Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki bardzo. Chyba jest jasne dzięki komu wiedziałem czego szukać ;) Tak więc dziękuję x2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śliczna jest :)

Kurcze, piękna tarcza co nie zawsze bywa przy czarnych.

Gratuluję Marcin :)

Roman, ty pewnie podzielasz zdanie Krzyśka w sprawie majaka? :)

Marcin, mołnia cacy, gratulacje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek - trudno go uznać za fabryczny bo nigdy w życiu nie widziałem Majaka z taką ilością lumy i z takim logo :)

Dla mnie ten Majak ma jeszcze coś ale to już musiałbyś pokazać lepsze zdjęcia niż te co widziałem na allegro bo wydawało mi się że jedynie koło naciągu jest przełożone ale chyba mostek z datą też nie jest z PCzZ choć w pierwszej chwili tak właśnie pomyślałem.l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mostek z datą nie jest od pary z mostkiem z logo. Prawdopodobnie mostek z datą jest z pobiedy z 1mczz, mostek balansu pewnie też, najbardziej prawdopodobne, że do werku pobiedy 1mczz dano mostek chodu z pczz.

Co do tarczy, nie zamierzam twierdzić że jest fabryczna, ale jestem pewien, że pochodzi z lat pięćdziesiątych, max sześćdziesiątych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza to może być wyrób rzemieślniczy z lat 60-tych, jest dobrze wykonana i w rzadziej spotykanych kolorach czarnym i złotym.

Ciekawostką jest luma. Jeżeli twierdzisz że jest to produkt z epoki to mnie zastanawia czy po przeróbce tarczy właściciel sobie zafundował świecenie czy zrobił to zegarmistrz który robił tarczę.

Raczej obstawiam właściciela, zegarmistrz zrobił by kropki z lumy a nie lumował cyfry.

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek twój Majak przypomniał mi trupka Mołni który u mnie zalega, przy okazji pokażę też drugą z która tez nie wiadomo o co chodzi. Zapraszam do tematu:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/104232-czy-ten-zegarek-jest-w-100-oryginalny/page-304?p=2517213&do=findComment&comment=2517213

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek to jestem w szoku. Zobacz jak dokładnie pasują te pasy, nawet z frezowaniem idealnym na pasach?! Jest to możliwe?

post-101972-0-27892000-1554919021_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasy pasują :D ( zrymowało się) ale mostek chodu na ładny gładki szlif, a naciagu ma szlif bardziej "brudny" z głębokimi śladami, bardziej szorstki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje pierwsze UFO :)

Produkcja ok. 1975-1977. Tarcza - jak to z niebieskimi bywa - ze śladami upływu czasu...

Mimo to jestem bardzo zadowolony i... zauroczony :wub:

post-35535-0-90767500-1554968763_thumb.jpg

post-35535-0-09311100-1554968803_thumb.jpg


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna Rakietka, tarcza wygląda dobrze.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Tu akurat dwa mankamenty ukryły się pod wskazówkami. Może kiedyś trafi się jakiś dawca lub zapasowa tarcza  :) 


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tych tarcz do Majaków, Pobied i nawet Moskw i Kirowskich jest teraz wysyp na Ukrainie. Nówki w papierkach. To tarcze rzemieślnicze coś jak nasze warszawskie. Kilka przykładów, a było tego więcej. 

 

https://auction.violity.com/pl/100084517-ciferblat-yantar

 

https://auction.violity.com/pl/100084607-ciferblat-mayak

 

https://auction.violity.com/pl/100084688-ciferblat-kirovskie

 

https://auction.violity.com/pl/100084440-ciferblat-vostok

 

https://auction.violity.com/pl/100084773-ciferblat-start

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i cacy, tarcza z epoki, zamiennik serwisowy.

 

Tak, zazwyczaj zamienniki były czerwone i zielone. Widziałem też zamienniki Rakiety ze Spasską Basztą zielone i chyba czerwone. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O właśnie, jeszcze zielona wersja. Ale żeby nie było offtopu, to dziś mi doszła taka Zwiezda TTK-2 Uglicz. My wiemy, że męska, ale żona i syn śmieją się, że babski sobie kupiłem :D

 

4a7d712c28ec.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna, tylko wskazówki nie takie ;)

Podejrzewam, że tak jest bo mam taką i są inne. Ale wszystko takie idealne że łudzę się że założyli w fabryce

 

Wysłane z mojego COL-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.