Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Coś ostatnio mamy tu urodzaj Rakiet-automatów. Szczerze przyznam, ze o istnieniu Rakiety 2616 to nie miałem zielonego pojęcia :) Skalę rzadkości występowania tego modelu można chyba porównać do 30-kamieniowego Poljota-automata bez daty :)

A u mnie nowym nabytkiem też jest Rakieta, tyle, że kwarc, na werku 3056A:

imag0085lp.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Rozmiary tego cudaka są spore: koperta 36x36 mm, w uszach 20 mm (w sumie taki rozmiar paska dość rzadko występował w zegarkach radzieckich). Pomimo tego, że zegarek pochodzi z lat 80-tych wygląda bardzo "współcześnie".

Oczywiście, jak to w kwarcowych Rakietach bywało, na połączeniu wałka z koronką jest lewy gwint :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna rakieta Sthool! Ten design koperty jest całkiem futurystyczny :)

Edytowane przez chopin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sthool skądd Ty je bierzesz ? jest qool


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sthool skądd Ty je bierzesz ? jest qool

Ten akurat egzemplarz już jakiś czas temu kupiłem na "znanym portalu aukcyjnym", ale dopiero w ten weekend wziąłem się za jego uruchamianie, z pozytywnym skutkiem, stąd też można go traktować jako nowy nabytek :)

Kupiony został za grosze, ale był w opłakanym stanie; werk pozbawiony był całego układu scalonego, nie miał sekundnika, szkiełko było spękane (oryginalne szkiełko miało inny, bardziej płaski profil).

Po wyczyszczeniu przekładni i zamontowaniu płytki z układem scalonym oraz zainstalowaniu baterii werk zastartował bez problemów.

Pewien niesmak budzą jedynie atrapy 4 śrubek na "maskownicy" wokół szkiełka. W nieco podobnych kwarcowych Slavach śrubki były "prawdziwe", w tej Rakiecie są "udawane" ;)

Edytowane przez sthool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a możesz pokazać fotkę swoich radzieckich kwarców


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a możesz pokazać fotkę swoich radzieckich kwarców

Od dłuższego czasu przymierzam się do przedstawienia swojej kwarcowej kolekcji w temacie o radzieckich kwarcach. Jednak sprzęt fotograficzny jakim dysponuję nie jest najwyższych lotów i każde zdjęcie wymaga kilku ładnych prób. No i poza tym kilka kwarców (z pechowymi Czajkami 3056 na czele) czeka jeszcze na naprawę :) Ale spokojnie - fotki będą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oto moje dzisiejsze zdobycze, myślę że bohaterów nie trzeba przedstawiać:

post-19728-0-98793400-1361046753_thumb.jpg

post-19728-0-60288400-1361046764.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oto moje dzisiejsze zdobycze, myślę że bohaterów nie trzeba przedstawiać:

Rakieta bardzo ładna, design nowoczesny, pogratulować :)

Ale ten Mir to niestety taki trochę składak: Tarcza "warszawska", koperta typowa od Wostoków, a wskazówki to raczej "rakietowe". Jeżeli zależy Ci na oryginalności, to najlepiej poszukać tarczy i wskazówek od Wostoka 18j. i zrobić podmiankę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rakieta bardzo ładna, design nowoczesny, pogratulować :)

Ale ten Mir to niestety taki trochę składak: Tarcza "warszawska", koperta typowa od Wostoków, a wskazówki to raczej "rakietowe". Jeżeli zależy Ci na oryginalności, to najlepiej poszukać tarczy i wskazówek od Wostoka 18j. i zrobić podmiankę.

Wostok w tej "wersji" mimo że poskładany z 3 zegarków wygląda lepiej niż oryginalny wostok z tej koperty. Fajnie nawet komuś ta kompozycja wyszła, świetnie grają wskazówki z tą tarczą. Mam żółtego wostoka w takiej kopercie z tarczą w kratkę i niebieskim sekundnikiem i wygląda o niebo gorzej od tego składaczka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wostok w tej "wersji" mimo że poskładany z 3 zegarków wygląda lepiej niż oryginalny wostok z tej koperty.

 

Osobiście nigdy nie byłem przeciwnikiem "warszawskich" tarcz - kolorystyka i styl tworzą przecież zwartą całość. No i sam fakt, że taka tarcza powstała "w epoce" też przemawia na jej korzyść.

Edytowane przez sthool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu mówił do mnie " Bierz mnie" a na poważnie bardzo mi się spodobał, mimo tego że nie był oryginalny.

