Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Gość andree

Mam taką Drużbę z oddzielnymi mostkami.UWAGA! koło wychwytowe ma znacznie cieńsze czopy niż w klasycznej Sławie.W moim egzemplarzu był ułamany czop .Dosyc trudno podobno dostać.Zegarmistrz pół dni mi szukał w złomie.Ostrożnie przy czyszczeniu. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomirek - Czyli jednak "ta lepsza" odmiana ;) Zatem można pogratulować takiego nabytku. Jedna z moich Drużb z takim werkiem ma zadziwiającą dokładność chodu - na tydzień spóźnia się około 4 minut - wychodzi nieco ponad 30 s na dobę.

 

To mnie zaskoczyłeś ja mam 4 budziki i zastanawiam się czy 2 nie sprzedać, bo tego całego radzieckiego sprzętu już nie mam gdzie trzymać, no ale dlatego forum jest ciekawe, bo każdy ma inne skrzywienie.

 

W zasadzie to nie miałem zamiaru kolekcjonować tych budzików - na początku miałem dwa tego typu budziki (Slava w kształcie kuli ziemskiej (z rakietą) oraz zwykła slava), później "metodą bazarkową" nabyłem dwa kolejne, a jeszcze później to kupiłem na "znanym portalu aukcyjnym" zestawy złożone z kilkunastu budzików - o dziwo większość udało przywrócić się do życia:) Czuję się zobowiązany do pokazania fotek swojej budzikowej kolekcji - jednak cały czas "jadę' na pożyczonym aparacie, w związku z czym mam ograniczone możliwości fotografowania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się chwalę zegareczkiem znalezionym głęboko w szafie u mamy B)

pamiętam, jak byłem dzieckiem, że niejednokrotnie zdarzało mi się bawić tym zegarkiem,

później niestety odszedł on nieco w zapomnienie i ślad po nim zaginął

wczoraj natomiast udało mi się po ciężkich poszukiwaniach go odnaleźć :D

niestety na tarczy widać lekkie uszkodzenia, natomiast wartość sentymentalna jest ogromna

wskazówki w pięknym stanie a po otwarciu dekielka moim oczom ukazał się przepiękny mechanizm

poza tym, zegarek punktualny i przepięknie głośno tyka

p.s. korzystając z okazji, może mi ktoś coś o tej Mołni powiedzieć? (lata produkcji, wartość materialną, sens odnawiania tarczy, coś o werku)

bo o kieszonkach to zupełnie nie wiem nic :)

post-27864-0-56679500-1331242502.jpg

post-27864-0-13996500-1331242504.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mołnia fajniusia i taka kieszonka jest cały czas na mojej wish list B)

 

A to moje najnowsze nabytki.

 

Kanciastej Slavce sprawiłem siostrę:

 

ip3718_Slava_02.jpg

 

ls6217_slavy.jpg

 

i dalszą kuzynkę:

 

nm7236_Slava_01.jpg

 

Do tego trzecia w kolekcji Sekonda:

 

pb8000_Sekonda.jpg

 

I któraś z kolei Rakieta. Niby najzwyklejsza ze zwykłych ale ujęła mnie jej prostota:

 

ft1755_Rakieta.jpg

 

Powiększa się też kolekcja Cornavinów. Tym razem wpadły 3, w tym jeden dla żonki :D Szkoda, że nie było męskich w takich kopertach bo wyjątkowo wpadł mi w oko:

 

of5125_Cornavin_01.jpg

 

tw1892_Cornavin_02.jpg

 

i automatyczny trzydziestokamieniowiec. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć coś więcej o tych mechanizmach? Bo to pierwszy taki mechanizm w mojej kolekcji

 

om5408_Cornavin_03.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe Tomirek widzę, że Ty nigdy się nie szczypiesz i kupujesz hurtowo B) a na poważnie to KAŻDY z Twoich najnowszych zakupów jest piękny i żadnym bym nie pogardził w swojej kolekcji (a kupuję tylko te okazy co mi się podobają :D ) mam tylko nadzieję, że jutro uda mi się coś ładnego złowić, bo dzisiaj po raz kolejny pogoda wygrała i na Kazimierzu w Krakowie nie było nic ciekawego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

Tomirek, teraz masz identyczny zestaw heksagonalnych Sław jak ja B) Wszystkie zegarki super, a tego Cornavina w automacie, to gratuluję szczególnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wygląda jak hurtownia ale to tak nie jest - nowe nabytki to tylko dwa Cornavinki i Slavka. Reszta to zakupy z kilku tygodni. Wracają od zegarmistrza i wtedy je zazwyczaj focę.

