Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

rk7000 przecież tutaj są sami miłośnicy marki Wostok, tylko nie w tej kremlowskiej odmianie :). Swoją drogą z całego zegarka najbardziej podoba mi się mechanizm, jak na Wostokowe standardy to jest fajnie wykończony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

...,mechanizm china bez kamieni,bez numerów,bez nazwy.

To nie jest China, ma 31 kamieni, numerki też ma tylko pewnie wahnik zasłania i nazywa się 2416B.

Choć na tych Kremlowskich, Putinach, Churchilach, Jelcynach, itp na mechanizmach poljota i wostoka, w zależności od serii nie musi być sygnowania mechanizmu

Edytowane przez Yakovlev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach, faktycznie mam w książeczce wbitą datę 17 stycznia 2007r. Co do pozłocenia, istotnie widać już przetarcia w miejscu gdzie bransoleta ma częsty kontakt z podłożem, biurkiem etc. Dziękuję za odpowiedzi, dopiero zaczynam studiowanie całego forum, z czasem postaram się głębiej wdrożyć w tematykę radzieckich zegarków :).

Pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Daj fotkę tej "książeczki", wiele się samo wyjaśni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

... i kilka nienadających się do pokazania

Jednak pokaż te nie nadające się do pokazania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś tam było ostatnio pisane żeby nie pokazywać w takim stanie , ale co tam - do reanimacji i taki budzik jak by ktoś poratował tarczą i wskazówkami byłbym wdzięczny

Taaa...

A jakie to zegarki?

Możesz wymienic z nazwy?

Zapewne są mega unikatowe albo po prostu jeszcze takich nie widziałem.

Na wszelki wypadek pogratuluję chyba  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Tak jak pisałem wcześniej , nie nadawały się do pokazania i szybciutko wyczyściłem , żeby w oczy nie koliło :ph34r:

Dlaczego ?

Magazyn części tez jest przydatny, i to bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa...

A jakie to zegarki?

Możesz wymienic z nazwy?

Zapewne są mega unikatowe albo po prostu jeszcze takich nie widziałem.

Na wszelki wypadek pogratuluję chyba  ;)

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę że bardzo zniechęcasz nowych użytkowników do udziału w tym zacnym forum , naprawdę nie każdy ma takie perełki jak Ty [ szczerzę gratuluję ] kilku z nas ma zegarki dotknięte zębem czasu i też się z nich cieszy , moim zdaniem doświadczony użytkownik a tym bardziej moderator powinien podpowiedzieć doradzić wyprostować , Napisać jak lepiej pokazać a nie zrównać z ziemią , a ja tu czytam o starych gaciach z lumpa mchach na teleskopach , może podzielić forum na starych wyjadaczy i nowych amatorów pokazujących to na co Ty byś nie zwrócił uwagi i wtedy będzie ok. ? ja pozostanę raczej biernym użytkownikiem [ jak mogę ] i będę tylko oglądał super stany i nosy , ktoś napisał że wychodzą z forum , niepotrzebnie widać że lepiej się nie pokazywać , ale pooglądać i poczytać studnia wiedzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę że bardzo zniechęcasz nowych użytkowników do udziału w tym zacnym forum , naprawdę nie każdy ma takie perełki jak Ty [ szczerzę gratuluję ] kilku z nas ma zegarki dotknięte zębem czasu i też się z nich cieszy , moim zdaniem doświadczony użytkownik a tym bardziej moderator powinien podpowiedzieć doradzić wyprostować , Napisać jak lepiej pokazać a nie zrównać z ziemią , a ja tu czytam o starych gaciach z lumpa mchach na teleskopach , może podzielić forum na starych wyjadaczy i nowych amatorów pokazujących to na co Ty byś nie zwrócił uwagi i wtedy będzie ok. ? ja pozostanę raczej biernym użytkownikiem [ jak mogę ] i będę tylko oglądał super stany i nosy , ktoś napisał że wychodzą z forum , niepotrzebnie widać że lepiej się nie pokazywać , ale pooglądać i poczytać studnia wiedzy

Jako że w swojej wypowiedzi "pijesz" do mojego niegdysiejszego postu to odpowiem. Nie chodzi o to że każdy ma pokazywać NOSy czy mega unikaty bo nie każdy je ma. Ale można pokazać nawet pospolity zegarek i zniszczony w lepszy lub gorszy sposób. I w swoim pierwszym poście zegarki pokazałeś przyzwoite, ale w drugim sam przyznałeś że to materiał do pracy lub potencjalni dawcy. Zdaję sobie sprawę że to było trochę na życzenie Yakovleva. Mimo wszystko nie o to chyba chodzi żeby w temacie "nowości" chwalić się wiaderkiem "nowych" złomków.

Jak napisał w pierwszym poście założyciel tematu jest to "wątek, do którego będziemy "wrzucać" fotki nowo nabytych zegarków radzieckich i rosyjskich."

A co do: "a ja tu czytam o starych gaciach z lumpa mchach na teleskopach"

Żeby pokazać skrajny przykład możliwości pokazania czegoś przyzwoicie to pozwolę sobie "pożyczyć" i pokazać zdjęcie kolegi Waldzior zamieszczone dziś. Jest dla mnie niedoścignionym mistrzem w pokazywaniu piękna zupełnie zwykłych i steranych zegarków. Jak dla mnie to dzieła sztuki. Nigdy nie nauczę się robić takich zdjęć i pewnie większość z nas również nie. Ale każdy chyba może choć próbować w miarę zdolności i możliwości.

