale koperta zarąbista

post-0-0-78740900-1331813785.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-3565-0-60032900-1331813841.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-280-0-42567100-1331813849.jpg

post-280-0-48005600-1331813845.jpg


CДEЛAHO B CCCP - najlepsze zegarki na świecie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek Ty jak już coś wrzucisz... kurcze...jakby to ująć... nie chcesz się go pozbyć?? :)

Astrogator nie wiem czy to wina zdjęć ale Twoje nabytki mnie szczególnie kręcą :)

Heinz szybko się uporałeś :o

Edytowane przez nekroskop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

codziennie coś nowego i ciekawego, i to chyba znane wszystkim niemiłe uczucie "hamowania" się bo przecież jakieś granice muszą być :) , jednak jak patrze na wasze nabytki - czapki z głów.

-------

U mnie kolejny towarzysz Wostok - szczelny wodnie i miło tykający na werku 2414, z popękaną tarczą - i jakoś mnie to nie przeszkadza:)

wostokziele.th.jpg

wostokzieleback.th.jpg

post-34379-0-56108300-1331813861.jpg

post-34379-0-79647200-1331813863.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratulacje Panowie - pokazało się kilka naprawdę fajnych zegareczków :o

Gratulacje specjalne dla smoka za perełkę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to i ja sie pochwale po jednym zdjeciu moich tygodniowych "zakupów" - zdjecia z gieldy - w realu zegarki poprostu są piekne.. :)

 

Poljot na mechanizmie 2614.2H

 

post-33524-0-79244200-1331814090.jpg

 

i pobiedka.. na 2602

 

post-33524-0-43111100-1331814093.jpg


  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek a gdzie można nabyć olimpijczyka w takim stanie? ew. jeśli to nie tajemnica to za ile? :> Ostatnio taki tylko w o wiele gorszym stanie.. mocno nadgryziony był na allegro i nie osiągnął ceny minimalnej 50pln.

 

btw. 24h polarny będzie dla żonki (dla mnie jednak sporo za mały)już po przeglądzie u zegarmistrza.

 

btw. witam na tym podforum. Niedługo coś tam powklejam :)

Edytowane przez mindform

Przemo;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne!!! Choć ten Wostok olimpijski to IMO kiszka - mam takiego, cały lakier mi popękał, a po drugie - jakiś taki jest "na żywo" nieciekawy. Jak widać na drugiej fotce, trzeba go dobrze oświetlić, ustawić pod kątem i wtedy jakoś wygląda. ja w każdym razie byłem bardzo zawiedziony po otwarciu listu ;)

 

Przepraszam że odgrzewam z przed paru stron. Ale te olimpijczyki fabrycznie miały takie tarcze, oprócz nich też jest parę modeli które tak miały. Ciekawe też są takie właśnie wostoki tyle że nie olimpijskie, a zwykłe. Mają tarcze która wygląda jakby wyblakła przy wskazówkach i przy rancie. Polecam szukanie na giełdach staroci, wtedy można wszystko dokładnie obejrzeć i porównać z tym co już sie widziało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.