Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Domyślam się, że to mechanizm z Pobiedy z centralną sekundą i przeszczepionymi wskazówkami?

Sekunda nie jest centralna, chodzi mi o ten zegarek ze zdjęć. Większe zdjęcia parę postów wyżej.

Mechanizm wygląda na pobiedę z roku 1958, tarcza wymieniona w latach 80-tych.

A co myślicie o kopercie? O wskazówkach?

post-59254-0-21308200-1360495013.jpg

post-59254-0-20885500-1360495023.jpg


Najmilsza chwila poranka - Atlaś, Poljot czy Delbanka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze.. Szkoda tego Komandira, nic pójdzie na allegro... a swoją drogą jak to poznaliście tak od zaraz ? :)

 

oprócz powyższych uwag jeszcze bezel jest trochę inny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

Sekunda nie jest centralna, chodzi mi o ten zegarek ze zdjęć. Większe zdjęcia parę postów wyżej.

Mechanizm wygląda na pobiedę z roku 1958, tarcza wymieniona w latach 80-tych.

A co myślicie o kopercie? O wskazówkach?

Wszystko oprócz werku masz z nowszego modelu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko oprócz werku masz z nowszego modelu...

Trudno. Ale on mi się po prostu podoba.

A jak się trafi coś do przekładki - pomyślimy..


Najmilsza chwila poranka - Atlaś, Poljot czy Delbanka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj jeno dwa nabytki. Mołnia - fakt, że pospolity model, ale NOS. Ona zostaje w moich łapkach :D

Rakieta na werku 2609.HA już po delikatnych zewnętrznych pieszczotach. Jeszcze się zastanowię, ale ona chyba poszuka nowego domu. ;)

post-46446-0-39075700-1360498278.jpg

post-46446-0-88206100-1360498287.jpg

post-46446-0-22910000-1360498302.jpg

post-46446-0-04575200-1360498332.jpg

Edytowane przez Tajtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjcie0114l.jpg

zdjcie0115f.jpg

zdjcie0116tz.jpg

 

Dostałem tą pobiede od mojego dziadka czy jest to produkcja chińska czy rosyjska ?

Edytowane przez janosikmz19822

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mołnia z tą tarczą to idealny materiał na pasówkę. Miałem w łapkach taką już przerobioną na nadgarstek. Piękność nad pięknościami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mołnia z tą tarczą to idealny materiał na pasówkę. Miałem w łapkach taką już przerobioną na nadgarstek. Piękność nad pięknościami

Tak też może się może zdarzyć bo pasóweczki cały czas są w moim zainteresowaniu, ale póki co zostaje w oryginale. No chiba, że zanabędę gdzieś godną kopertę. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja w końcu dziś odebrałem od dziadka taką Sekondę, stan NOS, na chodzie ale co jakiś czas się zatrzymuje, pewnie trzeba będzie oddać do majstra. Leżała większość czasu w szufladzie nie noszona.

 

Tutaj zdjęcie jeszcze przykładowe z internetu- ale w niedługim czasie postaram się zrobić małą sesyjkę i wrzucić do galerii.

 

A po wizycie u zegarmistrza zdecyduję czy sprzedać czy sobie zostawić.

 

 

Poljot%20Sekonda%20Strela.jpg

Edytowane przez johndeacon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobisz własne zdjęcia własnego zegarka to się pochwal. ;) Co tu się zastanawiać :angry: prezent od dziadka ........dobry dziadek........ to rzecz święta, a nie towar do szybkiej odsprzedaży :blink:

U mnie każdy sprezentowany z dobrego serca zegarek bez względu na stan, markę, wartość i osobę odbarowywującą jest nietykalny. Ma być przywrócony do życia i nie podlega nawet najmniejszym rozważaniom w kwestii zamiany na bilety NBP ;)

Edytowane przez Tajtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wrzucę coś osobno do działu Galeria. Też chyba ciężko byłoby mi się rozstać przez wartość senstymentalną, choć szczerze mówiąć nie jest to moja stylistyka, no ale nikt nie każe mi nosić, może leżeć dalej w szufladzie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję Sekondy ;]

 

Ja już straciłem nadzieję, że znajdę dekiel i uda się skompletować moją...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję Sekondy ;]

 

Ja już straciłem nadzieję, że znajdę dekiel i uda się skompletować moją...

