Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

i już się chwali... ;-) dobrze, że głównie lubie starsze maszyny bo też bym na głowę dostał od tych wszystkich zegarków...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to żeś Nekroskop piękny zaciąg zrobił. Fakt Łucz wymiata :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

Kama i Czajka najlepsze, gratuluję:huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś takie trzy od doktorka wróciły :)

 

...ciach...

 

i Slavcia MIG-29 ;)

 

38b941d7.jpg

 

Przepraszam za odgrzewanie tematu, ale gdzie można taki zegarek znaleźć? Nie znam się na kwestii mechanicznej, ale od strony wizualnej jest świetnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to raczej unikat - widziałem już ze 3 takie. Ostatnio nawet na bazarku był jeden, za 100zł. Szkoda, że tak drogo, bo bym wziął. Proponuję urządzić polowanie w necie - prędzej czy później się trafi ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ramach zapłaty za pomoc w nauce uroczej koleżance dostałem to:

 

img0868xh.jpg

img0862hk.jpg

img0865rw.jpg

img0867lb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

Bardzo sympatyczny Poljocik :)

Edytowane przez yasiooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

crayzee - czy ten piękny Poljocik ma wiercone uszy? Coś mi się kojarzy, że kiedyś widziałem identycznego, który właśnie wyróżniał się uszami wierconymi na przelot (co w przypadku radzieckich zegarków nie było takie częste). Jeżeli tak jest w przypadku Twojego zegarka, to powinieneś to wyeksponować na zdjęciach :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma wiercone uszy. Ponieważ mam drugiego takiego (w gorszym stanie) i też ma taką samą kopertę, pozwala to sądzić, że w tym modelu właśnie tak ma być ;)

 

Z rana będą fotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

crayzee - gdzie kupujesz radzieckie?

Orientujesz się w giełdach staroci w Bielsku Białej ?


Pozdrawiam, Dawid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Bielsku tylko rynek na Lompy (tylko tutaj jeszcze spotkasz handlarzy starociami) - cała górna płyta.

Poza tym raz w miesiącu pchli targ w Kozach, ale tam ceny z kosmosu - sami zawodowi handlarze.

 

Pewnie można próbować w tygodniu na mniejszych bazarkach, ale osoba wchodząca "na zimno" i nikogo nie znająca pewnie nic nie kupi.

 

A przy okazji chciałem zapytać a'propos Twoich stron - sprawdzałeś, jak wygląda kwestia bazarków po czeskiej stronie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Czechach nie wiem - nie byłem.

U mnie w Cieszynie w każdą pierwszą niedziele miesiąca jest Targ Staroci.

Szczerze mówiąc nic fajnego nie ma. Trafi się czasem jakiś ładny łucz czy coś podobnego.

Na rarytasy nie ma co liczyć. Głównie sam złom. A handlarze? Nie mają absolutnie wiedzy na temat sprzedawanych zegarków.


Pozdrawiam, Dawid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... za to ceny kosmiczne - w Kozach chyba jest ta sama ekipa ;)

 

W Bielsku jeden gość ma trochę fajnych i w dobrym stanie egzemplarzy, ale ceny od 70 PLN w górę. Za pozłacanego Cornavina wołał ostatnio 150 PLN i nie ma mowy o targowaniu się.

 

Zostaje więc polowanie na okazje i czasem coś się trafi. Na przykład dziś:

 

img0881k.jpg

 

przy okazji, na specjalne życzenie wrzucam zdjęcia dziur wierconych w uszach Poljota 2609 - niestety, przy całym pokładzie dobrych chęci Canon żony wydusił z siebie tylko tyle:

 

img0875p.jpg

img0873wd.jpg

img0874i.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przy okazji, na specjalne życzenie wrzucam zdjęcia dziur wierconych w uszach Poljota 2609 - niestety, przy całym pokładzie dobrych chęci Canon żony wydusił z siebie tylko tyle:

 

Dzięki za spełnienie specjalnego życzenia ;) Ładnie widać wiercone uszy. Gratuluję Poljocika. Przy okazji mam jeszcze pytanie odnośnie Twojego kolejnego nabytku czyli Wostoka z małą sekundą. Czy ktoś wie jaki był powód stosowania w tych zegarkach zbrojonego szkła? Czyżby te czasomierze miały pierwotnie jakieś specjalne przeznaczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tym razem nie na nadgarstek a do postawienia. Brzydactwo Mołni, ale tak brzydkie, że aż mi się podoba. No i 23,5PLN to nie majątek więc można było zaryzykować. :D

 

Zaraz zabieram się za rozkręcanie i czyszczenie. Polerka wskazówek i indeksów, zobaczymy też jak wygląda mechanizm (jest sprawny i cyka aż miło).

 

 

2a65a28e.jpg

Edytowane przez tomirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tym razem nie na nadgarstek a do postawienia. Brzydactwo Mołni, ale tak brzydkie, że aż mi się podoba. No i 23,5PLN to nie majątek więc można było zaryzykować. :D

 

Zaraz zabieram się za rozkręcanie i czyszczenie. Polerka wskazówek i indeksów, zobaczymy też jak wygląda mechanizm (jest sprawny i cyka aż miło).

 

Mam prawie taką samą Mołnię. Prawie - bo moja jest bez niedźwiadka :D W środku siedzi gorsza odmiana werku 5671 - czyli żółte płyty bez powłoki galwanicznej + plastikowy bęben sprężyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wewnątrz jest mechanizm 57128H, bęben sprężyny z metalu. Ciekawe jaką ma rezerwę chodu?

 

6d36e2d2.jpg

Edytowane przez tomirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P6270641.JPG

P6270644.JPG

P6270647.JPG

Poljot nabyty poprzez forum :D

Werk 17 kamieni chociaż na kopercie jest 16.

Czy ktoś się orientuje co to za model i jaki mniej więcej rocznik?

Wybaczcie za zdjęcia ,ale niestety nie potrafię lepiej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wewnątrz jest mechanizm 57128H, bęben sprężyny z metalu. Ciekawe jaką ma rezerwę chodu?

 

Ja swoją Mołnię nakręcam regularnie w każdą niedzielę. Gdy pewnego razu zapomniałem nakręcić, to werk zatrzymał się dopiero w piątek, wychodzi więc na to, że rezerwa chodu to 12 dni. Później zrobiłem taki test celowo - tu również wyszło 12 dni, przy czym w ostatnich dwóch dobach zauważalne jest lekkie śpieszenie mechanizmu (jakieś 2 minuty na dobę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oooo! miła niespodzianka. Muszę sprawdzić ile moja wytrzyma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.