Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Nio ładna ładna :) - zazdraszczam bo mam w srebrze, a nie złocie ;)

 

A mnie udało isęw końcu znaleźć całe szkło i tadam:

 

IMG_0795_zpsdd015e4a.jpg

 

IMG_0799_zpsb4675722.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Nowy eksponat w kolekcji, Kama z 1956 roku. W prawdzie wymaga czyszczenia, ale i tak się cieszę - dzięki Tajtek

 

525fe03131796eb4med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję wszystkim nowych nabytków :D

rk7000 i Wojciech1500 cieszę się waszym szczęściem :D , ale proszę nie róbcie mi takiej kryptoreklamy :ph34r: bo jeszcze ktoś pomyśli, że nastała "Gwiazdka" i Tajtek zegareczki rozdaje :ph34r: a to wasza ciężka praca sprawiła, że staliście się godnymi posiadaczami :D

Co by tak po próżnicy nie gadać, to dzisiaj ot tak sobie wpadłem do dawno nie odwiedzanych znajomych na kawkę. :D Koleżka w ramach gościnności zamiast cukru podarował mi garść różnych kwarcowych zabaweczek, a wśród nich me łakome oko wypatrzyło takie oto "BAMBO", które troszkę wypindrzyłem i ubrałem. Z tyłu jest grawerka z 1982r. :D

Fajnych mam znajomych co nie :D Wieeellkieeee dzięki

post-46446-0-13594600-1365785317.jpg

post-46446-0-90858400-1365785327.jpg

post-46446-0-23357200-1365785351.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypada pogratulować Kolegom :)

A u mnie dwa trochę dziwne nabytki, bo jeden kwarcowy, zaś drugi nie za bardzo do noszenia na ręce :)

 

imag0232s.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

imag0260sh.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Jak tylko zobaczyłem tę kwarcową Slavę na znanym portalu aukcyjnym, to bez wahania kliknąłem "kup teraz" :) Jest bardzo płaska, ładnie się prezentuje, wymaga tylko zamiany tej dziwnej bransolety na jakiś niebieski pasek.

 

Natomiast ten stacjonarny zegar kupiłem z pewnym powątpiewaniem; z przyczyn finansowych nigdy nie mogłem sobie pozwolić na typowego ACzS-a, więc zdecydowałem o kupnie wersji uproszczonej. Zegar sprawia bardzo dobre wrażenia wizualne i słuchowe; mam tylko pewną obawę co do szkodliwości farby luminescencyjnej - czy to aby nie jest w jakimś stopniu radioaktywne? :D Zaś mechanizm tego zegara to istne arcydzieło - piękne wykończenie, dwie sprężyny napędowe, duży balans... poezja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a proszę pokarz ten mechanizm :)


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sthool - Twój ACzS wygląda na ”bezpieczny” model :-) wg. dostępnych opinii te radioaktywne serie miały wskazówki w kolorze pomarańczowym po latach przechodzącym w czerń. Z uwagi na fakt że piorunujący efekt świecenia w ciemnościach osiągano poprzez wypełnianie wskazówek farbą z domieszką radu (niektórzy twierdzą że również uranu) dawka promieniowania była jak z małego reaktorka :-) o ile dobrze pamiętam to zaprzestano tych praktyk w latach 50-tych...

 

Ale dla uspokojenia duszy możesz kupić licznik Geigera albo skoczyć na lotnisko żeby celnicy pomiar zrobili :-)

Edytowane przez quest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się kontrast , granatowa tarcza i czerwona sekunda :

post-58291-0-43886200-1365805666_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypada pogratulować Kolegom :)

A u mnie dwa trochę dziwne nabytki, bo jeden kwarcowy, zaś drugi nie za bardzo do noszenia na ręce :)

 

imag0232s.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

imag0260sh.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Jak tylko zobaczyłem tę kwarcową Slavę na znanym portalu aukcyjnym, to bez wahania kliknąłem "kup teraz" :) Jest bardzo płaska, ładnie się prezentuje, wymaga tylko zamiany tej dziwnej bransolety na jakiś niebieski pasek.

 

Natomiast ten stacjonarny zegar kupiłem z pewnym powątpiewaniem; z przyczyn finansowych nigdy nie mogłem sobie pozwolić na typowego ACzS-a, więc zdecydowałem o kupnie wersji uproszczonej. Zegar sprawia bardzo dobre wrażenia wizualne i słuchowe; mam tylko pewną obawę co do szkodliwości farby luminescencyjnej - czy to aby nie jest w jakimś stopniu radioaktywne? :D Zaś mechanizm tego zegara to istne arcydzieło - piękne wykończenie, dwie sprężyny napędowe, duży balans... poezja.

fajna ta slava Ci się trafiła a powiedz co w środku siedzi ? Jeśli cienka to nie jest to chyba 3056 ?

KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypada pogratulować Kolegom :)

A u mnie dwa trochę dziwne nabytki, bo jeden kwarcowy, zaś drugi nie za bardzo do noszenia na ręce :)

 

 

 

Uploaded with ImageShack.us

 

imag0260sh.jpg

 

 

Skoro kieszonki udawało się przerobić na naręczne to może warto i z tym spróbować :):D;)

Edytowane przez zasadas

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nio ładna ładna :) - zazdraszczam bo mam w srebrze, a nie złocie ;)

 

A mnie udało isęw końcu znaleźć całe szkło i tadam:

 

IMG_0795_zpsdd015e4a.jpg

 

IMG_0799_zpsb4675722.jpg

 

Bardzo fajny ten wostok, koperta świetnie leży.

