Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

alles

Elektryczna maszynka do golenia

Rekomendowane odpowiedzi

a jak do tego doszedłeś?

bo nie ukrywam że z obrazkowej instrukcji która dostarczył Philips nic KUR..A nie wynika!

masz może jakąś ,,pisaną'' instrukcję-taką z opisem kontrolek i opisem prawidłowej eksploatacji i konserwacji tej maszynki?

 

No z obrazkowej tak wynika :D Niby płyn powinien wystarczyć na 2 tyg, tak jest napisane na płynie i pokazane na obrazku, jednak rzeczywistość pokazuje coś innego :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No z obrazkowej tak wynika

znaczy się otępiały już chyba jestem...


życie zaczyna się po 200...km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znaczy się otępiały już chyba jestem...

 

 

Ty to napisałeś :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość henio.w

Elektryki się boję. Od czasu, jak zobaczyłem:

. (Pomiędzy 1:55 a 2:30). Kiedyś eksperymentowałem, ale nie przypadło mi do gustu.

 

Albo maszynka i żyletka, albo polsilver 2 z jednorazówek. Bez żadnych ślizgaczy. Tego wynalazku nie cierpię. Brzytwy ostatni w rodzinie używał dziadek, ja jestem zbyt bojaźliwy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytrzymałość bateri 17 dni - codzienne golenie bardzo dokładne(czytaj przedłużone) plus kilkakrotne około 9 razy golenie głowy po bokach też na zero). Czyli powinna przy normalnym użytkowaniu miesiąc wytrzymać.

Aż sprawdziłem u siebie, bo nigdy wcześniej tego dokładnie nie liczyłem.

Philips AT890 - 23 dni

Golenie codzienne, czasem na sucho, czasem na mokro, tak pół na pół. Na sucho to najczęściej jak się człowiek spieszy, więc szybko i krótko. Na mokro to zazwyczaj spokojnie, dokładnie i bez pośpiechu.

Wydaje mi się, że na samym początku, zaraz po zakupie musiałem ładować znacznie częściej. Ale z jednej strony, na pewno na początku to bardziej tym się bawiłem (jak to nową zabawką;). Ale z drugiej strony jest chyba coś takiego, że na początku nowa bateria ma niższą pojemność, a później w miarę używania bateria się w pewien sposób 'formatuje' i jej pojemność jeszcze dość znacznie wzrasta.

Tak czy inaczej, jak się planuje jakiś wyjazd powiedzmy na 2 tygodnie, to można spokojnie naładować i ładowarkę zostawić w domu.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz mi wytrzymała tylko 14 dni

ale chyba więcej głowę goliłem

ale tak jak piszesz na dwa tygodnie urlopu śmiało bez ładowarki,choć z drugiej strony ta ładowarka jest tak mała...


życie zaczyna się po 200...km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy odkopuję, wkurza mnie golenie Machem Trzecim facjaty i łba, szukam w miarę przystępnej cenowo elektrycznej, która wydoli z goleniem (bez zapychania) zarostu (twarzo-czaszkowego) o długości ok 3mm (mój stary Braun 4775 niewydala :( )


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dalszym ciągu polecam maszynkę którą posiadam i o której tu się rozpisywałem(Philipsa PT920cc), mam ją już coś koło roku i dalej jestem zadowolony.

jednak jak bym kupował drugi raz to już bez bazy. nie zdaje egzaminu. głównie służy jako podstawka.Funkcja mycia maszynki - porażka. I tak trzeba samemu szczoteczką... bateria przy goleniu samej twarzy prawie miesiąc.

 

a jak tanio to np z tej aukcji http://allegro.pl/golarka-pt-920-i3346862840.html

http://allegro.pl/philips-pt-920-hq8380-golarka-hq9-nowa-super-cena-i3333705445.html

nie przejmowałbym się ze powystawowy towar - to się raczej nie psuje-przynajmniej nie słyszałem, a pytałem też w serwisach.

