Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem tego nikt nie liczył, możesz spróbować przeglądając aukcje na allegro. Też mam sentyment do rakiety telewizorka, bo to był zegarek na którym uczyłem się odczytywać godzinę.

PS Według tego kto jaki zegarek dostał na komunię można szacować ile ma lat ;)

 

 

Aronus - jakim algorytmem posłużyłem się obliczając wiek byłego posiadacza Rakiety Telewizorka :lol: - była piękna, byłem tak dumny jak Paw, złota koperta, bez datownika, indeksy godzinowe na pewno w postaci -jak to nazwać kresek, nie pamiętam czy tarcza była złota, ale być może była biała, no i wskazówka sekundowa - godzinami śledziłem jej drogę po tarczy. Nie daje mi spokoju myśl co się stało z tym zegarkiem. NA PEWNO taki sam w najbliższym okresie kupie - być może będzie on początkiem kolekcji Rakiet Telewizorków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[...] NA PEWNO taki sam w najbliższym okresie kupie - być może będzie on początkiem kolekcji Rakiet Telewizorków?

 

Temat zegarków komunijnych przewija się w różnych wątkach.

Wielu z nas jest (już) w wieku, że dostawali zegarki radzieckie.

Później przyszła epoka kwarców i radzieckie to był trochę obciach.

Ale jak pokazuje historia, jeszcze później to kwarcowe popadły w niełaskę (i fizyczny rozpad).

Ja miałem podobnie (zresztą chyba już o tym pisałem) - dostałem Sławę (to był rok 1981),

a większość kolegów już dostawała elektroniczne.

Później zegarek przepadł w mroku dziejów i kolejnych przeprowadzek,

ale na szczęście niedawno udało mi się kupić identyczny w stanie NOS, z pudełkiem, papierami itp.

Ale teraz zakładam go tylko od święta, bo aż mi go szkoda. ;)

Darek - koniecznie szukaj takiej Rakiety, jaką miałeś - na pewno będzie to ważny element Twojej kolekcji.


Stojący zegar dwa razy na dobę pokazuje idealną godzinę. Chodzący prawie nigdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aronus - jakim algorytmem posłużyłem się obliczając wiek byłego posiadacza Rakiety Telewizorka ;) - była piękna, byłem tak dumny jak Paw, złota koperta, bez datownika, indeksy godzinowe na pewno w postaci -jak to nazwać kresek, nie pamiętam czy tarcza była złota, ale być może była biała, no i wskazówka sekundowa - godzinami śledziłem jej drogę po tarczy. Nie daje mi spokoju myśl co się stało z tym zegarkiem. NA PEWNO taki sam w najbliższym okresie kupie - być może będzie on początkiem kolekcji Rakiet Telewizorków?

Ja mam dwie takie siostrzyczki:

4305ea6f50a4070c.jpgf6c6b562220f9c7fmed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak nie biała tarcza, to ten zegarek!!!!!!!!!!!! Aż się ..... łezką pobrudziłem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by ten zegarek nie miał również dla mnie wartości sentymentalnej (tak jak pisałem na takim uczyłem się odczytywać godzinę) to bym Ci go sprzedał. No ale może któryś z kolegów ma taki zbędny czasomierz. Najważniejsze, że wiesz czego szukać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ALAMO

Ja mam takiego i będe się pozbywał. Tylko stan średni ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam takiego i będe się pozbywał. Tylko stan średni ...

 

Wiem, że takowe macie. Spróbuje zapolować na stan wzorcowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ALAMO

Znaczy - mamy cie już niminie szczuć ;)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam dwie takie siostrzyczki:

 

Ja toże ;) Ale odwrotnie niz u Ciebie - złota z giloszowaną tarczą a srebrna z gładziutką. Czyli we dwójkę mamy całkiem ładne czworaczki :lol:

 

ib_p008_1_11.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szymeklipinski

U mnie trudno trafić na takie Rakiety :)

Ale za to Molnia trafiła mi się razy 2

6c24e90ec0e2eacbmed.jpg

Tak mam 2 takie same Molnie

Te niebieskie wskazówki :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem na konsultacji u Taty i okazało się, że zegarek jak już pisałem - wszystko się zgadza - ale tarcza była złota taka jak u Tomirka. Śledztwo zakończone :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sszwedo

Alamo ty lepiej napisz czego nie masz, będzie szybciej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ALAMO