Gratuluję wszystkim nowych nabytków :D

rk7000 i Wojciech1500 cieszę się waszym szczęściem :D , ale proszę nie róbcie mi takiej kryptoreklamy :ph34r: bo jeszcze ktoś pomyśli, że nastała "Gwiazdka" i Tajtek zegareczki rozdaje :ph34r: a to wasza ciężka praca sprawiła, że staliście się godnymi posiadaczami :D

Co by tak po próżnicy nie gadać, to dzisiaj ot tak sobie wpadłem do dawno nie odwiedzanych znajomych na kawkę. Koleżka w ramach gościnności zamiast cukru podarował mi garść różnych kwarcowych zabaweczek, a wśród nich me łakome oko wypatrzyło takie oto "BAMBO", które troszkę wypindrzyłem i ubrałem. Z tyłu jest grawerka z 1982r.

Fajnych mam znajomych co nie :D Wieeellkieeee dzięki

Ja też chcę mieć takich znajomych :)

Edytowane przez oprzemyslaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a proszę pokarz ten mechanizm

 

A proszę bardzo :) Tylko mój aparat jest trochę słaby, więc na zdjęciach nie widać zbyt wielu szczegółów:

 

imag0272sw.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

I zbliżenie na ciekawe rozwiązanie techniczne regulacji czynnej długości włosa, widać też "łapkę" od stop-sekundy:

 

imag0281yv.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Na razie jednak żadne regulacje nie są wymagane, bo od wczoraj zegar nie pomylił się ani o sekundę :)

 

Sthool - Twój ACzS wygląda na ”bezpieczny” model :-) wg. dostępnych opinii te radioaktywne serie miały wskazówki w kolorze pomarańczowym po latach przechodzącym w czerń. Z uwagi na fakt że piorunujący efekt świecenia w ciemnościach osiągano poprzez wypełnianie wskazówek farbą z domieszką radu (niektórzy twierdzą że również uranu) dawka promieniowania była jak z małego reaktorka :-) o ile dobrze pamiętam to zaprzestano tych praktyk w latach 50-tych...

 

Ale dla uspokojenia duszy możesz kupić licznik Geigera albo skoczyć na lotnisko żeby celnicy pomiar zrobili :-)

 

A to mnie trochę uspokoiłeś :) Właśnie myślałem nad jakimiś służbami, które dysponują tym sprzętem, ale gdyby okazało się, że jest jakieś promieniowanie, to jeszcze by mi skonfiskowali zegar :)

 

fajna ta slava Ci się trafiła a powiedz co w środku siedzi ? Jeśli cienka to nie jest to chyba 3056 ?

 

W środku typowy cieńszy wschodni kwarcok czyli 2356 (na kamieniach :) ). Jest to już późniejsza produkcja (na tarczy „zdiełano w Rosji”), ale na pierwszy rzut oka werk wygląda na solidnie wykonany.

 

Skoro kieszonki udawało się przerobić na naręczne to może warto i z tym spróbować

 

Zewnętrzna średnica tego cudaka podchodzi pod 90 mm, więc łapa do noszenia takiego zegara musiałaby być konkretna :D

Edytowane przez sthool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze łowy bazarowe, prawdopodobnie ostatnie na najbliższe pół roku zakończyły się kupnem fajnego Majak i te dwa maleństwa.

Rakietka w chromie z czarnym kołnierzem i datą na 6-tej - praktycznie w idealnym stanie ale już made in Rasija oraz męska ZARIA również w stanie idealnym, nigdy nie noszona ale jest zleżała i wymaga jednak czyszczenia i konserwacji. :D

do tego trafiłem jeszcze dwie oryginalne bransolety 18-tki nówki sztuki do Rakietki albo Pobiedy i do Poljota :D

post-46446-0-98552200-1365945350.jpg

post-46446-0-51792100-1365945365.jpg

post-46446-0-01932100-1365945381.jpg

Edytowane przez Tajtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwa nowe nabytki - komandirski w stanie nos z papierami oraz slava w stanie b.dobrym. Czy slava jest w stalowej kopercie ? i jak obsługiwać komandirskiego ? z tego co widzę to koronka się odkręca i coś dalej się nią robi ?

post-59104-0-90574700-1365945729_thumb.jpg

post-59104-0-97599400-1365945753_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilcoolm - niestety te Slavy nie były w stalowych, lecz w chromowanych kopertach (czy w ogóle były jakieś stalowe Slavy?).

Zaś co do Komandirskiego - to po odkręceniu koronki będzie ona trochę luźno latać, ale to normalne, zarówno w Komandirach, jak i Amfibiach). Po samym odkręceniu koronki masz pozycję nakręcania zegarka, po odciągnięciu masz przestawianie godziny. Powrót do pozycji nakręcania następuje dopiero po zakręceniu koronki (przy końcu zakręcania powinno być słychać charakterystyczne kliknięcie).

Edytowane przez sthool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten komandir ma złoconą :blink: kopertę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy za czasów ZSRR były pozłacane komandiry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sportiwny założony na pasek NOS też kilkudziesięcioletni :)

dscf0489i.jpg

Edytowane przez Ciech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny, gratuluję. Zdjęcie nie w pełni oddaje kolory, ale tarcza chyba czarna ,a cyfry świecące więc w nocy super wygląda.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.