Lub http://www.skapiec.pl/site/cat/342/comp/3039386


życie zaczyna się po 200...km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam takową:

http://allegro.pl/golarka-meska-philips-hq-7390-f1-williams-i3336092984.html

 

dodam od siebie, że mam zarost miękki nie zbity ani nie taki szczotkowaty (włos przy włosie)

moje obserwacje:

 

do miękkiego zarostu jest bdb. dodam, że dogalam jeszcze zwykła maszynką i pianką - tzn poprawiam (jeśli potrzeba perfecyjnego golenia).

kiedy mam kilkudniowy zarost maszynka na ostrza szarpie natomiast elektryczna gładko sunie i na serio praktycznie 0 ciągania za włos

oczywiście na szyi jest najtrudniej natomiast na szczęce i w miejscu baczków - tam gdzie skóra jest ładnie naciągnięta i można jeździć wręcz do woli... to mnie goli do gładkiego - zero drapiących końcówek nawet jak sprawdzam pod włos. 

 

Ps

-nigdy nie myłem samej maszynki pod wodą (poza ostrzami po wymontowaniu)

-nigdy nie goliłem na mokro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od kilku miesięcy używam Philips RQ1250. Najlepiej mi sie goli na mokro. Na sucho, mało przyjemne golenie. Dla mojej skóry i włosa najlepiej golic się co drugi dzień. Najgorsze miejsce do golenia, szyja.

Używam balsamu po goleniu. Łagodzi podrażnienia. W mom przypadku, skóra potrzebowało ok 2 tygodni aby przyzwyczaic sie do maszynki elektrycznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypadkowe odświeżenie tematu.

A więc po dwóch pełnych latach używania maszynki dalej pełnoetatowy zadowolenie. Jedynie co to uważam że baza jest tylko i wyłącznie elementem wystroju łazienki. Lub ładowarką. Bo funkcja myjąca to nieporozumienie. Bateria wytrzymuje miesiąc czasu. Sitka do dzisiaj nie wymienione jednak dalej golą dokładnie i delikatnie. Gole się codziennie czasami dwa razy dziennie.


życie zaczyna się po 200...km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się do tej pory goliłem Philipsami 3-głowicowymi. Nie pamiętam modelu, ale pierwszą kupiłem jakieś 5 lat temu za 460 zł. Była bez żadnej stacji. Niestety po 3 latach się rozsypała. W tym czasie raz wymieniałem noże bo nie szło się golić. Po niej kupiłem następną, ale tańszą bo stwierdziłem, że nie ma co przepłacać. Kosztowała jakieś 240 zł. Po 2 latach się rozleciała ( zaczęła się sama włączać w środku nocy i nie chciała się wyłączyć), niby ją naprawiłem ale to już nie to samo. Poszła do lamusa.

 

Obie robiły co do nich należało, ale szału nie było. Prawie zawsze miałem podrażnioną skórę po goleniu. A golenie na mokro to jakaś masakra.

Teraz przerzuciłem się na Brauna, pierwsze wrażenia są pozytywne. Zobaczymy co będzie dalej.

Do Philipsa się zraziłem, zresztą ta marka zaczyna mnie drażnić prawie w każdej dziedzinie. Mam z nią do czynienia na co dzień ponieważ sprzedaje jej profesjonalne źródła światła i oprawy oświetleniowe. Niewiele dobrego mogę o nich powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mi na rynku typowo kobiecych maszynek. Coś tam na półkach się znajdzie, ale co do jakości to one pozostawiają wiele do życzenia. Trochę szukałam czegoś lepszego w sieci i jedyne co udało mi się znaleźć to maszynki na stronie shave-lab.pl. Wczoraj przyszła od nich paczka i już zdążyłam przetestować. W sumie dobre, dokładne, a przy tym bardzo ładne, co dla kobiety jest zawsze ważne ;)) Nie spodziewałam się, że aż tak mi się spodobają. Szczerze polecam wszystkim paniom, które też nie lubią maszynek z marketów!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra zakończmy - kupiłem syf i mnie to cieszy laugh.gif

jeden na ponad 40 ludzi ma racje i jego opinia dla ciebie jest ona wiążąca laugh.gif

czemu mniemam ? a bo miałem dzis w reku 30 różnych i ta była najsolidniejsza najlepiej wykonana i pracowała najciszej najgorsze jakościowo i najgłosniejsze były Philipsy Panasoniki i Grundig

po za tym taka doradził mi ją specjalista w tej "branży" czyli fryzjer

Wiec jak ktos pisze ,że jest głosna i ciężka to pisze bzdury

a jak mu fale powstaja to niech zmieni "operatora" tej maszynki

 

Z ciekawości kupiłem ta maszynkę.

Po 1.5 roku powiem, że jest to największe gówno jakie miałem w ręku.