Edytowane przez Jarek K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochwalę się jeszcze prezentem walentynkowym dla mojej lepszej połowy:

post-19728-0-00215800-1361051618.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się pochwalę nowym nabytkiem "start". Zastanawia mnie tylko to wygrawerowane 600, ktore zauważyłem dopiero przy robieniu zdjęć i to pod światło.

img0117hq.th.jpg

img0114uo.th.jpg

img0127wu.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten akurat egzemplarz już jakiś czas temu kupiłem na "znanym portalu aukcyjnym", ale dopiero w ten weekend wziąłem się za jego uruchamianie, z pozytywnym skutkiem, stąd też można go traktować jako nowy nabytek :)

Kupiony został za grosze, ale był w opłakanym stanie; werk pozbawiony był całego układu scalonego, nie miał sekundnika, szkiełko było spękane (oryginalne szkiełko miało inny, bardziej płaski profil).

Po wyczyszczeniu przekładni i zamontowaniu płytki z układem scalonym oraz zainstalowaniu baterii werk zastartował bez problemów.

Pewien niesmak budzą jedynie atrapy 4 śrubek na "maskownicy" wokół szkiełka. W nieco podobnych kwarcowych Slavach śrubki były "prawdziwe", w tej Rakiecie są "udawane" ;)

 

tak czy inaczej prezentuje się smakowicie :)


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-30603-0-02498600-1361107522_thumb.jpgpost-30603-0-85548800-1361107524_thumb.jpg

 

Tyle lat człowiek marzył o jakimś byle jakim Kirowie w krabie i nic i nic... a tu w przeciągu dwóch dni od zakupu jednej Rodinki trafiła mi się druga, całkiem niezła, i za grosze, choć niestety pozbawiona sekcji automatu... Ma ktoś może do zbycia werk z kompletnym automatem? ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda bardzo fajnie i dość rzadki model :)

Edytowane przez Krzysiek_W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,po dzisiejszym polowaniu na bazarku, i po całym popołudniu spędzonym przed nimi ,aby co niektóre sztuki przywrócić do jako takiego wyglądu i pełnej sprawności mechanicznej , mogę się pochwalić przed wami takim okazami.

 

dsc00172dy.jpg

 

 

 

 

 

Wostok NOS

 

dsc00162rw.jpg

 

słava prawie nos

 

dsc00173hq.jpg

 

 

Oraz poczciwy Start

 

dsc00126cp.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nazywaniem zegarka NOS to bym nie przesadzał. NOS nigdy nie powinien być założony na nadgarstku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MWATCH - gratulacje! Szczególnie Komandir ładny.

Teraz moja kolej. Czarny Komandirski, prosto z Czystopola:

 

ab5078ab846c3707med.jpg

 

 

p1060628o.jpg

 

Oraz Amfibia w bardzo dobrym stanie. Kupiona na portalu aukcyjnym, polecana w jednym z tematów na forum:

 

97a971e9c5edf3b6med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klamocik może i masz rację z tym co piszesz ,ale czy w sklepie jak mierzysz buty i odstawiasz na pułkę, to następny kupuje noszone czy mierzone? Bo jesli noszone to używane a jesli mierzone to wydaje mi sie że nowe. To tak jak z wsiadaniem do auta w salonie samochodowym itp. Zaręczam Ci ze zegarki nie były noszone według mnie. :)

Ale zamieszałem teraz normalnie :rolleyes:

Edytowane przez MWATCH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MWATCH - gratulacje! Szczególnie Komandir ładny.

Teraz moja kolej. Czarny Komandirski, prosto z Czystopola:

 

ab5078ab846c3707med.jpg

 

 

p1060628o.jpg

 

Oraz Amfibia w bardzo dobrym stanie. Kupiona na portalu aukcyjnym, polecana w jednym z tematów na forum:

 

97a971e9c5edf3b6med.jpg

 

 

Widzę że odważyłeś się zamówić, czy to przez sklep o który wcześniej pytaliśmy na forum?

 

Bardzo ładne obydwie sztuki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że odważyłeś się zamówić, czy to przez sklep o który wcześniej pytaliśmy na forum?

 

Bardzo ładne obydwie sztuki .

 

Zgadza się, to z oficjalnej strony Czystopolskiej fabryki zegarków, szczerze polecam. Na dowód zamieszczam fotkę koperty;)

 

678739aafe378114med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie interesowało co z gwarancją na taki zegarek,kiedy to kupi się za granicą , czy jest honorowana w serwisach w Polsce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.