Ruskiego chrono :) Wstyd przyznać ... Ale jeśli idzie "co nie masz", to Jankowi nikt nie podskoczy :-)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno pokazywałem ten stoper:

1c0a365fa13cb97b.jpg

Teraz małe uzupełnienie stoper nazywa się ???-70 czyli ??????? ??????? ??????? ? ??????, a zainsatlowany był w urządzeniu anastezjologicznym do respiracji w czasie operacji lub reanimacji:

c8345f03c21ca10b.jpg

czyli ??? ??-6-06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale to co kręci mnie w radzieckich zegarkach, zegarach to te, które należą do dziedziny dziwne oraz wyszukiwanie informacji, gdzie były zainstalowane i do czego służyły :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mogę zapytać, bo tu nowy jestem, jak doszedłeś do tego, że ten stoper właśnie był zainstalowany w takim urządzeniu?

nie znam rosyjskiego więc dla mnie to czarna magia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czysty przypadek na tej stronie: http://www.netgrafik.ch/zlatoust_history.htm czytałem historię marek zegarów radzieckich i wyczytałem, że w latch 70 złotuska fabryka zegarków zaczęła produkować urządzenia do mierzenia pulsu i częstotliwości oddychania ??? -70 (sdp-70) mając punkt zaczepienia rasztę znalazłem w googlach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jakby ruch w interesie :)

 

Wstaje człowiek rano, na bazarek biegnie skoro świt i proszę :)

 

post-23025-0-73347800-1331238997.jpghttp://img508.imageshack.us/i/70562795.jpg post-23025-0-86777300-1331239000.jpghttp://img508.imageshack.us/img508/4263/70562795.jpg post-23025-0-08881100-1331239003.jpghttp://img194.imageshack.us/i/32190568.jpg post-23025-0-81221500-1331239013.jpghttp://img194.imageshack.us/img194/2643/32190568.jpg

 

Bliźniaczki wreszcie razem

 

post-23025-0-05603100-1331239016.jpghttp://img194.imageshack.us/i/58016311.jpg post-23025-0-13961000-1331239022.jpghttp://img194.imageshack.us/img194/8049/58016311.jpg

Edytowane przez Krzysiek_W
rozdzielczość fotek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lodóweczki piękne. Gratulacje !!!

A u mnie dzisiaj posucha.Wróciłem do domu z niczym :)

 

A to Ruhla kupiona tydzień temu na Jarmarku. Chodzi i fajnie głośno cyka.

 

post-249-0-36241600-1331239024.jpghttp://img14.imageshack.us/i/img3270o.jpg post-249-0-07101800-1331239028.jpghttp://img14.imageshack.us/img14/4087/img3270o.jpg

Edytowane przez Krzysiek_W
rozdzielczość fotek!

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio jakby ruch w interesie :)

Wstaje człowiek rano, na bazarek biegnie skoro świt i proszę :)

Bliźniaczki wreszcie razem

 

ehh rewelacja :) piękne te Slavy, kurcze mimo, że pod finansową kreską jestem to i ostatnie zaskórniaki wyciągam i jutro z samego rana też na bazarek lecę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daaawno nie bazarkowałem, ale ciś coś mnie podkusiło i pokręciłem się trochę. I warto było. Kupiłem aż 7 zegarków, przy czym najdroższy kosztował 30PLN :). W zasadzie poza spolerowaniem szkiełek nic im nie potrzeba. No jeszcze Poljocika muszę gruntownie wyczyścić, bo ma kopertę zasyfioną.

 

3 cieńkie jak de luxy Promyki i jeden plastikowy o dziwo nie kwarc a mechanik

 

uj9578_lucz_01.jpg

 

za4874_lucz_02.jpg

 

ps2860_lucz_03.jpg

 

ch2576_lucz_04.jpg

 

Poljocik.

 

zg3971_Poljot.jpg

 

A jak już wychodziłem do domu wpadły mi takie dwa oto cacuszka Slawka i Stoliczniak.

 

vt857_slava.jpg

 

ny3693_stolicznyj.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje tomirek

A ja .... 2 godziny łaziłem i 0 (słownie zero) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym kupił drugie tyle ale ceny już nie te. Był jeden prześliczny Komandir za 100PLN, de lux też za 100 ale tarczę miał usyfioną i kilka innych ale też w kosmicznych cenach :)

 

A największe i najtrudniejsze targi miałem przy tym niepozornym plastikowym Łuczu. Twardy zawodnik był i na koniec już o pojedyncze złotówki się targowaliśmy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.