Tak, że obaj kupilismy syf.

 

Ładowanie to parodia, maszynka się zapycha bardzo łatwo, grzeje i jest k..ko ciężka + wszystko to co napisali testujący.

Dostała takie kopa, że rozpadła się na schodach.

Never again.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moja nadal działa super , fakt że sie przypycha ale np w Philipsie przy drugim użyciu odpadła mi klapka do pojemnika na włosy

po za tym tez sie zapycha mimo ze wolniej bo ma inna budowe 

W kazdym razie obie sa do b.krótkich włosów lub jako trymer do brody

Nastepna kupie juz typowa profi fryzjerska nie na akus tylko na kabel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszlym tygodniu wymienilem swoja stara golarke po 20 latach na nowa B)

 

Stara, to sieciowy trojglowicowy Philips, z ktorego bylem i jestem bardzo zadowolony, ale musialbym wymienic ostrza na nowe, gdyz juz golily niedokladnie i dlugo mi zajmowalo calkowite ogolenie twarzy. Poniewaz taki komplet kosztuje juz swoje, to stwierdzilem, ze czas na cos nowego a nie dokladanie do starej maszynki, ktora swoje przeszla :P

 

Poniewaz oprocz perfum nie wydaje pieniedzy na zadne kosmetyki do pielegnacji ciala i twarzy ;) , to postanowilem pojsc w wybor bezkompromisowy i zakupic nowosc, jaka jest u Philipsa najwyzsza seria 9000 B) Mieli jeszcze promocje i zwracaja 200pln. Jednak, mocno sie zastanawialem nad modelem z bazą i po wielu opiniach i zastanowieniech stwierdzilem, iz nie mam ochoty kupowac plynow, dolewac, pielegnowac i taszczyc ze soba takiego kloca, stad wersja bez bazy.

 

Krotko i na temat - PLUSY:

1. jakosc wykonania - 10/10

2. ergonomia dopasowania do dloni i twarzy - 10/10

3. glosnosc - bardzo cicha

4A. delikatnosc golenia na sucho - super !!!

4B. delikatnosc golenia na mokro - nie wiem i nie chce wiedziec ;)

5. dokladnosc i szybkosc golenia - super !!!

 

MINUSY - jesli juz mialbym czegos szukac:

1. szkoda, ze nie dolaczaja trymera z regulacja wysokosci zarostu, tylko bez regulacji

2. mogliby dawac w zastawie podstawke ladujaca jak w nizszych modelach, choc u mnie i tak w niej by nie stala, bo wkladam do szafki B)

 

Polecam i ide sie ogolic z wielka przyjemnoscia  B)  :D

 

Philips S9031/12

http://www.philips.pl/c-p/S9031_12/shaver-series-9000-sensotouch-golarka-elektryczna-z-precyzyjnym-trymerem-smartclick-i-uszczelnieniem-aquatec-do-golenia-na-sucho-i-na-mokro/przeglad

post-25547-0-66757200-1415516796.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie, że dogrzebie temat.

Mianowicie mam problem z goleniem a od kilkunastu lat używam tylko maszynek elektrycznych. Wcześniej był to Philips w granicach 400zł. Ostania maszynka do Braun s 3 i już raz w niej zmieniałem ostrza. Generalnie robię to co 12 miesięcy.

Ale golenie to droga przez mękę bo w jednym miejscu muszę jeździć wielokrotnie żeby zgolić wszystkie włosy. Od początku mam wrażenie, że te ostrza są tępe. Albo ja mam taki zarost.

Czy jest jakaś alternatywa, możecie coś polecić? Wolę żeby nie było to zbyt drogie chyba, że macie doświadczenie iż droższe gołą lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na Philips OneBlade, niewiarygodne jak takie maleństwo goli i do tego za jakie pieniądze:)


Mniejsza z perfekcją, wystarczy być bardzo dobrym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nam pojęcia, po trzech miesiącach goli jak nowa.


Mniejsza z perfekcją, wystarczy być bardzo dobrym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nam pojęcia, po trzech miesiącach goli jak nowa.

Moja po dwoch jest juz tepa

 

Pewnie kwestia zarostu.

Jak podkaszarka przed wlasciwym goleniem ok ale jako podstawowa to raczej nie

Predzej hako trymer do brody


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę zegarkowo będzie  ;)

 

pendzel.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.