A przynajmniej pokazać zegarek czysty.

Proszę:

post-49869-0-77395400-1493584293_thumb.jpg

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Poprosiłem o pokazanie tych nie wartych pokazania ze zwykłej ciekawości, licząc, że może zdarzyła się tam jakaś niedoceniana perełka.

Takiej nie było, ale nie można dzielić złomków na lepsze i gorsze tylko ze względu na jakość fotografii.

 

Czy ten powyżej jest taki czysty ? Hmmm... ta świetna fotka pokazuje co innego.

 

PS.

Tez jestem zdania, że przyzwoitość nakazuje pokazania czystego zegarka, też irytują mnie zielone tarcze, lecz sam kilkakrotnie wstawiałem fotki brudasów z pośpiechu, z radości, z chęci pochwalenia się nabytkiem, tak że .... rozumiem. Potępiam, ale i posypuję głowę popiołem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę że bardzo zniechęcasz nowych użytkowników do udziału w tym zacnym forum , naprawdę nie każdy ma takie perełki jak Ty [ szczerzę gratuluję ] kilku z nas ma zegarki dotknięte zębem czasu i też się z nich cieszy , moim zdaniem doświadczony użytkownik a tym bardziej moderator powinien podpowiedzieć doradzić wyprostować , Napisać jak lepiej pokazać a nie zrównać z ziemią , a ja tu czytam o starych gaciach z lumpa mchach na teleskopach , może podzielić forum na starych wyjadaczy i nowych amatorów pokazujących to na co Ty byś nie zwrócił uwagi i wtedy będzie ok. ? ja pozostanę raczej biernym użytkownikiem [ jak mogę ] i będę tylko oglądał super stany i nosy , ktoś napisał że wychodzą z forum , niepotrzebnie widać że lepiej się nie pokazywać , ale pooglądać i poczytać studnia wiedzy

Proponuje żebys na początku zorientował się kogo cytujesz i jakie kwestie do cytatu dodajesz bo nie wiem na co  mam odpowiedzieć.

 

Odpowiem w jednej.

Wstaw jeszcze raz te zdjęcia które dzis pokazałeś - tak żeby wszyscy wiedzieli o czym piszemy i mogli mieć swoje zdanie.

Widzę tu jakieś nieporozumienie.

Zakończmy temat.

 

Jak ktoś ma ochotę pooglądać złomki to niech zaprasza na pw a nie na forum następnym razem.

Czasami w pospiechu sie czegoś nie doczyta i później problem.

Biorę wine na siebię - przepraszam wszystkich i usuwam zzbedne posty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@maniek swiss made - przepraszam.

Nie przeczytałem wszystkiego od poczatku.

Moja wina.

 

Edycja

Post dotyczy usunietych postów(juz widocznych)

 

Edycja 2  

Żeby nie bylo podejrzeń o zamiatanie pod dywan to niewidoczne posty wracają.

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

Edytowane przez Wolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za uznanie i wrzucę coś jeszcze. 
 
PSX_20161127_171908.jpg

PSX_20161106_215725.jpg

PSX_20161027_203815.jpg

PSX_20151011_215711.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

Dziękuję za uznanie i wrzucę coś jeszcze. 

"Klimatyczne" fotki. Najlepsze IMHO zdjęcie Poljota, "namber two" dla Boctoka za osiem trzecia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Czy ten powyżej jest taki czysty ? Hmmm... ta świetna fotka pokazuje co innego.

 

 

 

 

 

Ja tam widzę czysty :)  zegarek.  Po prostu widać że chrom troche w szlifach już odlazł a i po tarczy widać że zegarek już sporo czasu odmierzył co wcale nie umniejsza jego urody.  Z tym zgodzi się pewnie większość forumowiczów.

:)

 

 

Ja wczoraj z bazaru staroci przyniosłem takiego:

 

5114461800_1493619680_thumb.jpg

 

Trochę go ogarnąłem szmatką do foty  i za chwilę będę miał radość większą bo postanowiłem mu zafundować lekkie spa :)

Trochę szkiełko przeszlifować itd....   Ale z wszelkimi oznakami wieku nie zamierzam walczyć


Ciesz się że nie szczekasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ja tam widzę czysty :)  zegarek.  Po prostu widać że chrom troche w szlifach już odlazł a i po tarczy widać że zegarek już sporo czasu odmierzył co wcale nie umniejsza jego urody.  Z tym zgodzi się pewnie większość forumowiczów.

:)

 

 

Ja wczoraj z bazaru staroci przyniosłem takiego:

 

 

 

Trochę go ogarnąłem szmatką do foty  i za chwilę będę miał radość większą bo postanowiłem mu zafundować lekkie spa :)

Trochę szkiełko przeszlifować itd....   Ale z wszelkimi oznakami wieku nie zamierzam walczyć

Świetny kolor :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldzior - czym robisz zdjęcia jeżeli to nie tajemnica?

Już dawno miałem zapytać o to.

Twoje foty mają doskonały klimat - aranż pokazanych detali jest mistrzowsko zdobiony ale ciekaw jestem czym cykasz?

Tylko nie pisz że komórką bo nie uwierzę :D

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

Waldzior - czym robisz zdjęcia jeżeli to nie tajemnica?

Już dawno miałem zapytać o to. Tylko nie pisz że komórką bo nie uwierzę :D

Dobry obiektyw do makro, photoshop ... jednak tajemnica tkwi w tym, ze wie, kiedy nacisnąć guzik :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.