 

A w zeszłym miesiącu miałem mały jubileusz - po podliczeniu okazało się, że pękła pierwsza setka B) Wiem, że o nic w porównaniu z kolekcjami niektórych ale i tak się cieszę. Choć wish list jest jeszcze dłuuuuuuuuuuga :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

Zegarków też mam setkę z hakiem, i też widzę, że właściwie to nic nie mam  B)  Bida aż piszczy i ciągle czegoś brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten 30-kamieniowy automat to 2616, u Ranffta figuruje jako Poljot, ale ja kojarze go raczej z Raketa (mam go w swojej Sekondzie). Wg opinii forumowych znawcow ustepuje jakoscia 29-kamieniowemu 2415/16 z Poljota de Luxe.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobiję do setki to juz chyba będę spełniony!! Piękne nabytki chlopaki B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

Nekroskop - żarty się Ciebie trzymają B) Po pierwszej setce dopiero zobaczysz jak mnóstwo jeszcze jest do zebrania. Zapewniam Cię, że nie odpuścisz. Po prostu się nie da :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobiję do setki to juz chyba będę spełniony!! Piękne nabytki chlopaki :D

 

Im więcej mam tym więcej widzę ile mi brakuje B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadła parę dni temu. To moja (pa)druga:

 

 

O! Wołny też żadnej nie mam B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze przyznać ze spodziewałem się takich odpowiedzi B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w zeszłym miesiącu miałem mały jubileusz - po podliczeniu okazało się, że pękła pierwsza setka :D Wiem, że o nic w porównaniu z kolekcjami niektórych ale i tak się cieszę. Choć wish list jest jeszcze dłuuuuuuuuuuga :)

 

cholera a ja nie mogę się doczekać żeby mi pierwsza dziesiątka pękła B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pocisz się że masz konkretną dziesiątkę! B)

Tą Slavke juz zrobiłeś??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

Nekroskop - czyli masz co chciałeś. Podnieśliśmy Cię na duchu i dodaliśmy zapału do dalszego zbierania B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no Sławka miała być do odbioru dzisiaj, okazało się, że ma uszkodzoną oś balansową i dość długo trzeba było czekać na dawcę.

niestety podobnie jak ze Sławką miałem odebrać mojego olimpijskiego Poljota i Pobiedę od Aronusa ale mój zegarmistrz nie wyrobił się i do odbioru z pozostałymi zegarkami będzie w poniedziałek. przyznam, że nie mogę się już doczekać B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cholera a ja nie mogę się doczekać żeby mi pierwsza dziesiątka pękła B)

 

25 stycznia tego roku moja kolekcja liczyła: :D

 

gp1405_MWSnap001.jpg

 

dziś:

84x ZSRR

10x DDR

8x Swiss

3x CSSR

3x Polska

2x Niemcy

1x Japonia

 

+ 2 użytkowe do noszenia na co dzień (Rosja i Japonia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko będzie mi utrzymać Twoje tempo ale dałeś przynajmniej motywację!

Yasioo Ty to potrafisz człowieka podkręcić B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko będzie mi utrzymać Twoje tempo ale dałeś przynajmniej motywację!

Yasioo Ty to potrafisz człowieka podkręcić B)

 

Ja to pikuś. Ktoś kiedyś tu pisał, że po podliczeniu rocznych zakupów wyszło mu, że średnio kupował coś koło 2 zegarków dziennie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

A może to byl JAN89R B) Właściciel chyba największej kolekcji na Forum (nie pamiętam, czy liczba jego zegarków graniczy z tysiącem, czy dwoma, ale ma ich sporawo :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.