 

A to jest rzadko spotykany zegarek? Zupełnie się nie orientuję w temacie, jak dla mnie "rusek" jak każdy inny no może jedynie że ma dodatkowe chrono.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja sie pochwalę taką rakietą upolowaną dzisiaj na giełdzie. Reszta później siedzą w SPA .Powiedzcie ze ładna .:)dsc00076t.jpg

 

dsc00063lt.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie było się czym pochwalić. Aż do dziś! Właśnie dotarły do mnie nowe Amfibie do kolekcji "beczek". :) Modele zdecydowanie rzadsze zarówno ze względu na wskazówki, jak i kolory tarcz. Wybaczcie jakość zdjęć, ale nie mam pod ręką nic lepszego, niż IPad.

 

 

img0119yx.jpg

 

 

img0047iy.jpg

 

 

img0049nl.jpg

 

 

img0046cd.jpg

 

 

img0048ct.jpg

 

 

Jak widzicie, zegarki wymagają trochę pracy, aby mogły w pełni cieszyć. W związku z powyższym, mam pytanie. Może ktoś z Was Koledzy mógłby mi pomóc i zająłby się doprowadzeniem tych zegarków do porządku (mycie, polerka szkła, wymiana lumy, malowanie bezeli, serwis mechanizmów i wszystkie inne niezbędne zabiegi) - oczywiście za odpowiednią zapłatę. Wprawdzie, mam w Łodzi Chronostar, ale odnoszę wrażenie, że właściciel niechętnie zajmuje się radzieckimi zegarkami. Czekam na kontakt.

Edytowane przez KamilZlg

Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

Właśnie dotarły do mnie nowe Amfibie do kolekcji "beczek". :) Modele zdecydowanie rzadsze zarówno ze względu na wskazówki, jak i kolory tarcz. Wybaczcie jakość zdjęć, ale nie mam pod ręką nic lepszego, niż IPad.

 

Jak widzicie, zegarki wymagają trochę pracy, aby mogły w pełni cieszyć. W związku z powyższym, mam pytanie. Może ktoś z Was Koledzy mógłby mi pomóc i zająłby się doprowadzeniem tych zegarków do porządku (mycie, polerka szkła, wymiana lumy, malowanie bezeli, serwis mechanizmów i wszystkie inne niezbędne zabiegi) - oczywiście za odpowiednią zapłatę. Wprawdzie, mam w Łodzi Chronostar, ale odnoszę wrażenie, że właściciel niechętnie zajmuje się radzieckimi zegarkami. Czekam na kontakt.

 

Fajniutkie beczułki ;-) Szczególnie, że mają "choragiewki" - gratuluję.... Z odnowieniem, że tak powiem optycznym takiej strasznej mordęgi nie ma (zerknij do wątku o reanimacjach - tam też beczkę ratowałem). Ja też niestety nie mam takich zdolności co do konserwacji samego mechanizmu i wolę dać zarobić mojemu majstrowi - ja nie spierniczę niczego, a jego profesja tak szybko nie zginie. Pochwal się po SPA, bo już widzę, że będzie czym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D@dik dobrze radzi. Zegarek można samemu troszkę odnowić. Poczytaj na ten temat na forum. Jest tu bardzo dużo informacji na ten temat. Następnie idź do swojego zegarmistrza niech wymontuje mechanizmy do czyszczenia i konserwacji, a sam zabierz do domu koperty, tarcze i doprowadź je własnymi łapkami do porządku. Woda, płyn do mycia naczyń i troszkę własnej pracy czyni cuda i to za darmo. ^_^ Miłej zabawy, a ręczę, że będziesz miał przy tym kupę radochy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Natomiast, co do odnowienia, nauczony zlym doswiadczeniem pozostawiam spa zegarkow, zwlaszcza tych cenniejszych dla mnie, innym, ktorzy maja zarwono umiejetnosci, jak i niezbedny sprzet, zeby doprowadzic zegarek do porzadku. Gdyby ktos chcial sie podjac, to byloby super.


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.